Septembar 20, 2024, 12:33:27 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: bench  (Pročitano 6817 puta)

Van mreže markobg98

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
bench
« poslato: Mart 25, 2016, 08:52:11 posle podne »
Imam problem sto se tice benca i snage kad je u pitanju isti,na cucnju i na mrtvom napredujem dok na bencu stagniram na 70kg i ne mogu dici vise sta raditi?Poboljsao sam formu izvodjenja cak i radim "most" ne bi li izbacio vise ali jednostavno ne ide moze neki savet?

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: bench
« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2016, 10:13:49 posle podne »
Isti problem imam čak sam i nazadovao sa prošlogodišnjeg 150kg RM na sadašnjih otprilike 145. Baš juče na 1+ u 5/3/1 treningu dignem klimavih 2x i razočaran se totalno očekivao sam bolje. Menjao sam asistente, svašta radio al džabe. Možda je problem što ne radim triceps jbm li ga probaću i to, nemam rešenja

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: bench
« Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2016, 10:30:38 posle podne »
Menjao sam asistente, svašta radio al džabe.

Mislis da je problem u asistentu?

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: bench
« Odgovor #3 poslato: Mart 26, 2016, 10:38:52 posle podne »
Mislis da je problem u asistentu?
Verovatno u sistemu treninga. Odmor ok, ishrana ok

Van mreže markobg98

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: bench
« Odgovor #4 poslato: Mart 27, 2016, 01:37:27 pre podne »
U cemu gresim onda?Ako pomaze radio sam split treninge godinu dana pa sam od pre 3 nedelje krenuo da radim full body

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: bench
« Odgovor #5 poslato: Mart 27, 2016, 10:22:02 pre podne »
Natural 150?

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: bench
« Odgovor #6 poslato: Mart 27, 2016, 10:26:05 pre podne »
Triceps je problem. Usresredi se na triceps, lat i gornja ledja.

Van mreže markobg98

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: bench
« Odgovor #7 poslato: Mart 27, 2016, 02:48:13 posle podne »
Hvala puno usredsredicu se vise na ove delove tela :)

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: bench
« Odgovor #8 poslato: Mart 27, 2016, 03:28:06 posle podne »
Triceps je problem. Usresredi se na triceps, lat i gornja ledja.
Ok hvala. Otkako radim Wendlera triceps nisam direktno vezbao

Natural 150?
Da totalno. 15 godina sam u sportovima nije ovo velika cifra



Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: bench
« Odgovor #9 poslato: Mart 27, 2016, 03:30:14 posle podne »
Hvala puno usredsredicu se vise na ove delove tela :)
Mislim da je ovo vazilo vise za mene. Kod tebe bih obratio paznju na tehniku, najbolje da neko ko poznaje materiju stoji sa strane i kaze ti gde gresis

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: bench
« Odgovor #10 poslato: Mart 27, 2016, 03:58:28 posle podne »

Da totalno. 15 godina sam u sportovima nije ovo velika cifra
[/quote]

zeleo bih i Bukas da prokomentarise na tu temu posto se time bavi ali , da li ti mozes natural da ides bench preko ajde recimo 150 ? mislim da je 160 negde granica koja se povlaci ... natural naravno... to znaci da nikada nisi bio na hemiji... bez hemije jel moguce da guras preko 150-160 bench? mislim dokle ide neka granica po vama?

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: bench
« Odgovor #11 poslato: Mart 27, 2016, 04:20:47 posle podne »
Nema granice. Moze sa dobrim sistemima da se gura dosta. Evo bez aas sam radio 140 na 85-6kg davno. Sad na 90 bez aas mislim da je oko 170 sudeci po pomocnim. Jednostavno u plje drugacije. Treniras i nervni sistem i misice. Plus brzina, izdrzljivost itd. Nema tu nekih li ita. Sve je stvar strpljenja.

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: bench
« Odgovor #12 poslato: April 03, 2016, 08:29:41 posle podne »
Juče sam prekinuo sa 5/3/1 na neko vreme uradio max effort trening BP board press, planiram da narednih nekoliko ciklusa radim parcijalno pa šta bude, nisam siguran dal baš tako treba ali probaću da razbijem rutinu ovako. Rotiraću svake druge nedelje glavne vežbe i cepam maxeve pa ćemo videti. Inače PL mi je samo dodatak mome sportu, blago rečeno baš sam se zainteresovao dokle mogu da dodjem.
Što se bencha tiče rotiraću board 2 daske, uski, floor i kosi. Board sam išao prvo zagrevanje pa onda dvojke - trojke dok nisam došao do max. 145kg. Ne znam kakav je odnos board bencha i običnog, mislio sam da će mi max biti veći ali verovatno mi je triceps slabiji nego što bi trebalo.

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: bench
« Odgovor #13 poslato: April 04, 2016, 12:05:47 pre podne »
to za natural limit svima varira bas dosta znam ljude koji tvrde da guraju 200kg a nisam siguran da li jesi ili nisu iskreno...(ne mogu da tvrdim da jesu)

sto se progresa tice iskreno rekao bi da ima 2 uzroka uglavnom zasto ljudi stagniraju
1.losa tehnika
2.premali volumen i frekvencija osnovnog lifta

da pojasnim ovaj drugi deo... po meni iskreno rekao bih da je wendler los za ljude kojima je primarni cilj progres na bencu npr... rekao bih da 1x nedeljno raditi nije dovoljno i to se potvrdilo na dosta ljudi koje znam... rekao bih da je veca frekvencija (pa i volumen) bolji e sad tu trebas naci balans da te ne bolu tetive, da se osecas ok, da ne moras da deloadujes svake 2 nedelje i tako a da radis sto vise.
Sto sam duze u plu sve sam vise za to da se vise vremena posveti glavnim liftovima pa i da se nedostaci ispravljaju kroz njih (naravno treba raditi i pomocne vezbe ali ne 8 pomocnih vezbi sa po 5 serija nego 2-4 max po treningu)
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: bench
« Odgovor #14 poslato: April 04, 2016, 08:24:52 pre podne »
Ne mozes natural da dizes 200 kg ... postoji neka granica individualnosti... pa koliko bi onda online mogao da dizes ako ti je natural pres 200? Ja verujem da to sto radi Bukas sa power buildingom pomera neke granice , sistem ima logike. Ali ajmo da budemo realni , natural vezbac koji nikada nije koristio aas nema sanse 200 kg da izbaci... to bi onda bas bio genetic freak...  sad ovo kazem sa malom dozom rezerve , jer se u to ne razumem ali meni to kad kazes 200 kg natural je kao da si mi rekao Bolt na prirodnu snagu i eksplozivnost trci ispod 9...