Jun 20, 2024, 01:36:47 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.204 poruka u 18.757 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: krvna slika  (Pročitano 4161 puta)

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
krvna slika
« poslato: Mart 25, 2016, 02:35:20 posle podne »
Ekipa nisam zelio u offtopic da bi bilo upadljivije jer i sam osobno ne gledam offtopic bas... ugl stvar je sta mi je krvna slika stalno losa... radim ju stalno unazad nekoliko mjeseci razmaka i stalno su mi jetrene probe lose... sve je pocelo od kad sam pred 2 god imo nesto slicno kao mononukleozu, nikad nije bilo utvrdeno sto je.. jetra mi je takoder postala naotecena i blago uvecana od kad sam imo to sranje. Ali tek par mjeseci nakon bolesti, do tad je i u to vrijeme bila u redu, osim nalaza krvi koji su se stabilizirali tokom oporavka..te na zadnjem snimanju abdomene prije 3mj mi je receno da mi jetra imaju drugaciju strukturu nego inace kak bi trebala imat ...hepatitis nije niti neki karcinomi, ciroze bla bla nisu jer se to vidi i po jetri i hemaglobinu koji je u redu... UREA  je jednom dobra, jednom nije.. dok ovaj alanin i aspartat mi unazad dugo nije dobar, a ovaj put uz ovo sve nije ni MCHC,MCH I MPV nisu u redu.... planiram otic na sportsku medicinu da vidim sta ce rec jer ovi kod mene u gradu su u kurcu, odma seru za suplemente i gym.. Znam da prilikom katabolizma jetra registrira razgradnju misica kao toksine i zbog toga znaju jetrene probe bit povecane. Urea je zbog x faktora od dehifracije do high proteina, sad ne znam koliko me treba brinut. E sad ako je netko imaju slicnu situaciju volio bi da mi kaze kak je rijesio svoje stvari, ako ne jbg .. fala svejedno i nadam se da nisam previse zakonpliciro

Van mreže Volk

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 164
Odg: krvna slika
« Odgovor #1 poslato: Mart 25, 2016, 02:43:55 posle podne »
Krvna slika ti je odlicna,to su mizerne promene koje odstupaju od referentnih vrednosti i nemaju nikakav znacaj same te analize kao analize.
Drugo je ako ti je struktura jetre drugacija,onda treba ispitati,ali ovo nije nista zabrinjavajuce.
zavisi sta si jeo dan pre,gazirano,slatko bla bla.
mozda imas masnu jetru

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: krvna slika
« Odgovor #2 poslato: Mart 25, 2016, 02:47:49 posle podne »
Aspartat i alanin su sada puno manji nego prije, prije 3-4mj su bili za negdje 13-20 jedinica vece... mene isto struktura vise brine

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: krvna slika
« Odgovor #3 poslato: Mart 25, 2016, 03:03:06 posle podne »
Volk je sigurno neko ko je vise nego relevatnan da odgovr posto je na zalost prosao dosta toga oko i sa jetrom
i budi uveren da mozes da dobijes samo adekvatan odg

Van mreže Treniram_roletne

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
  • Nindza dijeta 😂
Odg: krvna slika
« Odgovor #4 poslato: Mart 26, 2016, 11:11:40 posle podne »
Nalazi su ti vise nego u redu, moje skromno misljenje je da nije cak ni masna jetra, bilirubin bi ti sigurno bio povisen, cak i preko granice.

Nzm dal koristis zasladjivac ili koka  kolu zero?
Nek ti fino na jednom PA snimku abdomena pogledaju da slucajno nemas kamencic u zuci, nije to nista strasno.


Zdrav si kao konj :)
I workaut out because its good for me.
Also, because I like to eat. A lot.

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: krvna slika
« Odgovor #5 poslato: Mart 27, 2016, 01:57:03 pre podne »
Nalazi su ti vise nego u redu, moje skromno misljenje je da nije cak ni masna jetra, bilirubin bi ti sigurno bio povisen, cak i preko granice.

Nzm dal koristis zasladjivac ili koka  kolu zero?
Nek ti fino na jednom PA snimku abdomena pogledaju da slucajno nemas kamencic u zuci, nije to nista strasno.


Zdrav si kao konj :)


vidiš nisam stvarno razmišljao o tome... da koristim zaslađivać svakodnevno... uz svaku kavu koju popijem bacim zaslađivać... i uz zobene ujutro kad blendam... :S
hmmm, kamen u žući je obično povezan sa slabom razgradnjom kolesterola u jetri.. ali ono.. od zasićenih masti su mi jedino 2 žutanjka ujutro uz obrok.. masti su mi orašasti pred spavanje i to je to više manje.. junk food nemam gotovo nikad... ali ako nešto ne radi kako treba ko zna, možda i to može bit.. samo, ne znam zašto si povezao to sa kamencom u žući, ako bi mi mogao pojasniti molim te

Van mreže Treniram_roletne

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
  • Nindza dijeta 😂
Odg: krvna slika
« Odgovor #6 poslato: Mart 27, 2016, 05:26:18 posle podne »
Nalazi su ti vise nego u redu, moje skromno misljenje je da nije cak ni masna jetra, bilirubin bi ti sigurno bio povisen, cak i preko granice.

Nzm dal koristis zasladjivac ili koka  kolu zero?
Nek ti fino na jednom PA snimku abdomena pogledaju da slucajno nemas kamencic u zuci, nije to nista strasno.


Zdrav si kao konj :)


vidiš nisam stvarno razmišljao o tome... da koristim zaslađivać svakodnevno... uz svaku kavu koju popijem bacim zaslađivać... i uz zobene ujutro kad blendam... :S
hmmm, kamen u žući je obično povezan sa slabom razgradnjom kolesterola u jetri.. ali ono.. od zasićenih masti su mi jedino 2 žutanjka ujutro uz obrok.. masti su mi orašasti pred spavanje i to je to više manje.. junk food nemam gotovo nikad... ali ako nešto ne radi kako treba ko zna, možda i to može bit.. samo, ne znam zašto si povezao to sa kamencom u žući, ako bi mi mogao pojasniti molim te

Ja jesam doktor, al ni Dr House ne bi mogao da ti postavi dijagnozu bez klinickog pregleda.

E ovako ako su ti vec iskljucili hepatitis kao oboljenje, znaci da nije intrahepaticna holestaza vec ekstrahepaticna i da je doslo do suzenja ili opstrukcije zucnih puteva.
Bilirubin ti se nakuplja u jetri, pa dolazi nekroze same jetre i promjene u strukturi, postaje blago uvecana i cvrsca, zavisno od milion stvari je kako ce se na nalazu prikazati,  al tebi je na dornjoj granici jer  se zuc luci u mnogo manjoj kolicini, al se jos uvijek luci.
A urea ti je blago povecana, to je 99% od visoko proteinske ishrane, jer ne moze da se razlozi protein kako bi trebalo, vec kad se zuc prepuni isprazni se odjedamput i onda ne moze dovoljno brzo da se eliminise kroz bubrege.

Al ovo sto sam te pitao za zasladjivac je zbog  AST I ALT jer dolazi do naprezanja pankreasa i jer su oni najcesci pokazatelji virusnog hepatitisa, al evo kad su to vec iskljucili ima i druga verzija,
Zbog kamena u zuci dolazi do zastoja zuci  i tu se nakupe bakterije i posto zucni putevi dijele dio sa pankreasom onda dolazi do retrogradne bakterijemije i pankreatitisa.

Ovi tvoji nalazi me bas posjecaju na to, to sto imas skokove i padove vrijednosti.

Mnogo je tesko napisati nesto u poruci sto je u knjizi na 200 strana, moja preporuka ti nije sportski ljekar vec internista ili abdominalni hirurg.

Ovo nije nista opasno, jer imas opciju da saniras zo hirurski neinvazivno, al uglavnom se zavrsi sa 2 nedelje dijetsko higijenske ishrane i kombinacijom antibiotika.

Sve u svemu nista zbog cega bi se trebao brinuti,  vec samo naci nekoga da ti postavi konkretnu dijagnozu i terapiju,

Napisao sam ti detaljno koliko sam mogao, ispitaj se pa javi.
I workaut out because its good for me.
Also, because I like to eat. A lot.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: krvna slika
« Odgovor #7 poslato: Mart 27, 2016, 06:10:55 posle podne »
Dok
HVALA sto si na forumu (ako moze na ti-naravno) ako ne,onda duzno izvinjenje i jos jednom hvala!

Van mreže Treniram_roletne

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
  • Nindza dijeta 😂
Odg: krvna slika
« Odgovor #8 poslato: Mart 27, 2016, 06:52:11 posle podne »
Dok
HVALA sto si na forumu (ako moze na ti-naravno) ako ne,onda duzno izvinjenje i jos jednom hvala!

Naravno da moze na ti, dosta sam ja mladji od vecine.

Mislim da bi svako trebao da se ukljuci u ono u sta se razumije, ja sam sve informacije o ishrani pokupio sa ovog foruma i mnogo mi je pomoglo, prije svega iz tvojih postova.
I workaut out because its good for me.
Also, because I like to eat. A lot.

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: krvna slika
« Odgovor #9 poslato: Mart 27, 2016, 06:56:58 posle podne »
Hvala puno na odgovoru! puno mi to znači, pokušat ću ispitat situaciju što prije! Drago mi je da ima ljudi koju su željni pomoć, veliki pozdrav

Van mreže Gumac

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 489
Odg: krvna slika
« Odgovor #10 poslato: Mart 27, 2016, 07:12:21 posle podne »
znam da na snimanju abdomene su mi rekli da mi jetra blago zadebljanja ali dok god nisu povećane vrijednosti nije ništa opasno... e sad, rekli su mi da mi je žuć u redu, nemam ni zamučenje niti kamenac... ugl tražit ću doktoricu da me pošalje na testiranje za hepatitis svejedno i kod specijaliste za jetru...