Septembar 20, 2024, 06:17:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Spazam/grcenje misica  (Pročitano 11468 puta)

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Spazam/grcenje misica
« poslato: Februar 23, 2016, 11:28:07 posle podne »
Ima li nesto sto moze pomoci oko spazama misica? Nije u pitanju pretreniranje, jer misice koje treniram ne prave problem (ne treniran grudi trenutno, niti ruke posebno, a ti misici vise imaju spazmove)

Kad kazem spazam, nije to bolno, to je vise kao tik, ali prilicno su postali cesti i prave mi problem. Javi se nesto slicno, i na vratu, tj. grlu i vilici, kao da se prosiri od jednjaka spazam...


Ako je neko imao slicne situacije, neka javi. Necu naravno uzimati predloge tek tako, ali otprilike da vidim ako je neko imao iskustva.
Jer dok cekam preglede kod interniste i neurologa samo gubim vreme kod nas :(


BTW, lici na fibromialgiju na neki nacin... najveci problem je ako je u pitanju i spazam jednjaka (tj. misica jednjaka), jer mi pravi knedlu u grlu i ne mogu da disem normalno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Spazam/grcenje misica
« Odgovor #1 poslato: Februar 24, 2016, 06:13:37 pre podne »
Ima li nesto sto moze pomoci oko spazama misica? Nije u pitanju pretreniranje, jer misice koje treniram ne prave problem (ne treniran grudi trenutno, niti ruke posebno, a ti misici vise imaju spazmove)

Kad kazem spazam, nije to bolno, to je vise kao tik, ali prilicno su postali cesti i prave mi problem. Javi se nesto slicno, i na vratu, tj. grlu i vilici, kao da se prosiri od jednjaka spazam...


Ako je neko imao slicne situacije, neka javi. Necu naravno uzimati predloge tek tako, ali otprilike da vidim ako je neko imao iskustva.
Jer dok cekam preglede kod interniste i neurologa samo gubim vreme kod nas :(


BTW, lici na fibromialgiju na neki nacin... najveci problem je ako je u pitanju i spazam jednjaka (tj. misica jednjaka), jer mi pravi knedlu u grlu i ne mogu da disem normalno.
ja sam imao nesto slicno
sa tim sto sam imao osecaj "pecenja" u grlu itd itd
naravno kao i sto sam mislio,bio ili jos uvek je u pitanu gastritis
nakon odredjne terpaije je sve bilo ok.
e sad za ova spoljnja grcenja...ne znam kako se moze povezati grc npr misicnog vlakna i spazam unutrasnjih organa
ne bi trebalo da imaju nikkave dirktne veze
jer ja imam problem sa elektorilita od kada znam za sebe i dobre treninge,i ukoliko ne unesem 500 mg Mg u toku dana tj obicno to radim pre treninga,dan mi se posle pretvara u pakao,grcenja itd itd

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Spazam/grcenje misica
« Odgovor #2 poslato: Februar 24, 2016, 06:27:47 pre podne »
Moze biti ovo sto je Pedja rekao, da ide od zeluca... zn+mg+ca kombinacija je najbolja za to...

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: Spazam/grcenje misica
« Odgovor #3 poslato: Februar 28, 2016, 04:48:54 posle podne »
Pecenja u grlu reeetko imam i nisu pecenja od kiseline (koje skoro nikada nisam osetio u stvari, vracanje hrane da, ali ne kiseline), vec kao nadrazeno grlo.
Gastritis bi trebao da se vidi na gastroskopiji valjda, a nisu nista nasli na njoj (radio sam kod prijateljice doktorke, ne tek negde gde ih zanima da sto pre zavrse samo).

Mg 375mg sam probao da dodajem ujutru, ali nisam video razliku po pitanju spazama, a i jedem poprilicno orasastih dnevno (200gr u proseku).(i obicno treniram ujutru, ako treniram, tada mogu nekako da disem normalnije, vec posle i wheya nakon treninga kao da se vec vraca hrana ili pocinje spazam, sta god je - nema veze sa treningom, desava se posle prvog obroka i kada ne treniram)

Kada sam radio elektrolite (privatno), Kalcijum je uvek bio pri gornjoj granici, Kalijum ka donjoj, ostalo srednje.

Trenirao sam ozbiljnije, jeo sam i po nekoliko puta vise nego sada, i nisam imao takvih problema :( (sada jedva pojedem 100gr belog i neku omanju salatu, i tako 3-4 obroka dnevno, ranije ogromne salate i 150-250gr belog po obroku). Ovo sadasnje je i po pitanju minimalnih proteina dnevno bas minimum, da nemam wheya bio bi ispod :)
Posto je to uzjedno mnogo manje povrca, i mene tera ka disbalansu ili manjku nekog elektrolita :(

Zasto Ca+Mg+Zn, BTW?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Spazam/grcenje misica
« Odgovor #4 poslato: Februar 28, 2016, 05:21:59 posle podne »
Pa sve tri komponente su ti bitne... pogotovo i mg i ca ... bila je neka studija i licno provereno iskustvo kako moje tako i mnogih...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Spazam/grcenje misica
« Odgovor #5 poslato: Februar 29, 2016, 06:24:04 pre podne »
Pecenja u grlu reeetko imam i nisu pecenja od kiseline (koje skoro nikada nisam osetio u stvari, vracanje hrane da, ali ne kiseline), vec kao nadrazeno grlo.
Gastritis bi trebao da se vidi na gastroskopiji valjda, a nisu nista nasli na njoj (radio sam kod prijateljice doktorke, ne tek negde gde ih zanima da sto pre zavrse samo).

Mg 375mg sam probao da dodajem ujutru, ali nisam video razliku po pitanju spazama, a i jedem poprilicno orasastih dnevno (200gr u proseku).(i obicno treniram ujutru, ako treniram, tada mogu nekako da disem normalnije, vec posle i wheya nakon treninga kao da se vec vraca hrana ili pocinje spazam, sta god je - nema veze sa treningom, desava se posle prvog obroka i kada ne treniram)

Kada sam radio elektrolite (privatno), Kalcijum je uvek bio pri gornjoj granici, Kalijum ka donjoj, ostalo srednje.

Trenirao sam ozbiljnije, jeo sam i po nekoliko puta vise nego sada, i nisam imao takvih problema :( (sada jedva pojedem 100gr belog i neku omanju salatu, i tako 3-4 obroka dnevno, ranije ogromne salate i 150-250gr belog po obroku). Ovo sadasnje je i po pitanju minimalnih proteina dnevno bas minimum, da nemam wheya bio bi ispod :)
Posto je to uzjedno mnogo manje povrca, i mene tera ka disbalansu ili manjku nekog elektrolita :(

Zasto Ca+Mg+Zn, BTW?

onda defitivno treba da promenis te "prijateljske" lekeare i da ti se postavi tacna dijganoza jbg,jer ovo mi bas zvuci kao ozibljan problem

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: Spazam/grcenje misica
« Odgovor #6 poslato: Februar 29, 2016, 09:42:29 pre podne »
"Ozbiljni" lekari mi samo zakazuju nove preglede bez da ista urade :(
Privatno da odem nemam nameru, u njih tek nemam poverenja. (kad kazem prijateljice doktorke, citaj izmedju redova, odlicna je u toj struci)
Da znam gde da odem van provereno i koliko kosta, to bi uzeo u obzir.

Bio sam kod interniste, neurologa i naravno ORL prvo...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Spazam/grcenje misica
« Odgovor #7 poslato: Februar 29, 2016, 09:52:48 pre podne »
"Ozbiljni" lekari mi samo zakazuju nove preglede bez da ista urade :(
Privatno da odem nemam nameru, u njih tek nemam poverenja. (kad kazem prijateljice doktorke, citaj izmedju redova, odlicna je u toj struci)
Da znam gde da odem van provereno i koliko kosta, to bi uzeo u obzir.

Bio sam kod interniste, neurologa i naravno ORL prvo...

iz kog razloga mislis da "privatno" tj ono sto platis nije dobro?

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Spazam/grcenje misica
« Odgovor #8 poslato: Februar 29, 2016, 02:06:16 posle podne »
Ja bas mislim suprotno da ce privatno mnogo vise da ti se posveti i ako treba i da ti objasni o cemu se radi.... a i vecina specijalista koja vedri i oblaci po klinickim centrima radi i privatno tako da dodje na isto kada je strucnost u pitanju.....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Spazam/grcenje misica
« Odgovor #9 poslato: Februar 29, 2016, 03:02:17 posle podne »
Ja bas mislim suprotno da ce privatno mnogo vise da ti se posveti i ako treba i da ti objasni o cemu se radi.... a i vecina specijalista koja vedri i oblaci po klinickim centrima radi i privatno tako da dodje na isto kada je strucnost u pitanju.....

da u tom kontekstu sam i ja mislio
mada sa druge strane sam naletio i na nekolimo budala.
ali sa druge strane
kako se debil ponasa prema tebi,tako i ti prema njemu :D -msm..moja je lova
u drzavnoj..jbg..covek radi pa radi
a ovako...

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: Spazam/grcenje misica
« Odgovor #10 poslato: Februar 29, 2016, 05:40:55 posle podne »
U privatnoj rade ono sto mogu da pokriju lako, cim je nesto sto nije prosto... ne verujem im da ista urade. Zato :(
Bio sam koji put privatno na nekim testovima... rezultati genericki, nimalo sazeti, dosta informacija fali. Ne svi, ali desilo mi se. Prosto ne verujem privatnim klinikama da ce uraditi kada treba da se nesto uradi.

S' obzirom da se eto vec >2.5 otprilike sa slicnim problemima borim (cesti spazmi su nest novije), probacu prvo "back to basics", mg+ca+zn.

Do pre 2 godine sam mogao 8 espresa dnevno popiti (2 veca Americano-a) i da mi jos zatreba... jutros sam popio 3 (i to uz pauzu), i osecam se razdrndano :D
Posto mi se posle kafe pojacavaju neki simptomi, mislim da ima veze sa elektrolitima. Nadam se u stvari!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Spazam/grcenje misica
« Odgovor #11 poslato: Februar 29, 2016, 06:20:46 posle podne »
Pa nema tu bas neke velike filozofije... odradis neuroloski pregled i kompletan pregled krvi... problem je najbeci sto to kosta i novca i vremena... ne bi bilo lose kompletnu hormonsku sliku... tiroidnu zlezdu... jbg u kanalu si dok ns izbali sta je.. jel ti se desavaju grcevi tokom fizicke aktivnosti?

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: Spazam/grcenje misica
« Odgovor #12 poslato: Februar 29, 2016, 08:27:24 posle podne »
Ne, najcudnije je sto ujutru mogu da radim tako dobar trening, da nemam problema. Ujutru ne osecam bilo sta od tih problema.
Jednom sam samo ustao sa ukocenim misicima grudnog kosa (gornji deo) i nesto ka ramenima... to se jednom desilo.

EEG mi je uradjen, i podosta EKGa do sada. Krv je radjena samo standardna slika, i ono sto sam ja radio dodatno elektrolite, i IgE. Uvek mi je povisen IgE, nesto losiji mi je holesterol, mada je do prosle godine bio odlican sve.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Spazam/grcenje misica
« Odgovor #13 poslato: Februar 29, 2016, 09:22:26 posle podne »
pa ja bih radio stitastu zlezdu da sam na tvom mestu , a ovo IgE moze da ukazuje na neku infekciju , alergiju jebem li ga , pricam ti sve ovo iz nekog laickog iskustva, nisam doktor... ako je EEG u redu onda nije nesto neuroloski... moguce da su neki alergeni ... zivotinjska dlak aako zivis sa ljubimcima, to moze da poveca IgE... mislim tebi ne ginu isptivanja, i da potrosis vreme na to... ako ti to do te mere smeta..  a moguce i da je stres, nespavanje.. mislim , neoj traziti ovde odgovor kao sto je neko rekao... neces ga naci preko interneta sigurno ,,u svakom slucaju sve najbolje, i da resis taj problem !

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: Spazam/grcenje misica
« Odgovor #14 poslato: Mart 01, 2016, 12:52:12 pre podne »
Alergije imam definitivno, to je jedina medicinski potvrdjena stvar :D
Od nespavanja me ne bi cudilo ako moze biti?

Meni lici na nesto kroz sta su prosli ozbiljni sportasi, zato sam i postavio pitanje, veca je verovatnoca da cu tipicne stvari tu naci nego kod doca :( (da im kazem da uzimam whey jos :D)

Hvala, u svakom slucaju cu probati MgCaZn dok ne dodjem na sledecu kontrolu.