Septembar 21, 2024, 10:25:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Michaelamink
X3MShop banner

Autor Tema: Skroman pocetak  (Pročitano 3506 puta)

Van mreže Lakijanos

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Skroman pocetak
« poslato: Februar 11, 2016, 11:52:29 posle podne »
Pre svega zelim da pozdravim sve na forumu i da se vec zahvalim na informacijama koje sam prikupio citajuci ovaj forum.

Sada da predjemo na ono zbog cega smo svi ovde , a to je zdravlje , snaga , izgled. Itd. Kao pocetnik u ovom nacinu zivota dosta sam citao i resio da uspem , ne da pokusam vec da uspem , sto me dovodi do sledeceg pitanja , kao neko ko se nije toliko bavio sportom , bar ne ozbiljno , nikad nisam imao sredjenu ishranu. Resio sam to da promenim iz korena.
Imam skoro 21 godinu , visok sam 192cm i tezak 107kg ,lako se gojim a tesko mrsavim. Naravno tome je doprineo moj dosadasnji nacin zivota i resio sam kao sto rekoh da promenim to .
Dakle konkretno me zanima misljenje vas kao clanova i vecine,  koja je dosta dugo u ovome , s obzirom da "treniram" svaki drugi dan da li je ovakva ishrana adekvatna.

Obrok 1:   4 jajeta i 100g ovsenih pahuljica

Obrok 2:   150g belog mesa i 150g pirinca + zelena salata

Obrok 3:    150g teletine i 150g pirinca + salata

Obrok 4:     100g mladi sir i 40g oraha

U toku dana popijem oko 2-3 litra vode i desi se oko casu dve coca cole zero ponekad.


Nacin treninga koji praktikujem je sa sopstvenom tezinom , trenutno , dok koliko toliko ne naviknem telo i misice na sve ovo.
Treniram svaki drugi dan i radim vezbe za celo telo , pocev od sklekova , zgibova , propadanja preko cucnjeva i raznih vezbi za stomak uz obavezna istezanja. Na svakom treningu dajem i davacu svoj maksimum pa cemo videti dokle ce me to dovesti.

Inace dnevni unos kalorija mi je do 1900. Ne prelazim tu granicu ali nisam nikad ni mnogo ispod , krecem se izmedju 1850-1900.

Unapred zahvalan na odgovorima , savetima i kritikama .

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Skroman pocetak
« Odgovor #1 poslato: Februar 12, 2016, 12:22:58 pre podne »
Poz druze,

Ishrana sto se tice namirnica dosta dobra,samo taj mladi sir ne znam da li je odgovarajuci,kakav mu je sastav ?

Coca cola bode oci skroz,bila ona ZERO ili ne. :)

Ne znam koliko je pametno unositi 2000kcal na tvojih 100+kg pogotovo ako prelazis sa junk ishrane,jer moze biti prevelik sok telu i napraviti vise stete nego koristi... :)

Procitaj u svakom slucaju: http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,31880.0.html

Van mreže Lakijanos

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Skroman pocetak
« Odgovor #2 poslato: Februar 12, 2016, 01:36:13 pre podne »
Sto se sira tice svakako cu ga zameniti sa ellom za par dana.
Po kalkulatoru radim , 1kg nedeljno =1900cal , sve preko je malo , ovo je prava mera , osecam se odlicno posle par dana , lakse i cistije , nisam stalno pospan i imam snage , sit sam ne gladujem sto je najbitnije.

Sto se koka kole tice vremenom cu i nju izbaciti , sad mi trenutno zivot spasava pri ovakvom prelasku. Nije lako ali se trudim. Hvala na komentaru.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Skroman pocetak
« Odgovor #3 poslato: Februar 12, 2016, 06:27:57 pre podne »
cao
pa dobro
slobo ti je dao "gernalni" i uopsten odgovro
ja bih se samo nadozvao na njegov post,malo ga nadupunio
oko tog mladog sira. Mozda je slobi promaklo da ti kreces u pricu,i budi slobodan sada za pocetak da krenes sa tim,ipak je dobro da sok za orgnizam i stres ne bude veliki i nagao,a ti ces lako kasnije da korogujes
isto i za kolu
Casa kole te nece ubiti
ono sto zelim da kazem je da je POZITIVNO to sto zelis da romenis svoje zivotne navike i to je TOP
za sada je ok...(budi istrjan u ovome) i sto kaze sloba,nemoj bas da pravis ODMAH toliko cal rez i spustas na 2k cal,a sa druge strane,s obzirom da ima tog sira i tu i tamo po necega..samo napred

Van mreže Lakijanos

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Skroman pocetak
« Odgovor #4 poslato: Februar 12, 2016, 10:31:43 posle podne »
Hvala vam puno , dosta mi znaci podrska pogotovo od nekoga kao sto ste vi. Bicu istrajan i trudicu se maksimalno.
Sto se pomenutog sira tice , danas naleteh u prodavnici na ellu , bila na akciji i pokupovao sam im sve iz frizidera, tako da cim zalihe mladog sira nestanu ella upada u pricu.
Imam takodje jednu nedoumicu , da li se isplati investirati u elektricni rostilj s obzirom da sam pocetnik ?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Skroman pocetak
« Odgovor #5 poslato: Februar 12, 2016, 10:35:40 posle podne »
Hvala vam puno , dosta mi znaci podrska pogotovo od nekoga kao sto ste vi. Bicu istrajan i trudicu se maksimalno.
Sto se pomenutog sira tice , danas naleteh u prodavnici na ellu , bila na akciji i pokupovao sam im sve iz frizidera, tako da cim zalihe mladog sira nestanu ella upada u pricu.
Imam takodje jednu nedoumicu , da li se isplati investirati u elektricni rostilj s obzirom da sam pocetnik ?
Po mom misljenju elektricni rostilj odlicna opcija, ne vidim zasto ne...:)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Skroman pocetak
« Odgovor #6 poslato: Februar 12, 2016, 11:00:27 posle podne »
Hvala vam puno , dosta mi znaci podrska pogotovo od nekoga kao sto ste vi. Bicu istrajan i trudicu se maksimalno.
Sto se pomenutog sira tice , danas naleteh u prodavnici na ellu , bila na akciji i pokupovao sam im sve iz frizidera, tako da cim zalihe mladog sira nestanu ella upada u pricu.
Imam takodje jednu nedoumicu , da li se isplati investirati u elektricni rostilj s obzirom da sam pocetnik ?

Pazi samo na rok trajanja elle,znaju radnje da ga drze duze vremena jer ja sumnjam da sem nas bilo ko uzima bas ellu,pa zna rok trajanja da bude gust zato ja izbegavam na vece da ga uzimam ako ne naletim cim ga dostave.. :D


Sto se tice rostilja,napisao ti Voja da je dobra opcija,ali po meni nije ti to bas bas hitno,ja bi pre investirao u neki keramicki tiganj,pa malo kuvas malo peces meso itd.. :)

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Skroman pocetak
« Odgovor #7 poslato: Februar 12, 2016, 11:13:51 posle podne »
Jeo sam ellu nakon isteka roka i nikakvih problema nisam imao, ali naravno kao sto Sloba rece pazi na rok.

Van mreže Lakijanos

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Skroman pocetak
« Odgovor #8 poslato: Februar 12, 2016, 11:38:33 posle podne »
Pogledao sam rok i izracunao da cu da je istrebim pre isteka roka tako da je dobro.Zakinulo se danas malo vise para pa reko' da napunim frizider dok se ne izvuku. I ja sam razmisljao o tome da mi je keramicki tiganj trenutno bolja opcija.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Skroman pocetak
« Odgovor #9 poslato: Februar 13, 2016, 09:45:41 pre podne »
Naravno da je kvalitetan tiganj prioritet.E sad ako se ima finansija za rostilj...;)

Van mreže Lakijanos

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Skroman pocetak
« Odgovor #10 poslato: Mart 18, 2016, 09:21:17 posle podne »
E ovako , proslo je tacno 40 dana od pocetka , imam okruglo 5 kg manje , za sada sam zadovoljan ali rezultati su znatno usporili u zadnje vreme. Listajuci forum nasao sam jednu zanimljivu dijetu koju pocinjem od ponedeljka. Verujem da svi znate o cemu se radi , u pitanju je dijeta gde je od ponedeljka do srede unos UH minimalan ( svega 50gr ) onda u cetvrtak i petak se povecava na 150 gr , a vikendom ide 3gr UH po kg telesne tezine. Sto se proteina tice , Pon - sre = 2 gr po kg tel. tezine , cet..pet = 1.5 gr po kg tel. tezine , i za vikend 1 gr po kg tel tezine. Naravno kardio u trajanju od 20-30 min od pon-sre , cet pet HIT 40 min , vikend bez kardia. E sada mene interesuje sledece , da li je ovakav plan nesto primereno ovoj dijeti..

Pon-Uto-Sre

10 belanaca dnevno
450gr pilece belo dnevno
salata
dekstroza posle treninga

Cet-Pet
 Oslic 500 gr dnevno
5 belanaca dnevno
salata
dekstroza posle treninga
500gr krompira ili 120 gr pirinca dnevno

Sub-Ned
500 gr pilece belo ili 10 belanaca ili junece meso ili oslic ( zavisi od toga sta sam jeo tokom nedelje ) dnevno
250 gr pirinac dnevno ili 1000 gr krompira ( ili pola pirinac (120gr) i 500 gr krompir
150 gr ovsene + neko voce ( visnja, borovnica , malina itd , mala kolicina koja se uklapa u dnevni unos UH )
Salata

Moja trenutna tezina 103 - 104 varira u zavisnosti kada se merim , unos sam racunao kao da imam 105 kg zbog lakse racunice , smatram da nece uticati previse ...

Sve sugestije i kritike su dobrodosle ,.. takodje da kazem da sam uzeo kvalitetan keramicki tiganj i novu vagu za merenje telesne tezine tako da sam spreman  8)





Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Skroman pocetak
« Odgovor #11 poslato: Mart 18, 2016, 09:37:47 posle podne »
Dijeta je ako se ne varam ona Pedjina "trbusnjaci 3,2,1..." ?

S' tim sto ja ipak mislim da bi trebao da krenes sa rotacijama uh,koje ce sigurno mnogo dobrog rezultata da donesu pa posle da prelazis na nesto drugacije,striktnije low carb,321 ili u krajnjem slucaju keto..

PS: Prebacih oko preko ishrane,dex bi izbacio..

Razmisli o rotacijama.. :)

Van mreže Lakijanos

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Skroman pocetak
« Odgovor #12 poslato: Mart 18, 2016, 09:55:52 posle podne »
Da ta dijeta je u pitanju , pa razmisljao sam i o tome , ovo je nesto novo za mene i mislim da mi nece biti problem da izguram ovo , ako bude lako cu preci na rotacije , mozda gresim ali mislim da ovo daje bolje rezultate ili jednostavno je novo za mene pa zbog toga zelim da probam kako cu reagovati .. sta preporucujes umesto dex posle treninga posto dnevni unos treba da bude 50 gr UH ?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Skroman pocetak
« Odgovor #13 poslato: Mart 18, 2016, 09:59:17 posle podne »
Da ta dijeta je u pitanju , pa razmisljao sam i o tome , ovo je nesto novo za mene i mislim da mi nece biti problem da izguram ovo , ako bude lako cu preci na rotacije , mozda gresim ali mislim da ovo daje bolje rezultate ili jednostavno je novo za mene pa zbog toga zelim da probam kako cu reagovati .. sta preporucujes umesto dex posle treninga posto dnevni unos treba da bude 50 gr UH ?

Ma drugar nije stvar u tome da li ces moci da izguras ili ne,nego vec duze vreme pricamo na forumu da nekad striktnije dijete mogu da naprave vise stete nego koristi i uvek je pozeljno krenuti polako pa postepeno ici striktnije i striktnije itd..

Sto se dex-a tice,to je prost hidrat(secer) koji iritira insulin,i ne misli se na takav hidrat za tih 50g,nego recimo 50-60g pirinca,ili 100tinak grama ovsenih itditd.. ;)

Van mreže Lakijanos

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Skroman pocetak
« Odgovor #14 poslato: Mart 18, 2016, 10:01:27 posle podne »
Shvatama o cemu pricas , razmislicu o rotacijama :) onda ovsene definitivno posle trcanja za dorucak  :)