Septembar 09, 2024, 05:30:38 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Savet za naredni period  (Pročitano 15035 puta)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #30 poslato: Mart 02, 2016, 03:23:06 posle podne »
Znam da menza nije bila najbolja opcija, ali i ta dva obroka u menzi su bili piletina i pirinac/pire/boranija plus salata. Pa mi je logicnije bilo da je problem u tome sto unosim uh pre treninga, nego nacin pripreme hrane u menzi. A ono sto nisam pomenuo je izlazak u grad jednom nedeljno, tj. unos alkohola to jedno vece. Ali sad kad izbacim menzu, moracu da se odreknem i toga da bih isfinansirao ovaj nacin ishrane, tako da je i taj "problem" resen :D

Ok, probacu kombinaciju kofein i glut pre treninga. A dex posle kardia?

I imam jos jedno pitanje. Kakve rezultate mogu da ocekujem od rotacija? Tj. kako da znam da li me dobro 'rade' ili treba nesto da menjam. Ne bih da imam neka nerealna ocekivanja, pa da se tripujem da me ne rade kako treba. A ne bih ni da cujem posle 8 nedelja "trebao si da promenis nesto, mogao si bolje rezultate da imas" :D

Posto vidim da niko nije prokomentarisao na taj segment evo ja cu..

Taj ALKOHOL JEDNO VECE je ubica,jer to koliko alkohol moze ubiti misice to je tek prica.. :)

A sto se tice rezultata,sa takvim rezonom sto Pedja kaze ili si vec odustao,ili bi neke svemirske rezultate sto i u ovom i u onom slucaju nije dobro..

Ako je cilj definicija onda je logicno rezultat manji procenat masti..
Da ne bude sto kazes posle 8 nedelja problema,odma cu ti reci da pazis STA jedes,kako spremas,trening,suplementacija,odmor i poslednje ali nista manje vazno TAJMING.. :)

Van mreže Ciroki

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #31 poslato: Mart 03, 2016, 01:54:54 posle podne »
Slazem se da hrana iz menze nije bas najbolje spremljena :)
Nisam odustao, samo ne zelim da nesto radim pogresno. Sto se tice rezultata, nadam se da cu za 8 nedelja izgubiti 6-8 kg. Sad mi vi recite da li je to nerealno ocekivanje?

Postavicu veceras jelovnik, pa ispravite ako nesto ne bude kako treba.
Sto se pripreme tice, imam onaj aparat za kuvanje na pari, tako da cu u tome sve da spremam.
Ali ako mozes samo da mi objasnis sta podrazumevas pod tajmingom? :)

Hvala svima :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #32 poslato: Mart 03, 2016, 03:06:05 posle podne »
Slazem se da hrana iz menze nije bas najbolje spremljena :)
Nisam odustao, samo ne zelim da nesto radim pogresno. Sto se tice rezultata, nadam se da cu za 8 nedelja izgubiti 6-8 kg. Sad mi vi recite da li je to nerealno ocekivanje?

Postavicu veceras jelovnik, pa ispravite ako nesto ne bude kako treba.
Sto se pripreme tice, imam onaj aparat za kuvanje na pari, tako da cu u tome sve da spremam.
Ali ako mozes samo da mi objasnis sta podrazumevas pod tajmingom? :)

Hvala svima :)

Pa niko ti ne moze reci koliko ces da izgubis ili bilo kakve rezultate da ti neko predvidja,jer cak i profesionalci koji rade isti posao iz godine u godinu mogu da se nadaju boljim ili istim rezultatima kao prosle godine,ali niko ne moze da kaze E SIGURNO CES SE SREZATI TOLIKO I TOLIKO..

Okej za jelovnik..

Pa pod tajmingom se generalno sve podrazumeva,kad su obroci,treninzi,kad raditi kardio,odmor itditd.. To sve generalno trebas da probas,da svoje telo ispitas da vidis kako reagujes,da li brze leanujes,sporije itd.. :)

Van mreže Ciroki

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #33 poslato: Mart 05, 2016, 12:43:03 pre podne »
Izvinjavam se, nisam imao vremena sinoc da izbacim. Ovako:

Rotacije 200-150-100-50-200-100-50

Pon 1.  5 belanaca+ 3zumanceta
      2. PWM(merica proteina+glut)
      3. 100g ovsenih+merica prot+saka suvog grozdja
      4. 200g piletine+100g pirinca
      5. 200g piletine+100g krompira+salata
      6. pola ella sira

Uto 1. 5b+3z
      2. PWM
      3. 100g ovsenih+merica prot+saka suvog grozdja
      4. 200g piletine + 60g pirinca
      5. 200g piletine + 60g pirinca+salata
      6. pola ella sira

Sre 1. 5b+3z
      2. 250g pil+60g pir+salata
      3. 250g pil+60g pir
      4. 1 tunjevina+salata
      5. 5b+2z

Cet 1. 5b+3z
     2. PWM
     3. 150g pil +60g pir+salata
     4. 150g pil
     5. 150g pil+salata
     6. pola ella sira

Pet isto sto i pon

Sub 1. 5b+3z
      2. PWM
      3. 200g pil + 60g pir+salata
      4. 200g pil + 60g pir
      5. 1 tunjevina+salata
      6. 5b+3z

Ned 1. 5b+3z
      2. 200g pil+60g pir+ salata
      3. 200g pil
      4. 150g pil+salata
      5. 5b+2z

Naravno, piletinu cu neki put zameniti i junetinom npr. I ubacicu svaki dan po 50g badema/lesnika/kikirikija ili nekoliko omega 3 tableta. Kako vam se cini? Sta bih trebao da menjam?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #34 poslato: Mart 05, 2016, 06:51:14 pre podne »
ja ne vidim da ovde ista menjas,osim sto pieses i zapsiujes promene
ako treba u hodu korgiujes tipa da ubacus nulu itd itd ti ili prevedeno,lagano sebe uvodis u low carb ili cak keto-ovisno od tebe

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #35 poslato: Mart 05, 2016, 11:09:45 pre podne »
Mozda ja tu gresim,ali nije mi jasno sto se cimati toliko i svaki dan menjati za 50g hidrate?

Ja recimo u zavisnosti sta radim idem 300-200-100 i tako ih vrtim po danima,i ako idem na low carb ide postepeno vise 100tki i posle vise 0 ako se prelazi u keto itd...


BTW ishrana ajde,ali kao sto sam i rekao ti ces za 1 dan da spustas hidrate za 50 i  ici ces umesto 100g-60g pirinca.. :D

Sto se tice ishrane to je dobro,samo dodaj vise masti u danima kada si na malim iznosima hidrata,da ne padas u prevelik deficit :)

Van mreže FGeR

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #36 poslato: Mart 05, 2016, 03:34:26 posle podne »
Ciroki, moras da poslozis stvari, vidim spominje se alkohol jednom nedeljno NIKAKO!
O cemu se radi? Je li tvoj cilj takmicenje? Da su ti prijatelji jedino oni koj imaju bf ispod 10%?
Oces li da zivis od fitnessa?

Ukoliko je to cilj, posveti se svemu 100%.
Ukoliko nije, koriguj to, napravi balans.
Nemoj da ides iz krajnosti u krajnost.
Ne mozes da zapostavis drustveni zivot tek tako zbog tegova.
Pretpostavljam da ne pijes jednom nedeljno sam sa sobom.

Sto se tice treninga: zasto ne bi mogao vise misica u jednom treningu?
Treniras vec godinu dana, mozes da pokusavas sve.
Ne prija svakome isti trening, mozda ti prija push i pull? uper/lower? jedan misic dnevno? 2 misica dnevno?
Moras sam da probas po nekoliko nedelja, da pratis osjecaj.

Moras nauciti da uzivas u treningu, bolje trenirati sa uzivanjem 10 godina, na osrednjem nivou nego se zaludjeti treningom i biti na takmicarskom nivou godinu,dvije i onda da puknes i prestanes sa treningom.
Jer to ne mozes izdrzati ukoliko ti nije jasan cilj da budes na takmicenjima.

Kao sto rekoh, napraiv balans svega, nemoj da ti drugi aspekti zivota zaostaju tek tako ukoliko cilj nije takmicenje i zivot od fitnessa.
Koriguj ishranu kroz 3-4 nedelje, prati osjecaj, rezultate, itd..
Trening isto tako.
I uzivaj :)
« Poslednja izmena: Mart 05, 2016, 03:37:21 posle podne FGeR »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #37 poslato: Mart 05, 2016, 05:04:23 posle podne »

Moras nauciti da uzivas u treningu, bolje trenirati sa uzivanjem 10 godina, na osrednjem nivou nego se zaludjeti treningom i biti na takmicarskom nivou godinu,dvije i onda da puknes i prestanes sa treningom.
Jer to ne mozes izdrzati ukoliko ti nije jasan cilj da budes na takmicenjima.

Pa ako hoces na takmicarskom nivou,moras da se zaludjujes,jer tu mesta za propuste nema,naravno osim ako izadjes na takmicenje da budes poslednji onda moze da se 'propusta'.. :)

A niko na ovoj kugli zemaljskoj me nece ubediti da je poceo jer voli ili sta znam,svi pocnu da smrsaju,da se napucaju,ugoje blabla i onda koga zakaci groznica zakacila ga je za ceo zivot,i mislim da nije ljubav presudna u tome,tj uzivanje,jeste jednim delom,ali ZELJA ZA REZULTATOM I VIJANJE CILJA je tu mnogo veci faktor,jer kad sve ode u qrac ta ista zelja ti ne da da odustanes,stanes itd.. :)

Ja sam recimo addicted na pump koji imas u toku treninga,koji qrac zene,alkohol,provod,ovo ono daj samo pumpu i taj bol i dosta... E tako neke stvari navuku coveka da od momenta kad krene ne staje dok mu obe ruke ne otpadnu i slicno.. :)

Sorry za "mali" off  ::)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #38 poslato: Mart 05, 2016, 05:21:19 posle podne »

Moras nauciti da uzivas u treningu, bolje trenirati sa uzivanjem 10 godina, na osrednjem nivou nego se zaludjeti treningom i biti na takmicarskom nivou godinu,dvije i onda da puknes i prestanes sa treningom.
Jer to ne mozes izdrzati ukoliko ti nije jasan cilj da budes na takmicenjima.




Ja sam recimo addicted na pump koji imas u toku treninga,koji qrac zene,alkohol,provod,ovo ono daj samo pumpu i taj bol i dosta...


Slobce sa ovim tvojim stavom se nikako ne slazem i to posebno sa drugim delom recenice.Znas da se u vecini stvari slazemo ali ovo...Naravno ukoliko govorimo o takmicarskom bodibildingu stvari se vrtoglavo menjaju ali biti iskljucen iz socijalnog zivota...Samo da nadjem klip u kome,nama svima poznat,Mirsad Terzo Pro takmicar prica bas na ovu temu..Naravno ne bih zeleo da sad odemo daleko u raspravljanju cisto sam izneo neko svoje misljenje..

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #39 poslato: Mart 05, 2016, 05:23:45 posle podne »

Moras nauciti da uzivas u treningu, bolje trenirati sa uzivanjem 10 godina, na osrednjem nivou nego se zaludjeti treningom i biti na takmicarskom nivou godinu,dvije i onda da puknes i prestanes sa treningom.
Jer to ne mozes izdrzati ukoliko ti nije jasan cilj da budes na takmicenjima.




Ja sam recimo addicted na pump koji imas u toku treninga,koji qrac zene,alkohol,provod,ovo ono daj samo pumpu i taj bol i dosta...


Slobce sa ovim tvojim stavom se nikako ne slazem i to posebno sa drugim delom recenice.Znas da se u vecini stvari slazemo ali ovo...Naravno ukoliko govorimo o takmicarskom bodibildingu stvari se vrtoglavo menjaju ali biti iskljucen iz socijalnog zivota...Samo da nadjem klip u kome,nama svima poznat,Mirsad Terzo Pro takmicar prica bas na ovu temu..Naravno ne bih zeleo da sad odemo daleko u raspravljanju cisto sam izneo neko svoje misljenje..

Ma ne,daleko od toga da nemam drustveni zivot,ali neuporedivo mi je vece zadovoljstvo taj dobar trening,nego recimo da izadjem da se napijem i provedem.. :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #40 poslato: Mart 05, 2016, 05:29:57 posle podne »
Razumemo se.Veoma siroka tema i moglo bi da se prica o tome do sutra..;)

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #41 poslato: Mart 05, 2016, 05:41:55 posle podne »
Slobodane kad ces da nas udostojis svojim predstavljanjem, a i slikama, ako vec nisi slucajno? Ne vidim nigde.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #42 poslato: Mart 05, 2016, 05:46:41 posle podne »
Slobodane kad ces da nas udostojis svojim predstavljanjem, a i slikama, ako vec nisi slucajno? Ne vidim nigde.

Hocu drugar,hvala sto brines za mene :)

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #43 poslato: Mart 05, 2016, 05:48:14 posle podne »
Ko ce da pazi na admine ako necemo mi ;)

Van mreže Ciroki

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #44 poslato: Mart 06, 2016, 01:10:19 posle podne »
Nije mi cilj takmicenje, cilj je skidanje sala. Ali zelim par meseci da se posvetim svemu, da se dovedem u zeljenu formu, a posle to da odrzavam. U treningu uzivam, ali isto tako uzivam i u hrani i picu, a zbog toga su rezultati dosta slabiji. Nece me se valjda drustvo odreci ako ne pijem taj jedan dan :D
Sto se tice treninga, krenuo sam ovaj split pre par nedelja da radim i bas mi odgovara.. Tu ne bih nista menjao :) Svidja mi se osecaj kad bas otkines jedan misic..
I ne verujem da bih ikada mogao da se takmicim, jer to zahteva jako mnogo  odricanja u dosta dugom vremenskom periodu.. I iskreno se divim tim ljudima.
I jos jednom, hvala na savetima! :)