Septembar 09, 2024, 05:25:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Savet za naredni period  (Pročitano 15030 puta)

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #15 poslato: Februar 12, 2016, 05:02:14 posle podne »
Rade noge pa ledja, maksimalno lucenje gh? Gde si to video, procitao?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.605
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #16 poslato: Februar 12, 2016, 05:19:50 posle podne »
ma neke studije kazu da neke visezglobne vezbe stimulisu lucenje gh ... budalastine sve same... ;D

Van mreže Ciroki

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #17 poslato: Februar 12, 2016, 07:40:27 posle podne »
Hvala svima, zaista korisni saveti :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #18 poslato: Februar 12, 2016, 09:49:43 posle podne »
Hvala svima, zaista korisni saveti :)
Nema na cemu, tu smo da se pomazemo.Ako zatreba nesto pitaj..;)

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #19 poslato: Februar 13, 2016, 05:37:32 posle podne »
Trenuto radim treninge tako rasporedjene u sedmici srij sub i ned pauza.
Pon Prsa i ramena
Uto Noge
Cetv Ledja
Pet Ruke i stomak

Ako ti nesto pomaze eto :) U ovaj raspored bi kardio ubacio sub ili poslije ruku.
Idi sa jednim kardiom sedmicno
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Ciroki

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #20 poslato: Februar 13, 2016, 09:10:07 posle podne »
Verujem da bi mi to vise odgovaralo, ali vidim da preporucuju veci odmor posle nogu.. A malo mi je jedan kardio, ipak moram da skinem stomacinu :D

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #21 poslato: Februar 13, 2016, 09:13:12 posle podne »
Verujem da bi mi to vise odgovaralo, ali vidim da preporucuju veci odmor posle nogu.. A malo mi je jedan kardio, ipak moram da skinem stomacinu :D

Ma druze,ti probaj razlicite split sisteme,pa vidi sta tebi odgovara,jer ako odgovara nekome ne znaci da ce i tebi i obrnuto.

Samo naravno veliki akcenat da stavis na ODMOR,a ne ono u zelji za brzim rezultatom da treniras 6x nedeljno ili slicno...

Kardio slobodno ubaci kako ti odgovara,neces stagnirati od njega sigurno... ;)

Van mreže Ciroki

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #22 poslato: Februar 13, 2016, 09:25:33 posle podne »
Vec sam imao taj period kad sam trenirao 6x nedeljno i verujem da to vise necu raditi :D :D ok, isprobacu razlicite, pa cu videti kako se najbolje osecam..

Van mreže Ciroki

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #23 poslato: Mart 02, 2016, 02:41:11 pre podne »
E ovako. Odlucio sam da krenem na striktnu dijetu, posto ovo sto radim poslednjih par nedelja i ne daje neke rezultate. Tacnije, kilaza je ostala ne promenjena. Znam da vaga nije glavno merilo, ali i na njoj bi trebalo nesto da se pokaze. A kad se vec trudim oko necega, onda neka to bude kako treba. Posle svega sto sam procitao na forumu, zakljucio sam da je najpametnije, za pocetak, ici na rotacije. Izbacujem hranu iz menze i pocinjem sam da kuvam i da nosim na fax.

Kao sto sam vec pisao, treniram ujutru(30-60 min posle budjenja), a do sad sam pravio neke greske. Pre treninga sam jeo ovsene, sa mericom proteina i malo suvog grozdja. Ali posle sam procitao da, posto je cilj skidanje masnih naslaga, ne bih trebao da unosim uh pre treninga. Vrv su zbog toga izostali rez. Citao sam da kardio treba raditi na prazan stomak. Da li to znaci da ne treba bas nista da jedem pre teretane (to sam pre radio, ali nemam dovoljno snage za trening sa tegovima i cesto se osecam malaksalo za vreme treninga) ili da doruckujem jaja npr? I da li bi bilo dobro da uzimam kofein pre treninga? Da napomenem da nemam para za BCAA. Takodje sam procitao da ne bih trebao ni da unosim dextrozu posle kardia. Medjutim, kardio radim odmah posle treninga sa tegovima, pa me zanima da li to znaci da ne bih trebao uopste da stavljam dex u pwm, nego samo protein i glutamin?

Sto se treninga tice, to po danima izgleda ovako:
pon ledja+kardio(30-40 min)
uto ruke+kardio
sre pauza
cet grudi+kardio
pet noge
sub ramena+kardio(bicikl-ne mogu da trcim jer me bole noge :D )
ned pauza

I zanima me koju bih kolicinu uh trebao da unosim po danima za ovakav split(ako to ima neke veze sa splitom)? Ili da jednostavno idem 200,150,100,50,200,100,50?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #24 poslato: Mart 02, 2016, 05:54:54 pre podne »
Pa razlog izostanka reuzlatata je HRANA IZ MENZE a ne isgurno tih nekoliko gr UH sto ima u ovsenim,mada i to treba da prebacis kao obrok posle jutarnjeg treninga
kofein slobodno moze pre bilo koju fizicku aktivnost

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #25 poslato: Mart 02, 2016, 06:17:24 pre podne »
Druze kao sto ti je Pedja rekao,problem nije bio sigurno to sto si jeo ovsene pre treninga,nego je ISHRANA,verovatno dobrim delom zbog menze,a mozda iz nekog drugog razloga koji nisi spomenuo.. :)

Kakve veze ima ako jedes pre treninga,sta onda ja koji nikad ne treniram pre 3-4h poslepodne,po tom rezonu treba da umrem gladan do tada... ?

Ono sto ti je Pedja rekao,slazem se,nije to neki obrok za pre treninga,ako vec radis trening ujutru GLADAN,treba da se nasopas antikatabolicima itditd.. ali posto nemas para za to,najbolje da pomeris trening za u toku dana,da kroz telo prodje bar 1-2 obroka... :) Ili eto vidim imas glutamin,mozes onda trening ujutru,sopis glut pre i posle treninga i posle lepo jedes.. :)

Za UH moras sam da vidis,da probas,jer nas razlicito 'rade' rotacije,veruj mi .. :)

Van mreže Ciroki

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #26 poslato: Mart 02, 2016, 10:57:39 pre podne »
Znam da menza nije bila najbolja opcija, ali i ta dva obroka u menzi su bili piletina i pirinac/pire/boranija plus salata. Pa mi je logicnije bilo da je problem u tome sto unosim uh pre treninga, nego nacin pripreme hrane u menzi. A ono sto nisam pomenuo je izlazak u grad jednom nedeljno, tj. unos alkohola to jedno vece. Ali sad kad izbacim menzu, moracu da se odreknem i toga da bih isfinansirao ovaj nacin ishrane, tako da je i taj "problem" resen :D

Ok, probacu kombinaciju kofein i glut pre treninga. A dex posle kardia?

I imam jos jedno pitanje. Kakve rezultate mogu da ocekujem od rotacija? Tj. kako da znam da li me dobro 'rade' ili treba nesto da menjam. Ne bih da imam neka nerealna ocekivanja, pa da se tripujem da me ne rade kako treba. A ne bih ni da cujem posle 8 nedelja "trebao si da promenis nesto, mogao si bolje rezultate da imas" :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #27 poslato: Mart 02, 2016, 11:33:25 pre podne »
Citat
ali i ta dva obroka u menzi su bili piletina i pirinac/pire/boranija plus salata.

pa rapsitas se o ancinu pripreme i obrade tremicke hrane i onda ce siguran sam biti mnogo jasnije
Jer licno,i ja bih voleo da mogu da se hranim kuci,jer mi zena sigurno bolje sprema nego kuvarice u menzi,ali jbg...

Citat
A dex posle kardia?

nema potrebe

a

Citat
Ne bih da imam neka nerealna ocekivanja, pa da se tripujem da me ne rade kako treba. A ne bih ni da cujem posle 8 nedelja "trebao si da promenis nesto, mogao si bolje rezultate da imas"

nisi ni KRENUO a vec si odustao..

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #28 poslato: Mart 02, 2016, 11:34:50 pre podne »
Pa mi je logicnije bilo da je problem u tome sto unosim uh pre treninga, nego nacin pripreme hrane u menzi.
Upravo ovde je i razlog hrane iz menze.Nacin spremanja ovih namirnica, u ovom slucaju pirinca, je neadekvatan jer verujem da je to pirinac pun masti itd.itd..

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #29 poslato: Mart 02, 2016, 11:44:10 pre podne »
Cao, hajd ja malo da filozofiram  8) kada si na definiciji glavni cilj ti je gubljenje sala, gledano kroz hormonsku pricu glavni cilj je drzati insulin nisko a to ces postici tako sto neunosis proste secere i tempiras unos slozenih UH., i napravis bar 2-3h (neki kazu da je dovoljno i 1.5h) pauzu izmedju obroka i treninga jer je to neki vremenski period u kome se insulin spusti. Druga stvar je da drzis nivo kortizola u normali tako sto ces imati vise manjih obroka u toku dana i sto neceg gladovati...
ZAPAMTI KADA TI JE VISOK NIVO INSULINA NEMA SAGOREVANJA MASTI....
Iz tog razloga gledaj da ogranicis unos UH i da ih u najvecoj meri unosis posle treninga...
Od rotacije mozes da ocekujes  dobre rezultate obzirom da je pre nisi radio, rezultat zavisi od deficita....
A kofein slobodno uzimaj u nekih normalnim dozama(max 2 tab sto je oko 400 mg) kada vidis da vise neradi napravi pauzu jer se jako lako stvara rezistentnost na isti...