Septembar 09, 2024, 05:30:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Savet za naredni period  (Pročitano 15034 puta)

Van mreže Ciroki

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Savet za naredni period
« poslato: Februar 11, 2016, 02:25:55 posle podne »
Pozdrav svima. Dugo citam ovaj forum i sad mi treba mala pomoc.
Imam 24 godine, 190cm i 100kg.  Oko 20% bf. Treniram nekih godinu dana. Uglavnom 3 dana trening, pa jedan pauza. Grudi triceps, ledja biceps, ramena noge. Trbusnjake radim kad me ne mrzi, svaki treci dan mozda. Kardio 2-3 puta nedeljno. Hranio sam se normalno (samo sam smanjio hleb, slatkise i posetu pekari).
To je funkcionisalo ok, smrsao sam 10 kg, malo se zategao, dobio na misicnoj masi. Ali i pored toga stomak i grudi(imam ginekomastiju) su ostali mlohavi. Tako da sam se uverio u ono sto sam citao na ovom forumu, da je ishrana zapravo 70% svega :D :D
Sad mi je cilj da skinem stomak, tj. da se zategnem dovoljno da me ne bude sramota da skinem majicu na bazenu. U skladu sa tim ciljem, regulisao sam ishranu i to sad izgleda ovako:

Prvi obrok ovsene pahuljice, merica proteina i malo suvog grozdja, 1-2 kuvana jajeta. Odradim trening, pa pwm protein, dekstroza, kreatin i glutamin i neki put 1-2 jajeta. Posle toga imam dva obroka u menzi, uglavnom pojedem parce nekog mesa i krompir/pirinac/grasak/kukuruz/boraniju i obavezno neku salatu. Posle toga, kad imam vremena, spremim neko pilece belo. Nekad pojedem i tunjevinu. Uglavnom poslednji obrok bude 2-4 jajeta, solja jogurta i bele semenke.

Ovako se hranim poslednje 3 nedelje, navikao sam se i ne predstavlja mi nikakav problem, iako sam mislio da ce biti daleko teze odreci se nekih namirnica. Pre toga sam imao pauzu u treningu oko mesec dana. Ove 3 nedelje sam radio po 1-2 vezbe za svaku misicnu grupu, da ponovo naviknem misice na trening.

E sad, ono sto mene zanima je, po kom programu da nastavim da treniram i da li je ishrana prihvatljiva? 3 pa 1 trening mi je iskreno dosadio, postao mi je previse monoton. A ne znam koliko je dobro da radim split, obzirom na to sta zelim da postignem. Trenirao bih 5 dana nedeljno i posvetio bih se malo vise trbusnjacima i kardio treningu. I zato bih bio zahvalan ako bi neko mogao da mi pomogne sad :)

P.S. Znam da dva obroka u menzi nisu idealno resenje, ali finansije i dnevne obaveze mi ne dozvoljavaju da sam kuvam i da nosim sa sobom.

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #1 poslato: Februar 11, 2016, 02:38:07 posle podne »
Generalno mislim da imas malo proteina i nista zdravih masti ili ih bar nisi napisao...
Tip treninga nema veze sa cut-om vec ishrana tako da mozes slobodno da radis split kao i do sada, mozda bi mogao i HIIT da ubacis umesto jednog klasicnog kardia...

Jer si mislio o nekoj dijeti? Tipa rotacije i sl....


Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #2 poslato: Februar 11, 2016, 02:39:30 posle podne »
Jer si racunao svoj deficit u odnosu na TDEE imas neki bar okvirno planirani kalorijski unos?

Van mreže Ciroki

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #3 poslato: Februar 11, 2016, 02:50:03 posle podne »
Trebao bih da unosim oko 2500 kalorija. Sto se tice HIIT imam bar jedan terbin fudbala nedeljno, tako da mislim da je to to. Dnevno uzmem 2 merice proteina + gledam da jedem minimum 250-300 grama piletine dnevno i jedem dosta jaja. Zaboravio sam da napisem da uzimam i omega 3 kapsule. Planirao sam da idem na keto za neka 2-3 meseca.

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #4 poslato: Februar 11, 2016, 03:00:16 posle podne »
Ne obaziri se toliko na kalorije jer 1000cal iz piletine i 1000cal iz meka nisu isto.
Moj savet ti je da krenes na rotacije posto si vec ishranu precistio i izgubio na kilazi, znaci rotacije.

Na pocetku nemoj 0g uh da ubacujes vec kad krenes da stagniras onda kao kec iz rukava ubacis nulu, kao i kardio, u pocetku nema potrebe, mozes i da postavis sliku trenutnog stanja.

Izvori proteina : belo meso, crveno meso, jaja, sir, RIBA, vej...
Izvori masti : maslinovo ulje, kokosovo ulje, kostunjavo voce(lesnik, badem, orah, kikiriki) zumance itd...
Izvori uh : pirinac, ovsene, krompir.



I samo da znas, ne mozes u isto vreme da gradis misic i skidas salo tj. mozes kao pocetnik, ali ne treba se previse nadati, sada skini sto vise mozes masti i onda lepo kreni da nabacujes meso.
Nek ti merilo bude OGLEDALO, a na vagu stani s vremena na vreme.

SAMO NAPRED !!!
« Poslednja izmena: Februar 11, 2016, 03:02:58 posle podne Цветко »

Van mreže Ciroki

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #5 poslato: Februar 11, 2016, 03:41:07 posle podne »
Svestan sam da nije isto, zato i gledam da jedem sto kvalitetniju hranu i da budem u kalorijskom deficitu, a da li ce to biti 300, 500 ili 600 kalorija, mislim da nije toliko bitno.
Razmisljao sam i o rotacijama, ali tesko je pratiti uh uz dva obroka u menzi.

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #6 poslato: Februar 11, 2016, 05:33:27 posle podne »
Bitno je da si razmišljao o deficitu, naravno da nije toliko bitno da je on konstantan svakog dana naravno i izbor namernica je jako bitan. Nemoj odma na keto uzmi prvo kako ti je cvetko rekao prvo neka rotacija pa low carb pa tek onda keto...

Prati napredak, pa dok ima efekta guraj tako i tek kada zastane menjaj nešto.

Srećno ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #7 poslato: Februar 12, 2016, 06:24:55 pre podne »
Bitno je da si razmišljao o deficitu, naravno da nije toliko bitno da je on konstantan svakog dana naravno i izbor namernica je jako bitan. Nemoj odma na keto uzmi prvo kako ti je cvetko rekao prvo neka rotacija pa low carb pa tek onda keto...

Prati napredak, pa dok ima efekta guraj tako i tek kada zastane menjaj nešto.

Srećno ;)

bravo sale!!

Van mreže Ciroki

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #8 poslato: Februar 12, 2016, 02:02:47 posle podne »
ok, hvala :)
samo mi jos reci, sto se treninga tice, da li je bolje da treniram npr pon grudi, uto ruke, sre pauza, cet ledja itd ili da radim svaki dan 2-3 misicne grupe?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #9 poslato: Februar 12, 2016, 02:21:24 posle podne »
ok, hvala :)
samo mi jos reci, sto se treninga tice, da li je bolje da treniram npr pon grudi, uto ruke, sre pauza, cet ledja itd ili da radim svaki dan 2-3 misicne grupe?
Apsolutno nema smisla i potrebe da radis 3 grupe misica na treningu.
Mozes da radis kao sto si naveo u primeru.Jedan trening jedna misicna grupa ili recimo jednu vecu i jednu manju misicnu grupu.Po meni jedan korektan sistem bi bio 4 treninga nedeljno.
PON-trening
UTO-trening
SRE-odmor
CET-trening
PET-trening
SUB-odmor
NED-odmor

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.605
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #10 poslato: Februar 12, 2016, 02:24:45 posle podne »
ovaj ovako raspored je zeznut malo za split... jer treninras dva dana pa odmor, pa opet dva dana pa odmor... ako treniras jako onaj vikend ti nece biti dovoljan...

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #11 poslato: Februar 12, 2016, 02:30:52 posle podne »
ovaj ovako raspored je zeznut malo za split... jer treninras dva dana pa odmor, pa opet dva dana pa odmor... ako treniras jako onaj vikend ti nece biti dovoljan...
Da pirat ali momak je prethodno trenirao 3 pa 1 sto bi znacilo 6 treninga nedeljno..Hocu da kazem da bi mu 4 treninga bil odovoljno za sad pa neka on napravi kako hoce..

Van mreže Ciroki

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #12 poslato: Februar 12, 2016, 03:30:59 posle podne »
Mislim da 4 treninga nedeljno nije mnogo..
Pon grudi+stomak+kardio
uto ruke+kardio
sre pauza
cet ledja+stomak+kardio
pet noge i ramena
sub stomak+kardio
nedelja pauza

Moze li to ovako da izgleda?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #13 poslato: Februar 12, 2016, 03:53:30 posle podne »
Mislim da 4 treninga nedeljno nije mnogo..
Pon grudi+stomak+kardio
uto ruke+kardio
sre pauza
cet ledja+stomak+kardio
pet noge i ramena
sub stomak+kardio
nedelja pauza

Moze li to ovako da izgleda?
Pon: ok
Uto- ovde bih stavio ledja
Sre-odmor
Cet-ovde bih stavio noge
Pet-ovde bih stavio ramena
Sub-ovde bi bile ruke
Naravno to je moj predlog,e sad da li ces ga ti usvojiti...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.605
Odg: Savet za naredni period
« Odgovor #14 poslato: Februar 12, 2016, 04:11:22 posle podne »
to je dobar split ... ili ponedeljak noge (u ponedlejak svi rokaju grudi biceps tako da je bench zauzet ) a niko ne radi noge (inace) pa ces najverovatnije imati slobodno mesto i za cucanj , i smith i pressu , mozes bas neke ludorije od treninga da napravis, onda odmor pa sreda ledja, pa odmor i onda mozes petak ili subota da ili petak ili nedelja da ostavis za ruke i ramena...  ja cak znam ljude koji rade noge pa odma sutra ledja , maksimalno lucenje gh ...