Septembar 09, 2024, 08:10:07 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Stagnacija  (Pročitano 10395 puta)

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Stagnacija
« poslato: Februar 10, 2016, 07:50:01 pre podne »
Imam 92kg i u fazi mase sam. Moj problem je sto malo stagniram. Malo se povecao i bf%.

Trenutno unosim 210g P, 250g UH i oko 50g masti, dnevno. 
Od suplementacije samo Whey.

Trening je 4x nedeljno jedna misicna skupina, 6-12 serija, uglavnom mind muscle konekcija.

Ako mogu neke korekcije na ishranu ili mozda sam trening.

P.S. Ovaj post je mozda mogao da ide i pod bulk ili pod treninge, neka Pedja ili neko od moderatora prebaci ako smatra da tako treba. 


Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Stagnacija
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2016, 08:43:58 pre podne »
Na koji nacin da ti komentarisemo ishranu ili jos gore trening kad si isapisao samo brojke ?

Daj obroke,vezbe,eventualno sliku trenutne forme itd... :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Stagnacija
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2016, 09:13:38 pre podne »
Sta smatras pod stagnacijom?Stagniras u cemu?
Stagniras u kilazi,misicnoj masi??

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Stagnacija
« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2016, 10:28:55 pre podne »
Stagnacija u misicnoj masi. Povecao se bf a to je ono sto nisam zelio, mislim znam da mora i on da ide gore kad si na masi ali nisam zadovoljan koliko je otisao.

Obroci
1. 100g ovas + 1 mjerica whey + kasika kokos ulja
2. 5 cijelih jaja + kriska hljeba sa sjemenkama
3. 150g piletina, junetina + 50g riza + saka badema, ljesnika
4. 150g piletina, junetina + 100g riza (obrok pred trening)
5. PWM 1.5 mjerica whey + 20g maltodekstrin
6. 200g piletina, junetina + 100g riza
7. 100g posni sir, 30g kikiriki puter, deca malomasnog jogurta, 1 mjerica whey

Sada umjesto rize nekada je krompir, pasta
Dam sebi neki cit dej, obicno je to nedelja, nista pretjerano. Samo sto taj dan ne postujem skroz ovaj jelovnik.

Trening, pa sad da ne pisem sve vjezbe koje radim. Svaku misicnu partiju treniram od 12-16 serija sedmicno, broj ponavljanja od 6-12. Ne vodim bas racuna o pauzama, nekad minut, nekad 3, hm... 
Nikakve fensi sprave, uglavnom je to sa slobodnim tezinama. Svaki naredni trening mijenjam prvu vjezbu. Npr, jedan trening prva je benc pres, naredni je kosi ili propadanja.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Stagnacija
« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2016, 10:59:35 pre podne »
Stagnacija u misicnoj masi. Povecao se bf a to je ono sto nisam zelio, mislim znam da mora i on da ide gore kad si na masi ali nisam zadovoljan koliko je otisao.

Obroci
1. 100g ovas + 1 mjerica whey + kasika kokos ulja
2. 5 cijelih jaja + kriska hljeba sa sjemenkama
3. 150g piletina, junetina + 50g riza + saka badema, ljesnika
4. 150g piletina, junetina + 100g riza (obrok pred trening)
5. PWM 1.5 mjerica whey + 20g maltodekstrin
6. 200g piletina, junetina + 100g riza
7. 100g posni sir, 30g kikiriki puter, deca malomasnog jogurta, 1 mjerica whey

Sada umjesto rize nekada je krompir, pasta
Dam sebi neki cit dej, obicno je to nedelja, nista pretjerano. Samo sto taj dan ne postujem skroz ovaj jelovnik.

Trening, pa sad da ne pisem sve vjezbe koje radim. Svaku misicnu partiju treniram od 12-16 serija sedmicno, broj ponavljanja od 6-12. Ne vodim bas racuna o pauzama, nekad minut, nekad 3, hm... 
Nikakve fensi sprave, uglavnom je to sa slobodnim tezinama. Svaki naredni trening mijenjam prvu vjezbu. Npr, jedan trening prva je benc pres, naredni je kosi ili propadanja.
Znac kako, po mom misljenju je bezpotrebno uzimati jednom nedeljno taj cheat day  a na masi si, ne vidim svrhu tog cheat-a.Pri tom nekad ubacujes kao izvor uh pastu...

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Stagnacija
« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2016, 11:02:37 pre podne »
Da, mada nije to bas cijeli dan takav, obicno jedan obrok. tipa palacinke sa zobenim i nutelom, dzemom, nekad pica i to je to

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Stagnacija
« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2016, 11:04:22 pre podne »
Da, mada nije to bas cijeli dan takav, obicno jedan obrok. tipa palacinke sa zobenim i nutelom, dzemom, nekad pica i to je to

Pa junk na masi je dosta zeznut,jer poenta mase je kalorijski suficit,a ako ti je svaki 7. dan taj suficit junk onda je to problem... :)

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Stagnacija
« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2016, 11:06:15 pre podne »
Pa po meni normalno, ne mozes da rastes istim tempom i istim kvalitetom sve vreme. Gledaj malo povrati ins osetljivost pa onda nastavi. Taj cheat obrok je po meni ok, zasto da ne. Ako ga taj jedan obrok spreci u napredovanju e da ga jeb... Promeni malo treninge itd.
Ps. A ako je ceo dan junka onda da.
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Stagnacija
« Odgovor #8 poslato: Februar 10, 2016, 11:10:51 pre podne »
Pa po meni normalno, ne mozes da rastes istim tempom i istim kvalitetom sve vreme. Gledaj malo povrati ins osetljivost pa onda nastavi. Taj cheat obrok je po meni ok, zasto da ne. Ako ga taj jedan obrok spreci u napredovanju e da ga jeb... Promeni malo treninge itd.
Ps. A ako je ceo dan junka onda da.

Ma ne,masa je pa MEAL nije problem,ali decko napisao da "nedeljom jede slobodnije i ne prati ovu ishranu" a to zna da utice.. :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Stagnacija
« Odgovor #9 poslato: Februar 10, 2016, 11:13:06 pre podne »
Da, mada nije to bas cijeli dan takav, obicno jedan obrok. tipa palacinke sa zobenim i nutelom, dzemom, nekad pica i to je to
Pa dobro po ovoj slici koju si izbacio ne izgleda to lose,msm na kolicinu misicne mase iako je ugao slike malo zeznut..Pa nista zategni malo tamburu..:D
Btw, koja je polazna tacka bila odnosno kakav si bio sa masnim naslagama kada si krenuo na masu i pre koliko si krenuo na masu?

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Stagnacija
« Odgovor #10 poslato: Februar 10, 2016, 11:19:22 pre podne »
Milim da bii trebao da par nedelja odes u kalorijski deficit pa opet da se vratis tamo gde si stao, nadam se da ce se ostali clanovi sloziti?

Ipak bf ti nije nizak bas.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Stagnacija
« Odgovor #11 poslato: Februar 10, 2016, 11:26:38 pre podne »
Milim da bii trebao da par nedelja odes u kalorijski deficit pa opet da se vratis tamo gde si stao, nadam se da ce se ostali clanovi sloziti?

Ipak bf ti nije nizak bas.
Na to sam mislio kada sam rekao da zategne tamburu malo...:D
Nagomilavanje masnih naslaga na masi pog izgovorom da je masa donece vise stete nego koristi i mnogo vise posla u periodu definicije..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Stagnacija
« Odgovor #12 poslato: Februar 10, 2016, 11:55:05 pre podne »
Milim da bii trebao da par nedelja odes u kalorijski deficit pa opet da se vratis tamo gde si stao, nadam se da ce se ostali clanovi sloziti?

Ipak bf ti nije nizak bas.

sa ovim se poptuno slazem
ako ne cak i 2 ned,pa onda napraviti veliki bum sa mastima (ne gomilom uh)
promena NACINA treninga isto ce doci jako dobro

Van mreže Rango1

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 216
Odg: Stagnacija
« Odgovor #13 poslato: Februar 10, 2016, 12:35:30 posle podne »
Super, hvala na savjetima, djeluju mi logicno.
Mada imam par pitanja po pitanju toga kako dalje.

1. Kalorijski deficit sto znaci kolicina P i M ostaje ista, samo da smanjim UH, bez rotacije?
2. Kardio 2x nedeljno, da li je dovoljno?
3. Pedja je spomenuo promjenu treninga, a kako bi to izgledalo, u kom smilu? Smanjiti pauze izmedju serija, ubaciti neke napredne tehnike tipa super serije, opadajuce?

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Stagnacija
« Odgovor #14 poslato: Februar 10, 2016, 12:36:38 posle podne »
Ljudi obicno period "mase" porede sa prejedanjem, gomila uh itd... to sam i ja radio, ali od sada mnogo pametnije, period mase - uh samo pre aktivnosti i vise cu forsirati zdrave masti sto se pokazalo veoma dobro.