Septembar 20, 2024, 07:33:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Saveti za ishranu i plan preninga  (Pročitano 2140 puta)

Van mreže justilijan

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Saveti za ishranu i plan preninga
« poslato: Februar 08, 2016, 04:04:08 pre podne »
Pozdrav svim forumasima, ne bih da vas dugo zamaram stoga zeleo bih da predjem odmah na stvar

Visok sam 184cm i tezak 87-90kg (nisam se odavno merio)

Moj cilj je pre svega da doteram trenutnu kilazu na nekih 80kg da pristojno izgleda i nakon toga da pocnem da nabacujem misicnu masu.

Ovo je moj plan ishrane koji sam sastavio, a na  vama je da procenite da li ovo necemu valja

1. Dorucak 100gr ovsenih pahuljica sa vodom 7 belanaca
2, 200gr pileceg  belog mesa sa 200 g kuvanog kropira ili 100gr pirinac i 2 parceta integranlog hleba
3. trening, posle trening merica proteina i neko voce kako bi me to drzalo sito dok ne stignem kuci i pripremim 4 obrok
4. posle trenigna opet 200 gr belog mesa sa 200gr kuvanog kropira ili 100gr pirinac i 2 parceta integranlog hleba
5,  vecera u menzi


Obzirom da sam student iz finansijskih razloga idem u menzu i tamo jedem, a i uvek ima neko kuvano. Stoga sam razmisljao da menzu ubacim kao 2 ili 5 obrok.

Ovo je plan treninga

I GRUDI-TRICEPS

   Kosi bendz     15,12,10,8
   Bendz              12,10,8,8           
   Potisak sa jednorucnim tekom (letenje)         4x10
   Propadanje    4 x 15
   Triceps opruzanja sa sipkom (stojeci)    4 x 12
   Triceps ekstenzija u pretklonu    3 x 10

II LEDJA- BICEPS

Mrtvo dizanje     20,15,10,8
Zgibovi    4 x 12
Dumbbell row    4 x 10
Veslanje u pretklonu    12,10,8,8
Biceps pregib sa bucicama sedeci    3 x 10
Biceps pregib šipkom na Scot klupi    3 x 10

III Ramena

Potisak iznad glave   15,12,10,8
Uspravno veslanje   12,10,8,8
Dumbbell Lateral Raise    4 x 10
Face Pulls    4 x 12
Sleganje ramenima   5 x 12

IV   Noge
   
   Cucenjevi    12,10,8,8
   Iskoraci u hodu    3 x 10
   Leg  Press   12,10,8,8
   Nozno pregibanje   4 x 12
   Listovi    5 x 15


+ Kardio trening ( trcanje) posle svakog treninga

Evo par slika da vidite kako je trenutno stanje.

https://i.imgsafe.org/58969eb.jpg

https://i.imgsafe.org/9531ebc.jpg

Uzgred zeleo sam da pitam  da li ce ove zenske  grudi :D se smanjiti kako bude kilaza opadala ??
 
« Poslednja izmena: Februar 08, 2016, 04:15:55 pre podne justilijan »

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti za ishranu i plan preninga
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2016, 06:04:11 pre podne »
Pozdrav
-nema potrebe za spustanjem broja ponavljnja,vec treba da obratis paznju na intezitet koji ti je bitniji sada
-trening MENJAJ po potrebni,da ti ovaj sistem ne bude suvoparan,a bas u tvom slucaju bih ja npr zartirao neki FB
-ishrana mora da ima promene u koicini UH,a vecera u menzi ce ti usporti pricu za 30-40 %

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Saveti za ishranu i plan preninga
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2016, 08:55:18 pre podne »
Neke stvari Pedja rekao.

Ta menza ce te ubiti,pogotovo za veceru.
Ne vidim zasto hleb kad imas pirinac/krompir kao odlican izvor uh. (obrok 2,4)

Sto se tice ovog "neko voce kako bi me to drzalo sito dok ne stignem kuci i pripremim 4 obrok" Totalno nepotrebno,ako si vec popio whey,to je sprecilo katabolizam u tom trenutku,i onda picis kuci da jedes,a to sto pricaju genijalci "pojedi jabuku zavaraj glad" itd to batali,jer je ovde bitno da je telo zadovoljno a NAHRANJENO TELO ne znaci da je PSIHA nahranjena... :)


Van mreže justilijan

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Saveti za ishranu i plan preninga
« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2016, 09:26:29 pre podne »
Hvala puno na ovako brzom odgovoru.
Intereuje mi da li bi ste mogli da mi prosledite neki url link neke teme na forumu koja se tice mog buducek plana treniranja koji bi mi bio smernica da sastavim obzirom da postoji veliki broj tema razlicitno upucen uzavisnosti kako i sta ko zeli od svog izgleda, pa je mi je potrebno vremena da se snadjem u " moru" tog obilnog sadrzaja, stoga vas molim da mi posaljete nesto kao "  prvu pomoc" dok ne krenem da aktivno citam forum. 
Sto se tice ishrane, menzu cu da izbacim i da ubacim za veceru ella sir i regulisacu kolicinu uh tako da bude ravnomerna i uskladu sa treniningom i spavanjem.
Hvala vam jos jedanput, obzirom da sam bio skeptican da li ce neko uspeti da izdvoji vreme i pomogne mladom amateru :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Saveti za ishranu i plan preninga
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2016, 09:39:14 pre podne »
Hvala puno na ovako brzom odgovoru.
Intereuje mi da li bi ste mogli da mi prosledite neki url link neke teme na forumu koja se tice mog buducek plana treniranja koji bi mi bio smernica da sastavim obzirom da postoji veliki broj tema razlicitno upucen uzavisnosti kako i sta ko zeli od svog izgleda, pa je mi je potrebno vremena da se snadjem u " moru" tog obilnog sadrzaja, stoga vas molim da mi posaljete nesto kao "  prvu pomoc" dok ne krenem da aktivno citam forum. 
Sto se tice ishrane, menzu cu da izbacim i da ubacim za veceru ella sir i regulisacu kolicinu uh tako da bude ravnomerna i uskladu sa treniningom i spavanjem.
Hvala vam jos jedanput, obzirom da sam bio skeptican da li ce neko uspeti da izdvoji vreme i pomogne mladom amateru :)

Pa trening je ok,samo poslusas Pedju malo jaci intenzitet i eto ... :)

Van mreže justilijan

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Saveti za ishranu i plan preninga
« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2016, 02:26:11 posle podne »
Vazi. Hvala jos jedare. Javljam se za mesec dana da se hvalim sa rezultatima. :)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Saveti za ishranu i plan preninga
« Odgovor #6 poslato: Februar 08, 2016, 10:19:03 posle podne »
Vazi. Hvala jos jedare. Javljam se za mesec dana da se hvalim sa rezultatima. :)

Ajde ajde..

Nadam se da ces postici sto si zamislio... :)