Septembar 20, 2024, 05:15:44 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: moze mala pomoc  (Pročitano 5455 puta)

Van mreže pistolero

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
moze mala pomoc
« poslato: Februar 04, 2016, 06:41:19 posle podne »
Pozdrav svima, novi sam clan ovog foruma, iako sam dosta prelistavao sajt, sad sam se registrovao tek.
Imam par pitanja vezano za ishranu tj smernice neke samo, imam 22 godine visina 192cm tezina 90kg, planiram da krenem u teretanu od marta (ranije nikad nisam isao), kod kuce treniram s vremena na vreme, sklekove zgibove propadanja, imam 2 bucice po 20kg i krivu sipku, pa kombinujem razne vezbe. Nisam debeo, ali sam vremenom dobio dupe od sedenja i malko donji stomak, cilj mi je da da skinem dupe i to stomaka, i kad to uradim da povecavam masu misica ali da budu izdefinisani... otprilike sam gledao sta bih jeo, sad cu da napisem pa mi tu treba vasa pomoc da korigujete.
imam omega3 kapsule, minerale i vitamine neke holland and barrett i treba da kupim uskoro amino whey hydro protein.

-ponedeljak, cetvrtak, subota

Obrok 1: 5 jaja (1 celo + 4 belanaca), 100gr ovsenih, omega3 kapsula, vitamini i minerali
Obrok 2: 200gr belog mesa, 100gr pirinca, salata sa maslinovim uljem
Obrok 3: 200gr belog mesa, salata, badem/lesnik
Obrok 4: konzerva tunjevine, salata
Obrok 5: 250gr ella sira, bademi/lesnici

-Utorak, petak

Obrok 1: 6 belanaca, 2 cela jaja, 2 kapsule omega 3, vitamini i minerali
Obrok 2: 200gr belog, salata sa maslinovim uljem
Obrok 3: 200gr belog, salata, badem/lesnik
Obrok 4: konzerva tunjevin, salata
Obrok 5:250gr ella sira

-Sreda, nedelja

Obrok 1: 6jaja (1 celo + 5 belanaca), 100gr ovsenih, minerali i vitamini
Obrok 2: 150gr belog, 100gr pirinca, salata sa maslinovim uljem
Obrok 3: 150gr belog, 100gr pirinca, salata sa maslinovim uljem
Obrok 4: konzerva tunjevine, salata
Obrok 5: 250gr ella sira

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: moze mala pomoc
« Odgovor #1 poslato: Februar 04, 2016, 06:49:52 posle podne »
Pozz,

Pre svega dobrodosao. :)

Sto se ishrane tice,ovo skroz korektno izgleda,ako su makronutrijentske vrednosti zadovoljene ovo je odlicno.. :)


Samo napred!

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: moze mala pomoc
« Odgovor #2 poslato: Februar 04, 2016, 06:53:56 posle podne »
Cao i welcome :)

Jer ovo neka rotacija UH ili mi se čini :D?

Plan je generalno ok, izbaci toliku tunjevinu obaci ribu umesto nje, možeš slobodno 2-3 žumanca dnevno da pojedeš, ubaci neke orašaste plodove u ishranu, omega 3 možeš i više od jedne tablete dnevno...
Jer si racunao BM i TDEE, koliki ti je planirani kalorijski unos, koliko je suficit ili deficit u zavisnosti već šta planiraš?
Toliko od mene za sada :D

imaš plan za trening?

Van mreže pistolero

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: moze mala pomoc
« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2016, 06:57:46 posle podne »
Pozz,

Pre svega dobrodosao. :)

Sto se ishrane tice,ovo skroz korektno izgleda,ako su makronutrijentske vrednosti zadovoljene ovo je odlicno.. :)


Samo napred!

Hvala, citao sam sam ovde o proteinima ugljenim hidratima zdravim mastima, o namirnicama i svemu tome, pa sam citao i o ishrani druge postove pa sam ovako sastavio, ali sam teski duduk za to, ali citam ucim, niko se nije rodio pametan :D
a sto se tice treninga, kontao sam sa drugarom da krenem koji ide 3-4godine u teretanu, pa uz njega da radim.
imam snage jer sam radio kuci sklekove propadanja zgibove, pokusao sam u teretani neke vezbe jos ranije kad sam cekao drugara jednom, ali sam kontao da krenem sa laganijim tezinama da naucim pravilno izvodjenje vezbi i da naviknem telo na sve to, pa posle da pojacam, jel to ok?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: moze mala pomoc
« Odgovor #4 poslato: Februar 04, 2016, 06:59:48 posle podne »
kontao sam sa drugarom da krenem koji ide 3-4godine u teretanu, pa uz njega da radim.
imam snage jer sam radio kuci sklekove propadanja zgibove, pokusao sam u teretani neke vezbe jos ranije kad sam cekao drugara jednom, ali sam kontao da krenem sa laganijim tezinama da naucim pravilno izvodjenje vezbi i da naviknem telo na sve to, pa posle da pojacam, jel to ok?

Zavisi na kom je nivou drugar,3-4 godine teretane moze da znaci dosta,a opet ne mora da znaci nista...

Ja bih preporucio u pocetnom periodu da ides 3x nedeljno,full body treninge,da naucis pravilno izvodjenje,da priviknes telo na rad itd... :)

Van mreže pistolero

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: moze mala pomoc
« Odgovor #5 poslato: Februar 04, 2016, 07:05:31 posle podne »
Cao i welcome :)

Jer ovo neka rotacija UH ili mi se čini :D?

Plan je generalno ok, izbaci toliku tunjevinu obaci ribu umesto nje, možeš slobodno 2-3 žumanca dnevno da pojedeš, ubaci neke orašaste plodove u ishranu, omega 3 možeš i više od jedne tablete dnevno...
Jer si racunao BM i TDEE, koliki ti je planirani kalorijski unos, koliko je suficit ili deficit u zavisnosti već šta planiraš?
Toliko od mene za sada :D

imaš plan za trening?

Sta bih mogao da ubacim umesto tunjevine? Jedino sto ne mogu jesti je riba, jos kao klinac nisam mogao organizam mi odbijao, probao sam skoro tunjevinu iz konzerve, u pocetku je bilo tesko ali mogu je sada jesti, a ostalo sto se tice od ribe nikako ne mogu...
Nemam plan za trening jos, planirao sam da krenem u martu u teretanu, sada smisljam i za ishranu i za trening i raspitujem se kako i sta, ranije sam fudbal trenirao kao klinac, i kod kuce sklekove propadanja zgibove i sa bucicama, nisam nikad isao u teretanu, moram da naucim da pravilno radim vezbe, hocu pametno sve da uradim da krenem od pocetka lepo, posto znam dosta mase kojima je u cilju da dizu sto vecu kilazu, a pola tih vezbi ne rade pravilno...

zaboravih napisati, nisam nista racunao, pa planirao sam da radim kardio ujutro, da se ovako hranim i da idem u teretanu, nekad plivanje itd, ranije sam se hranio po principu sta keva napravi za rucak jedemo, uglavnom ujutro sendvici ili kajganu, rucak kuvano nesto, meso itd, i vecera sta se stigne, izbacio sam grickalice slatkise gazirane sokove i te stvari, povecao vodu
« Poslednja izmena: Februar 04, 2016, 07:10:50 posle podne pistolero »

Van mreže pistolero

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: moze mala pomoc
« Odgovor #6 poslato: Februar 04, 2016, 07:07:50 posle podne »
kontao sam sa drugarom da krenem koji ide 3-4godine u teretanu, pa uz njega da radim.
imam snage jer sam radio kuci sklekove propadanja zgibove, pokusao sam u teretani neke vezbe jos ranije kad sam cekao drugara jednom, ali sam kontao da krenem sa laganijim tezinama da naucim pravilno izvodjenje vezbi i da naviknem telo na sve to, pa posle da pojacam, jel to ok?

Zavisi na kom je nivou drugar,3-4 godine teretane moze da znaci dosta,a opet ne mora da znaci nista...

Ja bih preporucio u pocetnom periodu da ides 3x nedeljno,full body treninge,da naucis pravilno izvodjenje,da priviknes telo na rad itd... :)
Pa drugar je u fazonu, dobro se hrani i trenira, ima dobre rezultate za njega msm sto mu je bio cilj, nije toliko obrazovan u smislu da zna sve i svasta kao sto sam procitao na ovom forumu od ostalih clanova, zna za sebe sta mu prija da jede kako da trenira i to. ja sam mislio da krenem sa njim iz razloga da mi skrene paznju na vezbe kako se rade i to sve, a ja bi skontao vremenom sta ce meni da prija verovatno...

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: moze mala pomoc
« Odgovor #7 poslato: Februar 04, 2016, 07:14:40 posle podne »
Cao i welcome :)

Jer ovo neka rotacija UH ili mi se čini :D?

Plan je generalno ok, izbaci toliku tunjevinu obaci ribu umesto nje, možeš slobodno 2-3 žumanca dnevno da pojedeš, ubaci neke orašaste plodove u ishranu, omega 3 možeš i više od jedne tablete dnevno...
Jer si racunao BM i TDEE, koliki ti je planirani kalorijski unos, koliko je suficit ili deficit u zavisnosti već šta planiraš?
Toliko od mene za sada :D

imaš plan za trening?

Sta bih mogao da ubacim umesto tunjevine? Jedino sto ne mogu jesti je riba, jos kao klinac nisam mogao organizam mi odbijao, probao sam skoro tunjevinu iz konzerve, u pocetku je bilo tesko ali mogu je sada jesti, a ostalo sto se tice od ribe nikako ne mogu...
Nemam plan za trening jos, planirao sam da krenem u martu u teretanu, sada smisljam i za ishranu i za trening i raspitujem se kako i sta, ranije sam fudbal trenirao kao klinac, i kod kuce sklekove propadanja zgibove i sa bucicama, nisam nikad isao u teretanu, moram da naucim da pravilno radim vezbe, hocu pametno sve da uradim da krenem od pocetka lepo, posto znam dosta mase kojima je u cilju da dizu sto vecu kilazu, a pola tih vezbi ne rade pravilno...
Pa generalno neku ribu bi mogao umesto tunjevine ali ako je ne voliš onda piči po tunjevini samo iscedi ulje...

Ovo što ti Sloba napisao je po meni ok za početak neki full body 3x nedeljno pa kasnije na split, gledaj da se od starta navikavaš tj vežbaš tehniku za osnovne vežbe poput čučnja benča... pošto za njih treba duže vremena da se savladaju...

Van mreže pistolero

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: moze mala pomoc
« Odgovor #8 poslato: Februar 04, 2016, 07:18:10 posle podne »
Cao i welcome :)

Jer ovo neka rotacija UH ili mi se čini :D?

Plan je generalno ok, izbaci toliku tunjevinu obaci ribu umesto nje, možeš slobodno 2-3 žumanca dnevno da pojedeš, ubaci neke orašaste plodove u ishranu, omega 3 možeš i više od jedne tablete dnevno...
Jer si racunao BM i TDEE, koliki ti je planirani kalorijski unos, koliko je suficit ili deficit u zavisnosti već šta planiraš?
Toliko od mene za sada :D

imaš plan za trening?

Sta bih mogao da ubacim umesto tunjevine? Jedino sto ne mogu jesti je riba, jos kao klinac nisam mogao organizam mi odbijao, probao sam skoro tunjevinu iz konzerve, u pocetku je bilo tesko ali mogu je sada jesti, a ostalo sto se tice od ribe nikako ne mogu...
Nemam plan za trening jos, planirao sam da krenem u martu u teretanu, sada smisljam i za ishranu i za trening i raspitujem se kako i sta, ranije sam fudbal trenirao kao klinac, i kod kuce sklekove propadanja zgibove i sa bucicama, nisam nikad isao u teretanu, moram da naucim da pravilno radim vezbe, hocu pametno sve da uradim da krenem od pocetka lepo, posto znam dosta mase kojima je u cilju da dizu sto vecu kilazu, a pola tih vezbi ne rade pravilno...
Pa generalno neku ribu bi mogao umesto tunjevine ali ako je ne voliš onda piči po tunjevini samo iscedi ulje...

Ovo što ti Sloba napisao je po meni ok za početak neki full body 3x nedeljno pa kasnije na split, gledaj da se od starta navikavaš tj vežbaš tehniku za osnovne vežbe poput čučnja benča... pošto za njih treba duže vremena da se savladaju...

iscedim uvek kad je jedem.
Hvala na pomoci i tebi i Slobi, kad bi bilo najbolje da oradjujem teretanu izmeju kojih obroka? kardio sam kontao ujutro na prazan stomak? 

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: moze mala pomoc
« Odgovor #9 poslato: Februar 04, 2016, 07:26:43 posle podne »
Cao i welcome :)

Jer ovo neka rotacija UH ili mi se čini :D?

Plan je generalno ok, izbaci toliku tunjevinu obaci ribu umesto nje, možeš slobodno 2-3 žumanca dnevno da pojedeš, ubaci neke orašaste plodove u ishranu, omega 3 možeš i više od jedne tablete dnevno...
Jer si racunao BM i TDEE, koliki ti je planirani kalorijski unos, koliko je suficit ili deficit u zavisnosti već šta planiraš?
Toliko od mene za sada :D

imaš plan za trening?

Sta bih mogao da ubacim umesto tunjevine? Jedino sto ne mogu jesti je riba, jos kao klinac nisam mogao organizam mi odbijao, probao sam skoro tunjevinu iz konzerve, u pocetku je bilo tesko ali mogu je sada jesti, a ostalo sto se tice od ribe nikako ne mogu...
Nemam plan za trening jos, planirao sam da krenem u martu u teretanu, sada smisljam i za ishranu i za trening i raspitujem se kako i sta, ranije sam fudbal trenirao kao klinac, i kod kuce sklekove propadanja zgibove i sa bucicama, nisam nikad isao u teretanu, moram da naucim da pravilno radim vezbe, hocu pametno sve da uradim da krenem od pocetka lepo, posto znam dosta mase kojima je u cilju da dizu sto vecu kilazu, a pola tih vezbi ne rade pravilno...
Pa generalno neku ribu bi mogao umesto tunjevine ali ako je ne voliš onda piči po tunjevini samo iscedi ulje...

Ovo što ti Sloba napisao je po meni ok za početak neki full body 3x nedeljno pa kasnije na split, gledaj da se od starta navikavaš tj vežbaš tehniku za osnovne vežbe poput čučnja benča... pošto za njih treba duže vremena da se savladaju...

iscedim uvek kad je jedem.
Hvala na pomoci i tebi i Slobi, kad bi bilo najbolje da oradjujem teretanu izmeju kojih obroka? kardio sam kontao ujutro na prazan stomak?

Kardio moze ujutru naravno..

A sto se tice treninga,pa ako vec imas mogucnost da biras u koje doba ides,nisi zauzet skolom itd,onda najbolje izmedju 2 obroka piletine,1-2h posle jednog obroka sa piletinom odtreniras,neki dobar PWM i onda zveknes opet piletinu.. :)


Van mreže pistolero

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: moze mala pomoc
« Odgovor #10 poslato: Februar 04, 2016, 07:37:07 posle podne »
Cao i welcome :)

Jer ovo neka rotacija UH ili mi se čini :D?

Plan je generalno ok, izbaci toliku tunjevinu obaci ribu umesto nje, možeš slobodno 2-3 žumanca dnevno da pojedeš, ubaci neke orašaste plodove u ishranu, omega 3 možeš i više od jedne tablete dnevno...
Jer si racunao BM i TDEE, koliki ti je planirani kalorijski unos, koliko je suficit ili deficit u zavisnosti već šta planiraš?
Toliko od mene za sada :D

imaš plan za trening?

Sta bih mogao da ubacim umesto tunjevine? Jedino sto ne mogu jesti je riba, jos kao klinac nisam mogao organizam mi odbijao, probao sam skoro tunjevinu iz konzerve, u pocetku je bilo tesko ali mogu je sada jesti, a ostalo sto se tice od ribe nikako ne mogu...
Nemam plan za trening jos, planirao sam da krenem u martu u teretanu, sada smisljam i za ishranu i za trening i raspitujem se kako i sta, ranije sam fudbal trenirao kao klinac, i kod kuce sklekove propadanja zgibove i sa bucicama, nisam nikad isao u teretanu, moram da naucim da pravilno radim vezbe, hocu pametno sve da uradim da krenem od pocetka lepo, posto znam dosta mase kojima je u cilju da dizu sto vecu kilazu, a pola tih vezbi ne rade pravilno...
Pa generalno neku ribu bi mogao umesto tunjevine ali ako je ne voliš onda piči po tunjevini samo iscedi ulje...

Ovo što ti Sloba napisao je po meni ok za početak neki full body 3x nedeljno pa kasnije na split, gledaj da se od starta navikavaš tj vežbaš tehniku za osnovne vežbe poput čučnja benča... pošto za njih treba duže vremena da se savladaju...

iscedim uvek kad je jedem.
Hvala na pomoci i tebi i Slobi, kad bi bilo najbolje da oradjujem teretanu izmeju kojih obroka? kardio sam kontao ujutro na prazan stomak?

Kardio moze ujutru naravno..

A sto se tice treninga,pa ako vec imas mogucnost da biras u koje doba ides,nisi zauzet skolom itd,onda najbolje izmedju 2 obroka piletine,1-2h posle jednog obroka sa piletinom odtreniras,neki dobar PWM i onda zveknes opet piletinu.. :)

Idem na faks, ali mogu da iskombinujem vreme za teretanu.
Kontao sam oko 13:30h ili 14:00h da idem.
Hvala jos jednom.

Van mreže pistolero

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: moze mala pomoc
« Odgovor #11 poslato: Februar 11, 2016, 04:48:41 pre podne »
Da ne otvaram novu temu ovde cu da pita.
Treba da mi stigne bcaa od drugara, zanima me kad se to pije i u kolikoj meri, ujutro radim kardio a posle podne idem u teretanu. Hvala

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: moze mala pomoc
« Odgovor #12 poslato: Februar 11, 2016, 10:13:52 pre podne »
Da ne otvaram novu temu ovde cu da pita.
Treba da mi stigne bcaa od drugara, zanima me kad se to pije i u kolikoj meri, ujutro radim kardio a posle podne idem u teretanu. Hvala

Utom slucaju
najbolje da ti drugar kaze,kako je njemu preporuceno i to je to ;)
a pre toga da ti kaze ko mu je i zbog cega rekao u opste da uzima BCAA kao i tebi npr..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: moze mala pomoc
« Odgovor #13 poslato: Februar 11, 2016, 11:10:42 pre podne »
 Ne znam kako vi to ljudi nabavljate od neovlascenih prodavaca, i to preko drugova... odes lepo u prodavnicu pa kupis , prodavac je duzan da ti objasni sve, kao u apoteku kada dodjes... ne desava se da dobijes lek a da ne dobijes upustvo ili recept... bcaa antikatabolik, pre kardia /posle kardia, i posle tezinskog treinga u pwm.. sada kolicine zavise od finansija, ali nemoj ici ispod dve merice , s obzirom da imam utiska da ces samo to da pijes...
« Poslednja izmena: Februar 11, 2016, 11:27:37 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže pistolero

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: moze mala pomoc
« Odgovor #14 poslato: Februar 11, 2016, 12:54:28 posle podne »
Ne znam kako vi to ljudi nabavljate od neovlascenih prodavaca, i to preko drugova... odes lepo u prodavnicu pa kupis , prodavac je duzan da ti objasni sve, kao u apoteku kada dodjes... ne desava se da dobijes lek a da ne dobijes upustvo ili recept... bcaa antikatabolik, pre kardia /posle kardia, i posle tezinskog treinga u pwm.. sada kolicine zavise od finansija, ali nemoj ici ispod dve merice , s obzirom da imam utiska da ces samo to da pijes...
Nije od neovlascenih prodavaca, da ne duzim pricu burazer mu kupuje suplemente a roditelji ulecu hranu, hoce da mi da pola, posto sam nov u ovome, znam samo sto sam procitao sta je to itd, ali sam postovao ovde da mi vi pomognete jer znate tacno o cemu se radi i da li to meni treba na osnovu prethodbih postova sto sam pisao da ne ponavljam sad. Hvala