Septembar 20, 2024, 10:17:37 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 9599 puta)

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #15 poslato: Februar 16, 2016, 08:20:49 posle podne »
Pa dobro, realno, vazno je da ispostuje dnevni unos, a i ne verujem da on tu stavlja neku kolicinu  :P

Pametnije je da posle teretane jedes hidrate, a ne uvece hidrate na dan kad ti je kardio ako sam shvatio ujutru.. hidrate mozes posle trcanja odmah takodje.. u sustini oko treninga s tim sto pre kardia ja ne bih iako ne znam zasto si se ovako aktivirao od starta, izgorices..

Koliko je vazan trening, najmanje toliko je vazan i odmor..

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #16 poslato: Februar 16, 2016, 08:45:58 posle podne »
Sad sam sve iscitao..

Ako ti je cilj da zbacis koju kilu onda ovaj tvoj pristup ima smisla.. ako hoces da postignes veci rezultat na duze staze moraces malo vise da citas i primenjujes, uostalom Voja i Mare su ti rekli..

Moj ti je savet da pocnes da brojis vec sad i da sastavis neki plan za rotaciju uh jer mi se cini da si ti vec sad u ozbiljnom deficitu, narocito u odnosu na tvoju kilazu! Imas i kardio i teretanu.. u jednom trenutku ce ti se desiti da zakucas, a nemas sta da promenis! Nisu ti oni dzaba to govorili.. moras biti strpljiv druze.. Pratis situaciju, kad zakucas, onda smanjis hidrate, uvedes nulu, ubacis na kraju i kardio ili sta vec, imas milion tema gde su ljudi dnevnik pravili maltene.

Ja razumem da si ti i van kondicije i da zelis pored fizickog izgleda da poboljsas svoje zdravlje i performanse, ali to si mogao i setnjom duzom, brzim hodanjem u startu.. I tri, eventualno cetiri treninga u teretani, opet receno ti je vec.. Nemoj da zanemarujes odmor!

Druga stvar, tvoj kljuc uspeha treba da bude poboljsanje insulinske osetljivosti, tako da moras malo da citas na temu tajminga.. Nemas potrebe za hidratima uvece osim ako je posle ili pre treninga..  Ujutru su bolja opcija ta jaja samo, ovsenih bez.. Kao sto sam ti u prethodnom postu napisao..

EDIT: Ne bacaj pare na tu tunjevinu dzaba, kupuj meso.
Tako da, pametno i strpljivo moras, rezultata ce biti  :)
« Poslednja izmena: Februar 16, 2016, 08:48:35 posle podne JohnnyQuid »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #17 poslato: Februar 16, 2016, 10:24:44 posle podne »



Moj ti je savet da pocnes da brojis vec sad i da sastavis neki plan za rotaciju uh jer mi se cini da si ti vec sad u ozbiljnom deficitu, narocito u odnosu na tvoju kilazu! Imas i kardio i teretanu.. u jednom trenutku ce ti se desiti da zakucas, a nemas sta da promenis!




To je to.Sustina svih odgovora je ovo.Napravis prevelik deficit u pocetku,bojis se hidrata,imas ih veoma malo u ishrani zakucas sta dalje?? U potpunosti se slazem sa Johnny-em..

Van mreže Darkhaze

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #18 poslato: Februar 25, 2016, 12:58:29 pre podne »
Update- krenuo sam na individualne treninge, shvatio sam da mi trcanje tesko pada a ovakav tip treninga je mozda cak i bolji, trening je intenzivan, rade se samo vezbe snage i kardio, mnogo mi je lakse kad me neko kljuca u glavu ili kada radim sa nekim ko je u boljoj formi pa se trudim da ne zaostajem. Teretana je spala na 2x nedeljno, cisto jer uzivam u takvom nacinu vezbanja, prija mi psihicki. Sada sam na 107.
Verujem da sam za sad najvise ishranu regulisao, evo koliko je proslo jos nista nezdravo nisam stavio u usta, za sada radim ono sto sam planirao od pocetka a to je da mi ovakav rezim ishrane predje u nacin zivota.I sam sam primetio da sam prerano i previse izbacio uh, bio sam cesto umoran, poceo sam malo da brojim i stanje je mnogo bolje, BCAA i protein su u korpi, ipak sam odlucio da uzmem sagorevac jer sam sada vec skroz regulisao ishranu i  imam jake treninge, trenutno ne mogu nigde da nadjem lipo 6 black na stanju, da li mozete da mi preporucite neki kvalitetan sagorevac?  Ako gledamo po ceni najskuplji koji sam nasao je Ult Red zone...

Van mreže Darkhaze

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #19 poslato: Februar 25, 2016, 01:10:58 pre podne »
Planiram od sledece nedelje da uvedem i rotaciju...Citao sam teme od JohnnyQuid, i iz tvoje ishrana teme sam prekopirao rotaciju 200-150-50-200-150-75-50, ako sve bude kako treba posle 2 3 meseca ove rotacije planiram i keto da probam.

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #20 poslato: Februar 25, 2016, 01:17:21 pre podne »
sto se rotacije tice obicno treba svake 2-4 nedelje da jos malo oboris hidrate
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Darkhaze

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #21 poslato: Februar 25, 2016, 01:25:54 pre podne »
mislio sam posle 3 nedelje da ovih 50 pretvorim u 0?

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #22 poslato: Februar 25, 2016, 03:10:14 pre podne »
videces kako ti telo odreaguje :) pa onda smanjis ako vidis da je stao progres :)
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #23 poslato: Februar 25, 2016, 06:24:39 pre podne »
Update- krenuo sam na individualne treninge, shvatio sam da mi trcanje tesko pada a ovakav tip treninga je mozda cak i bolji, trening je intenzivan, rade se samo vezbe snage i kardio, mnogo mi je lakse kad me neko kljuca u glavu ili kada radim sa nekim ko je u boljoj formi pa se trudim da ne zaostajem. Teretana je spala na 2x nedeljno, cisto jer uzivam u takvom nacinu vezbanja, prija mi psihicki. Sada sam na 107.
Verujem da sam za sad najvise ishranu regulisao, evo koliko je proslo jos nista nezdravo nisam stavio u usta, za sada radim ono sto sam planirao od pocetka a to je da mi ovakav rezim ishrane predje u nacin zivota.I sam sam primetio da sam prerano i previse izbacio uh, bio sam cesto umoran, poceo sam malo da brojim i stanje je mnogo bolje, BCAA i protein su u korpi, ipak sam odlucio da uzmem sagorevac jer sam sada vec skroz regulisao ishranu i  imam jake treninge, trenutno ne mogu nigde da nadjem lipo 6 black na stanju, da li mozete da mi preporucite neki kvalitetan sagorevac?  Ako gledamo po ceni najskuplji koji sam nasao je Ult Red zone...

lypo se ne uvozi vise odavno,a i uradjena je promena inace i pre toga,tako da vise ne sadrzi ono zbog cega je bio top tj geranmin
Exe je reksao sve sto se tice plana ishrane.
a kao sagorevac preporuka bi bila:

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/sagorevaci-tablete-capsule/224-ult-red-zone.html

Van mreže Darkhaze

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #24 poslato: Februar 25, 2016, 12:08:48 posle podne »
Hvala, ovaj izabrao sam ovaj protein i bcaa, ako imate preporuku za nesto bolje al ne mnogo skuplje slobodno..

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/proteini/12-the-amino-whey-hidro.html

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/bcaa/81-the-bcaa-400-g.html

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #25 poslato: Februar 25, 2016, 12:12:16 posle podne »
Hvala, ovaj izabrao sam ovaj protein i bcaa, ako imate preporuku za nesto bolje al ne mnogo skuplje slobodno..

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/proteini/12-the-amino-whey-hidro.html

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/bcaa/81-the-bcaa-400-g.html


sto se tice ovog dela/izbora
to je i vise nego adekvatno,tako da tu nema sta

jedino sagorevac koji sam linkovao
jbg..ovde nije onaj fazon-sto je skupo to je dobro/Ta fora oko usplemnetcije je doavno prosla i ljudi shvataju stvari kako to funkconise
ovde je rec o ADEKVATNOM sastavu ili sastojicma koje neki sagorevac sadrzi a koji dirketno uticu na lipozu..
imas soagevaca koji imaju u sebi npr cofein i zeleni biber i to je ok
ali sigurno nece raditi ok kao sto radi nesto sto ima 10ak supstanci
jer to su sve PRIRODNI PREAPRATI tj sastojci koji na ovaj ili onaj nacin uticu na lipozu,ali taj proces je tezak i tvrdolgav

Van mreže Darkhaze

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #26 poslato: Mart 05, 2016, 06:20:34 posle podne »
Juce sam se merio, posle 2 nedelje tih individualnih treninga
na prvi trening kada sam dosao 19.02. situacija je bila 108,7kg , 33 body fat, 26% misica, 15 % viceralnih masti
4.03  105,3kg, 40% body fat, 25% misica, 6% viceralnih masti


sta se desava sa body fat ? Jedem i dalje isto uh idem po rotaciji, protein jos nisam uzeo planiram za nedelju dve..

Van mreže Darkhaze

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #27 poslato: Mart 05, 2016, 06:25:20 posle podne »


Before after, glupe slike al reko da posaljem.
Ova druga je od letos sa 114 kg.
« Poslednja izmena: Mart 05, 2016, 06:30:14 posle podne Darkhaze »

Van mreže Treniram_roletne

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
  • Nindza dijeta 😂
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #28 poslato: Mart 10, 2016, 03:18:03 posle podne »
Na koji nacin si mjerio?

Iskreno jedino sto je validno je mjerenje kaliperom.
Predpostavljam da si mjerio pomocu vage,
E sad ta vaga mjeri bezmasnu tezinu, a drugo odredjuje pomocu formule, mislim da si malko dehidrirAo, to moze biti ,,jedna od'' gresaka. Jer tijelo sa 40% bf ne izgleda ovako:)
I workaut out because its good for me.
Also, because I like to eat. A lot.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #29 poslato: Mart 10, 2016, 03:53:50 posle podne »
Na koji nacin si mjerio?

Iskreno jedino sto je validno je mjerenje kaliperom.
Predpostavljam da si mjerio pomocu vage,
E sad ta vaga mjeri bezmasnu tezinu, a drugo odredjuje pomocu formule, mislim da si malko dehidrirAo, to moze biti ,,jedna od'' gresaka. Jer tijelo sa 40% bf ne izgleda ovako:)


bravo!