Septembar 20, 2024, 10:38:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Ugljikohidrati  (Pročitano 1764 puta)

Van mreže hiletron

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Ugljikohidrati
« poslato: Mart 11, 2016, 09:36:23 posle podne »
Imam jedno pitanje koje me muci sto se tice jednostavnih ugljikohidrata, znam da se oni u tijelo razgraduju u secer, e sad... Zanima me da li su isto ugljikohidrati od npr krumpira i cokolade. Znam da je razlika u mineralima, mastima, vitaminima... Etc... Zanimaju me iskljucivo ugljikohidati navedenih namirnica, jesu li isti?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Ugljikohidrati
« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2016, 10:35:05 posle podne »
Pozdrav i dobrodosao na forum...:)
Ne, nisu isto ugljikohidrati iz krompira i cokolade...
Krompir- slozen ugljeni hidrat, cokolada- prost ugljeni hidrat...
Unosenjem u organizam ove dve vrste ugljikohidrata desavaju se razlicite reakcije u organizmu,pre svega u lucenju insulina( hormnona koji luci pankreas) pa nadalje..

Van mreže hiletron

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: Ugljikohidrati
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2016, 11:33:03 posle podne »
evo da preformuliram pitanje, razumijem razliku izmedu slozenih i jednostavnih, zanima da li postoje vise zdravi jednostavni i manje zdravi jednostavni :D? npr, tjestenina - cokolada?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Ugljikohidrati
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2016, 12:21:13 pre podne »
evo da preformuliram pitanje, razumijem razliku izmedu slozenih i jednostavnih, zanima da li postoje vise zdravi jednostavni i manje zdravi jednostavni :D? npr, tjestenina - cokolada?

Pa naravno da postoje,da nije tako svi bilderi bi posle treninga spucali 300g milke... Zar nije logicno.. :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Ugljikohidrati
« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2016, 08:55:28 pre podne »
Nema potrebe da se zamaras time...Kao sto rece Sloba, naravno da postoje msm razlika izmedju cokolade i testenine????... :-\