Septembar 09, 2024, 10:32:44 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?  (Pročitano 6202 puta)

Van mreže milunko2912

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?
« poslato: Januar 24, 2016, 09:30:13 pre podne »
Pozdrav ljudi,imam ponudu da idem preko da radim na tri meseca,nema uslova za treniranje,ishrana ce biti ok koliko toliko,mislim uslovi za treniranje ce biti najosnovnije vezbe sto mozes bez tegova al opet to nije dovoljan intenzitet.. Kako sacuvati misicnu masu ta tri meseca bez treninga itd? Nisam na hemiji da napomenem, hranio bih se ok itd mozda sa nekim antikatabolicima?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?
« Odgovor #1 poslato: Januar 24, 2016, 09:36:47 pre podne »
Pozdrav ljudi,imam ponudu da idem preko da radim na tri meseca,nema uslova za treniranje,ishrana ce biti ok koliko toliko,mislim uslovi za treniranje ce biti najosnovnije vezbe sto mozes bez tegova al opet to nije dovoljan intenzitet.. Kako sacuvati misicnu masu ta tri meseca bez treninga itd? Nisam na hemiji da napomenem, hranio bih se ok itd mozda sa nekim antikatabolicima?

pa neces izgubiti nista ako je tako kako kazes (hrana)
a da ce voiolumen malo da opadne..to nista aposlutno i ne znaci

Van mreže milunko2912

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?
« Odgovor #2 poslato: Januar 24, 2016, 09:41:29 pre podne »
Pa da trudio bi se da nastavim da ispostujem ishranu koliko god mogu,a za volumen mi je jasno,greota taman se zaukao u fullu i eto sad :D Onda ne raditi ove osnovne vezbe bez tereta da ne bih napravio kontraefekat?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?
« Odgovor #3 poslato: Januar 24, 2016, 09:47:55 pre podne »
Pa da trudio bi se da nastavim da ispostujem ishranu koliko god mogu,a za volumen mi je jasno,greota taman se zaukao u fullu i eto sad :D Onda ne raditi ove osnovne vezbe bez tereta da ne bih napravio kontraefekat?

neces uraditi NIKAKAV kontra efkat i ni sa cim
radi ono sto mozes da radis i to je to..nema tu mnogo mudrolije

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?
« Odgovor #4 poslato: Januar 24, 2016, 11:18:15 pre podne »
Pa da trudio bi se da nastavim da ispostujem ishranu koliko god mogu,a za volumen mi je jasno,greota taman se zaukao u fullu i eto sad :D Onda ne raditi ove osnovne vezbe bez tereta da ne bih napravio kontraefekat?
Možeš održati mišićnu masu ili čak i napredovati radeći samo svojom težinom, poenta je pronaći dovoljno tešku vežbu i poziciju u njoj da bude dovoljno teško za desetak ponavljanja u seriji.
Ja sam čak radio i snagu težinom svog tela.
Pistol squat čučanj na jednoj nozi. Deluje lako ali nije veruj mi ako se ispravno radi.
Sklek na jednoj ruci. Težina ovoga zavisi koliko ti je razmaknuta druga noga. Što su noge više skupljene, sklek je teži.
Naravno tu je zgib gde moraš samo da pronadješ šipku.
Onda imaš razne pliometrijske vežbe koje se rade gde god hoćeš. Ovako ćeš aktivirati mišiće na sasvim drugi način, razne pomoćne mišiće i stabilizatore i kad se vratiš tegovima kladim se da ćeš biti još jači. pozdrav.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?
« Odgovor #5 poslato: Januar 27, 2016, 06:24:31 posle podne »
Citat
Ovako ćeš aktivirati mišiće na sasvim drugi način, razne pomoćne mišiće

aktivirajuci plyomaterijom hypetrofiju,psole toga imas strahovito veliki rpoblem za istom kasnije,koja je prekusror snage naravno i obratno
tako da ne bi trebalo brkati pojmove i olako davati savete.
Nparedovati sa BW vzbama,moze neki pocetnik,koji je cak i caosve fiskulture eskovirao i to neki mesec ili dva,posle toga je potreban drugacija misicna aktivacija
Biti fit-ok
ali pricati o nekim ozbiljnim stvarima je ono..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.605
Odg: Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?
« Odgovor #6 poslato: Januar 27, 2016, 07:48:04 posle podne »
da li uopste mozes da pokrenes hipertrofiju pliometrijom je pitanje, pogotovo natural ... bw vezbe su ok za neki period odrzavanja ali ograniceno, sve zavisi sto kaze Pedja u kom si stadijumu treninga i fizicke spreme...

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?
« Odgovor #7 poslato: Januar 27, 2016, 09:41:26 posle podne »
aktivirajuci plyomaterijom hypetrofiju,psole toga imas strahovito veliki rpoblem za istom kasnije,koja je prekusror snage naravno i obratno
tako da ne bi trebalo brkati pojmove i olako davati savete.
Nparedovati sa BW vzbama,moze neki pocetnik,koji je cak i caosve fiskulture eskovirao i to neki mesec ili dva,posle toga je potreban drugacija misicna aktivacija
Biti fit-ok
ali pricati o nekim ozbiljnim stvarima je ono..
nisam ni mislio da BW vezbama mozes postati Markus Ruhl, nego decko rekao da ce tri meseca biti van mogucnosti da vezba tegovima, ja sam mu napisao jednu opciju, uglavnom je bolje da radi BW nego da ne radi nista. A to da se bez tegova ne mogu postici rezultati u snazi i misicnoj masi... kolega iz termina pre boksa, rvac stare skole ne koristi tegove, priznaje samo ruske girje a ima 90kg misica i moze volu rep da iscupa... dobro iza njega su godine treninga ali znaci da moze.
Za pliometriju istina treba imati dobar preduslov u snazi da bi je radio ali nisam mislio na neke dubinske skokove vec jednostavno skokove na klupu, uzvisenje.
Poenta je da ta tri meseca mogu da mu budu dobar potencijal da kad se vrati tegovima jos vise napreduje

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.605
Odg: Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?
« Odgovor #8 poslato: Januar 27, 2016, 10:01:13 posle podne »
to sada zalazi u temu bw vs teretana itd... nije ista hipertrofija to nikako ...pa i ovi sto rade na shipkama i izgledaju super definisano sa dobrom kilazom , pola njih nije natural... tako da ta etiketiranja ovaj je to izgradio ovako ili onako uvek treba sa dozom rezerve primiti. Dolazi u jednom trenutku jednostavno do zasicenja jer ne shokiras vise misic, a ogranicen si sto pokretima sto nacinima na koji ga pogadjas...(ne kazem da su to lose vezbe , sta vise to su obavezne vezbe u rutini)  ok je ta stara skola o kojoj pricas , ali to ti pre svega stimulise dobro cns , dobici na snazi  a to je ono sto rvacima treba ! Ovd eje prica sa druge strane o dobitku na mis. masi...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?
« Odgovor #9 poslato: Januar 28, 2016, 05:46:03 pre podne »
da li uopste mozes da pokrenes hipertrofiju pliometrijom je pitanje, pogotovo natural ... bw vezbe su ok za neki period odrzavanja ali ograniceno, sve zavisi sto kaze Pedja u kom si stadijumu treninga i fizicke spreme...

naravno i u nekim slucajevima je to na zalost da misic tako i fanstisicno reaguje

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?
« Odgovor #10 poslato: Januar 28, 2016, 05:53:38 pre podne »
aktivirajuci plyomaterijom hypetrofiju,psole toga imas strahovito veliki rpoblem za istom kasnije,koja je prekusror snage naravno i obratno
tako da ne bi trebalo brkati pojmove i olako davati savete.
Nparedovati sa BW vzbama,moze neki pocetnik,koji je cak i caosve fiskulture eskovirao i to neki mesec ili dva,posle toga je potreban drugacija misicna aktivacija
Biti fit-ok
ali pricati o nekim ozbiljnim stvarima je ono..
nisam ni mislio da BW vezbama mozes postati Markus Ruhl, nego decko rekao da ce tri meseca biti van mogucnosti da vezba tegovima, ja sam mu napisao jednu opciju, uglavnom je bolje da radi BW nego da ne radi nista. A to da se bez tegova ne mogu postici rezultati u snazi i misicnoj masi... kolega iz termina pre boksa, rvac stare skole ne koristi tegove, priznaje samo ruske girje a ima 90kg misica i moze volu rep da iscupa... dobro iza njega su godine treninga ali znaci da moze.
Za pliometriju istina treba imati dobar preduslov u snazi da bi je radio ali nisam mislio na neke dubinske skokove vec jednostavno skokove na klupu, uzvisenje.
Poenta je da ta tri meseca mogu da mu budu dobar potencijal da kad se vrati tegovima jos vise napreduje


to da je bolje da radi BILO STA nego NISTA je naravno tacno
a ovo oko kolega koji ne treniraju,ili jedu bureke i izlgeddaju kao takmicari itd itd itd i..mnogo smo se puta naslusali o tome,i naravno,nikada nismo dobili adekvatnu potrevrdu u vidu fotografije
to sto TEBE impresinira sto je nekomu genetski sklop tetiva,hrskavica,ligameneta itd "gusci" od tvojih i sto mu je misicno vlakno u prirodnom okruzenju mozda malo "zadebljanije" od tvog,a samim tim i snaga veca za nekih 20-30 % nego kod tebe,koji ocigledno nisi preodredjen za tu pricu (kao ni ja npr-da ne mislis da tebi nest govorim licno) je neka druga prica
Da je njegova snaga,product njegovog treninga kako ti kazes sa girjom ,je naravno NONSENS
ovde ni najmanje ne podistavam upotrebu girja,cak sta vise,i sam ih korstim kod priprme sproista i smatram kao nezaoblzam rekvizit u adekvatnoj pripremi sporisite,ali price o snazi,cupanju repa konju,volu i ostalim domacim zivotinjima i ostaje u toj sferu-price iz nepricave.

Da ti objasnim ovo oko mene,da ne ostane nedoreceno.Nikada u zivotu NISAM probao koliko mogu da dignem iz bencha niti da cucnem
Razlog je jedan jedini,sto sam uvdeo da bench nikada niam mogao da uradim 8 adekvatnih ponavnjnja sa vise od 130 kg (i manje).
Razmevajuci ntj UCECI morfoligiju shvatio sam da moje telo nije da se guzim sa Katonom,mojim sugradjanom Mariknovicem itd,ali je isto tako moje telo za raliki od njihovog drugacije regovalo na hipetrofiju u nekim drugim uslovima itd itd itd...

nadam se da sam uspeo da objansim

Van mreže milunko2912

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?
« Odgovor #11 poslato: Januar 28, 2016, 10:34:58 posle podne »
E jbg,vi odeste daleko,uglavnom ako kome nije jasno prosto receno,na koji nacin ta tri meseca ili sest ili koliko vec najefektivnije sacuvati misicnu masu uz redovnu ishranu i nedostatak adekvatnog treninga (mozda i nemogucnosti nikakvog treninga u zavisnosti koliko bih radio,ostalih faktora itd),jer nisam to jos nikad radio,ili mozda i antikatabolike uzeti..

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.605
Odg: Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?
« Odgovor #12 poslato: Januar 28, 2016, 10:56:55 posle podne »
pa ti ces izgubiti tonus pa ces izgubiti za to vreme , obrni kreni to ti ne gine, ti sklekovima mozes da pogodis  triceps, grudi , ako nadjes sipku za zgibove -biceps itd... mislim to je sto se tice tonusa...i kada krenes opet da treniras krenuce upale i potrebno je vreme da udjes opet u ritam ... ono sto mozes da uradis za svoje telo u tom periodu je da se dobro hidriras , da misic bude hidriran dobro ,dosta tecnosti, zatim mozes da to odrzavas  kreatinom svaki drugi dan recimo po 3-5g , elektrolite dovoljno da uzimas, mozes bcaa i glutamin pre svega ako budes imao stresa i loseg sna, zma takodje. Recimo 5 g bcaa jutru 5 uvece, 15 g glm pred spavanje , vise nego adekvatno uz ishranu i ono sto bi bilo jako korisno za tebe , sto moze da stvori cak i napredak kada se budes vratio u gym a to je ISTEZANJE, istezi se sto vise ako treba i dva puta dnevno kompletno telo , to ti je recimo nesto najbolje sto mozes da uradis u tom periodu pauze , pilates vezbice kod kuce takodje, veruj mi to uopste nije lako i pravo istezanje je ozbiljan trening, a benefite ces itekako osetiti kada se vratis na tegove, za 6 meseci ozbiljnog pristupa neces verovati koliko to znaci...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?
« Odgovor #13 poslato: Januar 28, 2016, 11:24:22 posle podne »
Poz,

Necu da ulazim u Pedjinu i piratovu tematiku,nisam iskusan da pricam.

Nesto sto generalno mozes i sam da zakljucis,jeste,jedi sto cistije,kvalitetnije,neke antikatabolike,vitamine,i treniraj kako mozes/ako mozes i moli se bogu za sto manje gubitke. :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Udaljen od kuce , misici i odrzavanje?
« Odgovor #14 poslato: Januar 29, 2016, 05:38:48 pre podne »
E jbg,vi odeste daleko,uglavnom ako kome nije jasno prosto receno,na koji nacin ta tri meseca ili sest ili koliko vec najefektivnije sacuvati misicnu masu uz redovnu ishranu i nedostatak adekvatnog treninga (mozda i nemogucnosti nikakvog treninga u zavisnosti koliko bih radio,ostalih faktora itd),jer nisam to jos nikad radio,ili mozda i antikatabolike uzeti..

Pa iskreno,u temi smo duboko,duboko,samo sto na zalost te mrzi da citas da bi ukapirao o cemu svo vreme govorimo.Nije ni bitno
Odgovor na tvoj pitanje su ti dali i Pirat i Slobodan,tako da ti je to u tom slucaju,ono sto tebe intresuje