Septembar 17, 2024, 04:30:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Kako do bolje forme?  (Pročitano 9074 puta)

Van mreže Iron_G

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Kako do bolje forme?
« poslato: Januar 23, 2016, 11:00:01 posle podne »
Pozdrav svima!
Forum je sjajan, zaista ima dosta korisnih informacija da se nadje.
Pre svega, da kazem par reci o sebi.
Imam 34 god, u teretanu sam prvi put poceo da idem sa 16 godina. Aktivnog staza i vezbanja imam oko 7-8 godina. Veliku pauzu sam napravio za vreme studiranja, ali nekako sam i tada bio aktivan, mada nisam redovno isao u teretanu, pa taj period ne racunam kao aktivno vezbanje. Prosao sam mnogo teretana po Srbiji, upoznao dosta ljudi...
Volim sve fizicke sportove, tako da pored teretane idem na trcanje, bavim se plivanjem, kada imam uslove idem i na veslanje...U moje vreme nije bilo interneta pa sam u cilju edukacije nabavljao VHS kasete i citao Flex, (uglovnom na engleskom pa je bilo muke oko prevoda), Karate bilder i slicne casopsie. O treningu znam podosta, mada uvek volim da cujem i misljenje drugih vezbaca, primim kritiku, sugestiju...Kao klinac sam bio izuzetno mrsav, sve do 15-te godine kada sam i poceo da se ozbiljnije bavim sportom. Jako tesko nabacujem kilograme, posto imam izrazen brz metabolizam, ali masu koju nabacim je cista misicna. Najbolju formu imao sam sa 24 god, 189cm i 95 kg misicne mase. Najbolja misicna partija su mi ruke, po tome me i mnogi znaju, mislim da je to do genetike posto se ne trudim mnogo oko njih.
Moja trenutna forma, visok sam 190cm, tezak 90kg
Obim ruke 44 cm, grudi 113 cm, struk 86 cm.
Nikada nisam imao izrazene trbusnjake, sta god radio za njih. Uglavnom radim 3 vezbe po 4 serije na kraju svakog treninga i tako sam radio godinama, ali opet nista. Preparate trenutno ne pijem, (hemiju nisam probao nikad), pre deset godina sam pio gainer-e i creatin a prosle godine samo creatin. Dakle, enigma koju nikada nisam uspeo da resim su trbusnjaci. Jos jedna stvar, da li vezbom mogu da promenim oblik grudi, posto smatram da su malo uzane u donjem delu (treba da budu sire za moju visinu). Dakle, masa je ok, ali sirina (oblik) nije dovoljna. Da li to moze da se promeni vezbanjem ili je u pitanju majka genetika?
Za pocetak postavicu par slika od ovog leta.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #1 poslato: Januar 24, 2016, 07:49:50 pre podne »
Pozdrav.Sto se tice trbusnjaka , sta god radio za njih,ukoliko ishrana nije sredjena nece postati vidljivi ili sto bi se reklo nece ugledati svetlost dana..:) S tim u vezi ne bi bilo lose da nam kazes par reci o svojoj ishrani...Sirinu klavikula odnosno kljucnih kostiju ne mozemo promeniti ni sa kakvim vezbama i to je genetski tako...Svaka cast  za istrajnost,poz.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #2 poslato: Januar 24, 2016, 09:39:17 pre podne »
Vojkan ti je odlicno odgovorio
ali na zalsto i nisi neke info dobre pokupio iz toga sto si citao,pa je verovatno npr deo o ishrani preskakan,a od suplementacije i sam kazes da si korostio gainer i kreatin,sto je gldajuci tebe ,tj tvoje fotke,tj tvoj telesni tip u startu bila greska
a za trubnjsake
pa sve i da radis,kao sto voja rece..44 vezbe sa po 44 000 ponavljnja svaki dan,videti ih neces dok se ishrana ne skocka

Van mreže Iron_G

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2016, 12:28:36 pre podne »
Pozdrav i za vas. Hvala Pedja na ovoj informaciji. Ishranu nisam bas doveo u red, to je tacno, jer mi posao i nacin zivota bas ne dozvoljava da to bude skroz kako treba...(izgovori:) ali tako je, kako je. Zanima me zasto bas zasto je promasena kombinacija piti kreatin+gainer za moju konstituciju i sta bi bilo pravilno tj. najbolje?
Sto se grudi tice, poslacu sliku pa ces videti, pa ces mi dati neki savet.
Moj trening za grudi izgleda ovako, radim ga jednom sedmicno, s tim sto jedan trening forsiram ravni bench a drugu kosi i te potiske uvek radim na pocetku kada imam najvise snage a ove ostale vezbe menjam redosled izvodjenja.
1. Bench press 4 serije, 6-10x 
2. Razvlacenje bucicama 4 serije, 8-12x
3. Propadanje 4 serije, 15-20x ili pullover bucicom
4. Ukrstanje sajlama na kros masini, 10-12x

ili
1. Kosi bench 4 serije, 6-10x
2. Razvlacenje bucicama na kosoj klupi, 4 serije, 8-12x
3. Propadanje 4 serije, 15-20x ili pullover bucicom
4. Ukrstanje sajlama na kros masini, 10-12x

I da, svaka cast na ogromnoj energiji koju ulazes, velike pohvale za sve ovo sto radis, takodje i drugi clanovi od kojih se mogu cuti pametne informacije.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #4 poslato: Januar 28, 2016, 05:44:52 pre podne »
Pa vidi
trening kao trening,a pogtovo sto menjas vezbe je ok.
Moje misljenje je da bi trebalo da se rastererritis opsosije sa grudima,jer postoji velika mogucnost da si u celoj prici uradio i dosao do pretrenranosti
ajde pokusaj da si sastavis neki trening,gde neces toliko biti opsedunut sa grudima,a da radis antagnoiste tipa grudi/ledja i sa manjim obibim i mozda nesto povecanim inteziteom izmedju serija tipa bench/veslanje da bude jedna serija i sa VISE odmora u toku ned.

odpreaprata
pa iskreno..potreban ti je whey protein kao i sto bi licno izbacio monohidat i ubacio neki kreaalky
tj ovako nesto:

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/proteini/12-the-amino-whey-hidro.html

kao i
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/v2/kreatin-novije-generacije-prahcapsule-tablete/141-kre-alkalyn-120-kapsula.html

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #5 poslato: Januar 28, 2016, 01:16:11 posle podne »
Kao sto rece Pedja dobro je sto menjas vezbe ali bih se samo nadovezao.Ukoliko ti cilj nije snaga na bencu ne moras nuzno pocinjati svaki trening sa bencom, bio to kosi ili ravni itd itd...

Van mreže Iron_G

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #6 poslato: Januar 28, 2016, 10:51:31 posle podne »
Oke, hvala na odgovorima. O kre-alkalyn-u sam i ranije cuo pozitivna misljenja a sada sam i nesto vise procitao o njemu. Uglavnom sam do sada uzimao solo kreatin nekoliko puta i iskreno ne odgovara mi bas. Dobijem 2-3 kg uz njega, sve voda u misicima tako da izgubim na definiciji. Snage i svezine vise imam, naravno, ali sve se polako u talasima gubi kada prekinem sa koriscenjem, tako da sam posle nekoliko meseci ponovo na istom...Whey nisam probao nikad, ne znam koliko mi treba posto mi je cilj nekih 3-4 kg misica ali cistih. Sa time bih bio zadovoljan i to je za mene neka forma koju bih dugo odrzavao, ali za sada stagniram dugo, treba mi odskocna daska.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #7 poslato: Januar 28, 2016, 11:20:52 posle podne »
Oke, hvala na odgovorima. O kre-alkalyn-u sam i ranije cuo pozitivna misljenja a sada sam i nesto vise procitao o njemu. Uglavnom sam do sada uzimao solo kreatin nekoliko puta i iskreno ne odgovara mi bas.

Probaj kre alkalin ako ti vuce vode puno monohidrat,ja recimo nikad nisam dobijao vode od monohidrata samo snagu pa nemam iskustvo sa alkalinom da ti prenesem,ali kaze narod da je dobar pa probaj. :)

Whey nisam probao nikad, ne znam koliko mi treba posto mi je cilj nekih 3-4 kg misica ali cistih. Sa time bih bio zadovoljan i to je za mene neka forma koju bih dugo odrzavao, ali za sada stagniram dugo, treba mi odskocna daska.

To je veliki propust,whey i BCAA su ti suplementi koje mozes koristiti u bilo kojoj fazi treninga,i nece ti naskoditi,mogu samo pomoci u boljem opravku,hranjenju misica sto je = kvalitetna misicna masa. :)


Tako da eto,treniraj jako,poslusaj prethodne savete oko treninga,ako si u kesu uzmes whey,bcaa,kre i uz dobru ishranu imaces sigurno odlicne rezultate. :)

Van mreže Iron_G

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #8 poslato: Januar 29, 2016, 12:04:18 pre podne »
Ja sam mislio da kreatin deluje na sve isto...mene recimo "naduva" za nekoliko kg, izgledam malo "tapacirano" posle njega, ali to nije cist misic. Hvala na savetima puno, skupljam polako parice za suplemente...ishranu cu gledati da promenim, mada nacin zivota koji ja vodim mi to ne dozvoljava bas (ali to je moj problem i skroz druga tema).
Pozz

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #9 poslato: Januar 29, 2016, 12:09:44 pre podne »
Ja sam mislio da kreatin deluje na sve isto...mene recimo "naduva" za nekoliko kg

To je u stvari u mom slucaju smesna dosta tema. :D
Nas 3 drugara pre 2 godine kao nesto krenuli da dizemo tegove da se mangupisemo,i uzeli zajedno kreatin.
Pili svi 5g pre 5g posle treninga,i posle mesec-2 njih dvojica povukli vodu i naduvali se,a ja nista.(Tada je u mojoj glavi to bilo "napucano") Pizdeo sam kao leptir sto su se oni "napucali" a ja nisam,nego samo mali porast u snazi. I na tome se zavrsilo,ja zatvorio vrata kreatinu,a oni zatvorili vrata teretane.

I evo 2 godine kasnije,kreatin pijem cisto zbog snage kad su zeznute dijete ili nesto slicno,tako da ne mora da znaci,ljudsko telo je cudo,svako drugacije reaguje. ;D


@ontopic Pa eto,dali smo ti neke smernice,sta drugo reci nego srecno i nadam se da ces postici zeljeni rezultat. :)

Van mreže Iron_G

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #10 poslato: Februar 06, 2016, 12:25:56 pre podne »
Citao sam neke clanke na ovom forumu koje je okacio Pedja...dosta korisnih stvari koje nisam znao, covek se uci dok je ziv, jel te? Kapiram iz procitanog da sam vremenom i stazom stekao odredjenu misicnu zrelost. Imam 34 god, staz mi je (kad bih sve povezao) nekih 9-10 godina u teretani (ne racunam sipke za zgibove, propadanja i sklekove na koje idem leti, street workout na otvorenom), dakle samo teretana. Od suplemanata za sve ove god. sam popio oko 2kg kreatina, 2 gainera po 5 kg (nekada davno) i jednu kutiju aminokisleina. I to je sve. Hemiju - no. Vec duze vreme stojim, ili se popravljam po malo, neznatno, znate vec taj osecaj. Pa me zanima da li sam dostigao taj neki genetski maximum o kome se prica. Pretpostavljam da nisam, ali mislim da sam mozda blizu do tih 100%. Kako to da znam? Do sada (po nekoj evidenciji) sam uradio preko 10 000 zgibova (navodim kao primer) pa kapiram ne mogu nicim ledja naterati da rastu jos, pa jos...
Drugim recima, da li cedim vodu iz suve drenovine?
« Poslednja izmena: Februar 06, 2016, 12:29:03 pre podne hajzenberg »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #11 poslato: Februar 06, 2016, 09:33:57 pre podne »
Citao sam neke clanke na ovom forumu koje je okacio Pedja...dosta korisnih stvari koje nisam znao, covek se uci dok je ziv, jel te? Kapiram iz procitanog da sam vremenom i stazom stekao odredjenu misicnu zrelost. Imam 34 god, staz mi je (kad bih sve povezao) nekih 9-10 godina u teretani (ne racunam sipke za zgibove, propadanja i sklekove na koje idem leti, street workout na otvorenom), dakle samo teretana. Od suplemanata za sve ove god. sam popio oko 2kg kreatina, 2 gainera po 5 kg (nekada davno) i jednu kutiju aminokisleina. I to je sve. Hemiju - no. Vec duze vreme stojim, ili se popravljam po malo, neznatno, znate vec taj osecaj. Pa me zanima da li sam dostigao taj neki genetski maximum o kome se prica. Pretpostavljam da nisam, ali mislim da sam mozda blizu do tih 100%. Kako to da znam? Do sada (po nekoj evidenciji) sam uradio preko 10 000 zgibova (navodim kao primer) pa kapiram ne mogu nicim ledja naterati da rastu jos, pa jos...
Drugim recima, da li cedim vodu iz suve drenovine?

Pa to jesu neke godine,ali kao sto kazes nisi koristio suplemente,slaba ishrana itd..

Probaj jedno vreme da kompletiras sve,dobar trening,odmor,ishrana,suplementacija pa da vidis da li ces imati napretka i to ce ti sve reci.. :)

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #12 poslato: Februar 06, 2016, 03:02:44 posle podne »
Onaj youtuber Omar Isuf je skoro izbacio video gdje on kaže da cilja ove godine da uradi preko 10000 tj. da podupla svoj godišnji volumen zgibova, po uzoru na nekog lika koji je dobre rezultate tako postigao. Tako da tvojih 10000 za sve te godine i nije nešto toliko da ti razmišljaš da si dosegao svoj genteski maksimum.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #13 poslato: Februar 06, 2016, 04:54:17 posle podne »
Ne znam zasto bi neko gledao genetski max po broju zgibova koje radi ?  ???

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #14 poslato: Februar 06, 2016, 06:15:59 posle podne »
Ne gleda on svoj genetski maksimum po zgibovima, nego čovjek uopšte misli da je došao do svog maksimuma a zgibove je samo naveo kao primjer njegovog akumulativnog volumena tokom godina, za koji on , čini mi se misli da je velik. A ono kad preračunaš 10 000 zgibova tokom 10 godina, to ti dođe dvadesetak zgibova sedmično.