Septembar 09, 2024, 07:01:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Kako do bolje forme?  (Pročitano 9031 puta)

Van mreže nebojsaprotic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 165
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #15 poslato: Februar 07, 2016, 12:12:29 pre podne »
rekao je da hoce da uraido 10000 ili više zgibova u sledećih 6 meseci ( 56 zgibova dnevno *6*30) cilj je da malo više istakne ledja jer je istripovao da je to deo tela koji zaostaje za ostalim...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #16 poslato: Februar 07, 2016, 08:51:04 pre podne »
Onaj youtuber Omar Isuf je skoro izbacio video gdje on kaže da cilja ove godine da uradi preko 10000 tj. da podupla svoj godišnji volumen zgibova, po uzoru na nekog lika koji je dobre rezultate tako postigao. Tako da tvojih 10000 za sve te godine i nije nešto toliko da ti razmišljaš da si dosegao svoj genteski maksimum.

coveku opadne gledanost i onda mora da kaze nesto o cemu ce da se raspravlja danima,za cega on naravno dobija novac,a da ni on sam nema pojma o cemu govori,a jos manje sta je rekao
ali dobro..klasicna posast ovog veka..

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #17 poslato: Februar 07, 2016, 01:23:33 posle podne »
Ne slažem se s tobom Peđa u vezi momka i tog kanala. Kanal mu konstantno raste i prilično je gledan, ima stalno goste neke na kanalu, mislim da nema potrebe on da kaže nešto samo da bi privukao pažnju, momak stvarno ima namjeru da to uradi, sad se bacio na olimpic weightlifting i kaže da neće imati problema da uradi uz to oko 200 zgibova sedmično. A i ne čini se takav lik, ali dobro, to jhe već moj subjektivan dojam.
Nego nisam taj video spomenuo da bi rekao da tako treba trenirati, pogotovo na bodibilderskom splitu, nego da ukažem momku da 10 000 za 10 godina nije puno.

A kad smo već kod toga, taj drugi lik što je radio nešto slično je to uradio dosta ekstremnije. Mislim da je ovako morao raditi samo zgibove i ništa drugo.

https://www.t-nation.com/training/13064-pull-ups-in-5-months

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #18 poslato: Februar 07, 2016, 01:54:58 posle podne »
Ne slažem se s tobom Peđa u vezi momka i tog kanala. Kanal mu konstantno raste i prilično je gledan, ima stalno goste neke na kanalu, mislim da nema potrebe on da kaže nešto samo da bi privukao pažnju, momak stvarno ima namjeru da to uradi, sad se bacio na olimpic weightlifting i kaže da neće imati problema da uradi uz to oko 200 zgibova sedmično. A i ne čini se takav lik, ali dobro, to jhe već moj subjektivan dojam.
Nego nisam taj video spomenuo da bi rekao da tako treba trenirati, pogotovo na bodibilderskom splitu, nego da ukažem momku da 10 000 za 10 godina nije puno.

A kad smo već kod toga, taj drugi lik što je radio nešto slično je to uradio dosta ekstremnije. Mislim da je ovako morao raditi samo zgibove i ništa drugo.

https://www.t-nation.com/training/13064-pull-ups-in-5-months
Naravno, misljenja su tu da se razmenjuju.Generalno youtuberi rade na principu kao sto je Pedja napomenuo druze, cilje je zarada..Da ne shvatis pogresno, nemam nista protiv momaka koji se bave tematikom treninga i  ishrane putem youtube, cak sta vise...Momak koji je pokrenuo ovu temu ne bi trebalo uopste da se opterecuje brojem zgibova uradjenih za 5,10, 15 godina vec da propust potrazi u ishrani,odmoru,treningu itd.itd...

Van mreže Exaybachay

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 89
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #19 poslato: Februar 07, 2016, 02:18:33 posle podne »
Naravno Vojo. Kao što rekoh, nije mi bila namjera da se momak opterećuje brojem zgibova, niti sam htio da kažem da je to uzrok problema, nego sam samo povukao paralelu jer sam iz njegovog posta shvatio da on smatra da je to puno. Možda griješim.
Momak je svakako rekao rekao da nije nešto obraćao pažnju na ishranu, sigurno je da prvo tu treba da gleda da nešto promjeni.

A ovo za youtubere... Znam kako youtube funkcioniše, i da je cilj zarada, i uopšte znam da je fitness industrija pogana, lažu ljudi k'o psi :) , ali ne mora da znači da svako ko zarađuje laže, i da se mora lagati da bi bio gledan.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #20 poslato: Februar 07, 2016, 02:35:38 posle podne »
Ma naravno, razumemo se...

Van mreže Iron_G

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #21 poslato: Februar 07, 2016, 11:14:37 posle podne »
Ajd jedno glupo pitanje da skrenemo temu sa zgibova...Da li je neko koristio "Abtronic" (to ja onaj pojas sto radi na baterije, vibrira i tako grci stomacne misice). Da li to ima nekakvog efekta?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #22 poslato: Februar 07, 2016, 11:21:52 posle podne »
Ajd jedno glupo pitanje da skrenemo temu sa zgibova...Da li je neko koristio "Abtronic" (to ja onaj pojas sto radi na baterije, vibrira i tako grci stomacne misice). Da li to ima nekakvog efekta?

Zakleo bih se da je Pedja pre pisao nesto o tome,kako to tim vibracijama stimulise abs-e ali nesto jako bedno,uglavnom shit,ali da ne lupam siguran sam da ce Pedja da ti napise ujutru tako da sacekaj njegov post. :)

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #23 poslato: Februar 08, 2016, 01:46:11 pre podne »
problem sa tim je sto se dodje do jedne tacke kad ne moze da pojaca intenzitet ni nista pa nakon toga nema poente bolje se drzati klasicnog treninga ^^
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #24 poslato: Februar 08, 2016, 06:11:11 pre podne »
Ajd jedno glupo pitanje da skrenemo temu sa zgibova...Da li je neko koristio "Abtronic" (to ja onaj pojas sto radi na baterije, vibrira i tako grci stomacne misice). Da li to ima nekakvog efekta?

Zakleo bih se da je Pedja pre pisao nesto o tome,kako to tim vibracijama stimulise abs-e ali nesto jako bedno,uglavnom shit,ali da ne lupam siguran sam da ce Pedja da ti napise ujutru tako da sacekaj njegov post. :)

da
dobro se secas
i odlican odgovor
ne bi trebalo trositi energiju na ponovno pisanje o tome,a jos manje da se trazi taj post iz ko zna koje godine.
U svakom slucaju- poenta je to..

Van mreže Iron_G

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #25 poslato: Mart 20, 2016, 10:31:36 posle podne »
Na pocetku teme sam pisao da li vezbama mogu da promenim oblik svojih grudi ili bar da poboljsam. Sada evo i slike, moze neko strucno/iskusno misljenje? Moze li sta da se promeni?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #26 poslato: Mart 20, 2016, 10:37:04 posle podne »
Pa ne kontam sta konkretno mislis,sa genetske strane ne moze nista,ali da se izrezes i oblikujes naravno da moze.. :)

Van mreže Iron_G

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #27 poslato: Mart 20, 2016, 10:52:17 posle podne »
Nisam mislio na masu, niti definiciju...nije dovoljno dobra slika ali mislim da se vidi. Meni se grudi nekako razdvajaju vec na pola, dakle nisu spojene do kraja, na to sam mislio...

Van mreže Iron_G

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #28 poslato: Mart 20, 2016, 11:06:51 posle podne »
Ako moze i "general" da kaze svoje misljenje, da li mogu da poboljsam unutrasnji deo grudi, dakle nekako da ih spojim sto vise?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Kako do bolje forme?
« Odgovor #29 poslato: Mart 20, 2016, 11:18:28 posle podne »
Ako moze i "general" da kaze svoje misljenje, da li mogu da poboljsam unutrasnji deo grudi, dakle nekako da ih spojim sto vise?
Ne mozes..Mozes samo raditi na povecanju mase svojih pektoralisa a sto se tice te ''srednje linije'' to je genetski..Naravno,ona u velikoj meri zavisi od sveukupne mase ali raditi samo na ''spajanju'' grudi ili na toj srednjoj linije je anatomski nemoguce..