Jul 05, 2024, 05:01:39 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Kockar - Ishrana  (Pročitano 19017 puta)

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #30 poslato: Mart 07, 2016, 08:31:18 posle podne »
Po meni je to ok plan

Van mreže kockar

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #31 poslato: Mart 07, 2016, 09:25:10 posle podne »
eo uposto sam odlucio da danas napravim totalni plan do ovog sam dosao :)
pon: 240uh 50m 160p
uto: 80uh 80m 160p
sri: 160uh 50m 160p
cet: 80uh 80m 160p
pet: 240uh 50m 160p
sub: 160uh 50m 160p
ned: 80uh 80m 160p

trening: svaki dan nakon budjenja 20 min vijaca
pon,sri,pet,sub teretana
uto,cet - hiit dvadesetak min
ned - oko 1 ipo sat voznje biciklom (priroda, mtb)

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #32 poslato: Mart 07, 2016, 09:35:59 posle podne »
Nije dobro ide prvo dan sa niskim unosom zatim srednjim pa visokim unosom UH i tako dva kruga i sedmi dan punjenje (taj dan je odmor).
Napravi tako da imaš bar 1 dan pauze od bilo kakvog treninga i sve je cool ;)

Van mreže kockar

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #33 poslato: Mart 07, 2016, 09:43:09 posle podne »
onda da stavim 80 - 160 - 240 - 80 - 160 - 240 a masti u sukladno tome
a da li mi mozes jos reci to u vezi punjenja kako to izvesti jer ako zbrojim sve kalorije u tjednu mislim da necu dobiti bas neki deficit (a zelio bih 500)

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #34 poslato: Mart 07, 2016, 09:48:36 posle podne »
Da tako je bolje ;)

Taj dan zaboravi da deficit, on ima ulogu kao restart da ti ubrza metabolizam koji se usporava kada si na deficitu jer telo prelazi u mod preživljavanja, recimo logikom tvoje rotacije taj dan bi trebao da uneseš oko 300 gr UH+P+M,

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #35 poslato: Mart 07, 2016, 09:54:31 posle podne »
Nije dobro ide prvo dan sa niskim unosom zatim srednjim pa visokim unosom UH i tako dva kruga i sedmi dan punjenje (taj dan je odmor).
Napravi tako da imaš bar 1 dan pauze od bilo kakvog treninga i sve je cool ;)

A sta ce mu "punjenje" kad svaki dan unosi hidrate,nije kao na keto da prazni glikogen 5-6 dana pa 7. da puni.. ? ;)

eo uposto sam odlucio da danas napravim totalni plan do ovog sam dosao :)
pon: 240uh 50m 160p
uto: 80uh 80m 160p
sri: 160uh 50m 160p
cet: 80uh 80m 160p
pet: 240uh 50m 160p
sub: 160uh 50m 160p
ned: 80uh 80m 160p

trening: svaki dan nakon budjenja 20 min vijaca
pon,sri,pet,sub teretana
uto,cet - hiit dvadesetak min
ned - oko 1 ipo sat voznje biciklom (priroda, mtb)

Ovako povrsno deluje okej,ali ne mogu ovako slepacki na brojke da ti dam sud.. :)

Van mreže kockar

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #36 poslato: Mart 07, 2016, 09:58:49 posle podne »
onda da nedjelju ostavim kao dan sa niskim uh + sa tom popodnevnom voznjom (bez jutarnjeg cardia na prazan zeludac)
i jos da pitam u vezi obroka ovog skolskog obroka (drugog) jel u redu jedan jogurt od 2 dl + 150 g piletine il trebaju da budu neki uh (kao riza ili kumpir)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #37 poslato: Mart 07, 2016, 10:05:13 posle podne »
onda da nedjelju ostavim kao dan sa niskim uh + sa tom popodnevnom voznjom (bez jutarnjeg cardia na prazan zeludac)
i jos da pitam u vezi obroka ovog skolskog obroka (drugog) jel u redu jedan jogurt od 2 dl + 150 g piletine il trebaju da budu neki uh (kao riza ili kumpir)

Ne vidim cemu jogurt? Ovo ostalo je obrok skroz okej piletina+pirinac/krompir odlicno.. :)

Sto se tice rotacije,apsolutno nije bitno sta treniras na visok dan UH ili ako ne treniras na nizak itd itd..(dosta se u zadnje vreme pricalo o tome) :)

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #38 poslato: Mart 07, 2016, 10:08:12 posle podne »
Nije dobro ide prvo dan sa niskim unosom zatim srednjim pa visokim unosom UH i tako dva kruga i sedmi dan punjenje (taj dan je odmor).
Napravi tako da imaš bar 1 dan pauze od bilo kakvog treninga i sve je cool ;)

A sta ce mu "punjenje" kad svaki dan unosi hidrate,nije kao na keto da prazni glikogen 5-6 dana pa 7. da puni.. ? ;)


Iskreno nikada se nisam zapitao zašto već sam pročitao negde i prisvojio  ::) . Mozda i ne treba mada sam ja radio prosli put jer mislim da ima smisla, posebno kroz moju prizmu jer se jakoooo tripujem oko katabolizma :D

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #39 poslato: Mart 07, 2016, 10:09:41 posle podne »
Nije dobro ide prvo dan sa niskim unosom zatim srednjim pa visokim unosom UH i tako dva kruga i sedmi dan punjenje (taj dan je odmor).
Napravi tako da imaš bar 1 dan pauze od bilo kakvog treninga i sve je cool ;)

A sta ce mu "punjenje" kad svaki dan unosi hidrate,nije kao na keto da prazni glikogen 5-6 dana pa 7. da puni.. ? ;)


Iskreno nikada se nisam zapitao zašto već sam pročitao negde i prisvojio  ::) . Mozda i ne treba mada sam ja radio prosli put jer mislim da ima smisla, posebno kroz moju prizmu jer se jakoooo tripujem oko katabolizma :D

Pa ne,svaki dan se unose hidrati,samo je pitanje koliko koji  dan po rotaciji i imati dan kad ides u suficit a 6. dana si u deficitu dugorocnije nema logike.. :)

Van mreže kockar

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #40 poslato: Mart 07, 2016, 10:12:45 posle podne »
eto onda sam rjesio omjer nutrijenata sada jos samo moram nekako raspodjeliti na obroke te odrediti kolicine (bojim se da cu jesti pticije obroke haha)
i mozete li mi reci kako da promjenim ime teme ili ako netko od vas to moze (ako moze stavi kod imena jos + definicija)

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: prva masa (sugestije,kritike,prijedlozi)
« Odgovor #41 poslato: Mart 07, 2016, 10:14:13 posle podne »
eto onda sam rjesio omjer nutrijenata sada jos samo moram nekako raspodjeliti na obroke te odrediti kolicine (bojim se da cu jesti pticije obroke haha)
i mozete li mi reci kako da promjenim ime teme ili ako netko od vas to moze (ako moze stavi kod imena jos + definicija)

Evo promenih u kockar - ishrana,pa da mozes o bilo kom segmentu ishrane pisati.. :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: Kockar - Ishrana
« Odgovor #42 poslato: Mart 07, 2016, 10:18:08 posle podne »
Ne prazni se glikogen tek tako pa da bi jos imao i punjenje na svakodnevnom unosu uh..:)

Van mreže kockar

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: Kockar - Ishrana
« Odgovor #43 poslato: Mart 07, 2016, 10:34:48 posle podne »
da jos jedno pitanje (moram da to pitam haha) ovakvim rezimom (uz postupno ubacivanje kardia i 0 UH dana i konacno keto djete ) moze li se ocekivati da mjeseno izgubim oko 2 kg masti ?

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.932
  • Hammers and nails
Odg: Kockar - Ishrana
« Odgovor #44 poslato: Mart 07, 2016, 10:37:45 posle podne »
da jos jedno pitanje (moram da to pitam haha) ovakvim rezimom (uz postupno ubacivanje kardia i 0 UH dana i konacno keto djete ) moze li se ocekivati da mjeseno izgubim oko 2 kg masti ?

Pa ako sve ispadne kako treba moze,recimo samo na ketu zna da ide i do 1kg nedeljno ... :)

Naravno,to ce prvih par nedelja biti voda itd.. ali na malo dugorocnijem planu,rezultati su odlicni ako se pridrzavas :)