Septembar 20, 2024, 06:22:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Kreatin moja velika dilema  (Pročitano 8891 puta)

Van mreže NikoNista89

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Kreatin moja velika dilema
« poslato: Januar 08, 2016, 06:27:34 posle podne »
Pozdrav imam 17 godina i ovde sam da pitam par stvari,hvala svima koji procitaju i odvoje vreme da mi odgovore..

1.Kada krenem da koristim kreatin koliko vremena treba da prodje da bi se videli rezultati?

2.Ako preninem sa unosom kreatina,a nastavim sa treningom da li cu vidno izgubiti na masi i velicini i uopste izgledu misica?

3.Ako se vidno gube misici da li mozete da mi date procenat koliko ce vidno da se izgubi?


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kreatin moja velika dilema
« Odgovor #1 poslato: Januar 08, 2016, 06:30:06 posle podne »
Dobro dosao

1.koje rezulatate ti ocekujes?
2.zasto i kako bi mogao da izgubis na masi,kada se od kreatina NE dobija masa
3. vidno se misicni mogu gubiti samo NE DAJ BOZE ako si bolestan

Van mreže NikoNista89

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Kreatin moja velika dilema
« Odgovor #2 poslato: Januar 08, 2016, 06:35:47 posle podne »
Mislim na izgled zamisli da koristim kreatin 3 meseca i da imam 75kg,prestanem da koristim kreatin ali idalje nastavljam da vezbam koliko kilograma (vode) cu izgubiti odprilike ?
A druga stvar lose sam se izrazio ja sam mislio na izgled to mi je bitno pita ako mi je biceps bio odredjene velicine da li ce se znatno velicina bicepsa smanjiti,na to sam mislio ono kad me covek vidi na ulici mesec dana pre kad sam korisitio kreatin i mesec dana posle kad ga vise ne koristim da li ce moci vidno da se primeti smanjenje?
Izvini nadam se da shvatas sta pitam malo se lose izrazavam jer ne poznajem materuju dovoljno ali samo me to zanima sto se vrti oko izgleda.
Inace hvala na brzom odgovoru!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kreatin moja velika dilema
« Odgovor #3 poslato: Januar 08, 2016, 07:36:41 posle podne »
:D

Pre svega ti bi trebalo da naucis da se od kreatina ne dobijaju misici vec od HRANE
Tvoj tata kada je zidao kucu,zidao je sa CIGLAMA a ne sa malterom jel tako?
tako i ovaj sport
zove se BODI BILDING..izgradnja tela
telo se gradi sa belancevnima ,a ne sa kreatinom
drugi

1. dobiti ces 3-4 litra vode i to nisu misici
2.nece primetiti nista,jer nista neces ni dobiti..:D

3...vidim da ne pzoanjes materiju NIKAKO,vec su te ortaci iz kraja zarazili sa pricom o kreatinu kako ces da buknes ali da moras da pazis da se ne prebiladas itd itd

evo
citaj malo
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2014/03/kreatin-zablude-i-istine.html

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Kreatin moja velika dilema
« Odgovor #4 poslato: Januar 08, 2016, 09:41:19 posle podne »
Kao da gledam slusali su kad im je neko rekao "Uz kreatin obavezno 5-6 litara vode dnevno,da ne otkazu bubrezi" i onda kad se naduvaju kao balon od bozje vode,prestanu piti,ispisaju,i onda "jao boze izgubih masuu  :'("

Kreatin ti moze dati fin boost snage,i onda poslusas Pedju i sredis hranu i da vidis kako ide. :)

Van mreže NikoNista89

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Kreatin moja velika dilema
« Odgovor #5 poslato: Januar 08, 2016, 11:33:44 posle podne »
Vazi hvala na odgovorima,dobro je znati da ima ljudi koji oce da pomognu..
Za kraj da zakljucimo kreatin nece dati misice nego snagu sa kojom cu moci vise i intenzivnije da vezbam,kada prestanem da ga koristim necu izgubiti na izgledu tj na velicini misica nego cu samo izgubiti veoma malo snage?
Da li sam u pravu?
(Izvinite sto smaram al nikad ne mozes da budes previse siguran  :) )

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Kreatin moja velika dilema
« Odgovor #6 poslato: Januar 09, 2016, 04:48:30 pre podne »
Vazi hvala na odgovorima,dobro je znati da ima ljudi koji oce da pomognu..
Za kraj da zakljucimo kreatin nece dati misice nego snagu sa kojom cu moci vise i intenzivnije da vezbam,kada prestanem da ga koristim necu izgubiti na izgledu tj na velicini misica nego cu samo izgubiti veoma malo snage?
Da li sam u pravu?
(Izvinite sto smaram al nikad ne mozes da budes previse siguran  :) )

Reci cu ti iz licnog iskustva,ja recimo kad prestanem sa kreatinom a nastavim da treniram jako,ne osetim uopste gubitak snage,sta vise ta snaga koju sam dobio dok sam pio kreatin ostala mi je nakon sto sam prestao,e sad tu mora da se trenira i sve na nivou.

Samo  nemoj da pijes preterano vode,jer ako budes pio samo ces se duvati vodom i od toga nema vajde. (naravno nemoj ni sad da se tripujes puno oko ovoga pa da dehidriras ili nesto boze sacuvaj,znaci sve normalno pijes kad si zedan,samo nemoj da se tripujes "e sad pijem kreatin moram da krljam vodu na silu" i slicno...)

Ajd' sve najbolje i nadam se da si bar neke nedoumice resio. :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Kreatin moja velika dilema
« Odgovor #7 poslato: Januar 09, 2016, 12:53:34 posle podne »
Mora da pije dovoljno vode (vise nego uobicajeno)tokom unosenja kreatina, samo ce telo traziti vise vode. Poenta kreatina i jeste da hidrira celije i volumizira. Tu i dobijes par kg vise od vode koju si navukao od monohidrata. Sada ako zelis samo atp efekat onda za to postoje krealkalyn i druge kreatinske mesavine. Ali od kreatina monohidrata moras da se  "nadujes".

Van mreže bbc

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 220
Odg: Kreatin moja velika dilema
« Odgovor #8 poslato: Januar 09, 2016, 01:21:15 posle podne »
Da,samo sto vrlo lako moze da se prebilda i da postane massmonster ako pije previse vode.. :o :o

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Kreatin moja velika dilema
« Odgovor #9 poslato: Januar 09, 2016, 04:36:18 posle podne »
Mora da se naduje? Ja se nikad nisam naduo. Prvo je cilj obnova atp ovo ostalo je propratno.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kreatin moja velika dilema
« Odgovor #10 poslato: Januar 09, 2016, 05:04:46 posle podne »
Mora da se naduje? Ja se nikad nisam naduo. Prvo je cilj obnova atp ovo ostalo je propratno.

mozda nisi primetio :D :D

a dekiju sto pokrenu temu,obnova ATP-a je sigurno i trenutno zadnje o cemu treba da razmislja,s obzirom na pisanije i stav oko kredze :P

Van mreže NikoNista89

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Kreatin moja velika dilema
« Odgovor #11 poslato: Januar 09, 2016, 05:44:49 posle podne »
U svakom slucaju hvala svima skapirao sam dosta stvari od vas,ali najveciproblem mi je to kao naduvavanje pa kad pestanem da pijem da ispisam svu tu vodu i da izgledam znatno manji eto jedino me to brine,sto se snage tice nista me ne brine jer ne nameravam da prekinem da treniram jer sam kao mali gledao Arnolda i njegove filmove i uvek zeleo da treniram da izgledam misicav i da budem snazniji,sad kad je doslo vreme i uzrast da mogu to efektivno da radim to i radim i nadam se da necu da se povredim nekako jer ne zelim da prestanem...Inace kosarkas sam i obozavam kosarku pa se trudim da se ne nabilduejem previse jer mi treba pokretljivost i brzina :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kreatin moja velika dilema
« Odgovor #12 poslato: Januar 09, 2016, 07:00:18 posle podne »
U svakom slucaju hvala svima skapirao sam dosta stvari od vas,ali najveciproblem mi je to kao naduvavanje pa kad pestanem da pijem da ispisam svu tu vodu i da izgledam znatno manji eto jedino me to brine,sto se snage tice nista me ne brine jer ne nameravam da prekinem da treniram jer sam kao mali gledao Arnolda i njegove filmove i uvek zeleo da treniram da izgledam misicav i da budem snazniji,sad kad je doslo vreme i uzrast da mogu to efektivno da radim to i radim i nadam se da necu da se povredim nekako jer ne zelim da prestanem...Inace kosarkas sam i obozavam kosarku pa se trudim da se ne nabilduejem previse jer mi treba pokretljivost i brzina :)

neces se "naduvati"
poikusaj da procitas jos nekoliko puta sa rauzmevanjem sta ti je napisano

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Kreatin moja velika dilema
« Odgovor #13 poslato: Januar 09, 2016, 08:08:21 posle podne »
U svakom slucaju hvala svima skapirao sam dosta stvari od vas,ali najveciproblem mi je to kao naduvavanje pa kad pestanem da pijem da ispisam svu tu vodu i da izgledam znatno manji eto jedino me to brine,sto se snage tice nista me ne brine jer ne nameravam da prekinem da treniram jer sam kao mali gledao Arnolda i njegove filmove i uvek zeleo da treniram da izgledam misicav i da budem snazniji,sad kad je doslo vreme i uzrast da mogu to efektivno da radim to i radim i nadam se da necu da se povredim nekako jer ne zelim da prestanem...Inace kosarkas sam i obozavam kosarku pa se trudim da se ne nabilduejem previse jer mi treba pokretljivost i brzina :)
Stavio sam naduje pod znacima navoda, "naduje"... stilska figura je u pitanju. Navlacenje vode u misice ti da malo volumena, jer je to uloga kreatina, visak vode ces ispisati, ali poenta price je da kada ti voluminiziras celiju monohidratom , ona moze da primi vise hranljivih materija - biovolumizing. Samim tim pospesujes rast omotaca misicnih celija, sto dovodi do hipertrofije kada se sklope svi faktori. Ako te bas zanima kosarkasi su nekada koristili kreatin i to sa fazama punjenja pred bitne utakmice ili kada dolaze skauti, danas kao sto rekoh postoje i druge vrste kreatina koje imaju isti efekat bez navlacenja vode u misicne celije. Ako zelis cistu energiju uzmi krealkalin i inosine u kombinaciji , bices i vise nego zadovoljan.   

Van mreže NikoNista89

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Kreatin moja velika dilema
« Odgovor #14 poslato: Januar 09, 2016, 08:52:04 posle podne »
Gde je najjeftinije to kupiti?