Septembar 20, 2024, 12:22:59 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Suplementi za mrsavljenje  (Pročitano 29010 puta)

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #45 poslato: April 06, 2016, 07:13:06 pre podne »
Mislim da ta dijeta ide i onima koji su gojazni a nemaju metabolicke poremecaje. Cak i ako nije tako, ona bi trebala da odgovara za insulinsku rezistenciju posto sam istu dijetu dobio.
« Poslednja izmena: April 06, 2016, 07:28:42 pre podne aZoki »

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #46 poslato: April 06, 2016, 08:55:37 pre podne »
Mislim da ta dijeta ide i onima koji su gojazni a nemaju metabolicke poremecaje. Cak i ako nije tako, ona bi trebala da odgovara za insulinsku rezistenciju posto sam istu dijetu dobio.

A zasto bi radio tako nesto,kad bogu hvala nemas problema,a rezistencija i problem sa gojaznoscu se mogu resiti na drugaciji nacin ? :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #47 poslato: April 06, 2016, 09:36:13 pre podne »
Mislim da ta dijeta ide i onima koji su gojazni a nemaju metabolicke poremecaje. Cak i ako nije tako, ona bi trebala da odgovara za insulinsku rezistenciju posto sam istu dijetu dobio.

a kako TI npr tacno znas da imas problem sa ins rezistencijom?
mislim
pojam koji je siroko rasporstaljenjen,a gde npr ljudi do samo pre par godina,nisu ni znali ZA OVAJ POJAM,ali ipa  su i upseno resavali problem viska kg npr...
tako da na zalost,danas ovaj pojam se koristi slicno kao i sranje price o glutenu gde se za sve krivi u ovom slucaju ins rezistencija,ili u nekom drugom gluten,a do pre 5 god -alergo test na hranu
Inace smo savrseno plodno (da ne kazem nadjubreno) podrucije za "podvaljivanje" budalstina,da je to neverovatno-na zalst

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #48 poslato: April 06, 2016, 10:08:44 pre podne »
Mislim da ta dijeta ide i onima koji su gojazni a nemaju metabolicke poremecaje. Cak i ako nije tako, ona bi trebala da odgovara za insulinsku rezistenciju posto sam istu dijetu dobio.

A zasto bi radio tako nesto,kad bogu hvala nemas problema,a rezistencija i problem sa gojaznoscu se mogu resiti na drugaciji nacin ? :)

Mislis da koristim tu dijetu? Ne planiram da je koristim previse je slozena ... i ne znam koliko efikasna.

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #49 poslato: April 06, 2016, 10:19:32 pre podne »
a kako TI npr tacno znas da imas problem sa ins rezistencijom?
mislim
pojam koji je siroko rasporstaljenjen,a gde npr ljudi do samo pre par godina,nisu ni znali ZA OVAJ POJAM,ali ipa  su i upseno resavali problem viska kg npr...
tako da na zalost,danas ovaj pojam se koristi slicno kao i sranje price o glutenu gde se za sve krivi u ovom slucaju ins rezistencija,ili u nekom drugom gluten,a do pre 5 god -alergo test na hranu
Inace smo savrseno plodno (da ne kazem nadjubreno) podrucije za "podvaljivanje" budalstina,da je to neverovatno-na zalst

Radio sam test opterecenja glukoze, pa sam otisao kod endokrinologa koji je to zakljucio da je to insulinska rezistencija tj predijabetes i rekao da bih imao dijabetes da unosim dosta UH I da ne vezbam.

Ali da mnogo ljudi to ima, nista ne menja, visak kg se resava isto mozda je jedino u ovom slucaju malo teze.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #50 poslato: April 06, 2016, 10:55:27 pre podne »
Citat
test opterecenja glukoze

moze opis ove metode molim te kao i krajnji zakljucak izveden iz tog testa?

Citat
da je to insulinska rezistencija tj predijabetes i rekao da bih imao dijabetes da unosim dosta UH I da ne vezbam.

nznm...zaista sam ostao bez teksta..iskreno..

Citat
visak kg se resava isto mozda je jedino u ovom slucaju malo teze.

bravo!!!

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #51 poslato: April 06, 2016, 11:57:28 pre podne »
Mislim da ta dijeta ide i onima koji su gojazni a nemaju metabolicke poremecaje. Cak i ako nije tako, ona bi trebala da odgovara za insulinsku rezistenciju posto sam istu dijetu dobio.

A zasto bi radio tako nesto,kad bogu hvala nemas problema,a rezistencija i problem sa gojaznoscu se mogu resiti na drugaciji nacin ? :)

Mislis da koristim tu dijetu? Ne planiram da je koristim previse je slozena ... i ne znam koliko efikasna.

Ne,mislim da koristis neku normalnu kao sto su rotacije,low carb,keto etc.. :)

Van mreže Treniram_roletne

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
  • Nindza dijeta 😂
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #52 poslato: April 06, 2016, 11:02:18 posle podne »
Citat
test opterecenja glukoze

moze opis ove metode molim te kao i krajnji zakljucak izveden iz tog testa?

OGTT test 
75g glukoze se popije sa 2ipo deci vode,
Na pocetku testa se uzmu krv i mokraca i onda se daje uzorak krvi na 60 i 120 minuta, uglavnom samo na pocetku i na kraju osim kod trudnica, kojima je prvenstveno namjenjen zbog ostecenja do kojih moze usled razmjene materija kroz placentu.

Citat
da je to insulinska rezistencija tj predijabetes i rekao da bih imao dijabetes da unosim dosta UH I da ne vezbam.

Mozda padne snijeg u avgustu, al sigurno ce biti 40 stepeni.

Koji su ti rezultati i  predpostavljam da ti je za test uzeo oko 3 hiljade?
Predpostavljam 7-7,2 posle 2 sata?

I workaut out because its good for me.
Also, because I like to eat. A lot.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #53 poslato: April 07, 2016, 06:20:00 pre podne »
Doktro je odgovorio vise nego precizno
thnx doc

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #54 poslato: April 07, 2016, 06:23:30 pre podne »
Mislim da ta dijeta ide i onima koji su gojazni a nemaju metabolicke poremecaje. Cak i ako nije tako, ona bi trebala da odgovara za insulinsku rezistenciju posto sam istu dijetu dobio.

A zasto bi radio tako nesto,kad bogu hvala nemas problema,a rezistencija i problem sa gojaznoscu se mogu resiti na drugaciji nacin ? :)

Mislis da koristim tu dijetu? Ne planiram da je koristim previse je slozena ... i ne znam koliko efikasna.

Ne,mislim da koristis neku normalnu kao sto su rotacije,low carb,keto etc.. :)

Aha. Da na keto sam ako je to ovo gore vec oko nedelju dana. Slazem se sa ostalim - njihova dijeta je cudna.

Da 75ml glukoze.Bilo je:
 5.8 0h
 7.7 30min
 9.5 60min
 9.4 90min
 9.4 120min
a spustilo na 7.7 nakon tek nakon oko 3h(2.45h) sto ne ulazi u zvanican rez. Malo vece vrednosti ali nema veze.

« Poslednja izmena: April 07, 2016, 06:35:03 pre podne aZoki »

Van mreže Treniram_roletne

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
  • Nindza dijeta 😂
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #55 poslato: April 07, 2016, 07:16:40 pre podne »
Mislim da ta dijeta ide i onima koji su gojazni a nemaju metabolicke poremecaje. Cak i ako nije tako, ona bi trebala da odgovara za insulinsku rezistenciju posto sam istu dijetu dobio.

A zasto bi radio tako nesto,kad bogu hvala nemas problema,a rezistencija i problem sa gojaznoscu se mogu resiti na drugaciji nacin ? :)

Mislis da koristim tu dijetu? Ne planiram da je koristim previse je slozena ... i ne znam koliko efikasna.

Ne,mislim da koristis neku normalnu kao sto su rotacije,low carb,keto etc.. :)

Aha. Da na keto sam ako je to ovo gore vec oko nedelju dana. Slazem se sa ostalim - njihova dijeta je cudna.

Da 75ml glukoze.Bilo je:
 5.8 0h
 7.7 30min
 9.5 60min
 9.4 90min
 9.4 120min
a spustilo na 7.7 nakon tek nakon oko 3h(2.45h) sto ne ulazi u zvanican rez. Malo vece vrednosti ali nema veze.

A mozes mi reci kad si radio kontolu?

I workaut out because its good for me.
Also, because I like to eat. A lot.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #56 poslato: April 07, 2016, 07:48:52 pre podne »
taj test opterecenja glukozom je cista budalastina jbt ... pa nema tog coveka na ovom svetu kome se nece dici glukoza u krvi nakon unetog prostog secera... svima ce ta vrednost da padne kroz ne znam koliko sati... zavisi i sta si je prethodni dan i kakav ti je probavni sistem itd... iskreno , skini ti bf na to da si vide trbusnjaci i redovno treniraj i sto cistije se hrani , ne daj nikada da ti bf predje toliko da imas vizuelno stomak iliti stomacic nego da on uvek bude  ravan sa manje ili vise izrazenim trbusnim zidom ... i onda nemas zime da ces ikada kuburiti sa secerom... a ove varijacije... pa jedan dan ce biti tako sledeci drugacije... da je tebi zviznuo secer na ne daj boze 9, 10 ,11 to bi bila druga prica... mada mogu da se kunem da neke namirnice tj neka sranja od danasnjih slatkisa mogu i toliko da ti podignu secer iako ti nista ne fali...

Van mreže Treniram_roletne

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
  • Nindza dijeta 😂
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #57 poslato: April 07, 2016, 08:14:58 pre podne »
Pa to ja hocu da mu kazem, ako je drzao dojetu i otisao na ovu kontrolu, moraju mu biti losi rezultati...
U svakom slucaju ovi nisu bas najsrecniji.
I workaut out because its good for me.
Also, because I like to eat. A lot.

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #58 poslato: April 07, 2016, 08:32:22 pre podne »
   Da objasnim, jednom sam imao secer 7 (iako nisam jeo oko 10h pre toga, oko 16h pre toga sam jeo dosta mesa a nakon toga puno voca  - posto mi je bio cheat day pa je moguce da je rezultat bio veci nego sto je realno).
   Onda sam merion nivo insulina koji je ispao 15 posle kazeina (sto je prilicno visoko pod uslovom da kazein nije imao velikog uticaja na insulin).
   Pa sam tek onda radio ovaj test.


Da svima se dize glukoza naravno, samo se nekom bez insulinske rezistencije (odnosno male) nakon 2h secer bude ne vise od 7.8 ili nakon 1h 8.4 nakon 75 ml glukoze.

Medjutim mislim da nije bilo osobe koja je tog dana bila u labaratoriji a da nije imala to .. npr u USA valjda vise od 50% ima to ... doduse oni redovno jedu brzu hranu a ja ne mada sam jeo ranije :)

Pa to ja hocu da mu kazem, ako je drzao dojetu i otisao na ovu kontrolu, moraju mu biti losi rezultati...
U svakom slucaju ovi nisu bas najsrecniji.

Kako dijeta pogorsava rezultate? Trebalo bi da bude obrnuto.
« Poslednja izmena: April 07, 2016, 08:34:51 pre podne aZoki »

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #59 poslato: April 07, 2016, 08:37:19 pre podne »
Tek sad videh da je 9 , ja citao decimale.  Jeste da sam u pret. postu napisao da je 9 mnogo, ali nije taj test merodavan generalno... evo ti da pojedes milku ima da ti se popne na 10... bitno da se ta vrednost smanjila! E sada ako je bio na keto, trebalo bi da mu je povecana ins osetljivost... mada nedelju dana nije nista...to je obicno period prilagodjavanja... ako te tera na cesto pisanje , nagli napadi gladi cesti mada opet na dijeti je... to se bre ne radi na dijeti... bilo kakvi testovi koji kurac, jebes svoju psihu bespotrebno...