Septembar 16, 2024, 10:02:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Suplementi za mrsavljenje  (Pročitano 28929 puta)

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Suplementi za mrsavljenje
« poslato: Januar 06, 2016, 04:22:54 pre podne »
Zdravo,

Otkada sam poceo da vezbam za jedno godinu dana sam skunuo 15kg tj imao sam 170cm/90kg a sada sam 170cm/75kg.  Ima jos nesto malo masnih naslaga na stomaku sto je problem koji bi zeleo da se resim.

Ne vezbam puno oko sat vremena na dan kuci koristeci rucne tegove i tegice za noge a za kardio deo igram kosarku oko sat vremena na dan kada vremenski uslovi dozvoljavaju.

Sta bi bilo bolje da koristim u ovom slucaju, glutamin (kupio bih nutrition glutamin 500gr) ili neki od sagorevaca (npr twinlab sagorevac sa kofeinom). Sta bi bilo efikasnije za skidanje preostalog sala?

Takode sto se tice ishrana jedem dosta hrane bogate proteinom, i uzimam oko 100gr whey proteina sto je pretpostavljam dobro. Ono za sta nisam siguran tj pretpostavljam da je lose je sto cesto jedam pekmeze i slatko od jagoda i ponekada sveze jabuke  .. a verujem da sve to sadrzi velike kolicine fruktoze koja je losa. Ne znam mozda nije dobro ni to sto whey pijem ne samo sa vodom nego sa mlekom i vodom (punomasno mleko - mozda 500gr na dan). 

Koji su dobri izvori ugljenih hidrata? Verujem da su krompiri i grasak na spisku?

Mislio sam da unosim jedno 200gr proteina (efektivno 600 kcall) i npr 700-800 kcal iz ugljenih hidrata? Jel to dobar odnos proteina i ugljenih hidrata za gubljenje tezine?
« Poslednja izmena: Januar 06, 2016, 04:28:20 pre podne aZoki »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #1 poslato: Januar 06, 2016, 08:53:04 pre podne »
Zoka
ajde ti napisi nama ishranu,posto i kako ja vidim ovde ti si tih 15 kg "zgulio" sa strahovito velikim cal deficitom u odnosu na tvoje potrebe i tu je nastao moguci problem.
Lako ces za suplementaciju,to je najmanji problem.

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #2 poslato: Januar 06, 2016, 10:36:23 pre podne »
Okaci neku sliku forme.

Da li bi mogao da krenes u teretanu?

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #3 poslato: Januar 06, 2016, 06:50:29 posle podne »
Zoka
ajde ti napisi nama ishranu,posto i kako ja vidim ovde ti si tih 15 kg "zgulio" sa strahovito velikim cal deficitom u odnosu na tvoje potrebe i tu je nastao moguci problem.
Lako ces za suplementaciju,to je najmanji problem.

Trebalo mi je oko godinu dana da skinem 15kg prema tome to nije bilo bas toliko brzo, to je svega 300 kalorija manje od mojih dnevnih potreba. Nisam izgubio misice u svakom slucaju tada, a ishranu nisam mnogo menjao osim sto sam unosio manje masti.

Sadasnja ishrana: 10-tak jaja, pola kilograma piletine, povrce nekada da nekada ne,  mozda 300 gr hleba, 100gr whey-a i uz to jedno 400-500ml mleka i kao sto sam rekao slatko od raznih stvari mozda 100gr na dan ili nesto slicno. Ne znam sto to pitas ukupan unos kalorija nije sigurno ispod 1500 a verovatno i veci, za za moju visinu tezinu se preporucuje oko 1800.

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #4 poslato: Januar 06, 2016, 07:07:51 posle podne »
Okaci neku sliku forme.

Da li bi mogao da krenes u teretanu?

Nazalost ne mogu u teretanu, mogu da opisem da sam prilicno misicav, npr imam vidljive trbusnjake, prilicno vidljive ali imam vidljivi sloj sala preko njih. Tj nsiam toliko debeo da bi mi salo potpuno prekrilo makar gornje trbusnjake. Slike su dole:

« Poslednja izmena: Maj 09, 2016, 01:51:52 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #5 poslato: Januar 07, 2016, 09:38:24 pre podne »
Citat
Ne znam sto to pitas ukupan unos kalorija nije sigurno ispod 1500 a verovatno i veci, za za moju visinu tezinu se preporucuje oko 1800.

pa pitam iz razloga sto mi se cini da na zalost cistas pogresne stvari
jer npr 1800 cal iz McDonadlsa nije isto kao i 1800 cal iz clean food-to moras pre svega da naucis jer npr kalirije iz tih 100 gr secera kojeg uzimas i pola litra mleka nisu adekvatne niti kompatibilne sa nor 500-600 cal (koliko od prilike izadje) iz nekog clean food.A da ne pricam o apsorbciji istih. To sto se "preporucuje" ili obratno su naravno brojke za zaludjivanje mase,jer POCETNA stanica se mora i treba znati,ali drzati se slepo neke glupe brojke je ravno samobuistvu-pisali smo o tome mnogo.mnogo puta
Na slikama se vidi naravno da se skinuio kg (vidi se po donjem delu stomaka i visku koze).
Razlog tvog gubitka kg (bez obzira na vreme) je taj sto si sa smece hrane (pljeske,bureci,pizze,majkina ili zenina kuhinja itd itd itdt i-) presao na koliko/toliko sredjen koncpet i tu sada dolazi to sto "preporucju" gde si uradio strasan kalorijski rez i za -2500-2800-3000 cal iz SMECA presao na npr 2000 cal clean fooda...nadam se dda sada imas sliku?

preporuka bi bila sigurno sada da i posto nemas mogucnosti da ides u teretanu,orginzujes hranu bez floskula ja volim slako ili ja moram da jedem slatko inace mi ije dbro,jer je to u glavi-PONAVLJAM jos jendom
100 gr slatkog ima 400-500 cal,a zadovljstvo je TRENUTNO tj dok pankreas pumpa inuslin i dok seratonin plovi tvojim venama -cca 10-15 min..posle toga..ide sve isto,a uneo si 400-500 cal bezpobtrebnih

Voce kao voce tj jedna jabuka ili banana NIJE problem
kao ni mleko,casa ili dve

dakle
ako mozes sam sada da zakljucis celu pricu
100 gr slatkog
500 ml mleka
neka buudu 2 jabuke ili 2 banane

kazes da unosis 1800 cal sto znaci da je tebi jedva 1000 cal iz HRANE koja je osnova svega.Na vocu,slatkom i mleku se NEMOZE skidati kilaza osim u slicnim slucjaevima kada se rade veliki caloriski rezovi (gomila smece hrane) kao sto si ti uradio i telo reaguje kako reaguje..

ali da ne duzim
organizuj si ishranu nekako kako mozes sa ovim sto sam gore napisao
naravno,neki sagorevac bi ti dobro dosao i tu nema dvojbe
Sada nastaje borba sa tzv "unutrasnjim salom" koje je mnogo mnogo tvrdglavije od ovoga

tekst sa unutrasnje salo:
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2011/06/unutrasnje-salo.html

predlog sagorevaca
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30058

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #6 poslato: Januar 07, 2016, 12:58:40 posle podne »
Hvala na savetu.

Pa da jasno je da 1800 kal iz mekdonaldsa nije isto, ja amaterski delim na kalorije iz masti, proteina "brzih" i  "sporih" secera, ali verovatno je potrebna jos detaljnija podela. Takodje video sam neke studije u kojim kaze da se za varenje proteina u proseku trosi 30% njihove energije  - pretpostavljam da se misli na potencijalnu energiju koja bi se oslobodila razgradnjom tih belancevina tj ako se ne iskoriste na misicno tkivo.Pa je zakljucak bio da su proteini energetski najefikasniji.

Da u pravu si za moj razlog gubljenja kilogramama mozda jos ponesto ali ne mogu da se setim (tj setio sam se jako puno vode i zelenog caja), verujem i da su brojke tacne - prelazak sa domace kuhinje na klasicnu ali sam tezinu sa dobio uglavnom zahvaljujuci brzoj a nastavio odrzavati zahvaljujuci domacoj hrani. Npr sada jedem nezaprzen tj cisti pasulj/grasak.bilo sta.


Na intervalnoj dijeti gde ne jedem 14-16 sati (4 do 5 sati pre spavanja  i nekoliko sati nakon ustajanja), ali to izgleda ne pomaze toliko osim za odrzavanje tezine, jer za preostalih 8 sati ipak ipak pojedem dosta hrane za krace vreme mozda bi bilo bilo ok ako ne jedem slatko sto cu probati.

Zanima da li ovaj ubrzivac povecava nivo testosterona  - to pokusavam da izbegnem osim ako nije neophodno,

I sto se tice energije sa mojih 75kg  da li bi 1500 kal bili premalo i jel ok da od toga bude jedno 200-250 gr proteina a ostalo dobri izvori ugljenih hidrata vitamina i ostalog npr zeleno i mahunasto povrce i sl.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2016, 01:32:46 posle podne »
Citat
delim na kalorije iz masti, proteina "brzih" i  "sporih" secera,

neverovatno LOSA podela i rezonovanje.jako,jako lose

[quoteneke studije u kojim kaze da se za varenje proteina u proseku trosi 30% njihove energije  - pretpostavljam da se misli na potencijalnu energiju koja bi se oslobodila razgradnjom tih belancevina tj ako se ne iskoriste na misicno tkivo.Pa je zakljucak bio da su proteini energetski najefikasniji.][/quote]

naravno i apsolutno POGRESAN zakljucak.Sve je energetski efikasnije pre proteina itd itd itd,

[quote ali sam tezinu sa dobio uglavnom zahvaljujuci brzoj a nastavio odrzavati zahvaljujuci domacoj hrani][/quote]

visak telesne tezine si dobio od nezdrave ishsrane,o strahovito velikog suficita iz bezvrednih kalorija,a manje je bitno da li je fast ili domaca.Koliko god nama tesko padalo,ali nasa domaca hrana je jako jako losa

Citat
Na intervalnoj dijeti gde ne jedem 14-16 sati (4 do 5 sati pre spavanja  i nekoliko sati nakon ustajanja),

BINGO!!
EVO ti razlog zasto si zakucao
To su one glupe dijete gde se telo lisava makrnutijena dugacki v period itd itd itd i i TRAS!! STOPA bazalnog metabolzima je zakcuana i u silaznoj putanji i sada se desava ono sto ti nije jasno-bukvallno ili ne mrdas nigde ili dobijas 1-2 kg od mizerno smescne kolcine hrane....e jbg

Citat
povecava nivo testosterona  - to pokusavam da izbegnem osim ako nije neophodno,

ti defitivno drugar ili nas zezas (spam) ili citas toliko pogresne stvari da je to strasno?!?!


Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2016, 02:24:52 posle podne »
Na intervalnoj dijeti gde ne jedem 14-16 sati (4 do 5 sati pre spavanja  i nekoliko sati nakon ustajanja)

Od ovakvih nebuloza sam odvracao majku nedelju dana,to kakve se "dijete" mogu naci na raznim portalima i forumima da pozalis sto postojis...



Zanima da li ovaj ubrzivac povecava nivo testosterona  - to pokusavam da izbegnem osim ako nije neophodno,


Ti nekog sprdas ?


PS: Vidim da ti pokusavas nekim vanzemaljskim pristupom da shvatis kako to ide,ali pokusaj da racunas makronutrijente umesto kalorija,jer vecina ne kapira da nije svaka kalorija ista... :)
« Poslednja izmena: Januar 07, 2016, 02:44:44 posle podne SlobodanS »

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #9 poslato: Januar 07, 2016, 03:07:35 posle podne »
Na intervalnoj dijeti gde ne jedem 14-16 sati (4 do 5 sati pre spavanja  i nekoliko sati nakon ustajanja)

Od ovakvih nebuloza sam odvracao majku nedelju dana,to kakve se "dijete" mogu naci na raznim portalima i forumima da pozalis sto postojis...


Zanima da li ovaj ubrzivac povecava nivo testosterona  - to pokusavam da izbegnem osim ako nije neophodno,


Ti nekog sprdas ?

PS: Vidim da ti pokusavas nekim vanzemaljskim pristupom da shvatis kako to ide,ali pokusaj da racunas makronutrijente umesto kalorija,jer vecina ne kapira da nije svaka kalorija ista... :)
Da tako i racunam kalorije iz masti, ugljenih hidrata i proteina posebno, sa time sto sigurno ima jos nekoliko podvrsta.

To je dijeta iz prilicno poznate knjige tj ne sa nekog sajta i znam da nekima pomaze ali meni ne. Zasniva se na tome da se masti trose kao energija efikasnije onda kada je novo insulina nizak.






« Poslednja izmena: Januar 07, 2016, 03:49:02 posle podne aZoki »

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #10 poslato: Januar 07, 2016, 03:34:43 posle podne »
Citat
delim na kalorije iz masti, proteina "brzih" i  "sporih" secera,

neverovatno LOSA podela i rezonovanje.jako,jako lose

Pa rekao sam da mozda nije potpuna, mozda je losa ali mislim da je neverovatno losa osim ako imas neke argumente za suprotno. Npr slicno kaze na http://authoritynutrition.com/6-reasons-why-a-calorie-is-not-a-calorie/


neke studije u kojim kaze da se za varenje proteina u proseku trosi 30% njihove energije  - pretpostavljam da se misli na potencijalnu energiju koja bi se oslobodila razgradnjom tih belancevina tj ako se ne iskoriste na misicno tkivo.Pa je zakljucak bio da su proteini energetski najefikasniji.

naravno i apsolutno POGRESAN zakljucak.Sve je energetski efikasnije pre proteina itd itd itd,

Zakljucak je naravno da unosenjem odredjene kolicine proteina dobijam 30% manje energije nego unosenjem iste kolicine ugljenih hidrata, a ako se te belancevine iskoriste za misice onda jos manje. Jel to tacno?


[quote ali sam tezinu sa dobio uglavnom zahvaljujuci brzoj a nastavio odrzavati zahvaljujuci domacoj hrani]

visak telesne tezine si dobio od nezdrave ishsrane,o strahovito velikog suficita iz bezvrednih kalorija,a manje je bitno da li je fast ili domaca.Koliko god nama tesko padalo,ali nasa domaca hrana je jako jako losa
[/quote]

Znam da je losa :)


Citat
Na intervalnoj dijeti gde ne jedem 14-16 sati (4 do 5 sati pre spavanja  i nekoliko sati nakon ustajanja),

BINGO!!
EVO ti razlog zasto si zakucao
To su one glupe dijete gde se telo lisava makrnutijena dugacki v period itd itd itd i i TRAS!! STOPA bazalnog metabolizma je zakucana i u silaznoj putanji i sada se desava ono sto ti nije jasno-bukvallno ili ne mrdas nigde ili dobijas 1-2 kg od mizerno smescne kolcine hrane....e jbg

U knjizi u kojoj je metod opisan ima dosta studija u kojima je zakljucak da se bazalni metabolizam ne menja be zunosa hrane, ali su ocigledno pogresno osim ako se ne jede povremeno tj. jednom nedeljno. Doduse to nije iznenadjujuce za ovaj tip knjiga.



Citat
povecava nivo testosterona  - to pokusavam da izbegnem osim ako nije neophodno,

ti defitivno drugar ili nas zezas (spam) ili citas toliko pogresne stvari da je to strasno?!?!

Kao citam pogresne stvari, pa na strani ovog fat burnera pise da ga treba uzimati ako zelite da poboljsate polni zivot, jedan od nacina za to je povecanje nivoa testosterona pa zato pitam da bih bio siguran. Ima dosta sastojaka koji mi nisu poznati.

.......................................
Ako je vaš cilj:


- Podsteći tiroidnu žlezdu, da na prirodan način ubrza metabolizam

- Trošiti mast kao primarni izvor energije i s tim trošiti masne obloge brže i efikasnije

- Zaustaviti apetit i smanjiti osećaj gladi

- Blokirati alfa-2 adrenergične receptore, koji su odgovorni za nalaganje masnog tkiva

- Povećati budnost, napuniti telo sa energijom, ubrzati moždane funkcije i oštro razmišljanje

- Sprečiti simptome predugog uzimanja raznih stimulansa centralnog nervnog sistema

- Poboljšati svoj polni život

- Produžitii delovanje hormona epinefrina i norepinefrina, koji igraju odlučujuću ulogu kod ubrzavanja metabolizma.

................................

« Poslednja izmena: Januar 07, 2016, 03:53:41 posle podne aZoki »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #11 poslato: Januar 07, 2016, 04:41:02 posle podne »
Zaista odlazi u besmislenost
ali evo zadnji pokusaj:

Citat
mislim da je neverovatno losa osim ako imas neke argumente za suprotno.

Argumente iznosim u nazad 10 godina,tj od kada mi je dopsutan intrenet kako na ovom forumu,na mom bgu koji ima 2 mil pregleda,tako na FB pagu,i argumente sam dokazao u praksi kako na sebi,tako i na drugima.Ja nemam vremena da pisem ovde gluposti/knjige jer da bi napisano imalo tezinu mora da ima adekvatne recenzije,a ako ih nema onda ostaje samo napisano,kao ovo sto ti citas i linkujes

Citat
a ako se te belancevine iskoriste za misice

poksuaj da prilikom citanja razumes napisne stvari i ne shvatas onako kako ti je lakse
Sto se tice energije u prvom delu rececnie DA,ali ovo sto sma ti qvotao je isto kaada bi rekao:
imam auto na dizel i ide mi odlicno,
zakljucak je da ako naspem belozvni,on ce da ide neko vreme i to ce gorivo biti iskoristeno za pogon,a posle ce da stane*-ali koga to briga...

Citat
U knjizi u kojoj je metod opisan ima dosta studija u kojima je zakljucak da se bazalni metabolizam ne menja be zunosa hrane

rekoh ti o kknjigama i studijama
a taj zakljucak je odgovrno tvrdim NOTRONA BUDALSTINA  :)

Citat
uzimati ako zelite da poboljsate polni zivot,

Naravno,misli se ne BUKVALISTICKI vec se misli da smanjen nivo sala,(triglecirida,holestrola itd itd i na koje neke od supstanci dirketno uticu) znaci VECI NIVO TESTOSTREONA,a sa tim logicno je da je olaksan i poboljsan sekusalni zivot. Vise tesostreona znaci dirketno i pojacanu lipozu usled prepvoldavanja testa kao primarnog hormona itd itd itd..do ovih studija,ocigledno nisi dosao jos uvek  ;)

i fascinatno je da obicno ljudi zele da povecaju svoj sexualni nagon,polni zivot ,povecaju testostreon itd a ti ne? A inace,pokusaj da shvatis da ti je smanjem libido i nagon sigurno usled povecanog nivoa estorgena,verovatno kortizola,usled stresnih stvari koje si radio svom telu  :)
.
Citat
Ima dosta sastojaka koji mi nisu poznati.

ti si neki farmaceut pretpostavljam kada bi ti trebalo da budu poznati sastojici u pojedinim supelemtima?

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #12 poslato: Januar 07, 2016, 05:41:02 posle podne »
jel unutrasnje salo prvo odlazi? Apropo teksta o istom.

Van mreže aZoki

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #13 poslato: Januar 07, 2016, 06:20:36 posle podne »


poksuaj da prilikom citanja razumes napisne stvari i ne shvatas onako kako ti je lakse
Sto se tice energije u prvom delu rececnie DA,ali ovo sto sma ti qvotao je isto kaada bi rekao:
imam auto na dizel i ide mi odlicno,
zakljucak je da ako naspem belozvni,on ce da ide neko vreme i to ce gorivo biti iskoristeno za pogon,a posle ce da stane*-ali koga to briga...

Nisam ja ovo nigde eksplicitno procitao, to je moja pretpostavka. Trebalo bi da odgledam neki kurs anatomije i fiziologije - pretpostavke bi mi sigurno bile tacnije tada. :)


Citat
uzimati ako zelite da poboljsate polni zivot,

Naravno,misli se ne BUKVALISTICKI vec se misli da smanjen nivo sala,(triglecirida,holestrola itd itd i na koje neke od supstanci dirketno uticu) znaci VECI NIVO TESTOSTREONA,a sa tim logicno je da je olaksan i poboljsan sekusalni zivot. Vise tesostreona znaci dirketno i pojacanu lipozu usled prepvoldavanja testa kao primarnog hormona itd itd itd..do ovih studija,ocigledno nisi dosao jos uvek  ;)

i fascinatno je da obicno ljudi zele da povecaju svoj sexualni nagon,polni zivot ,povecaju testostreon itd a ti ne? A inace,pokusaj da shvatis da ti je smanjem libido i nagon sigurno usled povecanog nivoa estorgena,verovatno kortizola,usled stresnih stvari koje si radio svom telu  :)
.
Citat
Ima dosta sastojaka koji mi nisu poznati.


ti si neki farmaceut pretpostavljam kada bi ti trebalo da budu poznati sastojici u pojedinim supelemtima?

Super onda. Dosta mi je koliko imam testosterona, ne treba preterivati sa time a i postoji mogucnost da se deo konvertuje u DHT koji opet moze da izazove opadanje kose. Nisam farmaceut ali se uglavnom prepoznam sastojke.





Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Suplementi za mrsavljenje
« Odgovor #14 poslato: Januar 08, 2016, 06:50:28 pre podne »
Citat
Trebalo bi da odgledam neki kurs anatomije i fiziologije - pretpostavke bi mi sigurno bile tacnije tada.

to je neko drugo polje-anatomija i fiziologija sigurno ne

Citat
Super onda. Dosta mi je koliko imam testosterona, ne treba preterivati sa time a i postoji mogucnost da se deo konvertuje u DHT koji opet moze da izazove opadanje kose. Nisam farmaceut ali se uglavnom prepoznam sastojke.

E jbg.Mi ovde govorimo o PRIRODNIM preparatima i dodacima ishrani,a ne o lekovima (steroidima) ciji efekti MOGU i NE MORAJU da dovedu do kontraefkeata koje si nabrojao.

ti si neki bas mnogo tezak covek-iskreno...
mislim
uporno ti pokusavam objansiti da GRESIS u sve i jednom elementu,a ti na svaki dobrnameran savet odgovaras sa odbrambenim,pardon..APOSLUTNO POGRRESNIM odbrambenim stavom (cinjenicama)

ali dobro...

svako dobro ti zelim