Septembar 26, 2024, 06:47:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc za ishranu  (Pročitano 4092 puta)

Van mreže NikoNista89

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Pomoc za ishranu
« poslato: Februar 13, 2016, 12:38:59 pre podne »
Treniram 6 puta nedeljno u teretani i trcim 20 minuta posle svakog treninga i posle svakog treninga radim 10 minuta vezbe za stomak,zanima me koliko kalorija treba da unosim da bi izradio misice a da se ne ugojim,i do kad je pametno vecerati posto imam naviku da jedem ovsene pahuljice sa bananom u 11 uvece a legnem u 1?
181cm,70kg,treniram 4ipo meseca,jedino sto me plasi je da cu da se ugojim najvise u predelu stomaka a to ne zelim...
Neki savet?

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomoc za ishranu
« Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2016, 12:48:23 pre podne »
Cao, mislim da ti je puno 6x nedeljno mogao bi to smanjiti na 5x a čak i manje
nema pojente raditi svaki put stomak, vec 1-2x nedeljno, trbusnjaci se prave u kuhinji....
Nevaljaju ti te ovsene uveče zadnji obrok treba da su proteini i masti...

hajde napiši kompletnu ishranu i trening

Da bi gradio mišićnu masu moraš biti u suficitu u odnosu na tvoj TDEE, što čistije budeš jeo manje ćeš se zamastiti...
za početak ovo pa kasnije kada malo detaljnije napišeš ovo od gore ;)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Pomoc za ishranu
« Odgovor #2 poslato: Februar 13, 2016, 09:43:52 pre podne »
Sale sve rekao..Samo da dodam par stvari:
-smanji trening!!!
-lezi ranije
-izbaci te ovsene i banane uvece
 Napisi nam svoju ishranu da vidimo kako mozemo da korigujemo...

Van mreže NikoNista89

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Pomoc za ishranu
« Odgovor #3 poslato: Februar 13, 2016, 01:31:56 posle podne »
Pa fora je u tome sto imam 17 godina nemam posao i svoj novac pa da jedem sta mi padne na pamet neko kako moja keva skuva nesto ja to jedem msm ne jedem u zadnje vreme pice i to sve,ne jedem grickalice...
Al ne znam eto ja bi imo skroz isplaniranu ishranu kad bi ziveo sam ovako imam 2 mladja brata pa mi je mnogo glupo da mucim mamu da sprema samo odrednjeno za mene...
U sustini jedem 4 puta dnevno imam uzine male tipa neko voce itd...
A najvise jedem kuvana jela tipa boranija,grasask,djuvec,pasulj...
Ne pijem nikakve suplemente sem kreatina i to krisom jer mi moji ne daju kupio sam protein ali su ga odma uzeli i bacili tako da eto ne znam vise sta da radim vidim napredak kod sebe ali je mizeran ne znam zasto bio je dobar prva 2-3 meseca sad je opao,pa ono ne osecam se lepo zbog toga,i sve mislim i ako jedem dobro da cu da se ugojim...
Ne znam vise sta da radim napise misljenja..
Hvala

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Pomoc za ishranu
« Odgovor #4 poslato: Februar 13, 2016, 01:44:46 posle podne »
Pa fora je u tome sto imam 17 godina nemam posao i svoj novac pa da jedem sta mi padne na pamet neko kako moja keva skuva nesto ja to jedem msm ne jedem u zadnje vreme pice i to sve,ne jedem grickalice...
Al ne znam eto ja bi imo skroz isplaniranu ishranu kad bi ziveo sam ovako imam 2 mladja brata pa mi je mnogo glupo da mucim mamu da sprema samo odrednjeno za mene...
U sustini jedem 4 puta dnevno imam uzine male tipa neko voce itd...
A najvise jedem kuvana jela tipa boranija,grasask,djuvec,pasulj...
Ne pijem nikakve suplemente sem kreatina i to krisom jer mi moji ne daju kupio sam protein ali su ga odma uzeli i bacili tako da eto ne znam vise sta da radim vidim napredak kod sebe ali je mizeran ne znam zasto bio je dobar prva 2-3 meseca sad je opao,pa ono ne osecam se lepo zbog toga,i sve mislim i ako jedem dobro da cu da se ugojim...
Ne znam vise sta da radim napise misljenja..
Hvala

Pa vidi ovako,
Da ne ispadne da je meni lako da pricam,prvo cu napisati da smo isto godiste i da znam kako to sve ide.. :)

Imas 2 opcije:

-Zaboravi sta oni misle o tome
-Ne treba da gnjavis nikog da ti pravi,nauci da radis sam
-Odredjen dzeparac imas,nemoj kupovati gluposti u skoli i napijati se vikendom,nego investiraj u SEBE


Ili druga opcija

-Prihvati misljenje ne-edukovanih(bez uvrede) roditelja i batali celu pricu.. :)

Van mreže NikoNista89

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Pomoc za ishranu
« Odgovor #5 poslato: Februar 13, 2016, 02:06:37 posle podne »
Pogledaj privatne poruke..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc za ishranu
« Odgovor #6 poslato: Februar 13, 2016, 03:54:57 posle podne »
Pogledaj privatne poruke..

a sto na pvt?

Van mreže Перун

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: Pomoc za ishranu
« Odgovor #7 poslato: Februar 13, 2016, 04:14:00 posle podne »
Pazi, kupio si kreatin a jedes gluposti tako da ono...
Imao si napredak jer ga svi u pocetku imaju i to je normalno, bez obzira sta radili.
I ja u pocetku nisam imao podrsku od mojih, ali brzo se to promenilo. Sto rece Slobodan, pare koje dobijes za uzinu ne bacaj na sranja nego kupi meso. :)
Sve zavisi sta su prioriteti i da li hoces da se potrudis za nesto. :)

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomoc za ishranu
« Odgovor #8 poslato: Februar 13, 2016, 04:38:08 posle podne »
Eh to "privikavanje" bliže okoline na ovu priču, ja ne znam osobu koja je imala apsolutnu podršku pogotovo kada se priča o suplementaciji, naravno da nije opravdano ali tako je....

Elem, u početku (a i kasnije) je moguće i bez suplementacije, tako da nemoj to da te obeshrabri i da ne veruješ u svoj napredak jer je naravno moguć!

Suplementacija je samo manji deo ovoga veći deo je ishrana i trening, ukoliko već imaš problem kući oko suplementacije batali je neko vreme dok roditelji malo "nesvare" sve ovo.

A što se tiče ishrane pokušaj postepeno da uvodiš zdrave napernice, kako bi se ti privikavao, a i privikavao okolinu, na novi režim ishrane, recimo za početak izbaci sav junk, šećere i hleb a ubaci pirinač i krompir i potrudi se da jedeš dosta mesa(po mogućstvu ne svinsko), potrudi se da jedeš što manje stvari pečeno u puno ulja poput ponfrita(zamena pirekrompir recimo), pohovanog mesa i sl
.
Pozeljno je da što više jedeš čisto ali ako ne mozeš, bolje i sa nekim propustima nego nikako.

Sa obzirom da imaš 17 god., i da se intresuješ za ishranu već si učinio napredak, kada se setim mene glavni cilj mi je bio kada odem u teretanu da legnem na klupu za benc (naravno ravni) i dok neumrem nejdem kući, mislim da me je samo Bog spasao da se ni jednom nisam povredio  :D :D :D

Tako da samo napred i neodustaj!!!

Van mreže NikoNista89

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Pomoc za ishranu
« Odgovor #9 poslato: Februar 13, 2016, 04:50:13 posle podne »
Hvala svima al ono ako moze neko bar da mi da kaloriski okvir u kome bi trebao da budem da igradim misice a da ne nabacim salo?
180cm,70kg :)

Van mreže Sasa 90

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomoc za ishranu
« Odgovor #10 poslato: Februar 13, 2016, 04:56:03 posle podne »
Da bi gradio mišićnu masu moraš biti u suficitu u odnosu na tvoj TDEE, što čistije budeš jeo manje ćeš se zamastiti...

ukratko TDEE+500 kcal

Proteini oko 2-2,5 gr/kg

Masti oko 1 gr/kg

UH 3+ gr/kg

Van mreže Перун

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: Pomoc za ishranu
« Odgovor #11 poslato: Februar 13, 2016, 05:44:25 posle podne »
Mislim da je 2.5g po kg mnogo, 2g sasvim dovoljno.
Koliko ce hidrati biti visoko zavisi od njega, to prilagodjava. :)