Oktobar 06, 2024, 05:12:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.976 članova - Poslednji član: Devindiasy
X3MShop banner

Autor Tema: Preponska kila  (Pročitano 2122 puta)

Van mreže kokanidja

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 215
Preponska kila
« poslato: Novembar 30, 2015, 03:26:46 posle podne »
Da li je neko upoznat sa preponskom kilom, pre dva meseca mi se pojavila preponska kila ali treniram i dalje ne smeta mi, samo sam izbacio neke vezbe, znam da cu morati kad tad na operaciju pa me zanima ako neko zna sto se tice oporavka kako ide i posle koliko cu moci opet da treniram i da li cu uopste moci...
Samo trening, zdrav razum, na pravi put vraca.
http://youtu.be/WmAnUJ8Y6Z8

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.618
Odg: Preponska kila
« Odgovor #1 poslato: Novembar 30, 2015, 04:13:48 posle podne »
mocices da treniras , sada zavisi kao ti urade operaciju , imas dva resenja jedno je sa stavljanjem mrezice, drugo je da ti odrade zahvatat sa tkivom koji vec imas... obavezno reci hirurgu da zelis da nastavis da treniras da bi on nasao najbolju opciju... e sad imaj u vidu da je ta preponska kila malo nezgodnija od trbusnih, jer tu imas neke vene itd... u svakom slucaju ne bi trebalo da je odlazes jer sto vise treniras pravis vecu stetu sto implicira komplikovaniji zahvat.

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: Preponska kila
« Odgovor #2 poslato: Decembar 23, 2015, 04:05:07 posle podne »
Moci ces da treniras isto kao i prije operacije. Samo sto ces morati prvo da pocnes sa laganim vjezbama jacanja trbusnih misica...
I kad pocnes sa treninzima, u pocetku ides sa laganim kilazama pa povecevas postepeno i intezitet i tezine.
Koliko ce tacno oporavak trajati to ti tacno niko ne moze reci, zavisi od osobe do osobe, operacije... Znam da prvih mjesec dana  ne smijes da dizes nista teze od 5 kg.
I sto rece pirat, ne bih odugovlacio sa operacijom je vremenom ce ti se siriti kila...

Van mreže kokanidja

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 215
Odg: Preponska kila
« Odgovor #3 poslato: Decembar 28, 2015, 03:25:02 pre podne »
Idem u januaru na pregled i da zakazem operaciju, sta cu moram ne vredi... tesko ce sve to da mi padne ali sta da se radi, hvala na odgovorima
Samo trening, zdrav razum, na pravi put vraca.
http://youtu.be/WmAnUJ8Y6Z8

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.618
Odg: Preponska kila
« Odgovor #4 poslato: Decembar 28, 2015, 09:46:40 pre podne »
 preponska je nezgodna i raspitaj se dobro kod koga radis, jer tu ima neki splet veni koji moze da dovede do komplikacija... u svakom slucaju dobra odluka da to zavrsis sto pre, srecno i da sto pre to zavrsis i oporavis se !