Svrha ovog texta je da citaoce informise o ovoj sve popularnijoj temi. Tekst nemojte shvatiti kao savet ili uputstvo za koristenje I obavezno se konsultujte sa lekarom pre upotrebe bilo kojih vrste lekova!
Tekst je preveden u orginalu sa engleskog jezika sa sajta T nation com, a Ogistra shop ne preuzima odgovornost za tacnost informacija navedenih u tekstu u celosti ili bilo kom njegovom delu.Tokom 1988.godine svet sporta je zadesila šokantna vest da je Ben Džonson, kanadski sprinter koji je te godine pobedio Karla Luisa na olimpijskoj trci na 100 metara bio pozitivan na testiranju za upotrebu anabolika. Džonson je bio pozitivan na korišćenje stanozolola, zabranjeno mu je bilo da se takmiči nekoliko godina, oduzeta mu je zlatna medalja. Onda, tokom 1990. proguran je Akto o kontroli anabolika po kojem su steroidi klasifikovani kao „kontrolisane supstance“.
Opasnost
Stanozolol, poznatiji kao „vinstrol“ nije anabolik koji nudi velike napretke u mišićnoj masi ali je svejedno veoma popularan među takmičarima i sportistima koji traže pojačivače performansi. Vinstrol se danas prodaje u različitim formama i različitim dozama a ranije se prodavao u malim tabletama od 2mg ili kao vodeni rastvor koji je sadržao 50 miligrama po mililitru. Njegova upotreba najčešće se dešavala u fazama priprema za takmičenje za bodibildere jer je davao „čvršći, tvrđi“ izgled mišića i time činio formu boljom.
U narednim godinama mnogi novinari su tvrdili kako sportisti, posebno maratonci koriste manje doze vinstrola kako bi sprečili intenzivniju razgradnju mišićnog tkiva usled dugih aerobnih aktivnosti. Stanozolol se kategoriše kao izuzetno anabolički steroid zbog veoma impresivne anaboličko androgene razmere, ali ne nudi preterano upadljive napretke, bar kada je u pitanju dobijanje mišićne mase....
NASTAVAK teksta,procitajte na nasem
BLOGU,klikom na link ispod:
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2015/12/vinstrol-lose-vesti.html