Oktobar 02, 2024, 12:24:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.295 poruka u 18.762 tema - 20.972 članova - Poslednji član: CharlesSpife
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc  (Pročitano 2164 puta)

Van mreže LAJFIZABIČ

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Pomoc
« poslato: Decembar 16, 2015, 09:52:27 posle podne »
E  ovako, ne znam odakle da pocnem. Citao sam dosta forum, napisacu kako sam se hranio do sada i kako bih se hranio od sada, naravno uz vase sugestije. Visina 181cm, tezina 85kg, godina: 20. Da naglasim, da sam u zadnih 15 dana saznao da sam endomorf, jer do tada to nisam ni gledao toliko, a ishranu sam principirao prema ovom forumu. Da napomenem, u 11h mi je trening - tegovi + kardio (30min niskog intenziteta ili 15min visokog ili HIIT). Uvece (18h) trening - kick box.

Stara ishrana:
1. obrok (08:30h): 6 jaja(4:2) ili 3dcl mleka + whey + 100g ovsenih
11h trening
whey posle treninga
2. obrok: 200g mesa (belo, teletina, junetina) + 100gr pirinca + kasika maslinovog
3. isto kao i 2gi
trening
4. obrok: 200g mesa + salata
5. ella sir + bademi, orasi

To je bio jedan period, kada sam dobio lepo na kilazi, sve je teklo svojim tokom, onda sam odlucio da krenem sa definicijom, nisam hteo vise na gore( tadasnja kilaza 92kg). Postepeno sam smanjivao UH, dok nisam dosao do ovoga(2 ned postepeno)

2ga stara ishrana: Dijeta bez UH ili sa min unosom
1 obrok: 5 jaja
trening
2 obrok: 200g mesa + spanac, brokoli, prokelj + masl. ulje
3 obrok: isto
trening
4 obrok: isto
Uzimao sam kao izvor masti ugl. badem, kikiriki, masl ulje, laneno seme.

Tezina pala na 87kg, sve stima, bar ja tako mislim. Nakon procitanog teksta od strane Pedje, dosao sam u dilemu, pa sam odlucio da se posavetujem sa iskusnijima od mene.
tekst: http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2013/06/masa-za-endomorfe.html?m=1

Da li bih ja mogao da nastavim sa ovakvom ishranom bez UH, i da li bi to imalo neke posledice na duze staze? Posto je meni sada ok, imam manje snage, al' sta, tu je. Cilj je da srezem to malo sto se nakupilo na stomaku, i malo na bokovima.

Trening: Teretana: pon grudi, uto ledja, sre pauza, cetv ramena, pet noge, sub ruke, ned pauza; kick box isti raspored. Kardio odozgo se odnosi na ovu sada ishranu.

« Poslednja izmena: Decembar 16, 2015, 09:54:22 posle podne LAJFIZABIČ »

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Pomoc
« Odgovor #1 poslato: Decembar 16, 2015, 11:13:52 posle podne »
Ne moras slepo da se vezujes za telesne tipove iz razloga sto je vecina ljudi spoj neka dva telesna tipa.Dijeta bez uh ili sa minimalnim unosos uh,kako si je nazvao, se zove ketogena dijeta i ona se zasniva na unosenju zdravih masti koje predstavljaju izvor energije.Medjutim i kod ketogene dijete ugljeni hidrati nisu potpuno izostavljeni.Jednom nedeljno,obicno vikendom, se vrsi tzv. punjenje ugljenim hidratima i taj dan unosis ugljene hidrate u kolicinama prema svojo kilazi npr. 300,400 gr itd,ovo je samo primer,a unos masti taj dan smanjis.Takodje, ishrana bez ugljenih hidrata ne duze staze,po mom misljenju, moze prouzrokovati usporavanje metabolizma a sto vodi ka stagnaciji u gubljenju masnih masnih naslaga,debljanju itd...

Van mreže LAJFIZABIČ

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomoc
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2015, 12:22:58 pre podne »
Hvala na odgovoru. Znam ja sta je keto, al ovo sto sam ja napisao nije keto, jer ja nemam punjenje. A sto se tice tipa, to nisam znao, nesto sam novo naucio. Videcu onda da procitam sve temeljno o keto dijeti, pa cu napisati plan, da me neko usmeri ako negde gresim.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc
« Odgovor #3 poslato: Decembar 17, 2015, 05:36:47 pre podne »
Hvala na odgovoru. Znam ja sta je keto, al ovo sto sam ja napisao nije keto, jer ja nemam punjenje. A sto se tice tipa, to nisam znao, nesto sam novo naucio. Videcu onda da procitam sve temeljno o keto dijeti, pa cu napisati plan, da me neko usmeri ako negde gresim.

da li si siguran da sa 85 kg tezine i 181 cm + visine ti treba DIJETA SA SKIDANJE kg u opste?
moze neka fotka?

Van mreže LAJFIZABIČ

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Pomoc
« Odgovor #4 poslato: Decembar 18, 2015, 06:25:25 posle podne »
Ne znam kako se navuklo to, hranio sam se korektno, nisam junkovao, 1 mesecno, i to nista strasno. Evo ishrana:

Ponedeljak - subota
09.00 4 jaja 2:2
10.30 trening - whey posle
12.30 150g mesa + spanac + 2 kas masl ulja
16.00 2 mer whey-a + 2 kas masl ulja + saka badema
trening kick box 18.00
20.00 150g mesa + spanac + 2 kas masl ulja

Nedelja - punjenje
09.00 2 mer whey-a + mleko + 50g ovsenih
trening 10.30 whey posle
12.30 150g mesa + 50g pirinca + salata
16.00 150g mesa +  salata
trening kick box
20.00 150g mesa + salata

1) http://imgur.com/uytwaIB
2) http://imgur.com/7bqQVIC

Jel kad se punim, mora da bude pauza ili mogu da treniram?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc
« Odgovor #5 poslato: Decembar 21, 2015, 06:39:16 pre podne »
a dobro
ima da se skida-nije da nema
tako da ova druga ishrana bi bila prihvaljtivija.
a na dan punjenja,ipak nemoj da treniras..nije neka greska..ali bolje nemoj