Oktobar 02, 2024, 12:27:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.295 poruka u 18.762 tema - 20.972 članova - Poslednji član: CharlesSpife
X3MShop banner

Autor Tema: Nocna smena - ishrana - trening  (Pročitano 1968 puta)

Van mreže Bulldozer

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 63
Nocna smena - ishrana - trening
« poslato: Decembar 14, 2015, 07:10:34 posle podne »
Pocinjem uskoro da radim novi posao, samo su trece smene u pitanju, pa mi treba pomoc oko svega. Otvaram temu u delu za ishranu, posto je to ono sto me najvise muci, ali takodje bih voleo da cujem ideje kako uklopiti treninge uz trecu smenu.
Trenutno radim posao od 17-01, pored posla imam jos obaveza jer drzim pse i jos neke domace zivuljke na placu koji mi je 15km od stana, tako da mi je sadasnja rutina:
Ustajanje 8:30
Obrok 1: 9h - ovsene, jaja, orasi, badem itd
Trening 10h
PWM
Odlazak na plac tamo je obrok br 2 oko 12:30-13h meso - pirinac/krompir - salata - masti itd (da ne pisem sad ovo za svaki obrok znate i sami sta i kako ide)
Vracam se u stan obrok br 3 oko 16h meso - pirinac
Na poslu obrok br 4 19-20h meso - pirinac
Obrok br 5 - pola ele oko ponoci

Fakticki kuci sam 1,5h ujutru nakon ustajanja i jos sat vremena kad dodjem kuci sa placa, jedem opet i idem na posao.

Posto radim do 1, retko kad zaspim pre 2-pola 3 i spavam samo 6 sati, tako je vec 2 godine i skroz sam se navikao. E sad, novo radno vreme ce biti od 2 do 10 ujutru i voleo bih da cujem ideje sta i kako iskombinovati sto se tice ishrane i treninga.
Ne znam ni sam, nisam pametan, da li da odradim trening odmah ujutru oko 10 nakon posla (budem li u stanju) pa nakon toga da idem na plac da tamo namirim zivotinje i onda kuci na spavanje. Kako raspodeliti obroke tokom noci na poslu?
Napisite slobodno misljenje kakvo god bilo.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nocna smena - ishrana - trening
« Odgovor #1 poslato: Decembar 14, 2015, 07:59:09 posle podne »
Dolazi do konfuzije sam sebi iz razloga sto si napisao gomilu stvari i pre svega zbunjujes sebe
Dakle
ako si radio nesto sto radi sav normalan svet i imao san (nocni) danju treniraoi i sada si zbog prirodne psola prinudjen drugracjje
samo okrenes redosled dogadjaja i prilagodis situaciji
dakle
umesto sto si spavao / sada ces da budes budan (znaci,da jedes)
itd itd itd