Oktobar 01, 2024, 03:40:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.295 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 7460 puta)

Van mreže theanimal

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #15 poslato: Decembar 07, 2015, 08:50:39 posle podne »
pa znas kako, ako je tebi toliko tesko da gledas moja pitanja, onda nemoj..
Nisam se obracao ljudima kao sto si ti, kapiras?
Takvim necu da kazim sta ne vredi bilo kome da se obrate,kad guraju samo neku svoju glupu pricu .

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 195
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #16 poslato: Decembar 07, 2015, 09:04:19 posle podne »
A sto se tice hleba? Mogu i hleb da jedem u nekim kolicinama ili ne?
Nije mi jasno zasto ovako nesto momku pises ako je samo pokusao da ti objasni sta i kako ?
I nebi trebao da jedes bilo kakav hleb...

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #17 poslato: Decembar 07, 2015, 09:05:55 posle podne »
pa znas kako, ako je tebi toliko tesko da gledas moja pitanja, onda nemoj..
Nisam se obracao ljudima kao sto si ti, kapiras?
Takvim necu da kazim sta ne vredi bilo kome da se obrate,kad guraju samo neku svoju glupu pricu .

Danas je hleb sastavni deo svakog obroka,i jede ga narod i kad ide i kad ne ide.
Za nekog ko tek ulazi u svet zdravije i kvalitetnije ishrane pitanje je skroz na mestu,i nije bio problem sastaviti ishranu nego da li moze hleb uz obrok u istoj :)

Van mreže milos1234

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
  • " Fall down Seven times, get up Eight "
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #18 poslato: Decembar 07, 2015, 11:11:31 posle podne »
Pozdrav, imam 17 godina, u teretanu idem godinu i 3 meseca(sa pauzom od 2 meseca), kada sam krenuo u teretanu imao sam 55kg, sada imam 70kg, visok sam 1,84m. Do sada sam uvek jeo sve i nisam vodio mnogo racuna o tome sta jedem ali sam se trudio da uvek unosim veci broj kalorija od potrosenih. Cilj mi je da dodam jos 10-ak kilograma. Od suplemenata trenutno koristim gejner. Pa me zanima ako bi neko mogao da mi pomogne oko ishrane, posto nemam neku ishranu koje se pridrzavam. Do sada sam imao odlican i izuzetno vidan napredak, ali vec je vreme da  se drzim neke ishrane za najbolje rezultate. Ako neko koristi neku ishranu za masu, ili ako zna neka slobodno podeli svoje znanje. Citao sam i o variranju sa UH, pa me zanima da li time mogu da postignem zeljene rezultate. Procitao sam dosta tema na forumu ali nisam nasao ono sto mi je potrebno, a to je plan ishrane za celu nedelju( nalazio sam za 1 dan samo i slicno).

Sto bi Rich Piana rekao "EAT REAL FOOOD",zajebi te gainere. :)
Nemoj da jedes sve,i bolje je da brojis makronutrijente(protein,uh,masti) jer nije svaka kalorija ista,i nece dati svaka isti napredak tvom telu,tvom misicu,a neke nece dati napredak uopste,tako da kalorije zanemari,a gledaj makronutrijente.

Rekao ti je Lazar dole sa koliko da pocnes,neka moja perspektiva za masu je 2g prot;3-4g UH i masti 30-100g dnevno(mozes kao sto ti je Lazar rekao 0.8g). Naravno sve ove vrednosti mnozis sa trenutnom tezinom i to je dnevna vrednost. :) Pa posle nekog vremena vidis kakve su promene,napredak,pa korigujes,ako bi da leanujes skidas uh,neke rotacije mozda itd.. :)

Niko ti nece dati to to to treba da jedes danas,to to to sutra itd.. Cilj je da sa ovim novim saznanjem koje si stekao u ovoj temi,skontas neki jelovnik pa nam napisi ovde da se koriguje ako za tim ima potrebe.

I naravno izvori makronutijenata:

Protein: piletina,jaja,riba...
UH: pirinac,ovsene,krompir...
Masti: omega3,orasasti plodovi itd..

Naravno uz obroke ubacis i salate zbog vlakana,odvratni brokoli,kupus salata .... :)


Eto nadam se da ti je bar malo jasnije u kom pravcu treba jelovnik da ide :)

Hvala mnogo, mnogo su mi jasnije neke stvari, ovakav jelovnik sam uspeo da sastavim
Obrok 1: Kalorije: 1061.70
UH: 118.00
Proteini: 59.45
Masti: 34.15

- 3 cijela jajeta i 4 bjelanca

- 1 caša ovsenih pahuljica

- 1 kašika prirodnog kikiriki putera

Obrok 2: Kalorije: 446.75
UH: 30.60
Proteini: 13.15
Masti: 32.05

-1 šolja Grckog jogurta

- 25 grama badema

- 1 jabuka

Obrok 3(Bez salate)
 Kalorije: 255.20 + 180
UH: 10
Proteini: 49
Masti: 8
- 170 do 225 grama pileceg belog mesa sa 2 kriške crnog hljeba

- Zelena salata sa 2 kašike maslinovog ulja

Obrok 4 (pred trening):Kalorije: 270

UH: 60
Proteini: 6
Masti: 2


- 1 jabuka ili banana

- gejner 1 merica

Obrok 5 (nakon treninga):
Kalorije: 185
Masti: 1.8
UH: 38
Proteini: 5g

- gejner 1 merica

Obrok 6: Tunjevina( Kalorije: 449.60 UH: 23.98 Proteini: 46.91 Masti: 17.57)
 Piletina (Kalorije: 384.00 UH: 23.98 Proteini: 47.95 Masti: 11.03)

- 170 do 225 grama mesa, piletine ili ribe

- Brokoli, grašak ili boranija ili zelena salata sa 1/4 avokada

- 1 šolja riže

UKUPNO:
Kalorije: 2600 + 180= 2780
Masti:92
UH:280
Proteini:180
Po kilogramu: Proteina 2,5g Masti 1,3g UH 4
Ukupna cena oko 600 dinara

Van mreže milos1234

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
  • " Fall down Seven times, get up Eight "
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #19 poslato: Decembar 07, 2015, 11:22:30 posle podne »
Pozdrav, imam 17 godina, u teretanu idem godinu i 3 meseca(sa pauzom od 2 meseca), kada sam krenuo u teretanu imao sam 55kg, sada imam 70kg, visok sam 1,84m. Do sada sam uvek jeo sve i nisam vodio mnogo racuna o tome sta jedem ali sam se trudio da uvek unosim veci broj kalorija od potrosenih. Cilj mi je da dodam jos 10-ak kilograma. Od suplemenata trenutno koristim gejner. Pa me zanima ako bi neko mogao da mi pomogne oko ishrane, posto nemam neku ishranu koje se pridrzavam. Do sada sam imao odlican i izuzetno vidan napredak, ali vec je vreme da  se drzim neke ishrane za najbolje rezultate. Ako neko koristi neku ishranu za masu, ili ako zna neka slobodno podeli svoje znanje. Citao sam i o variranju sa UH, pa me zanima da li time mogu da postignem zeljene rezultate. Procitao sam dosta tema na forumu ali nisam nasao ono sto mi je potrebno, a to je plan ishrane za celu nedelju( nalazio sam za 1 dan samo i slicno).

Sto bi Rich Piana rekao "EAT REAL FOOOD",zajebi te gainere. :)
Nemoj da jedes sve,i bolje je da brojis makronutrijente(protein,uh,masti) jer nije svaka kalorija ista,i nece dati svaka isti napredak tvom telu,tvom misicu,a neke nece dati napredak uopste,tako da kalorije zanemari,a gledaj makronutrijente.

Rekao ti je Lazar dole sa koliko da pocnes,neka moja perspektiva za masu je 2g prot;3-4g UH i masti 30-100g dnevno(mozes kao sto ti je Lazar rekao 0.8g). Naravno sve ove vrednosti mnozis sa trenutnom tezinom i to je dnevna vrednost. :) Pa posle nekog vremena vidis kakve su promene,napredak,pa korigujes,ako bi da leanujes skidas uh,neke rotacije mozda itd.. :)

Niko ti nece dati to to to treba da jedes danas,to to to sutra itd.. Cilj je da sa ovim novim saznanjem koje si stekao u ovoj temi,skontas neki jelovnik pa nam napisi ovde da se koriguje ako za tim ima potrebe.

I naravno izvori makronutijenata:

Protein: piletina,jaja,riba...
UH: pirinac,ovsene,krompir...
Masti: omega3,orasasti plodovi itd..

Naravno uz obroke ubacis i salate zbog vlakana,odvratni brokoli,kupus salata .... :)


Eto nadam se da ti je bar malo jasnije u kom pravcu treba jelovnik da ide :)

Hvala, sada mi je mnogo jasnije, u predhodnom odgovoru mozes da vidis kakav sam plan napravio za jedan dan, ostale dane cu da gledam kolko mogu da izmenim namernice ali da gledam da se odnos makronutrijenata ne menja.

Van mreže mareee

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 481
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #20 poslato: Decembar 08, 2015, 07:21:17 posle podne »
Pozdrav Milose. Izgleda da nisi bas najbolje razumeo sta ti ljudi pisu. Obrok od grckog jogurta, 25g badema i jabuka nije ono sto tebi treba. x grama pirinca i x grama mesa je obrok kakav ti treba ili recimo x grama badema i x grama mesa.
Obrok pred trening nikako nije dobar. Toliko prostih uh pred trening i nije pametan izbor. Opet kao i gore primer obroka.
Znaci, da bi ti dobijao na kilazi, ishrana mora da bude pametno isplanirana. Recimo unosim x g uh, x g masti, x g proteina. Izvore su ti vec rekli.
Sa 17god, i malom kilazom, verovatno ti je bas brz metabolizam. To za tebe znaci da treba da jedes vise uh, ali svakako ne da ti gejner bude izvor istih. Vec pirinac, krompir, ovsene, eventualno neki crni hleb, integralna testenina, ponekad palenta... Ponekad i neki junk nije strasan, jer te nece ubiti.
Dobra ishrana, dobar trening i eto rezultata.
Slusaj pazljivo savete odavde, jer dobijas odlicne smernice, i primeni ih, ali ne na nacin na koji tebi odgovara.

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 195
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #21 poslato: Decembar 08, 2015, 07:52:06 posle podne »
Ovako,posto ovaj jelovnik ti je kao sto mare kaze los,evo ti primjer pa ti prilagodi gramazu,jer vidim da se ne mozes snaci sam
6 jaja + 100gr ovsenih
150gr mesa +300gr krompira + salata (stavi maslinovo)
150gr mesa + 100gr porinca + salata
Isto kao 3.
250gr posnog sa bademima / ljesnicima / orasima ili oper meso

Nisam napisao konkretno za tebe nego samo primjer,ti ga prilagodipa napisi da vidimo

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #22 poslato: Decembar 08, 2015, 09:21:38 posle podne »
Neka moja perspektiva.

1. Ovsene + whey umesas zajedno
2. 10tak jaja,od toga recimo 2-3 cela ostalo belanca,salata
3. Piletina,pirinac,salata
4. piletina o5,ili riba,krompir,salata
5. 150-200gr elle,bademi...

Gramazu i makronutrijente odredi sam,navodio sam primere namirnica. :)

Eto imas 3 raznovrsnija "menija" kombinuj,igraj se,pa javi kako ide :D

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #23 poslato: Decembar 08, 2015, 10:06:21 posle podne »
Kakvo bacanje zumanaca Slobodane? Cepaj cela jaja, imas 16 godina Boze moj. Mozes imati samo benefite od toga. Vise se treba plasiti prostih secera nego masti, ali svakako umerenost je kljuc uspeha.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #24 poslato: Decembar 09, 2015, 05:25:51 pre podne »
Ovako,posto ovaj jelovnik ti je kao sto mare kaze los,evo ti primjer pa ti prilagodi gramazu,jer vidim da se ne mozes snaci sam
6 jaja + 100gr ovsenih
150gr mesa +300gr krompira + salata (stavi maslinovo)
150gr mesa + 100gr porinca + salata
Isto kao 3.
250gr posnog sa bademima / ljesnicima / orasima ili oper meso

Nisam napisao konkretno za tebe nego samo primjer,ti ga prilagodipa napisi da vidimo

obizrom na godine i sve sto je rekao,neko crveno meso u jednom obroku-slobodno..

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #25 poslato: Decembar 09, 2015, 06:19:12 pre podne »
Kakvo bacanje zumanaca Slobodane? Cepaj cela jaja, imas 16 godina Boze moj. Mozes imati samo benefite od toga. Vise se treba plasiti prostih secera nego masti, ali svakako umerenost je kljuc uspeha.

Ne,ne,naravno da treba,ali nisam bas za preterivanje.. Par komada da,ali nista vise.
Moze biti da je to neka moja zabluda ali jeb*ga.. :D

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #26 poslato: Decembar 09, 2015, 11:34:08 pre podne »
Moze biti da je to neka moja zabluda ali jeb*ga.. :D

Što je sigurno, sigurno je?

Bolje bacaj, sunce mamino, hrana ionako na drvetu raste.
suck it up, buttercup

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #27 poslato: Decembar 09, 2015, 12:10:00 posle podne »
Moze biti da je to neka moja zabluda ali jeb*ga.. :D

Što je sigurno, sigurno je?

Bolje bacaj, sunce mamino, hrana ionako na drvetu raste.

A ko ti kaze da se ta zumanca bace ?

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #28 poslato: Decembar 09, 2015, 02:22:03 posle podne »
Šta god.

Edukuj se i vidi da smeš da ih pojedeš.
suck it up, buttercup