Jun 30, 2024, 12:45:32 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Moja pitanja u vezi nutricionizma  (Pročitano 1356 puta)

Van mreže Neves

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Moja pitanja u vezi nutricionizma
« poslato: Novembar 26, 2015, 02:25:32 posle podne »
Pre svega veliki pozdrav svima, nov sam na forumy ;D

Imam neka pitanja o kojima sam razmisljao:

1. Koje aminokiseline su najpotrebnije za misicni rast pri bodibilding vezbanju?

2. Da li se svi proteini istom duzinom vare, a razlika je u tome kako su "upakovani" u hranu, mislim na razlike imedju npr. vej, kazein, pasulj, meso; kako to ide?


3. Da li bol u misicima narednih dana posle treninga, pored pokazatelja za dobar trening moze biti i pokazatelj nedovoljnog unosa proteina ili proteina loseg sastava?

4. Da li se vecina vitamina i minerala gubi termickom obradom hrane (kuvanje u vodi na 100C, pecenje) i sl u vezi toga

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 196
Odg: Moja pitanja u vezi nutricionizma
« Odgovor #1 poslato: Novembar 26, 2015, 03:00:36 posle podne »
Pre svega veliki pozdrav svima, nov sam na forumy ;D

Imam neka pitanja o kojima sam razmisljao:

1. Koje aminokiseline su najpotrebnije za misicni rast pri bodibilding vezbanju?

2. Da li se svi proteini istom duzinom vare, a razlika je u tome kako su "upakovani" u hranu, mislim na razlike imedju npr. vej, kazein, pasulj, meso; kako to ide?


3. Da li bol u misicima narednih dana posle treninga, pored pokazatelja za dobar trening moze biti i pokazatelj nedovoljnog unosa proteina ili proteina loseg sastava?

4. Da li se vecina vitamina i minerala gubi termickom obradom hrane (kuvanje u vodi na 100C, pecenje) i sl u vezi toga

1.Ako mislis na suplemente bcaa i glutamin su najvaznije,njih kupi ako planiras tako nesto
2. Ne,whey se najbrze apsorbuje,kazein najsporije,sve zavisi od proteina do proteina
3. Ne moze ti pokazati ni da trening dobro radis ni ishranu,imas u Clanci sad skoro izbacen clanak o tome
4. Nebi trebalo ,za ovo nisam siguranjer nisam nikad cup za ovo pa nisam ni citao nista o tome

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moja pitanja u vezi nutricionizma
« Odgovor #2 poslato: Novembar 27, 2015, 06:19:23 pre podne »
1.izoleucin,leucin,valin
2 ovo gore je Lazar odg
3 http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2015/11/da-li-upala-misica-znaci-misicni-rast.html

4 u nekoj meri da,ali nije bitno