Septembar 25, 2024, 01:14:46 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.973 članova - Poslednji član: DorisSkymn
X3MShop banner

Autor Tema: Moj plan ishrane  (Pročitano 7951 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #15 poslato: Novembar 14, 2015, 03:04:39 posle podne »
Opet i ovde. Gubi se opet vreme na price koje su ispricane pre 7-8 god. Ko se nabildovao od solo ovsenih? Pritom sve imaju u sebi i prot i masti i uh. Jednu osobu i to je to.

ma ok buraz,ali FASCINANTNO je koliko lako i na koji nacin ljude moze da se zaludi.Prosto neverovatno
Pa evo
ti si negde napisao tipa kajmak i secas se sta se desilo da je MIlena morala da reaguje bukvalno recima
pa pogledajte OSTATAKK nedljenog jelovnika aman ljudi...

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #16 poslato: Novembar 14, 2015, 03:04:59 posle podne »
Nista ja ovde ne razumem u ovoj raspravi al dobro. Ti nisi dobro izgledao zato sto si imao i imas 20-25% BF (To je verovatno optimisticka procena) a ne zato sto ti je vaga govorila nesto ili nije. Meni vaga jeste jedno od merila, uz merenje BF i ogledala.
A da, iseci mnogo cal na pocetku jeste velika greska, sigurno ce prestati da daje rezlutate, i sta onda? Ne mozes da ih seces zauvek, nestaces :)
Iskreno za nase ne takmicarske potrebe, Rotacije sa na kraju dodatkom od 2-3 ned keto ili low carba su sasvim dovoljne da se oderes kao macka! Dobro koncipirane rotacije koje menjas iz nedelje u nedelju ce davati rezlutat beskonacno!
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #17 poslato: Novembar 14, 2015, 03:19:15 posle podne »
Aj da pitam samo jos ovo i vise ne pisem, da ne pisemo onako samo da bi napisali..A da li recimo zobene kao izvor uh sadrze esencijalne aminokiseline pa bi zbog toga trebal oda ih racunamo il ija pogresno ucim..Pozz

Ucis.kako treba
pusti internet ratnike itd
u ostalom,tvoji rezultati govore dovoljno
E to..Nego decko je sinoc pisao svakakve stvari pa ono..

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #18 poslato: Novembar 14, 2015, 03:53:27 posle podne »
Opet i ovde. Gubi se opet vreme na price koje su ispricane pre 7-8 god. Ko se nabildovao od solo ovsenih? Pritom sve imaju u sebi i prot i masti i uh. Jednu osobu i to je to.

ma ok buraz,ali FASCINANTNO je koliko lako i na koji nacin ljude moze da se zaludi.Prosto neverovatno
Pa evo
ti si negde napisao tipa kajmak i secas se sta se desilo da je MIlena morala da reaguje bukvalno recima
pa pogledajte OSTATAKK nedljenog jelovnika aman ljudi...

Da da to je bio haos.

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #19 poslato: Novembar 14, 2015, 06:17:18 posle podne »
Molio bih sve dobre ljude da sve one koji pisu gluposti zanemare i da pomognu savetima. Ja sam postavio svoj trenut i plan ishrane, ako vam nije tesko da mi napisete sta ubaciti, a sta izbaciti, posto vidim naprimer gore da je Bukas napisao da ne valja samo ovas. Da li da ide naprimer kao izvor UH krompir i pirinac vecinom i ponekad ovas?

Jos jednom kazem, hvala svim dobrim ljudima koji su mi pomogli i onima koji ce mi tek pomoci.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #20 poslato: Novembar 14, 2015, 06:39:31 posle podne »
Bukas je rekao da ne valjaju samo ovsene u nekom drugom kontekstu.Koristi ovsene kao izvor uh pored pirinca, krompira...

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #21 poslato: Novembar 14, 2015, 08:43:38 posle podne »
Bukas je rekao da ne valjaju samo ovsene u nekom drugom kontekstu.Koristi ovsene kao izvor uh pored pirinca, krompira...

Da, da tako sam i mislio. Da primarno budu pirinac i krompir ali da budu i ovsene tu tipa svaki drugi dan.

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #22 poslato: Novembar 14, 2015, 08:51:00 posle podne »
Bukas je rekao da ne valjaju samo ovsene u nekom drugom kontekstu.Koristi ovsene kao izvor uh pored pirinca, krompira...

Da, da tako sam i mislio. Da primarno budu pirinac i krompir ali da budu i ovsene tu tipa svaki drugi dan.
Ma slobodno cepaj ovsene svaki dan, Bukas je mislio da ovsene kao solo obrok ne valjaju, jer je lik neki pisao kako treba racunati i masti i proteine iz svega pa i iz ovsenih pa je Bukas njih uzeo kao primer

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #23 poslato: Novembar 14, 2015, 10:26:26 posle podne »
Razumem, dakle uz ovsene da ide naprimer i belo meso ili jaja kao izvor proteina, da bi bio kompletan obrok.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #24 poslato: Novembar 14, 2015, 11:35:44 posle podne »
Tako je..:)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #25 poslato: Novembar 15, 2015, 10:12:28 pre podne »
Razumem, dakle uz ovsene da ide naprimer i belo meso ili jaja kao izvor proteina, da bi bio kompletan obrok.

Kao sto ti rekose,
nema potrebe da izvalics reci iz konteksta
Bukas je naveo JEDNU obicnu namirnicu kao primer i nista vise
Inace
npr ovsene pahuljiice imaju nizak GI i zobg toga se uglavnom koriste kao jutarnji obrok,kada je inuslin najnizi itd itd  itd
ali
o tome smo pisali veoma veoma opsirno u bar jedno 100 postova,pa nekako je bzvz da se tebi pise posebno sve ponovo i po redu,ako ces se sloziti

npr tipa
ovsene + piletina kao treci ili cetvrti obrok i nije bas neka opcija ;)

Van mreže Ragnar Lothbrok

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #26 poslato: Novembar 15, 2015, 11:19:37 pre podne »
Ok onda ce ici ovsene kao prvi obrok sa jajima. A u ostatku dana ce ici krompir i pirinac.

Van mreže Petar_Lud

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #27 poslato: Novembar 15, 2015, 02:04:01 posle podne »
Ako cemo realno sasvim je svedno da li je 100g rize sa mesom ili 100g ovesnih,jedino ukus..i ovas i riza isto kcal,uh nema masti,proteina..isto nizak GI..po meni je samo ukus jer se ne slaze sa mesom xD

a to da ce ti bit kompletan protein nece

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #28 poslato: Novembar 15, 2015, 03:13:07 posle podne »
Ako cemo realno sasvim je svedno da li je 100g rize sa mesom ili 100g ovesnih,jedino ukus..i ovas i riza isto kcal,uh nema masti,proteina..isto nizak GI..po meni je samo ukus jer se ne slaze sa mesom xD

a to da ce ti bit kompletan protein nece
Pa drugar ne bih se bas slozio sa tobom u vezi GI pirinca i ovsenih.Koliko naidjoh na podatak GI pirinca je 72 a to spada u visoki glikemijski indeks, dok ovsene 53 spadaju u nizak Gi.Visoki GI sve preko 70,nizak ispod 55 a srednji u opsegu 56-69.Sto se tice integralnog, mislim da ima znatno nizak GI.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moj plan ishrane
« Odgovor #29 poslato: Novembar 16, 2015, 06:06:30 pre podne »
Ako cemo realno sasvim je svedno da li je 100g rize sa mesom ili 100g ovesnih,jedino ukus..i ovas i riza isto kcal,uh nema masti,proteina..isto nizak GI..po meni je samo ukus jer se ne slaze sa mesom xD

a to da ce ti bit kompletan protein nece

evo
Voja ti je odgvorio tako da sigurno nije svjedno