SNAGA HVATA I TEŽINSKI TRENING
Šta je zajedničko igraču golfa, bejzbola i bodibildinga? Pa, svi oni, po pravilu, imaju jak hvat koji je od velike važnosti za postizanje uspeha u njihovim sportovima. Kada je u pitanju težinski trening, snaga vašeg hvata može napraviti razliku između na primer sedam ponavljanja i deset, kao i između radne serije koju radite sa 100 ili sa 120 kilograma, ili, da skratimo priču, snaga hvata u ovoj oblasti može značiti razliku između rasta i stagnacije. Ukoliko vas hvat izda pre nego što primetite da vam otkazuje radni mišić, onda ste prisiljeni da zaustavite, skratite seriju, iako realno još imate snage da radite u tom momentu. Stoga je jasno na koji način propuštate da ostvarite veći napredak u formi.
U nastavku teksta pozabavićemo se dokazanim metodama i izborom vežbi koje nam mogu pomoći da unapredimo snagu našeg hvata.
Vrste hvataČesto pokret vežbe diktira koji ćete hvat koristiti pri izvođenju. Primera radi, pregib bicepsa šipkom skoro uvek podrazumeva podhvat, kao što obrnuti pregib podrazumeva prehvat. U drugim pokretima, kao što je veslanje, možete varirati oba hvata, a zavisno od izbora menja se i ugao povlačenja, što se odražava i na stimulaciju radnih mišića. Takođe, treba spomenuti i vrste hvatova s obzirom na položaj palca pri hvatu, pa se tako prosto rečeno mogu razlikovati hvat u kojem i palcem hvatate šipku, odnosno hvat u kojem je palac postavljen tako da ne zatvara hvat sa drugim prstima.
Pronacioni hvat. Palac je okrenut unazad u početnoj fazi pregiba, odnosno unapred u početnoj fazi pokreta povlačenja ili potiska.
Supinacioni hvat. Palac je okrenut napred na početku pregiba i nazad na početku povlačenja ili potiska................
NASTAVAK teksta,procitajte na nasem
BLOGU,klikom na link ispod:
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.rs/2015/11/snaga-hvata.html