Septembar 17, 2024, 04:35:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Trening za definiciju  (Pročitano 2335 puta)

Van mreže Lennox777

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Trening za definiciju
« poslato: Novembar 03, 2015, 10:47:59 posle podne »
Evo ovako pozdrav svima, novi sam tu.

Prije 2 godine sam imao 104 KG i bio predebel, za 2 mjeseca sam smrsao 24 KG i sredio se, izrastao.
Eh sad bih zelio ici na malo mase i definicije, dobio sam mase jer sam nastavio trenirati pa prestao.
Sad trenutno sam visok 195 i imam 94 KG, imam jos viska sala na stomaku i oko prsa, to zelim da skinem treningom.
Uzeo sam Whey Protein Gold, uzeti cu jos aminokiseline ili kreatin sto mi vi predlozite.

Mogu trenirati 3-4 dana u sedmici, sad me zanima na sta da se baziram jer sam citao ove teme. Da li da radim sa vecim tezinama serije ili manje tezine vise puta. I kako bi taj plan izgledao, ako neko moze da napise.
A ishrana takodjer imam mogucnost da sredim, jaja, riba, piletina i sta god jos treba.
Ako neko ima link za ovo sto trazim ili moze da izdvoji par minuta bio bih zahvalan.

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Trening za definiciju
« Odgovor #1 poslato: Novembar 03, 2015, 11:13:43 posle podne »
Najcesci mit "trening za definiciju i trening za masu"

Da li stvarno mislis da ce te 20 ponavljanja izdefinisati plus da jedes cips?

Aj ti lepo napisi kako se hranis, po obrocima, gramaza itd...
Ubaci sliku trenutne forme, napisi kako ti trening po vezbama, serijama izgleda.

I kreni da citas po forumu, riznica znanja!

Van mreže Lennox777

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Trening za definiciju
« Odgovor #2 poslato: Novembar 04, 2015, 01:10:20 pre podne »
Najcesci mit "trening za definiciju i trening za masu"

Da li stvarno mislis da ce te 20 ponavljanja izdefinisati plus da jedes cips?

Aj ti lepo napisi kako se hranis, po obrocima, gramaza itd...
Ubaci sliku trenutne forme, napisi kako ti trening po vezbama, serijama izgleda.

I kreni da citas po forumu, riznica znanja!

Hah nisam mislio trening za masu i definiciju ujedno, vec trening za definiciju, mislim da se i s tim dobija neka minimalna misicna masa.

Pon - Prsa, triceps  ( radim bench (kosi/ravni) 3 serije po 70 KG,  potisak na ravnoj klupi 3 serije, razvlacenje bucicama)
Uto - Ledja, biceps  ( lat masina 3 serije sa max tezinom koju mogu, jednorucno veslanje, okomito veslanje)
Sri - odmor
Cet - Ramena, noge (cucnjevi)

Ishrana :

Dorucak - zobene pahuljice, voce
Poslije treninga - Shake(proteini) , jaja, sir
Vecera - Riba

S tim da izmedju toga uvijek jedem piletine, voca. Znaci 5-6 puta dnevno jedem. Takodjer sam izbacio slatkise, sokove i hljeb iz ishrane.

Van mreže SlobodanS

  • Global Moderator
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.928
  • Hammers and nails
Odg: Trening za definiciju
« Odgovor #3 poslato: Novembar 05, 2015, 08:52:00 pre podne »
Najcesci mit "trening za definiciju i trening za masu"

Da li stvarno mislis da ce te 20 ponavljanja izdefinisati plus da jedes cips?

Aj ti lepo napisi kako se hranis, po obrocima, gramaza itd...
Ubaci sliku trenutne forme, napisi kako ti trening po vezbama, serijama izgleda.

I kreni da citas po forumu, riznica znanja!

Hah nisam mislio trening za masu i definiciju ujedno, vec trening za definiciju, mislim da se i s tim dobija neka minimalna misicna masa.

Pon - Prsa, triceps  ( radim bench (kosi/ravni) 3 serije po 70 KG,  potisak na ravnoj klupi 3 serije, razvlacenje bucicama)
Uto - Ledja, biceps  ( lat masina 3 serije sa max tezinom koju mogu, jednorucno veslanje, okomito veslanje)
Sri - odmor
Cet - Ramena, noge (cucnjevi)

Ishrana :

Dorucak - zobene pahuljice, voce
Poslije treninga - Shake(proteini) , jaja, sir
Vecera - Riba

S tim da izmedju toga uvijek jedem piletine, voca. Znaci 5-6 puta dnevno jedem. Takodjer sam izbacio slatkise, sokove i hljeb iz ishrane.

Razdvoj noge i ramena po danima.
Ta jaja sto jedes posle treninga,jedi za dorucak,a tu piletinu sto jedes izmedju ubaci kao obrok posle treninga i PWM-a.
Isplaniraj ishranu za ceo dan SVE sto treba da jedes i procitaj podforum o ishrani,narocito sticky teme,dace ti perspektivu u kom pravcu treba da ides sa ishranom. :)