Oktobar 07, 2024, 11:19:27 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.338 poruka u 18.770 tema - 20.979 članova - Poslednji član: Mirtinvest
X3MShop banner

Autor Tema: Treneri i "treneri"  (Pročitano 3388 puta)

Van mreže boris davidovich

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Treneri i "treneri"
« poslato: Septembar 26, 2015, 01:54:37 posle podne »
Malo da olakšam duši.

Već par nedelja u teretani u kojoj vežbam gledam ljude kako se znoje i pate pod rukovodstvom samoprozvanih fitnes stručnjaka,koji em izgledaju kao da nikada teg nisu uhvatili u ruku,em maltretiraju za masne novce nesrećnike koji bi malo da oslabe ili možebiti nabace koji kilogram mišića. Rutina je vazda ista:besno jurcanje cirka pola sata na traci za trčanje ili bajku,potom kružno od sprave do sprave sa mizernim težinama i na kraju trbušnjaci ili neka slična zajebancija.Klijenti zadovoljni i srećni,jer imaju upalu,ne mogu da ustanu iz kreveta i slično.Gurui nasmejani,jer su osmislili super šemicu za laku lovicu.Pitam onomad jednog od njih: A ishrana?,a on me pogleda kao da sam mu pobio užu i širu familju:Pa nisam im ja mama, pa da brinem o tome šta će jesti kod kuće.Jasno,jedino merilo uspeha je vaga;krenuo/la sa 75kilograma,posle mesec dana ima 70 kila.To što i dalje izgledaju onako kako to Peđa slikovito objašnjava, nije važno.Jbg,dok je ovaca biće i vune.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Treneri i "treneri"
« Odgovor #1 poslato: Septembar 26, 2015, 07:59:17 posle podne »
Lepu šemicu za laku lovicu, sviđa mi se.

Nekad nije to, nekad je i neka neobjasnjiva sila koja ih tera da misle da par godina treninga znaci i znati trenirati ljude.

Nije svako za prenosenje znanja, nije svako na taj nacin usao u sustinu treninga. Ako je sebe doveo do dobrog izgleda (relativno) ne znaci da je to uradio sa neekim neverovatnim znanjem.
suck it up, buttercup

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.618
Odg: Treneri i "treneri"
« Odgovor #2 poslato: Septembar 27, 2015, 07:55:41 pre podne »
Znam svakakve primere na ovu temu...  dobro je sve dok klijentsko zdravlje se ne ugrozava! A nazalost ... toga ima koliko hoces... najzalije je sto se mladi perspektivni sportisti vode sistematski u ambis... znam da licenca personalnog trenera nije merilo kvalitetnog trenera ali je ipak neko merilo pogotovo ako se zaista predje neki kurs na dif u i teorije i prakse... tako da bih ja uvek tako nesto proveravao , pogotovo ako se radi o trenerima koji nemaju bb ili u nekom drugom sportu iskustvo... da su se afirmisali....

Van mreže Pavac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 72
Odg: Treneri i "treneri"
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 12, 2015, 06:00:30 posle podne »
Svidja mi se tema i fala Gospodinu da ju je neko otvorio da i ja ispricam svoje utiske...
od skoro vidjam jednu devojku u teretani koja je na svakom treningu sa trenerom... trener izgledao kao da iz kafane u zivotu nije izasao... trener ima podvaljak kao moja baba od 75 godina a i sise su mu se opustile do zemlje isto kao kod moje babe od 75 godina..  ::)
prisao sam treneru i rekao sam da sam pocetnik i da zelim savete i da mi otkrije program kojim ta devojka radi,odgovor je za anale  ;D
on je napravio toj devojci program,svaki dan grudi-noge  :o
danas sam video u teretani bivseg kriminalca,do juce narkoman i propalitet a danas sa jednim debeljkom u teretani radi mrtvo dizanje, fantazija...  8)  ???
kad se trazi trener,treba se dobro ispitati ko je kakav,mada po meni je bolje da za dzabe dobijes par saveta nekog iskusnog vezbaca nego da placas bb gurua kojem je jedina fizicka aktivnost trcanje krosa u petom osnovne...

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Treneri i "treneri"
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 12, 2015, 06:10:22 posle podne »


danas sam video u teretani bivseg kriminalca,do juce narkoman i propalitet a danas sa jednim debeljkom u teretani radi mrtvo dizanje, fantazija...  8)  ???

da i u cemu je problem?

Van mreže Pavac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 72
Odg: Treneri i "treneri"
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 12, 2015, 06:21:36 posle podne »
poenta je da se ,,kriminalac'' nije nista promenio,vec je hteo laku lovu i namamio debeljka sa svojim bicepsom i prodao mi onu pricu od Kikija Golubovica : vidi biceps,on je on miliona sklekova...  ;D  ::)
naravno,ocajan mu je napravio program-spojio noge i ledja a posle treninga trbusnjaci... i tako svaki dan...
danas je najlakse naci personalnog trenera posto ih ima ,,mali milion'' a dosta njih su tu samo u prolazi i u potrazi za lakom lovom,toliko

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Treneri i "treneri"
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 12, 2015, 08:11:23 posle podne »
Pavac nije nista crno i belo, ne mozes tek tako donositi zakljucke o nekome, narocito sa tvojim nivoom poznavanja tematike. Nemoj da se vredjas, ali tako iskljuciv sa tvojim (i mojim) iskustvom niko ne sme biti.

Steta je sto se ljudi koji ''uce'' sa ''trenerima'' ne angazuju malo vise jer im bukvalno pred nosom cesto rade ljudi koji znaju svoj posao. Osim ako ne lece savest, a i takvih imam osecaj da je poprilicno.


Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Treneri i "treneri"
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 12, 2015, 11:05:56 posle podne »
Dobrog trenera ces videti po dobrom poznavanju osnova, cim krene da ti prodaje price fx 3050 trening, pa onda trx gume pa balansiranje na lopti znas o cemu se radi. A ne zna da pokaze cucanj, bech, propadanje zgib. Ulazio sam u pricu sa takvim trenerima i retko ko zna da ti objasni najosnovnije vezbe. Sreca da su njihovi klijenti kampanjci pa ne prolaze sa povredama. A o ishrani  da i ne govorimo,,, Ali ruku na srce ima i kvlitetnih ljudi koji ne prdaju maglu...

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Treneri i "treneri"
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 13, 2015, 08:11:49 posle podne »
Da zanemarimo da se vodim kao trener, sta vec.

Osnovu mora da zna. Sq, dl, bp, mp bukvalno sve vezbe kako se izvode. Sistem po kojem radi. Cilj klijenta da se ispuni i bez nekih super ekstra mega giga vezbi, sistema itd. Nutritivni deo takodje. Nacin prenosenja znanja da bude na nivou klijenta ne dr medicine. Svaki klijent mora da ima drugaciji pristup, jer su svi razliciti. Svaki detalj, problem, koji klijent ima mora da se zna i da se prema tome i pravi sve.

Hranu itd necu da spominjem. Ako vam neko na pocetku da da od sat vremena pola sata provedete na kardiu, znajte da tu nesto ne stima.

Jako bitna stvar. Kao sto ne sme da se posmatra sve kroz prizmu profesionalnog sportiste, be sme da se posmatra kroz prizmu bb-a, pl-a i nekih drugih specificnih sportova. Naravno, ko je dosao sa ciljem da bude bb ili da trenira tako, onda ok.