Septembar 17, 2024, 04:31:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)  (Pročitano 8188 puta)

Van mreže Symbano

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)
« poslato: Septembar 05, 2015, 07:45:31 posle podne »
Pozdrav svima,imam 16 godina.Idem 7 meseci u teretanu,poslednja 3 aktivno sa dobrom ishranom i suplementacijom.E sad ovako mene zanima da li bih ja mogao da nastavim da idem u teretanu i da jos uvek dizem tegove posto imam krivu kicmu,nisam ni na jedan pregled otisao ali vise nego ocigledno je.Da li samo mogu jos da iskrivim kicmu ili mogu da ojacam te ledjne misice.Znaci zanima me po vasem misljenju da li je bolje da idem negde kod nekog personalnog trenera ili kod fizioterapeuta pa dok ne ispravim da se vratim u teretanu.Mene samo najvise zanima kako je moguce da imam krivu kicmu jer pre teretane sam isao na vaterpolo 4 godine i bas se aktivno bavio sportom,6 puta nedeljno...Ako je potrebno slikacu pa cu da postavim u komentar da vidite kako to izgleda.Hvala unapred svima!

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 195
Odg: Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)
« Odgovor #1 poslato: Septembar 05, 2015, 09:23:32 posle podne »
Pozdrav svima,imam 16 godina.Idem 7 meseci u teretanu,poslednja 3 aktivno sa dobrom ishranom i suplementacijom.E sad ovako mene zanima da li bih ja mogao da nastavim da idem u teretanu i da jos uvek dizem tegove posto imam krivu kicmu,nisam ni na jedan pregled otisao ali vise nego ocigledno je.Da li samo mogu jos da iskrivim kicmu ili mogu da ojacam te ledjne misice.Znaci zanima me po vasem misljenju da li je bolje da idem negde kod nekog personalnog trenera ili kod fizioterapeuta pa dok ne ispravim da se vratim u teretanu.Mene samo najvise zanima kako je moguce da imam krivu kicmu jer pre teretane sam isao na vaterpolo 4 godine i bas se aktivno bavio sportom,6 puta nedeljno...Ako je potrebno slikacu pa cu da postavim u komentar da vidite kako to izgleda.Hvala unapred svima!

Vjerovatno si zajebao nesto nepravilnom formom,uglavnom mos da pogorsas a mos da poboljsas,poboljsaces ako budes popravio formu i koncentrisao se samo na pravilno izvodjenje i jacanje tog dijela koji ti je problematican,takodje ti je jako bitno istezanje,posle svakog treninga.Znaci ne trci za kilazom nego sad formu gledaj i istrzi se sto vise.
Takodje bi valjalo da odradis kontrolu da vidis na cemu si.
Ja imam skoliozu to ti je kad kicma ode u stranu i pravilna forma na mrtvom i hiperextenziji i svakodnevnim istezanjem sam poboljsao.

Ti bi ja mislim trebao da ojacas gorenji dio ledja i srednji primarno a naravno moras cjelokupno tijelo,i trudi se da se uvijek ispravis. :)

Van mreže Symbano

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)
« Odgovor #2 poslato: Septembar 05, 2015, 11:07:44 posle podne »
Pa pazi,ja nikad ali nikad nisam radio vezbe za koje nisam bio 100% siguran da izvodim pravilno.Jedino logicno objasnjenje za kicmu jeste to sto sam u osnovnoj 5-8 razred bio na kompu bar 8h iskrivljen.E sad pazi ja vise ne znam ni sta ni kako i koga da slusam.Doktor mi je rekao da cak zgibove ne bih smeo,a ne mrtva da radim,akada sam bio na jednom pregledu usput nesto dok sam bio bolestan dao mi je uput za Banjicu posto kazu da su tamo najbolji za te deformitete kicme i nazalost nisam otisao posto sam bio sprecen.Je l moze neko da mi kaze ako ima ikakvo iskustvo sa ovom nekom privatnom oridancijom www.kifoza.rs,vidim da tu imaju i slike pre i posle al nesto mi se cini previse dobro da bi bilo istinito

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 195
Odg: Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)
« Odgovor #3 poslato: Septembar 05, 2015, 11:14:39 posle podne »
Pa pazi,ja nikad ali nikad nisam radio vezbe za koje nisam bio 100% siguran da izvodim pravilno.Jedino logicno objasnjenje za kicmu jeste to sto sam u osnovnoj 5-8 razred bio na kompu bar 8h iskrivljen.E sad pazi ja vise ne znam ni sta ni kako i koga da slusam.Doktor mi je rekao da cak zgibove ne bih smeo,a ne mrtva da radim,akada sam bio na jednom pregledu usput nesto dok sam bio bolestan dao mi je uput za Banjicu posto kazu da su tamo najbolji za te deformitete kicme i nazalost nisam otisao posto sam bio sprecen.Je l moze neko da mi kaze ako ima ikakvo iskustvo sa ovom nekom privatnom oridancijom www.kifoza.rs,vidim da tu imaju i slike pre i posle al nesto mi se cini previse dobro da bi bilo istinito

Slusaj,ja sam bio na Banjicu,tamo su me i pratili,tacnije prof. dr. Slavkovic koji je jedan od boljih mozda cak i najbolji za skoliozu u Evropi,za zadnjem pregledu mi je rekao da mogu slobodno da dizem tegove.Trenutno imam krivinu od 19 stepeni,a imao sam od 35 pa sad vidji,u pocetku sam radio samo bodyweight vjezbe i nosi mider (veliki oklop oko stuka koji jako steze koji sam nosio ga 4 mjeseca).Ne kazem da ce tebi mrtvo pomoc,meni oce jer je to taj dio koji ja treba da ojacam,al tebi ce pomoc npr. veslanje u pretklon,vratilo,...
Ako ces da ides negdje ja ti preporucijem Banjicu.Msm naravno da moras poc,al gledaj da sto boljeg doktora izaberes cak i tamo.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)
« Odgovor #4 poslato: Septembar 06, 2015, 02:58:39 posle podne »
ne treba ti mrtvo da bi ojacao taj deo... bilo koji deo kicme mozes da ojacas sa veslanjem , tj . raznim varijantama veslanja... mrtvo treba izbeci ukoliko mozes, stepen povrede je suvise veliki ... mrtvo koriste stalno u pl. jer je to osnovna vezba za snagu... ali diskusi iskacu ko blesavi...

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)
« Odgovor #5 poslato: Septembar 06, 2015, 04:12:17 posle podne »
Ne bih se slozio. Erektore ne mozes imati jake bez cucnja, mrtvog, gma, ekstenzije sa opterecenjem i raznih varijacija iste.

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 195
Odg: Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)
« Odgovor #6 poslato: Septembar 06, 2015, 04:55:22 posle podne »
ne treba ti mrtvo da bi ojacao taj deo... bilo koji deo kicme mozes da ojacas sa veslanjem , tj . raznim varijantama veslanja... mrtvo treba izbeci ukoliko mozes, stepen povrede je suvise veliki ... mrtvo koriste stalno u pl. jer je to osnovna vezba za snagu... ali diskusi iskacu ko blesavi...

Ne kazem da je to njemu potrebno,nego da je meni pomoglo,naravno manja kilaza vise ponavljanja,ne oko 1-3 pon.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)
« Odgovor #7 poslato: Septembar 06, 2015, 05:22:56 posle podne »
Cisto da naglasim da ne pricam napamet. Trenutno imam 5 ljudi sa ovim problemom i svi rade sq, dl, gm, bp, i svima je bolje.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)
« Odgovor #8 poslato: Septembar 06, 2015, 07:36:31 posle podne »
Za sada... cenim Bukas tvoje misljenje, drugo je kada ti radis sa ljudima mrtvo dizanje , ti znas jako dobro da vidis i formu i kilazu, to u svakom slucaju menja neke stvari... nisam nista rekao za druge vezbe... ali mislim da dl nije za svakoga, praksa je pokazala da na toj vezbi je jednostavno mnogo diskusa otislo.. pa sada ko voli nek izvoli...

Van mreže Marko95

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)
« Odgovor #9 poslato: Septembar 06, 2015, 08:30:22 posle podne »
Za sada... cenim Bukas tvoje misljenje, drugo je kada ti radis sa ljudima mrtvo dizanje , ti znas jako dobro da vidis i formu i kilazu, to u svakom slucaju menja neke stvari... nisam nista rekao za druge vezbe... ali mislim da dl nije za svakoga, praksa je pokazala da na toj vezbi je jednostavno mnogo diskusa otislo.. pa sada ko voli nek izvoli...


Nisam dugo pisao ovde, ali reko ajd, mogao bi se ukljuciti malo.

A sta mislis zasto se ljudi povredjuju na ozloglasenom mrtvo dizanju? Odgovor je jednostavan, a to je zato sto ne rade pravilno u 99% slucajeva. Ljudima su najbitnije kilaze, tovari bajo na sipku, pa nek puknu ledja. E to ti je stav dobrog dela vezbaca, koji se mogu naci u svakoj teretani. A kad se povrede, nece prvo reci, e nije mi bila dobra tehnika, kad zalecim ledja, ajd da se posvetim tehnici, pa cu onda da jurim kilaze, nego krenu da pljuju vezbu.

Prvo tehnika pa kilaze. Mislis da bi Milan Vuckovic vukao 350 na mrtvom, da se prvo nije pobrinuo za tehniku i slabe karike.

Znaci prvo i osnovno je potrebno naci ljude koji se razumeju, koji znaju da pokazu kako treba da se izvodi vezba, ako treba i platiti, savladati tehniku i krenuti da se radi, a ne odma pljuvati vezbu.

Bukas radi i online, tako da svima koji imaju neke nesuglasice, a nisu iz Bg-a, iscimajte coveka, platite ga i pomoci ce vam.

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)
« Odgovor #10 poslato: Septembar 06, 2015, 11:06:38 posle podne »
ali mislim da dl nije za svakoga, praksa je pokazala da na toj vezbi je jednostavno mnogo diskusa otislo..
jedan od mnostvo mitova koji hara teretanama

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)
« Odgovor #11 poslato: Septembar 06, 2015, 11:25:53 posle podne »
Ja ne kapiram šta je toliko teško da jednom u životu ispravite leđa kad radite nešto.

suck it up, buttercup

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)
« Odgovor #12 poslato: Septembar 07, 2015, 07:57:19 pre podne »
Zato sto je to slobodan teg i osim ako nemas nekog pored sebe da ti nadgleda formu, pri nekom x tom ponavljanju ces iskriviti ledja , svi znamo da na dl idu uvek vece tezine kad tad i tu nastaje rizik. Lifteri MORAJU da rade dl jer im je taj pokret osnova svega , dl je fenomenalna vezba za opstu snagu , lucenje hormona itd... ali pitaj bekog bildera starijeg kako je gradio ledja,;dosta njih ce ti reci veslanje , zgibovi, veslanje , zgibovi... kazem opet ko ima personalnog trenera , to je vec druga prica, mnogo druga prica

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)
« Odgovor #13 poslato: Septembar 07, 2015, 09:03:44 pre podne »
Zato sto je to slobodan teg i osim ako nemas nekog pored sebe da ti nadgleda formu, pri nekom x tom ponavljanju ces iskriviti ledja , svi znamo da na dl idu uvek vece tezine kad tad i tu nastaje rizik. Lifteri MORAJU da rade dl jer im je taj pokret osnova svega , dl je fenomenalna vezba za opstu snagu , lucenje hormona itd... ali pitaj bekog bildera starijeg kako je gradio ledja,;dosta njih ce ti reci veslanje , zgibovi, veslanje , zgibovi... kazem opet ko ima personalnog trenera , to je vec druga prica, mnogo druga prica
daj bre ne zezaj,pravis bauka od vjezbe
koliko ima samo slucajeva da su krenuli da urade neku glupost i ukocili se,ni makac.
drug je krenuo da zategne carsav na krevetu i ukocilo ga,narednih par nedelja u krevetu proveo,ozbiljno...a takvih primjera imas milion.
niko ne kaze da ledja nije moguce izgraditi bez dla..i dosta njih ce ti reci(bb) da zale sto ne mogu da rade ovu vjezbu,tako da ne treba generalizovati :)
a ako gledamo rizik,rizik je setati ulicom,uci u prodavnicu,prelaziti pjesacki,voziti biciklo bez ruku,itd itd ;)

Van mreže Marko95

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: Dizanje tegova i deformitet kicme(kifoza)
« Odgovor #14 poslato: Septembar 07, 2015, 10:21:56 pre podne »
Zato sto je to slobodan teg i osim ako nemas nekog pored sebe da ti nadgleda formu, pri nekom x tom ponavljanju ces iskriviti ledja , svi znamo da na dl idu uvek vece tezine kad tad i tu nastaje rizik. Lifteri MORAJU da rade dl jer im je taj pokret osnova svega , dl je fenomenalna vezba za opstu snagu , lucenje hormona itd... ali pitaj bekog bildera starijeg kako je gradio ledja,;dosta njih ce ti reci veslanje , zgibovi, veslanje , zgibovi... kazem opet ko ima personalnog trenera , to je vec druga prica, mnogo druga prica


Probaj bp, sq, fsg, gm, biceps pregib, mp ili bilo koju drugu vezbu da radis bez pravilne tehnike izvodjenja i javi nam kakav je ishod....

Sve se da nauciti, tako je i sa tehnikom na mrtvom dizanju i svako ko hoce da nauci tehniku, naucice. I generalno treba ljudi da shvate da je bitnija tehnika i to mnogo bitnija od trpanja kilaze na sipku. Tek kad se savlada tehnika, onda treba poceti lagano sa dodavanjem kilaza.
« Poslednja izmena: Septembar 07, 2015, 10:23:34 pre podne Djani »