Septembar 20, 2024, 01:37:58 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Potrebna pomoc - pocetnik  (Pročitano 3930 puta)

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Potrebna pomoc - pocetnik
« poslato: Avgust 29, 2015, 10:59:01 posle podne »
Pozdrav svima !
Idem u teretanu od marta ove godine aktivno. Imao sam blizu 80 kg kada sam krenuo i cilj mi je bio da smrsam , odnosno da skinem sto vise masnih naslaga i da dobijem na definiciji. Citao sam dosta i informisao se o ishrani , uveo sebi neki plan i programi i za sada sam zadovoljan rezultatima i napretkom , imam 66 - 67 kg i prilicno manje masnoce i vise misicne mase. Od skora sam poceo da pijem Whey protein + dekstroza. Sada kada sam jedan cilj ispunio i dobio volju za jos boljim rezutatima dosao sam do nekih nedoumica pa ako moze neka pomoc iskusnijih clanova.
Naime , posto mi je ostalo malo masnih naslaga na stomaku (nije nesto puno koliko je bilo , ali i dalje ima ) razmisljao sam da ubacim neki sagorevac masti. Dvoumim se izmedju Animal Cuts-a i Dyma Burn Extreme. Na internetu sam procitao da su oba bas jaka. Da li bi ja koji nikada ranije nisam koristio ni jedan sagorevac trebao da prvo pocnem od nekog slabijeg pa tek onda nesto od ova dva ili mogu odmah ? Koji je bolji (verovatno su rezultati i iskustva individualna , al ne znam kako da se odlucim za neka od ta dva :) ) Idem 4x nedeljno u teretanu , da li je to dovoljna fizicka aktivnost za sagorevac ili bi bilo dobro ubaciti i kardio trening ,tj HIIT trening (U mom slucaju HIIT trcanje). Naravno i dalje se pridrzavati ishrane . Nadam se da sam bio jasan. Eto ukratko zanima me da li bi mi pomogao sagorevac da skinem to suvisno salo sa stomaka?
Hvala unapred.

Van mreže Цветко

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 928
Odg: Potrebna pomoc - pocetnik
« Odgovor #1 poslato: Avgust 29, 2015, 11:59:43 posle podne »
Pozdrav, svaka cast na dostignutim rezultatima, ako bi mogao da postavis trenutmo stanje tvoje forme i tvoju ishranu po obrocima i gramazi jer dzabe sagorevac ako ishrana nije adekvatna, mozda je i u pitanju skinny fat, kada ostavis tvoju ishrau i sliku dobices  dalje instrukcije, pozdrav.
« Poslednja izmena: Avgust 30, 2015, 12:01:21 pre podne Цветко »

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Potrebna pomoc - pocetnik
« Odgovor #2 poslato: Avgust 30, 2015, 12:12:50 pre podne »
Evo ovako : :D
Dorucak : Ovsene pahuljice sa jogurtom (5 supenih kasika i nekih 200 ml jogurta Balans 1% mm.) + 4-5 belanaca
Rucak: Belo meso + kuvan krompir sa salatom
Obrok pre treninga: Ovsene pahuljice
Obrok posle treninga: U vecini slucajeva pilece belo meso ( s vremena na vreme umesto belog mesa uzmem svinjske snicle ili ribu) + pirinac, kuvan krompir,pasulj ili grasak i odmah po zavrsetku treninga Whey+dekstroza. Ubacim cesto u jelovnik i sardinu. Voce jedem s vremena na vreme. Testo , odnosno belo brasno , sokove bilo koje vrste i slatkise ne koristim ,desi se nekada ali to je retko kad. Pijem 2,3 x dnevno zeleni caj. Jeste mi ishrana jednolicna i svodi se na par namirnica al trenutno mi toliko budzet dozvoljava. :)
Muci me jos jedna briga , a to je da mi je povecana vrednost Urea-e , doktor kaze verovatno zbog povecanog unosa proteina i zbog toga su mi bubrezi optereceni i trebao bi da smanjim unos istih :S

Van mreže LazarPopovic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 195
Odg: Potrebna pomoc - pocetnik
« Odgovor #3 poslato: Avgust 30, 2015, 01:21:01 pre podne »
Evo ovako : :D
Dorucak : Ovsene pahuljice sa jogurtom (5 supenih kasika i nekih 200 ml jogurta Balans 1% mm.) + 4-5 belanaca
Rucak: Belo meso + kuvan krompir sa salatom
Obrok pre treninga: Ovsene pahuljice
Obrok posle treninga: U vecini slucajeva pilece belo meso ( s vremena na vreme umesto belog mesa uzmem svinjske snicle ili ribu) + pirinac, kuvan krompir,pasulj ili grasak i odmah po zavrsetku treninga Whey+dekstroza. Ubacim cesto u jelovnik i sardinu. Voce jedem s vremena na vreme. Testo , odnosno belo brasno , sokove bilo koje vrste i slatkise ne koristim ,desi se nekada ali to je retko kad. Pijem 2,3 x dnevno zeleni caj. Jeste mi ishrana jednolicna i svodi se na par namirnica al trenutno mi toliko budzet dozvoljava. :)
Muci me jos jedna briga , a to je da mi je povecana vrednost Urea-e , doktor kaze verovatno zbog povecanog unosa proteina i zbog toga su mi bubrezi optereceni i trebao bi da smanjim unos istih :S

To sa ureom,ja mislim,da bi trebao da pijes dosta vode kako bi pomogao bubrezima,i s tim ces mnogo ici u WC i izbacit tu ureu :D
Ovo je moje licno misljenje,i to licno radim (pijem 5-6l vode dnevno),al mozda nisam u pravu.

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Potrebna pomoc - pocetnik
« Odgovor #4 poslato: Avgust 30, 2015, 03:21:25 pre podne »
Tako cu i da uradim , da povecam dnevni unos vode i da malo smanjim unos proteina jedno vreme pa cu opet da odem na kontrolu

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Potrebna pomoc - pocetnik
« Odgovor #5 poslato: Avgust 30, 2015, 08:17:59 pre podne »
Kao sto rekoh pre,urea je uvecana zbog raspada proteina i ako kreatinin nije visestruko uvecan nema problema sa bubrezima.Pogledaj tamo u rezultatima kakvo je stanje sa kreatininom.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Potrebna pomoc - pocetnik
« Odgovor #6 poslato: Avgust 30, 2015, 02:30:42 posle podne »
kolika je visina?

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Potrebna pomoc - pocetnik
« Odgovor #7 poslato: Avgust 30, 2015, 06:18:46 posle podne »
kolika je visina?

Urea : 9.6
Kreatinin : 107

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Potrebna pomoc - pocetnik
« Odgovor #8 poslato: Avgust 30, 2015, 06:19:11 posle podne »
Kao sto rekoh pre,urea je uvecana zbog raspada proteina i ako kreatinin nije visestruko uvecan nema problema sa bubrezima.Pogledaj tamo u rezultatima kakvo je stanje sa kreatininom.

Bio je 107 :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Potrebna pomoc - pocetnik
« Odgovor #9 poslato: Avgust 30, 2015, 08:08:26 posle podne »
Ma koliko si visok ?

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Potrebna pomoc - pocetnik
« Odgovor #10 poslato: Avgust 30, 2015, 08:28:41 posle podne »
Ma koliko si visok ?
Aaaa, haha nisam razumeo :D
nekih 170 cm

Van mreže Bojan92

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 107
Odg: Potrebna pomoc - pocetnik
« Odgovor #11 poslato: Septembar 05, 2015, 12:48:00 posle podne »
Izgleda da niko nema ko mi moze reci nesto konkretno o sagorevacu :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna pomoc - pocetnik
« Odgovor #12 poslato: Septembar 07, 2015, 05:59:35 pre podne »
Izgleda da niko nema ko mi moze reci nesto konkretno o sagorevacu :)

kao i sto si rekao
uzmi prvo slabiji (dyma burn) i napravi se schema prema tvojm paramterima kako se pije i resen problem

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29833