Septembar 19, 2024, 06:31:40 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Početnik, šta uzimati  (Pročitano 3002 puta)

Van mreže Shinra

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Početnik, šta uzimati
« poslato: Avgust 22, 2015, 05:30:38 posle podne »
Pozdrav, imam 20 godina, i malo sam kasno došao pameti i odlučio da počnem da treniram, prevenstveno da bih dobio malo na masi i sredio se. Trenutna kilaža 75 kila, 186cm.
Krenuo sam u teretanu, polako sređujem ishranu ali bih i da ubacim neke suplemente, možda i samo zbog toga da me malo motiviše taj brži napredak.
Planirao sam da uzmem Whey, neki kreatin i da ubacim neki weight gainer, nisam siguran da li smijem da navodim marke, pa za sada neću.
Sad me zanima, da li bi mi ovaj weight gainer bio od kotisti jer ja imam sala na stomaku, dok su mi ruke i noge poprilićno mršave?
Takođe, konzumacija ovoga svega, da li bi to moglo sve da ide u jedan šejk i da se pije sve odjednom, ili bih morao recimo weight gainer odvojeno?
I još jedna stvar, da li i dalje da idem u kalorijski suficit ako budem koristio sve ovo, tj. da li da idem u isti suficit od nekih 700-1000 kalorija i dok pijem gainer zajedno sa wheyom i kreatinom?
Puno hvala!

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Početnik, šta uzimati
« Odgovor #1 poslato: Avgust 22, 2015, 05:53:03 posle podne »
Pozz druze.Nikad nije kasno da krene da se zivi zdravo i trenira tako da samo napred.Moj savet je da kao pocetnik,ukoliko si u mogucnosti,obratis paznju na ishranu tj. da napravis neki plan ishrane shodno tvojim ciljevima.Ishrana je jedan od najbitnijih faktora u celoj prici.Sto se tice suplementacije kao sto i uvek kazem oni su tu da potpomognu ishranu i rade u sinergiji sa pravilnom ishranom.A sto se tice gainer-a...bilo bi dobro da bacis neku sliku da se vidi trenutno stanje mada mislim da sa tom kialzom na tu visinu to salo koje pominjes ne bi trebalo da ti predstavlja problem tj. da nema nesto mnogo masnih naslaga..Makronutrijenti na kojima bi trebalo da se zasniva  ishrana jesu proteini,ugljeni hidrati i zdrave masti..Obrati paznju na pravilno izvodjenje pokreta na treningu i iskoristi benefite koje imas kao pocetnik.U sejk nakon treninga mozes da stavis protein i creatin a pitanje je da li ti gainer uopste treba..Ako imas neko pitanje pucaj,tu smo da se pomazemo..nadam se da sam ti pomogao malo.. ;)

Van mreže Shinra

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Početnik, šta uzimati
« Odgovor #2 poslato: Avgust 22, 2015, 06:39:00 posle podne »
Hvala na odgovoru drug. Počeo sam već sa malo zdravijom ishranom, nikad ja nisam nešto slabo jeo, samo mi se nije primalo, ili sam uglavnom brze stvari jeo, sad nastojim to da izbacim...
A ono, sala ima pomalo na stomaku, ali sam kontao da li bi mi taj weight gainer pomogao da nabacim nešto mase u ruke i noge, iako sam od kad sam počeo da jedem ozbiljnije, dobio skoro 2 kile za 10ak dana :)
Znači kad bih uzeo whey i protein (i eventualno gainer) da li bih mogao da ih recimo smućkam sve u jedan šejker i pijem nakon treninga, tj. da li smiju da stoje ili bih morao da pijem odmah?

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Početnik, šta uzimati
« Odgovor #3 poslato: Avgust 22, 2015, 06:54:51 posle podne »
Hvala na odgovoru drug. Počeo sam već sa malo zdravijom ishranom, nikad ja nisam nešto slabo jeo, samo mi se nije primalo, ili sam uglavnom brze stvari jeo, sad nastojim to da izbacim...
A ono, sala ima pomalo na stomaku, ali sam kontao da li bi mi taj weight gainer pomogao da nabacim nešto mase u ruke i noge, iako sam od kad sam počeo da jedem ozbiljnije, dobio skoro 2 kile za 10ak dana :)
Znači kad bih uzeo whey i protein (i eventualno gainer) da li bih mogao da ih recimo smućkam sve u jedan šejker i pijem nakon treninga, tj. da li smiju da stoje ili bih morao da pijem odmah?
Drugar ako te ne mrzi valjalo bi okvirno da napises trenutno kako se hranis..MOzda ti se nece svideti odgovor ali gainer kao i ostali suplementi ne rade po tom principu kako si naveo..Gainer ti ne moze pomoci da ''nabacis nesto mase u ruke i noge'' vec je za to prvenstveno i prvenstveno zaduzena ISHRANA!!!..Takodje,nema parcijalnog nabacivanja misicne mase a ni skidanja masnih naslaga tj. malo bi da nabacis ruke,grudi a ostalo neka ga..tezi simetricnoj i izbalansiranoj figuri..2 kilograma za 10 dana moze da bude svasta,ne vezuj se slepo za vagu prati ogledalo..Ma najmanji problem je sejker,moze to sve zajedno da se popije samo pitanje je da li ti je potreban gainer,razmisli dobro..nemoj da se ljutis samo pokusavam da ti pomognem drugar..;)

Van mreže Shinra

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Početnik, šta uzimati
« Odgovor #4 poslato: Avgust 23, 2015, 04:49:50 posle podne »
Sad pokušavam da izbacim gluposti sve.. Šta znam, piletina, krompir, ovsene pahuljice, banane, grašak, boranija.. I tako to, mada mi je dosta teško da izbacim neke stvari..
I kod racunjana kalorija, ne znam kako da skontam koliko na primjer kifle imaju, ili nešto piletine, jer ne znam koliko tačno tu ima grama...
I da, kontam to, to su suplementi i idu uz ishranu, ali se nadam da bi mi bar u ovom početnom periodu pomogli, samo je zeznutno što ja ne znam da li cu da skinem salo sa stomaka ako nastavim da unosim više kalorija.. ili ce sve otici na stomak opet xd

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Početnik, šta uzimati
« Odgovor #5 poslato: Avgust 23, 2015, 04:54:20 posle podne »
Mozes da ispises po obrocima kako se hranis? Tako cemo da vidimo prvo sta se treba ispravljati u ishrani, jer to ti je osnova na koju ides sa suplementacijom.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Početnik, šta uzimati
« Odgovor #6 poslato: Avgust 23, 2015, 05:05:42 posle podne »
Sad pokušavam da izbacim gluposti sve.. Šta znam, piletina, krompir, ovsene pahuljice, banane, grašak, boranija.. I tako to, mada mi je dosta teško da izbacim neke stvari..
I kod racunjana kalorija, ne znam kako da skontam koliko na primjer kifle imaju, ili nešto piletine, jer ne znam koliko tačno tu ima grama...
I da, kontam to, to su suplementi i idu uz ishranu, ali se nadam da bi mi bar u ovom početnom periodu pomogli, samo je zeznutno što ja ne znam da li cu da skinem salo sa stomaka ako nastavim da unosim više kalorija.. ili ce sve otici na stomak opet xd
Kao sto rece LeeVu najbolje bi bilo da napises po obrocima kako se hranis,preciziras sta tacno unosis..mesta za kifle nema u ishrani..ali polako...lako cemo za suplemente..

Van mreže Shinra

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Početnik, šta uzimati
« Odgovor #7 poslato: Avgust 23, 2015, 06:47:46 posle podne »
Varira to sve sad, jer sam tek odnedavno počeo, ali otprilike
Doručak: Jaja, Hrenovke, Džem, Pašteta...
Ručak: Piletina, Grašak, Boranija, Pire krompir, Pečeni krompir, Pasulj, Kupus. Paprike...
Večera: Ovsene pahuljice, Salama, Čajna...

Nisam raznovrstan, i sad s tim imam problema, šta bi valjalo ubaciti, šta izbaciti, jer sam svjestan da dosta stvari s liste ne valja...
Hvala momci! ;:D

Van mreže Перун

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 222
Odg: Početnik, šta uzimati
« Odgovor #8 poslato: Avgust 23, 2015, 06:59:46 posle podne »
Pazi, hoces da kupujes suplemente a za dorucak jedes hrenovke i pastetu, mislim...
Gledaj da ti se ishrana sastoji od slozenih ugljenih hidrata i to 4g po kilogramu (pirinac, ovsene pahuljice, krompir), proteina zivotinjskog porekla 2g po kg (sir, meso, jaja), masti 1-1.5g po kg (maslinovo ulje, orasasti plodovi, zumance).
Ne mozes da zivis na pasulju i paprikama i da ocekujes neki rezultat. :)

Lepo ti je Voja sve napisao, procitaj ovu temu i kreni sa citanjem podforuma Nutrition:
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html
« Poslednja izmena: Avgust 23, 2015, 07:03:58 posle podne Перун »

Van mreže LeeVu

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
Odg: Početnik, šta uzimati
« Odgovor #9 poslato: Avgust 23, 2015, 07:16:17 posle podne »
Hteo bih da dodam da trebas da imas nekih 5-6 obroka dnevno i to otprilike, dorucak, rucak, obrok pre treninga, obrok posle treninga i obrok pred spavanje, naravno mozes da ubacis izmedju jos neki obrok, nek ti razmak izmedju obroka bude minimalno oko 2 i po sata a evo ti neka tabelica izvora

Izvori hidrata: ovsene, krompir, pirinac, testenina(integralna)
Izvori proteina: meso, jaja, riba, mlecni proizvodi
Izvori masti: orasasti plodovi(badem, lesnik, kikiriki) maslinovo ulje, jaja(zumance)...

Van mreže Shinra

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Početnik, šta uzimati
« Odgovor #10 poslato: Avgust 23, 2015, 08:10:06 posle podne »
Linkovana tema je super, i poslužiće!
Znam da vamam sve ovo zvuči.. smiješno, ali meni kao nekome ko 20 godina nije pazio šta jede i nikad se nije debljao je poprilično teško da uklopi sve to u neke obroke. :)
Recimo, baš ovaj plan ishrane iz tog posta, da li može da se koriguje nekim drugim naminicama, iz više razloga neke namirnice nisu dostupne uvijek :D

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Početnik, šta uzimati
« Odgovor #11 poslato: Avgust 23, 2015, 08:17:29 posle podne »
Evo Perun i LeeVu su sve to bas lepo slozili...U zavisnosti od finansija planiraj ishranu i namirnice..sa takvom ishranom suplementi ce biti bacene pare..ako imas neka pitanja slobodno pitaj drugar..

Van mreže Shinra

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Početnik, šta uzimati
« Odgovor #12 poslato: Avgust 23, 2015, 11:28:20 posle podne »
Hvala ljudi, nadam se da ću srediti ishranu, pa ću razmotriti kreatin i whey onda, danas mi prolazi pomalo upala, pa ću moći da počnem da planiram fino i trening.
 :) :) :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Početnik, šta uzimati
« Odgovor #13 poslato: Avgust 23, 2015, 11:47:01 posle podne »
Samo polako drug..prvo regulisi ishranu pa onda razmisljaj o suplementaciji..Ako bude trebala pomoc oko treninga tu smo..Pozz... ;)