Oktobar 07, 2024, 01:22:56 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.977 članova - Poslednji član: realnigga
X3MShop banner

Autor Tema: Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)  (Pročitano 6870 puta)

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)
« poslato: Avgust 21, 2015, 10:53:09 pre podne »
Nisam znao gde ovo da stavim pa neka bude ovde za sada.
Zovem se Goran 21god vezbam preko 5 god  i zadnjih nekoliko meseci sam imao malih problema sa aritmijama danas sam otisao kod lekara na pregled rekao mi je da imam nasledjen povisen krvni pritisak imam jos da odradim ultra zvuk i da nosim neki aparat 24h nekoliko dana jednom na svake dve godine.
Inace prvo sto me je pitao pijem li proteine i kreatine  ::)
Rece mi da smanjim unos natrijuma na 5g dnevno,za sada da ne prekidam da vezbam i da ne trebaju lekovi.
Nisam stigao sve da ga pitam sto sam zeleo pa mozda neko ima neki savet.
Da li da pocnem sa cardio treninzima 2-3 nedeljno (radim ih samo tokom djete)
Da li neku hranu da pocnem da izbacujem ili nesto trece bilo sta.
Inace planirao sam da se ceo zivot da se bavim ovim sportom i kad vidim da dodje pravo vreme i uslovi za steroidima i takmicenjima.
Inace ici cu kod jos jednog lekara kada se budem vratio u svoj grad.

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)
« Odgovor #1 poslato: Avgust 21, 2015, 11:11:34 pre podne »
Pozz drugar...jel bi mogao da napises kako se hranis trenutno i koliko kg imas?..Aa sto se tice aparata koji ces nositi mislim da se radi o holter monitoringu koji prati rad srca 24 ili 48 h...Sto se tice kardia mislim da bi od njega mogao da imas samo koristi ali videcemo sta iskusniji kazu po tom pitanju..

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)
« Odgovor #2 poslato: Avgust 21, 2015, 11:15:03 pre podne »
USDA kaže da je preporučen unos soli 2 g za belce koliko se sećam, a naš lekar savetuje 5 :D http://www.ars.usda.gov/SP2UserFiles/Place/80400525/Data/hg72/hg72_2002.pdf
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.618
Odg: Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)
« Odgovor #3 poslato: Avgust 21, 2015, 03:04:29 posle podne »
generalno treba da povedes racuna o unosi soli , holter nosis da bi se uocile nepravilnosti u srcanom radu, ultrazvuk je za sada najbitniji , produzeni EKG si mogao da radis isto , kao i test opterecenja.

e sada, kreatin ali pazi monohidrat NE , krealkalyn moze , svako navlacenje vode tebi ne treba... zaboravi na drkalice preworkaout, sve ostalo moze... masno izbegavaj i tesku hranu , medjutim ako zelis da se ozbiljno bb om bavis na duze staze to neces ni jesti .., ovo izbegavaj zbog zeluca, da ti ne objasnjavam zasto to ima veze sa srcem...
Kardio trening ima benefita ali veruj mi i tezinski trening moze da bude kardio ako napravis dobar pristup , tako da kardio nije obavezan , to je vec menjanje sistema treniranja...

supsi o kojima bi mogao da razmislis ako do sada nisi : omega 3 kardio,  koenzim Q , vitaminsko mineralni kompleks, arginin (dokazano spusta pritisak, izmedju ostalog), ekstrati djumbira, belog luka...

Sto se tice steroida sa povisenim pritiskom se ne bih igrao nikada , mozes lako da zavrsis u bolnici , sada u to se ne razumem uopste dovoljno , pogotovo ne na tom nivou da bih mogao da ti kazem da postoji neka kombinacija koja ce najmanje da ti utice na hipertenziju... ne znam ni ko bi smeo o tome da te savetuje... sigurno bi osetio posledice...

 

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)
« Odgovor #4 poslato: Avgust 21, 2015, 07:12:00 posle podne »
generalno treba da povedes racuna o unosi soli , holter nosis da bi se uocile nepravilnosti u srcanom radu, ultrazvuk je za sada najbitniji , produzeni EKG si mogao da radis isto , kao i test opterecenja.

e sada, kreatin ali pazi monohidrat NE , krealkalyn moze , svako navlacenje vode tebi ne treba... zaboravi na drkalice preworkaout, sve ostalo moze... masno izbegavaj i tesku hranu , medjutim ako zelis da se ozbiljno bb om bavis na duze staze to neces ni jesti .., ovo izbegavaj zbog zeluca, da ti ne objasnjavam zasto to ima veze sa srcem...
Kardio trening ima benefita ali veruj mi i tezinski trening moze da bude kardio ako napravis dobar pristup , tako da kardio nije obavezan , to je vec menjanje sistema treniranja...

supsi o kojima bi mogao da razmislis ako do sada nisi : omega 3 kardio,  koenzim Q , vitaminsko mineralni kompleks, arginin (dokazano spusta pritisak, izmedju ostalog), ekstrati djumbira, belog luka...

Sto se tice steroida sa povisenim pritiskom se ne bih igrao nikada , mozes lako da zavrsis u bolnici , sada u to se ne razumem uopste dovoljno , pogotovo ne na tom nivou da bih mogao da ti kazem da postoji neka kombinacija koja ce najmanje da ti utice na hipertenziju... ne znam ni ko bi smeo o tome da te savetuje... sigurno bi osetio posledice...
Inace do sada nisam znao o unosu soli ja sam ga stavljao u velikim merama mislim da sam isao i do 7-8g dnevno...
Ekg jedan radio pre 20dana male aritmije danas radio drugi sve ok
u utorak idem da radim ultra zvuk i da vidim holter pa cu videti da li je nesto sto treba da obratim paznju ili je sve ok,mada dosta se ja i na nervnoj bazi tripujem svestam sam toga,pogotovo danas kad me je lekar pregledao i merio pritisak ubedacio sam se pre nego sto sam seo na stolicu poce srce da mi lupa kao da idem u klanicu i izmeri mi 140 i zbog tog 140 mi je obratio paznju na povisen pritisak.
Sto se supsa tice upravo uzimam whey i creatin monohidrat.
Zadnje vreme opasno sam junkao sa hranom solio kao debil i bataljivao se od treninga samo sam slagao jedno na drugo.
Inace da navedem nisam koristio steroide nikada.

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)
« Odgovor #5 poslato: Avgust 21, 2015, 07:16:47 posle podne »
Pozz drugar...jel bi mogao da napises kako se hranis trenutno i koliko kg imas?..Aa sto se tice aparata koji ces nositi mislim da se radi o holter monitoringu koji prati rad srca 24 ili 48 h...Sto se tice kardia mislim da bi od njega mogao da imas samo koristi ali videcemo sta iskusniji kazu po tom pitanju..
Prestao sam da radim budzet je veoma ogranicen
Dnevno =  500g piletine 250g sira 1 tunjevina 5jaja 300g pirinca 800g krompira salata (krastavac,brokoli,karfiol,kupus zelena) 400g dnevno on masti uglavnom maslinovo polivam salatu po nekad ubacim oras ili badem do 100g. whey+creat dex+malto posle treninga.
185cm 80kg
INACE ZABORAVIO SAM DA NAPOMENEM
kaze mi lekar da sam zdrav ali da se proverim sa ultra zvukom i holterom pa ako je SLUCAJNO srce uvecano posle ultra zvuka da prestanem skroz da se bavim ovim sportom   :o  ???
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2015, 07:20:48 posle podne Goran_Ca »

Van mreže MrT

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 457
Odg: Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)
« Odgovor #6 poslato: Avgust 21, 2015, 07:56:08 posle podne »
Pogresne stvari poredis. 2.4g NATRIJUMA dnevno, a to je oko 5gr soli, tj. Natrijum-Hlorida (jer je deo toga Hlor)

USDA kaže da je preporučen unos soli 2 g za belce koliko se sećam, a naš lekar savetuje 5 :D http://www.ars.usda.gov/SP2UserFiles/Place/80400525/Data/hg72/hg72_2002.pdf

Van mreže marelli

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 882
    • http://www.bsdserbia.org
Odg: Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)
« Odgovor #7 poslato: Avgust 21, 2015, 10:03:07 posle podne »
bavis se BB 5god, mislim, imas ono sto se zove sportsko srce, srce koje se prilagodilo naporima kojima je izlozeno,
pa to svaki sportista ima, kad prestanes da se bavis sportom i ono se smanji ...

pa nemas ti insuficijenciju srca i to ...
Samsung NX1000

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)
« Odgovor #8 poslato: Avgust 21, 2015, 10:11:05 posle podne »
bavis se BB 5god, mislim, imas ono sto se zove sportsko srce, srce koje se prilagodilo naporima kojima je izlozeno,
pa to svaki sportista ima, kad prestanes da se bavis sportom i ono se smanji ...

pa nemas ti insuficijenciju srca i to ...
Brate to mi je prvo sto mi je palo na pamet i nadam se da je to  :)
Ali za svaki slucaj isprovericu se ceo radi sebe i da skinem teret sa glave.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)
« Odgovor #9 poslato: Avgust 22, 2015, 09:36:02 pre podne »
bavis se BB 5god, mislim, imas ono sto se zove sportsko srce, srce koje se prilagodilo naporima kojima je izlozeno,
pa to svaki sportista ima, kad prestanes da se bavis sportom i ono se smanji ...

pa nemas ti insuficijenciju srca i to ...

meni je sportosko srce ustanovljeno jos davne 1985 god,kada se i tome znalo gotovo pa nista osim recenice "sportsko srce"
tako da....

Van mreže marelli

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 882
    • http://www.bsdserbia.org
Odg: Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)
« Odgovor #10 poslato: Avgust 22, 2015, 01:30:30 posle podne »
mislim, ako je srce uvećano i ako se sumnja na njegovo oboljenje, pored visokog pritiska, javili bi
se još neki simptomi (zamaranje, oticanje nogu ...)
Samsung NX1000

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)
« Odgovor #11 poslato: Avgust 22, 2015, 03:06:04 posle podne »
mislim, ako je srce uvećano i ako se sumnja na njegovo oboljenje, pored visokog pritiska, javili bi
se još neki simptomi (zamaranje, oticanje nogu ...)
Ma jok bre kakvo zamaranje i oticanje nogu..
Otisao sam da se pregledam jer sam imao male aritmije koje su pocele pre 4-5 meseci ali u zadnjih mesec dana ni 1 nisam osetio i danas dosao u zajecar sestra mi rece ima neku vezu u bolnici nekog lekara pa ja bezveze otisao da me pogleda zbog sebe cisto.
a pocetkom meseca odradio 1 ekg u bonici gde sam radio kaze mi lekar imao neke male aritmije a juce kad me pregledao ovaj lekar u zajecaru i uradio ekg dobar skroz.
Saslusao me kako disem i izmerio mi pritisak i napisao mi hipertenziju  ???
Kaze u Cacku da uradim ultra zvuk i holter cisto za svaki slucaj

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.618
Odg: Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)
« Odgovor #12 poslato: Avgust 22, 2015, 05:40:15 posle podne »
to sto ti je jednom izmeren visi pritisak uopste ne mora da znaci da imas pre svega hipertenziju.... pritisak varira , on nikada nije isti ...

Van mreže Steam

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)
« Odgovor #13 poslato: Avgust 22, 2015, 06:30:17 posle podne »
to sto ti je jednom izmeren visi pritisak uopste ne mora da znaci da imas pre svega hipertenziju.... pritisak varira , on nikada nije isti ...
Znam saslusao me kako disem i rece po krvnim sudovima vidim da imas povisen krvi pritisak to si verovatno nasledio od nekoga..
A pre nego sto mi je izmerio pritisak sav sam se uznemirio taj osecaju bolnici mi bas nimalo ne prija i izmerio mi 140
i napisa hipertenziju.
Ne znam stvarno...
Videcu kuci kad budem dosao sa ultra zvukom i holterom.  :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.618
Odg: Nasledjen povisen krvi pritisak (pomoc)
« Odgovor #14 poslato: Avgust 22, 2015, 06:42:38 posle podne »
hahah po krvnim sudovima se dijagnostikuje v.pritisak... odlicno!