Septembar 19, 2024, 06:24:26 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Whey proteini između tegova i kardio  (Pročitano 4218 puta)

Van mreže Vilim

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Whey proteini između tegova i kardio
« poslato: Avgust 20, 2015, 11:12:00 posle podne »
Zdravo svima!

U roku od nekoliko meseci sam skinuo oko 20 kg, ostaje mi još desetak do moje optimalne težine. U ovome su mi najviše pomogli teretana i kardio, i naravno pravilna ishrana. Međutim, imam jednu nedoumicu. Pre određenog vremena sam počeo da koristim whey proteine. Moj trening se obično sastoji od tegova, za kojim sledi kardio od 45-60 min. Čitao sam da proteine treba uzimati odmah posle treninga ili najkasnije pola sata. Međutim, ja ponekad radim čak i sat vremena kardio posle vežbi sa tegovima. Da li u ovom slučaju mogu da uzimam šejk posle vežbi sa tegovima, a zatim da radim kardio? Ili nije problem čak i ako uzimam proteine posle kardio od sat vremena?  :-\ Na koji način će telo bolje da ih iskoristi za izgradnju mišića?

I još jedno pitanje: postoji li još nešto od suplemenata koji bi mi pomogli na izgradnji mišića i gubljenju masnih naslaga, ili će mi proteini biti dovoljni za početak?

Hvala unapred!  :D

   

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Whey proteini između tegova i kardio
« Odgovor #1 poslato: Avgust 20, 2015, 11:50:04 posle podne »
Pozz druze.Pre svega svaka cast na postignutom rezultatu.Sto se tice prvog pitanja mislim da Pwm(protein)mozs da popijes nakon svefa toga tj. nakon treninga sa tegovima i cardia.Ne postoji suplement koji direktno utice na izgradnju misicne mase vec postoje suplementi koji u sklopu sa pravilnom ishranim daju odlicne rezultate..Suplementi rade u sinergiji sa dobrom i pravilnom ishranom prilagodjenoj svakom pojedincu..Po mom misljenju proces dobijanja misicne mase i gubljenja masnih naslaga bi trebalo da razdvojis tj. skines preostale masne naslage pa se onda posvetis kvalitetnoj misicnoj masi.Suplementi koji ti uz sredjenu ishranu mogu pomoci u skidanju masnih naslaga jesu sagorevaci masti....Pored proteina u zavisnosti od finansijske situacije uvek mozes da ubacis Omega 3 kao i neki vitaminskomineralni kompleks,aminokiseline(glutamin,BCAA)..nadam se da sam ti malo pomogao..pozz,sve najbolje..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Whey proteini između tegova i kardio
« Odgovor #2 poslato: Avgust 21, 2015, 05:50:34 pre podne »
Pozz druze.Pre svega svaka cast na postignutom rezultatu.Sto se tice prvog pitanja mislim da Pwm(protein)mozs da popijes nakon svefa toga tj. nakon treninga sa tegovima i cardia.Ne postoji suplement koji direktno utice na izgradnju misicne mase vec postoje suplementi koji u sklopu sa pravilnom ishranim daju odlicne rezultate..Suplementi rade u sinergiji sa dobrom i pravilnom ishranom prilagodjenoj svakom pojedincu..Po mom misljenju proces dobijanja misicne mase i gubljenja masnih naslaga bi trebalo da razdvojis tj. skines preostale masne naslage pa se onda posvetis kvalitetnoj misicnoj masi.Suplementi koji ti uz sredjenu ishranu mogu pomoci u skidanju masnih naslaga jesu sagorevaci masti....Pored proteina u zavisnosti od finansijske situacije uvek mozes da ubacis Omega 3 kao i neki vitaminskomineralni kompleks,aminokiseline(glutamin,BCAA)..nadam se da sam ti malo pomogao..pozz,sve najbolje..

BRAVO!

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Whey proteini između tegova i kardio
« Odgovor #3 poslato: Avgust 21, 2015, 06:41:48 pre podne »
Hvala Peksone..Idemo daljee... ;)

Van mreže Vilim

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Whey proteini između tegova i kardio
« Odgovor #4 poslato: Avgust 25, 2015, 12:45:46 pre podne »
Hvala ti Vojo, rešio si mi glavnu nedoumicu!
O ishrani naravno vodim računa i gledam na suplemente samo kao na nešto što može da bude od pomoći.

Ajde da te davim još malo (a i druge sa foruma, možda je neko već imao iskustva): radi se dakle o sagorevačima masti.
Koristim CLA i vitamine već neko vreme, ubacujem uskoro Omega 3, ali bih hteo da ubacim još nešto od sagorevača. Ja ne znam šta se sve nudi na našem tržištu,. Tamo sam našao još neke proizvode i vidim u komentarima da ljudi koriste više, čak 3-4 sagorevača u isto vreme.

Ono što meni izgleda najzanimljivije je:

Thermopure
L Carnitine
Chromium Picolinate
Ima naravno i glutamin i BCAA, ali sam u nedoumici šta koristiti od svega navedenog...  :-\ Ima li uopšte svrhe da koristim sve, i ako ne, koju kombinaciju napraviti? Potpuno sam izgubljen u svim ovim proizvodima...  :-\

« Poslednja izmena: Avgust 25, 2015, 05:35:14 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Whey proteini između tegova i kardio
« Odgovor #5 poslato: Avgust 25, 2015, 05:36:35 pre podne »
Hvala ti Vojo, rešio si mi glavnu nedoumicu!
O ishrani naravno vodim računa i gledam na suplemente samo kao na nešto što može da bude od pomoći.

Ajde da te davim još malo (a i druge sa foruma, možda je neko već imao iskustva): radi se dakle o sagorevačima masti.
Koristim CLA i vitamine već neko vreme, ubacujem uskoro Omega 3, ali bih hteo da ubacim još nešto od sagorevača. Ja ne znam šta se sve nudi na našem tržištu,. Tamo sam našao još neke proizvode i vidim u komentarima da ljudi koriste više, čak 3-4 sagorevača u isto vreme.

Ono što meni izgleda najzanimljivije je:

Thermopure
L Carnitine
Chromium Picolinate
Ima naravno i glutamin i BCAA, ali sam u nedoumici šta koristiti od svega navedenog...  :-\ Ima li uopšte svrhe da koristim sve, i ako ne, koju kombinaciju napraviti? Potpuno sam izgubljen u svim ovim proizvodima...  :-\



da samo sto tebi NI JEDAN jedini nema aposlutno nikakvu ulogu,tj mozda malo crhom moze pomoci oko ins osetljisvoti,mada s obzirom da nije keto dijeta,i to je gubljenje vremena.

tako da......
i da
zabranjeno je linkovanje

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Whey proteini između tegova i kardio
« Odgovor #6 poslato: Avgust 25, 2015, 10:51:05 pre podne »
Hvala ti Vojo, rešio si mi glavnu nedoumicu!
O ishrani naravno vodim računa i gledam na suplemente samo kao na nešto što može da bude od pomoći.

Ajde da te davim još malo (a i druge sa foruma, možda je neko već imao iskustva): radi se dakle o sagorevačima masti.
Koristim CLA i vitamine već neko vreme, ubacujem uskoro Omega 3, ali bih hteo da ubacim još nešto od sagorevača. Ja ne znam šta se sve nudi na našem tržištu,. Tamo sam našao još neke proizvode i vidim u komentarima da ljudi koriste više, čak 3-4 sagorevača u isto vreme.

Ono što meni izgleda najzanimljivije je:

Thermopure
L Carnitine
Chromium Picolinate
Ima naravno i glutamin i BCAA, ali sam u nedoumici šta koristiti od svega navedenog...  :-\ Ima li uopšte svrhe da koristim sve, i ako ne, koju kombinaciju napraviti? Potpuno sam izgubljen u svim ovim proizvodima...  :-\
Ma nema na cemu i necemo da se davimo buraz..hahah,salim se malo.. :D
Sagorevace masti, kao sto rekoh, prati pravilna ishrana.Pedja je sve rekao  i mislim da nema sta da ti ne bude jasno tj.nema razloga da budes izgubljen.Ukoliko vodis racuna o ishrani,dobar trening,neki sagorevac masti,omega 3  i vitaminskomineralni kompleks i ,po mom misljenju, to je to dok se ne resis tih preostalih naslaga.Odes na Ogistra Shop i u kategoriji sagorevaci nadjes nesto za sebe,kao i omega 3 i vitamine i minerale ...JEDNO JE DRUGAR STO TEBI IZGLEDA ZANIMLJIVO A DRUGO STA JE TEBI ZAISTA POTREBNO SHODNO TVOJOJ ISHRANI,PROCENTU MASTI itd....da ne davim vise Pedja je sve rekao tako da..Pozz sve najbolje..ako treba nesto tu smo..:)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Whey proteini između tegova i kardio
« Odgovor #7 poslato: Avgust 25, 2015, 11:56:55 pre podne »
Hvala ti Vojo, rešio si mi glavnu nedoumicu!
O ishrani naravno vodim računa i gledam na suplemente samo kao na nešto što može da bude od pomoći.

Ajde da te davim još malo (a i druge sa foruma, možda je neko već imao iskustva): radi se dakle o sagorevačima masti.
Koristim CLA i vitamine već neko vreme, ubacujem uskoro Omega 3, ali bih hteo da ubacim još nešto od sagorevača. Ja ne znam šta se sve nudi na našem tržištu,. Tamo sam našao još neke proizvode i vidim u komentarima da ljudi koriste više, čak 3-4 sagorevača u isto vreme.

Ono što meni izgleda najzanimljivije je:

Thermopure
L Carnitine
Chromium Picolinate
Ima naravno i glutamin i BCAA, ali sam u nedoumici šta koristiti od svega navedenog...  :-\ Ima li uopšte svrhe da koristim sve, i ako ne, koju kombinaciju napraviti? Potpuno sam izgubljen u svim ovim proizvodima...  :-\
Ma nema na cemu i necemo da se davimo buraz..hahah,salim se malo.. :D
Sagorevace masti, kao sto rekoh, prati pravilna ishrana.Pedja je sve rekao  i mislim da nema sta da ti ne bude jasno tj.nema razloga da budes izgubljen.Ukoliko vodis racuna o ishrani,dobar trening,neki sagorevac masti,omega 3  i vitaminskomineralni kompleks i ,po mom misljenju, to je to dok se ne resis tih preostalih naslaga.Odes na Ogistra Shop i u kategoriji sagorevaci nadjes nesto za sebe,kao i omega 3 i vitamine i minerale ...JEDNO JE DRUGAR STO TEBI IZGLEDA ZANIMLJIVO A DRUGO STA JE TEBI ZAISTA POTREBNO SHODNO TVOJOJ ISHRANI,PROCENTU MASTI itd....da ne davim vise Pedja je sve rekao tako da..Pozz sve najbolje..ako treba nesto tu smo..:)

ma dobro
koliko sam ukapirao da momak/covek ne zivi u srb ,tako da to i nije sada bitno,vec me malo cudi da ako vec uzima na tim sajtovima,mora da postoji neki chat ili cal free u vezi pitanja
Ipak su to stranci jbg i kod njih je to malo razvijenije :)

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.108
Odg: Whey proteini između tegova i kardio
« Odgovor #8 poslato: Avgust 25, 2015, 12:30:04 posle podne »
Sigurno postoji Peksone..mora da se daju neke informacije prilikom kupovine,sta znam..:)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Whey proteini između tegova i kardio
« Odgovor #9 poslato: Avgust 25, 2015, 01:01:36 posle podne »
Sigurno postoji Peksone..mora da se daju neke informacije prilikom kupovine,sta znam..:)

;)

Van mreže Vilim

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Whey proteini između tegova i kardio
« Odgovor #10 poslato: Avgust 27, 2015, 10:16:10 pre podne »
Svakako da postoji, ali po njima bih trebao da koristim 4-5 različitih proizvoda od gore navedenih, dok ove saznajem da mi većina toga neće koristiti..
Tako da, marketing je marketing, a ovde smo na neutralnom terenu!  ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Whey proteini između tegova i kardio
« Odgovor #11 poslato: Avgust 27, 2015, 11:01:05 pre podne »
Svakako da postoji, ali po njima bih trebao da koristim 4-5 različitih proizvoda od gore navedenih, dok ove saznajem da mi većina toga neće koristiti..
Tako da, marketing je marketing, a ovde smo na neutralnom terenu!  ;)

pa marketing jeste marketing i cilj jeste da se proda,ali nekada nije samo PRODATI,PRODATI I SAMO PRODATI,vec treba imati obraz,a pogtovo u smislu da ne bi trebalo ljudima pricati gluposti,bio neutralni teren ili ne ;)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Whey proteini između tegova i kardio
« Odgovor #12 poslato: Avgust 27, 2015, 01:53:28 posle podne »
Svakako da postoji, ali po njima bih trebao da koristim 4-5 različitih proizvoda od gore navedenih, dok ove saznajem da mi većina toga neće koristiti..
Tako da, marketing je marketing, a ovde smo na neutralnom terenu!  ;)
Pa ako hoces sigurno da dobro odradis posao , verovatno ce ti biti potrebna adekvatna suplementacija... zavisi i koliki ti je body fat isto i sta zelis da postignes... bcaa i glm igraju ulogu kao antikatabolici, sagorevaci ubrzavaju metabolizam masti , multivitamini su ti tu da ti odrzavaju imuni sistem jakim kao i uloga antioksidanasa... Sada ishrana kao sto je ovde neko rekao je bas nekih 80 posto price ako ne i vise... recimo ako zelis samo da skidas masti i to ti je prioritet u slucaju da ne maris sta ce uz to sve da ti se skine, znaci da spustas kilazu , sagorevac , neki multivitamin  je skroz ok opcija i naravno regulisana ishrana ... ali ako si radio ko mazga d anabacis neki misic pa zelis da se malo isklesas, onda bi treba da uzmes u obzir kao jako bitnu ulogu antikatabolike... zavisi od svega i dal si pocetnik itd... samo kardio od 45 do 60 minuta je recimo po meni mnogo ... pogotovo ako je posle tegova... kombinuj hiit kardio i neki low intesity po 20-25 min, kada radis sa utezima , smanji pauzu izmedju serija , vezbi , povecaj broj ponavljanja , trazi neku optimalnu tezinu gde ces vec poceti dobro da se znojis na treningu sa tegovima, obavezno radi noge... probaj kombinuj ...i trening sa tegovima moze da bude kardio... naravno whey je uvek pod obavezno ... eto recimo whey , sagorevac i multivitamin od supsa za spustanje kilaze...