Oktobar 18, 2024, 04:25:03 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.327 poruka u 18.770 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Misicna definicija  (Pročitano 6395 puta)

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Misicna definicija
« poslato: Jul 06, 2015, 05:58:06 posle podne »
Ovako, imam par pitanja u vezi definicije.

Cuo sam da za definiciju treba vezbati sa manjom tezinom a veliki broj ponavljanja.

Pa spored toga sam ja ovako rasporedio raspored treninga, pa recite mi jeli to dobro ili ne.

Ponedeljak:
Biceps (Standing Barbel Curl) 1 seriju od po 300 ponavljanje (Tezina: 2kg) mogu i vise od toga a to cu ovih dana da zgolemim do 400-500
Sklekovi
Trbusnjaci (300 ponavljanja, 2 puta ujutro i uvece)
Kardio Trening (Trcanje od po 20 km tempo)

Utorak:
Kardio Trening (Trcanje 20 km tempo)

Sreda:
Kardio Trening
Trbusnjaci
Biceps (Dumbell Curl Standing 2 serie od po 100 ponavljanja, Standing Barbel Curl 1 serija od po 300 ponavljanje)

Ovako mi ide trening skoro svaki dan osim jedan dan ako odmorim (u mom slucaju retko odmaram jer mislim da nema potrebe odmarati 1 dan bez vezbanje ili vise s obzirom da ja odmaram kad spavam, spavam po 10h  nekad vise :D )

Posto radim definiciju, jel dobra ta kilaza (2 kg) sa vise ponavljanja

Ovako sam poceo 1-2 dana  pa da vidim promene.

Neki savet za definiciju?

Kad sam radio za definiciju sa visom kilazom npr 10 kg, nije mi nikad ni uspelo, osim sto uvecam ruku, al to ne zelim jer hocu sad da izdefinisem ruku pa kasnije kad radim za vise tezine da mi misic raste u formi.

Edit: Takodje vezbam i  Zgibove



Citat
Preuzeto sa muskimagazin(dot)rs

Bitno da znate samo jednu stvar ako želite definiciju, a to je „VIŠE PONAVLJANJA SA MANJIM TEŽINAMA“. To je osnovna razlika između treninga za definiciju i masu.
« Poslednja izmena: Jul 06, 2015, 06:01:46 posle podne oldschool »

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Misicna definicija
« Odgovor #1 poslato: Jul 06, 2015, 06:29:46 posle podne »
Moj predlog ti je da i utorkom uglavis nekako biceps, ako imas vremena. Jos nesto, ja mislim da bi ipak trebalo da se drzis tegova od 1,5kg a ako bas nemas onda i 1kg nije lose.
Edit: Nisi napomenuo da li radis brachials, ako si slucajno zaboravio, to je neizostavni deo svakog kvalitetnog treninga ;)
« Poslednja izmena: Jul 06, 2015, 06:31:34 posle podne Kokiroki »

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Misicna definicija
« Odgovor #2 poslato: Jul 06, 2015, 06:52:30 posle podne »
Moj predlog ti je da i utorkom uglavis nekako biceps, ako imas vremena. Jos nesto, ja mislim da bi ipak trebalo da se drzis tegova od 1,5kg a ako bas nemas onda i 1kg nije lose.
Edit: Nisi napomenuo da li radis brachials, ako si slucajno zaboravio, to je neizostavni deo svakog kvalitetnog treninga ;)
Radim Brachials, to ne izostavljam ga ja :D Iako me zezas :D

Naravno promenicu i u Utorak ima da uglavim sve vezbe kao i trbusnjaci. Jos neki savet? serije, ponavljanja itd xD :D

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Misicna definicija
« Odgovor #3 poslato: Jul 06, 2015, 07:10:26 posle podne »
Samo pici buraz tako, ima da budes kao Jeff Seid

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Misicna definicija
« Odgovor #4 poslato: Jul 06, 2015, 07:14:31 posle podne »
Ja mislim da odavno ovde nisam video ovakav bzvz plan, bez uvrede:)) pa ja mislim da ce se ovo "ponavljanja za def i masu vrteti po teretanama do 5 svetskog rata..:) iskreno ko ti je rekao da tako radis za definiciju? kljuc za def ti je kardio(npr trcanje,plivanje) + adekvatna ishrana. dobronameran savet! au sad vidim da radis skoro samo biceps ..HIT:))) ali ne intervalni trening nego u smislu smeha haha do jaja... A da ..Kokiroki koji si Petar Lozačov hahaha bravo
« Poslednja izmena: Jul 06, 2015, 07:25:44 posle podne Don87 »
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Misicna definicija
« Odgovor #5 poslato: Jul 06, 2015, 07:45:44 posle podne »
Ja mislim da odavno ovde nisam video ovakav bzvz plan, bez uvrede:)) pa ja mislim da ce se ovo "ponavljanja za def i masu vrteti po teretanama do 5 svetskog rata..:) iskreno ko ti je rekao da tako radis za definiciju? kljuc za def ti je kardio(npr trcanje,plivanje) + adekvatna ishrana. dobronameran savet! au sad vidim da radis skoro samo biceps ..HIT:))) ali ne intervalni trening nego u smislu smeha haha do jaja... A da ..Kokiroki koji si Petar Lozačov hahaha bravo
Kardio vec praktikujem kao sto sam napisao gore (Trcim oko 6 km u jednom pravcu tempo).

Ali to da jedan moj drug praktikuje za def manju tezinu (2 kg sa vise ponavljanja) vec ga oformio, licno sam se uverio jer sam ga gledao kako trenira.
Hah, od kardio samo nece nicega da se oformi, to ti kazem jer sam ranije dok sam igrao fudbal, trcio sam ko konj, a ipak od definicije nista.
Pa sad ovo mi je vec 2 dan, a vec ceo dan osecam bol u misicima to znaci da zasad je sve ok. Oko ishrane tu se slazem, ali sad ja masu dovoljno imam tako da necu samo da imam masu, vec fora je u definiciju. Trbusnjaci mi se vec vide, a da sam ih radio 2x nedeljno, nista od toga.

Zato sam pitao oko ovog, jer sad sam krenuo na definiciju i naravno pazim koliko kalorie unosim.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.624
Odg: Misicna definicija
« Odgovor #6 poslato: Jul 06, 2015, 08:45:31 posle podne »
citaj malo forum , masa kao i definicija se rade u kuhinji , HIT kardio je sredstvo koje treba da pripomogne... ali bez ishrane nista... to sa 2 kg je mlacenje da ne kazem cega po slami... Nemojte ljudi ovakve teme i budalastine , ovo bi admini trebali da brisu... cist spam...

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Misicna definicija
« Odgovor #7 poslato: Jul 06, 2015, 10:16:15 posle podne »
citaj malo forum , masa kao i definicija se rade u kuhinji , HIT kardio je sredstvo koje treba da pripomogne... ali bez ishrane nista... to sa 2 kg je mlacenje da ne kazem cega po slami... Nemojte ljudi ovakve teme i budalastine , ovo bi admini trebali da brisu... cist spam...

Pa ako ti tako mislis onda okej, ne ljutim se ja. Ja sam licno video kako moj drug za def trenira sa 2kg teg i to sa preko 100 ponavljanja za definiciju, i sad mu je misic sve izdefinisan na ruku, ne kazem ja da je samo do vezbanje kljuc definicije, ali pojenta je kao sto u prvom postu sam citirao kazu "Vise ponavljanja sa manjom tezinom za definiciju" Pa sad ti zakljuci.

Sto manja tezina a sto vise ponavljanja to je bolje za definiciju. Izvinjavam se za ovaj referat, nego sam trazio neki predlog. Za Kardio reko sam ti da vec radim to svaki dan, ali nije sve pojenta u kardiu, moj drug radi kardio al i vezba sa manjom tezinom (2 kg) da se ne ponavljam stalno.

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Misicna definicija
« Odgovor #8 poslato: Jul 06, 2015, 10:24:24 posle podne »
Pa i ja ti kazem nije pojenta u kardiju, ali ipak je tvoj drug napredniji od tebe, tebi je 2kg previse

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.624
Odg: Misicna definicija
« Odgovor #9 poslato: Jul 07, 2015, 01:23:39 pre podne »
citaj malo forum , masa kao i definicija se rade u kuhinji , HIT kardio je sredstvo koje treba da pripomogne... ali bez ishrane nista... to sa 2 kg je mlacenje da ne kazem cega po slami... Nemojte ljudi ovakve teme i budalastine , ovo bi admini trebali da brisu... cist spam...

Pa ako ti tako mislis onda okej, ne ljutim se ja. Ja sam licno video kako moj drug za def trenira sa 2kg teg i to sa preko 100 ponavljanja za definiciju, i sad mu je misic sve izdefinisan na ruku, ne kazem ja da je samo do vezbanje kljuc definicije, ali pojenta je kao sto u prvom postu sam citirao kazu "Vise ponavljanja sa manjom tezinom za definiciju" Pa sad ti zakljuci.

Sto manja tezina a sto vise ponavljanja to je bolje za definiciju. Izvinjavam se za ovaj referat, nego sam trazio neki predlog. Za Kardio reko sam ti da vec radim to svaki dan, ali nije sve pojenta u kardiu, moj drug radi kardio al i vezba sa manjom tezinom (2 kg) da se ne ponavljam stalno.

Ma znam sta hoces da kazes, ali ima mnogo bolji pristup celoj toj prici , procitaj malo forum , izdvoj vreme pa probaj ,eksperimetnisi ...

Van mreže bane802

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 213
  • 200cm 132 kg
Odg: Misicna definicija
« Odgovor #10 poslato: Jul 07, 2015, 02:14:41 pre podne »
Sapunjanje macora na definiciji nije dozvoljeno, jer se u tom poslu gubi 20 - 30gr testosterona, dok oni bilderi kupuju 2gr za nedelju dana. Znaci poenta je bez sapunjanja 8 ili 12 ili 16 nedelja, zavisi koliku definiciju zelis.  8)

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Misicna definicija
« Odgovor #11 poslato: Jul 07, 2015, 10:10:21 pre podne »
Pa i ja ti kazem nije pojenta u kardiju, ali ipak je tvoj drug napredniji od tebe, tebi je 2kg previse
Zasto mislis, danas sa 2 kg uspeo sam 400 ponavljanja u jednoj seriji, takodje odmah bez odmora za triceps sam napravio jedno 100 reps u jednu seriju.


Kad sam radio na definiciji sa visom kilazom (10 kg odprilike), ali bas niceg nisam postigao sem nakon vezbanja sem sto osecas 'napumpanu ruku'.

Napredak: Kad uradim 400 ponavljanja sa 2 kg mogu primetiti razliku (izdefinisana ruka).



Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Misicna definicija
« Odgovor #12 poslato: Jul 07, 2015, 10:38:30 pre podne »
Zato sto se sa 400 ponavljanja radi poludefinicija, nista ne postizes. Svi znaju da je za definiciju optimalno 650-700 ponavljanja po seriji. Smiri ego, smanji tezinu.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Misicna definicija
« Odgovor #13 poslato: Jul 07, 2015, 10:38:53 pre podne »
Mici, stvarno si u zabludi.

Zar ti to ne zvuči nenormalno, 400 ponavljanja? Sam sebi kad kažeš: danas na treningu sam uradio 400 ponavljanja, jel ti to ne para uši?

To ponavljanja za "definiciju" znači ne raditi mali opseg ponavljanja koji se obično vezuje za razvoj snage, 1-5 ponavljanja. Već sa preko 8 ulaziš u tu cifru, do nekih 15.

Ne znam, ali samo malo razmisli - nije ti ruka drvo pa ako 400 puta secneš da dobiješ skulpturu.

Ti u stvari sa toliko ponavljanja radiš kardio, jbt, zato misliš da je taj tvoj drugar izdefinisao tu nešto.

Ti faktički treninge sa tegovima nemaš.


Fascinirana sam idejom, u svakom slučaju.
« Poslednja izmena: Jul 07, 2015, 10:41:43 pre podne Milenadiao »
suck it up, buttercup

Van mreže oldschool

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 240
Odg: Misicna definicija
« Odgovor #14 poslato: Jul 07, 2015, 10:48:29 pre podne »
Zato sto se sa 400 ponavljanja radi poludefinicija, nista ne postizes. Svi znaju da je za definiciju optimalno 650-700 ponavljanja po seriji. Smiri ego, smanji tezinu.
Hvala ti na predlogu, sad evo odmah licno da preispitam cu da pokusam da oborim 650 ponavljanja po seriji za biceps i triceps.
:)
Smanjicu tezinu na 1.5 kg pa cu da pokusam do 1000 stici sa ponavljanja u jednoj seriji, sve na svemu hvala ti, nesto sam sada shvatio :D Minimum 650 mora da bude za definicija.
Mici, stvarno si u zabludi.

Zar ti to ne zvuči nenormalno, 400 ponavljanja? Sam sebi kad kažeš: danas na treningu sam uradio 400 ponavljanja, jel ti to ne para uši?

To ponavljanja za "definiciju" znači ne raditi mali opseg ponavljanja koji se obično vezuje za razvoj snage, 1-5 ponavljanja. Već sa preko 8 ulaziš u tu cifru, do nekih 15.

Ne znam, ali samo malo razmisli - nije ti ruka drvo pa ako 400 puta secneš da dobiješ skulpturu.

Ti u stvari sa toliko ponavljanja radiš kardio, jbt, zato misliš da je taj tvoj drugar izdefinisao tu nešto.

Ti faktički treninge sa tegovima nemaš.


Fascinirana sam idejom, u svakom slučaju.

Milenadiao, treniram sa manjom kilazom zbog definicije. Radio sam sa teskim tegovima i od "definicije" nista, osim mase.
A mase me ne zanima iz istog razloga jer je Leto, pa hocu da budem u sto boljoj mogucoj formi. Trbusnjaci se vide, ali problem je sto hocu ruke da ih izdefinisem sto vise mogu.