Septembar 27, 2024, 10:16:53 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.296 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Skok Insulina  (Pročitano 2400 puta)

Van mreže Mile2

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Skok Insulina
« poslato: Jul 02, 2015, 12:28:33 pre podne »
Pozdrav, otkad koristim suplemente (5god), dekstroza je neizostavna uz whey u PWO sejku, ali sam skoro poceo da nailazim na informacije da su prosti hidrati sa visokim GI potpuno nepotrebni, i da je brzi skok insa posle treninga potpuno nepotreban. Naisao sam na naucni rad, sa referencama i navedenim eksperimentima sa sve imenima strucnjaka koji su i kada radili te eksperimente (prilozicu ceo rad - 18str). Tekst je na engleskom ali su najbitnije 3,4,5 str. Takodje ne moze se reci da je neki lobi u pitanju jer nemaju korist od smanjenja prodaje dex/malto/vitargo.

Da ne duzim pricu, vrsena su 2 eksperimenta ucinka insulina na sintezu proteina posle treninga. Jedno istrazivanje kaze da se maksimalni ucinak insulina u sintezi proteina postize na 15 mU/l, a drugo istrazivanje kaze na 30 mU/l i da bilo koje dodatno podizanje nivoa insulina u krvi iznad te granice nema dodatnog efekta na sintezu proteina. Normalan nivo insulina je 5-10 mU/l. Takodje kazu da 20g whey koncentrata diglo nivo insa na 39 (te neke merne jedinice), a merica izolata na 59 sto je i vise nego potrebno za maksimalan ucinak insa. Sam whey omogucava dovoljnu koncentraciju insa u krvi.

Zakljucak je da merica wheya i merica wheya + 50ak g dex/malto ce se jednako brzo "ugraditi"!

Na osnovu starih tvrdnji da je neophodan skok insa posle treninga za bolju ugradnju, pise da je to prevazidjeno i da su ti eksperimenti radjeni na osobama sa vec praznim depoima glikogena i da nisu jeli 20h pre treninga (gotovo nemoguc scenario u BB-u), za svrhe sportova kojima je glavna odlika IZDRZLJIVOST.

Druga poenta prostih Uh u pwo sejku je brza resinteza glikogena. Njihovi eksperimenti daju rezultat da je ista resinteza glikogena sa secerima ili bez njih 24h posle treninga. Jedino kad je pozitivan ucinak secera na resintezu glikogena je ako se misicna grupa trenira do praznjenja celog depoa iz misica ili skoro do potpunog praznjenja i opet ce ta misicna partija biti trenirana u roku od 8 sati. Npr: radim grudi ujutru 3h i popodne 3h. Redak scenario u BB-u.

Predlazem svima da procitaju tekst jer je dosta poucan, ima jos dosta zanimljivih informacija (punjenje mastima, masti pre/u toku/posle fizicke aktivnosti radi oksidacije masti itd.). Takodje bih voleo da cujem misljenja drugih clanova koji su procitali tekst.

Ono sto mene zanima je da li se pozitivan efekat insulina na sintezu proteina poveca na AAS?! Odnosno da li na AAS dizanje nivoa insa u krvi iznad tih 15-30 mU/l ima efekta?

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Skok Insulina
« Odgovor #1 poslato: Jul 02, 2015, 06:12:18 pre podne »
Na AAS ili na insulinu sintetičkom je pitanje?
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Mile2

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Skok Insulina
« Odgovor #2 poslato: Jul 02, 2015, 11:17:09 pre podne »
Na AAS tipa test, tren itd, znaci bez sintetickog insulina.

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Skok Insulina
« Odgovor #3 poslato: Jul 02, 2015, 12:58:37 posle podne »
Na AAS tipa test, tren itd, znaci bez sintetickog insulina.
Povećana je sinteza proteina jer je sredina anabolična, ali insulin u toj igri, ukoliko nije sintetički, ne igra veliku ulogu. U sintezi proteina, za druge procese naravno

Je l ima neko nekad hypo od trena? :D
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Skok Insulina
« Odgovor #4 poslato: Jul 02, 2015, 03:00:24 posle podne »
Znas i sam.