Septembar 20, 2024, 12:33:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: lntolerantnost na laktozu  (Pročitano 11974 puta)

Van mreže Bodi-dilber

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
lntolerantnost na laktozu
« poslato: Jun 25, 2015, 11:01:26 pre podne »
Intolerantan sam na laktozu. S godinama je tolerancija sve više opadala tako da sam došao do faze u kojoj mi smetaju i oni proteinski suplementi koji mi ranije nisu pravili problem poput Ultimatovog Prostara ili Elite Whey-a. Da li zbog svoje čistoće ili zbog dodatih digestivnih enzima, ne bi znao, ali je činjenica da nisu. Od pre godinu dana otprilike ne mogu više ni njih da konzumiram a da nemam stomačne tegobe, nadimanje i dijareju. Da li je za moje probleme rešenje izolat ili možda čak hidrolizat? Da napomenem da njih nikada nisam konzumirao. Ukoliko su oni pravi izbor za mene dvoumim se izmedju Dymatize Iso 100 i Amix Isoprime.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: lntolerantnost na laktozu
« Odgovor #1 poslato: Jun 25, 2015, 11:45:36 pre podne »
Ako ne mozes, jedi cvrstu hranu.

Van mreže Bodi-dilber

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: lntolerantnost na laktozu
« Odgovor #2 poslato: Jun 25, 2015, 01:04:58 posle podne »
Ako ne mozes, jedi cvrstu hranu.
Naravno da jedem čvrstu hranu, ali ne mogu njom da zamenim brzo ugradljive proteine neophodne posle treninga. Inače, jedino tada i pijem vej. Zbog toga i tražim neko rešenje, a nadam se da je ono u proteinskim izolatima/hidrolizatima.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: lntolerantnost na laktozu
« Odgovor #3 poslato: Jun 25, 2015, 01:06:00 posle podne »
Ne možeš ničime što je čokoladno, ali mesnate stvari će da pokriju tvoje potrebe :) ili jaja.
suck it up, buttercup

Van mreže Bodi-dilber

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: lntolerantnost na laktozu
« Odgovor #4 poslato: Jun 25, 2015, 01:22:57 posle podne »
Ne možeš ničime što je čokoladno, ali mesnate stvari će da pokriju tvoje potrebe :) ili jaja.
Ne možeš porediti meso i jaja sa whey-om. Kolika je brzina apsorpcije jednog, a kolika drugog?! Mislim da svi već znamo kakvi su nam proteini potrebni za posle treninga.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: lntolerantnost na laktozu
« Odgovor #5 poslato: Jun 25, 2015, 02:35:59 posle podne »
Izvini, molim te.

Nikad ranije nisam razmišljala koliko su ti minuti od presudnog značaja, jednostavno sam se vodila glupom ljubavlju prema wheyu i raznoraznim ukusima koji su mi omogućili razne kombinacije bilo u vidu napitku, bilo sa crvenim voćem, bilo sa ellom, ili čak u kolačima. Ali eto, šta ti je zamajena ženska glava...
« Poslednja izmena: Jun 25, 2015, 02:38:11 posle podne Milenadiao »
suck it up, buttercup

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: lntolerantnost na laktozu
« Odgovor #6 poslato: Jun 25, 2015, 03:10:21 posle podne »
Tebi tih 30min apsolutno ništa ne znače. Al ajde, budi naduven tvoja stvar.

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: lntolerantnost na laktozu
« Odgovor #7 poslato: Jun 25, 2015, 03:42:02 posle podne »
vise stete nego koristi ako imas takvih problema.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: lntolerantnost na laktozu
« Odgovor #8 poslato: Jun 25, 2015, 03:58:38 posle podne »
A jel mozes da jedes mladi sir ,jel imas onda problema?

Van mreže Bodi-dilber

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: lntolerantnost na laktozu
« Odgovor #9 poslato: Jun 27, 2015, 11:00:29 pre podne »
Izvini, molim te.

Nikad ranije nisam razmišljala koliko su ti minuti od presudnog značaja, jednostavno sam se vodila glupom ljubavlju prema wheyu i raznoraznim ukusima koji su mi omogućili razne kombinacije bilo u vidu napitku, bilo sa crvenim voćem, bilo sa ellom, ili čak u kolačima. Ali eto, šta ti je zamajena ženska glava...
Izvinjenje primljeno k znanju i prihvaćeno ;).
Mislim da ti račun ipak ne valja. U pitanju je mnogo veća razlika od nebitnih minuta. Pola sata je vremenska razlika samo od teretane do kuće. A gde je vreme potrebno za spremanje čvrstog obroka. Na kraju krajeva i vremenska razlika izmedju apsorpcije čvrste hrane i whey-a je mnogo veća od, kako neko reče, pola sata. Da nije tako whey ne bi ni imao svrhu, a ni tako masovnu primenu u svetu sporta, već bi svi neposredno posle treninga jeli meso i jaja. Ne može hrana da zameni proteinsku suplementaciju (whey) posle treninga, baš kao što suplementacija ne može da zameni hranu u ostatku dana. Mislim da svi to na ovom forumu dobro znamo tako da nema potrebe da o tome uopšte diskutujemo.

Ja sam samo hteo da čujem iskustva ljudi koji su koristili proteinske izolate ili hidrolizate, a imaju iste ili slične probleme kao ja. Po nekoj logici stvari oni bi kao najčistiji oblici veja trebali da budu rešenje za moje probleme. Mada opet najbolje znaju oni koji su ih praktično testirali, tj. konzumirali. Zato hoću i da čujem njihovo mišljenje i savete.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: lntolerantnost na laktozu
« Odgovor #10 poslato: Jun 27, 2015, 11:03:57 pre podne »
Evo ga teoreticar jos jedan. Jel si probao bez wheya ikada?

Uzmi probaj hidro, pa se javi.

Van mreže Bodi-dilber

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: lntolerantnost na laktozu
« Odgovor #11 poslato: Jun 27, 2015, 11:08:16 pre podne »
Tebi tih 30min apsolutno ništa ne znače. Al ajde, budi naduven tvoja stvar.
Kao što već napisah u postu iznad u pitanju je mnogo veća razlika od 30 minuta. Pola sata vremenske rszlike jeste, ali samo od teretane do kuće.
Baš zato i pitam za iskustva sa proteinskim izolatima i hidrolizatima, da mogu da konzumiram whey posle treninga a da ne budem naduven.

Van mreže bbc

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 220
Odg: lntolerantnost na laktozu
« Odgovor #12 poslato: Jun 27, 2015, 11:11:00 pre podne »
spremis hranu unapred!moze i bez wheya..ladno..

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: lntolerantnost na laktozu
« Odgovor #13 poslato: Jun 27, 2015, 11:13:49 pre podne »
spremis hranu unapred!moze i bez wheya..ladno..
x2

Van mreže Bodi-dilber

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: lntolerantnost na laktozu
« Odgovor #14 poslato: Jun 27, 2015, 11:30:09 pre podne »
Evo ga teoreticar jos jedan. Jel si probao bez wheya ikada?

Uzmi probaj hidro, pa se javi.

Kakav crni teoretičar, ja sam surovi praktičar. Zbog toga i pitam druge za iskustva sa ovom vrstom proteina kad već sam nemam nikakva iskustva sa njima. Zar je zabranjeno pitati za savet i podeliti svoja iskustva sa drugima.
Naravno da sam probao bez whey-a i to prvih 15 godina vežbanja, pošto sam u ovom sportu amaterski evo već 22 godine, bez prekida.
lako bi ja uzeo hidro da mu cena nije tolika kolika je. Najlakše je reći uzmi pa probaj. Ispostavi se da mi ne odgovara pa da opet poklanjam kantu kao nebrojeno puta do sada. A para nemam baš za bacanje. Jedino ako se ti lično nudiš da mi pokloniš jednu kantu. U tom slučaju ću je rado uzeti.