Septembar 27, 2024, 11:18:44 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.290 poruka u 18.763 tema - 20.973 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: theanimal - ishrana  (Pročitano 6988 puta)

Van mreže theanimal

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
theanimal - ishrana
« poslato: Jun 24, 2015, 11:23:23 posle podne »
E ovako verovali vi meni ili ne ja sam smrsao 56 kg za godinu dana sa 114 sada imam 58 na 179cm.Posto vidim da sam preterao a imam fobiju od naglog gojenja u kolikom suficitu da budem da bi dobijao masu sa malo sala posto sam krenuo u teretanu a svuda mi daje drugacije rezultate sto se tice unosa kalorija :)
« Poslednja izmena: Jul 30, 2015, 09:38:48 posle podne mica86 »

Van mreže steki123

  • Član
  • *
  • Poruke: 46
Odg: Gojenje
« Odgovor #1 poslato: Jun 24, 2015, 11:59:15 posle podne »
2g proteina po kg telesne mase,4g Ugljenih hidrata, 1-1,5g masti...to je naeka opsta prica...detalje ces naci na forumu
jedi cisto zaboravi smece i fastfood i sl godine si cool 8)
The force is strong within me, forever does not exist not for everyBODY

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Gojenje
« Odgovor #2 poslato: Jun 25, 2015, 12:12:55 pre podne »
2g proteina po kg telesne mase,4g Ugljenih hidrata, 1-1,5g masti...to je naeka opsta prica...detalje ces naci na forumu
jedi cisto zaboravi smece i fastfood i sl godine si cool 8)

Kako mu mozes bubnuti na keca takvu cifru sa UH, a ne znas ni kad je dijetu zavrsio, ni u kakvom je stanju njegov organizam niti koji vrag? Naravno, postoje neke orijentacione cifre, ali ne moze biti za svakoga isto.

Van mreže dejan94

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
  • Nikad ne odustaj!!!
    • limundo
Odg: Gojenje
« Odgovor #3 poslato: Jun 25, 2015, 01:59:37 pre podne »
Mbogo je faktora,koliko ti je vremena trebalo za tih 56kg,koju dijetu si radio ?
Po pitanju ukupnih kalorija,od TDEE budi u suficitu izm 10-20% :),a to na kojem procentu tacno,zavisi koliko puta nedeljno vezbas,i po osecaju koliko masti se nakuplja :)
« Poslednja izmena: Jun 25, 2015, 02:02:43 pre podne dejan94 »
Powerlifting competitor
Gold medal on Balcan championship in category -75kg junior
TOTAL 500kg
https://www.youtube.com/watch?v=svUSdk00q3Y

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Gojenje
« Odgovor #4 poslato: Jun 25, 2015, 08:16:51 pre podne »
E ovako verovali vi meni ili ne ja sam smrsao 56 kg za godinu dana sa 114 sada imam 58 na 179cm.Posto vidim da sam preterao a imam fobiju od naglog gojenja u kolikom suficitu da budem da bi dobijao masu sa malo sala posto sam krenuo u teretanu a svuda mi daje drugacije rezultate sto se tice unosa kalorija :)
jesi li to namerno ili sticajem okolnosti tako drasticno zbacio kilograme? ove cifre su vrlo , da kazemo drasticne... tebi fali skoro blizu 20 kg mase a recimo 15 kg kvalitetne, na sta bi i trebalo da ides, tacnije prvo 5, pa 10 ... :)
Ja bih da sam na tvom mestu iskoristio situaciju sa tako malo kilograma i strpljivo , znaci na duge staze, radio masu sa AKCENTOM NA KVALITETNU ISHRANU ! jer ovako nesto da uradis sebi ne da nije zdravo... ni fizicki ni psihicki...  pogledaj jelovnike za masu , sklepaj neki pa da vidimo , ovo sto ti je steki napisao neka ti za pocetak bude vodilja ali pogledaj ima tamo mnogo dobrih jelovnika... tebi je akcenat da se hranis zdravo.. i zdrave kalorije da unosis...

Van mreže theanimal

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Gojenje
« Odgovor #5 poslato: Jun 25, 2015, 08:26:38 pre podne »
Da namerno sam smrsao nisam koristio nikakvu konkretnu dijetu nego sto je najveca greska u mom zivotu sam se bukvalno izgladnjivao (bio sam da kazem na nekoj polu veganskoj ishrani) dijetu sam zavrsio pre dva meseca ,treniram 4 puta nedeljno a i da napomenem da sam tokom dijete sve vreme koristio i riblje ulje, i komplekse vitamina i minerala i da sva sreca mi je sve u redu sa zdravljem ,ali kilaza je otisla u k...A voleo bih da nabacim oko 10 kg za pocetak ali lean mase posto zelim da zadrzim bf a zbunjuje me ovo p ,uh i m po kg zato sto kad to uradim ne dobijem ni 1600 kalorija a to je veoma malo za nabacivanje bilo kakve mase :D

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Gojenje
« Odgovor #6 poslato: Jun 25, 2015, 08:30:01 pre podne »
dosta proteina, kvalitetne uh i masti i samo lean bulk, i nema zime... ali ako krenes da rokas prazne kalorije... Yo Yo efekat i jos gora situacija od pre... bez obzira sto si trenirao...

Van mreže theanimal

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Gojenje
« Odgovor #7 poslato: Jun 25, 2015, 08:32:01 pre podne »
A da li mi reci kako stvarno da izracunam sto realnije dnevni kalorijski unos i da onda ja tu odredim suficit a i pitanje koje me muci je da li da budem u suficitu i dane kad ne treniram ili ne ? :P

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.615
Odg: Gojenje
« Odgovor #8 poslato: Jun 25, 2015, 08:47:19 pre podne »
pusti ti kalorijski unos i suficit... skini neki jelovnik , znas i sam koje namirnice d akonzumiras... ne spustaj ispod 2 g proteina... jedes isto i kada treniras i kada ne treniras...

Van mreže theanimal

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Gojenje
« Odgovor #9 poslato: Jun 25, 2015, 09:40:56 pre podne »
Sracunao sam sve i ispada mi 145 g proteina, 235 g ugljenih hidrata  i 47 g masti ali iz kog izvora preostale kalorije da uzmem ? :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Gojenje
« Odgovor #10 poslato: Jun 25, 2015, 09:47:48 pre podne »
A kako ti jedeš sad? Kako treniraš?
suck it up, buttercup

Van mreže DonNbg

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 188
Odg: Gojenje
« Odgovor #11 poslato: Jun 25, 2015, 12:48:46 posle podne »
To sto si sracunan je 2.5 P, 4 gr UH itd..to je ok ali kljucno je da ti ovde napises svoju ishranu i br makronutr. poslednjih MESEC dana. Jer to je period sa kog prelazis na NOVI(lean masa). i ako si u posl. mesec cepao 2 gr UH, neces da roknes 4 sad..a ono sto si pitao za preostale cal..to su ti vlaknasti uh..i to manje racunas, dodajes samo u obroke
"Ne mozemo resiti problem koristeci isti nacin razmisljanja kao kad smo stvorili problem" -Albert Einstein-

Van mreže theanimal

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Gojenje
« Odgovor #12 poslato: Jun 25, 2015, 02:01:52 posle podne »
Dorucak 4 jajeta ,80-100 g ovsenih i mleko (ranije sam pisao da ga mnogo pijem tako da tu varira koliko ga imam u dorucku)
Uzina:30-40g oraha ili lesnika
Rucak:200 g belog od uh bude pirinac,krompir a i cesto uz meso jedem pasulj,grasak,boraniju ...naravno salata se podrazumeva
Posle rucka uglavnom popijem nes sa mlekom i bananu (zavisnik sam od banana iako znam da voce goji i sve ali meni se ne odrazava ,i jeo sam ih sve vreme dok sam mrsavio)
Vecera:Ella ili president sa 5% i manje parce mesa ,ili sir sa kikirikijem ili orasima posto njih najvise volim od kostunjavog voca :)
Razmisljao sam da uzmem neki blend proteina da ga imam kao PWM i nekad pred spavanje posto sam probao par whey proteina i blendova blend mi vise odgovara i za zeludac a i sitiji sam uvek kad ga popijem :D

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Gojenje
« Odgovor #13 poslato: Jun 25, 2015, 02:16:50 posle podne »
Dorucak 4 jajeta ,80-100 g ovsenih i mleko (ranije sam pisao da ga mnogo pijem tako da tu varira koliko ga imam u dorucku)
Uzina:30-40g oraha ili lesnika
Rucak:200 g belog od uh bude pirinac,krompir a i cesto uz meso jedem pasulj,grasak,boraniju ...naravno salata se podrazumeva
Posle rucka uglavnom popijem nes sa mlekom i bananu (zavisnik sam od banana iako znam da voce goji i sve ali meni se ne odrazava ,i jeo sam ih sve vreme dok sam mrsavio)
Vecera:Ella ili president sa 5% i manje parce mesa ,ili sir sa kikirikijem ili orasima posto njih najvise volim od kostunjavog voca :)
Razmisljao sam da uzmem neki blend proteina da ga imam kao PWM i nekad pred spavanje posto sam probao par whey proteina i blendova blend mi vise odgovara i za zeludac a i sitiji sam uvek kad ga popijem :D

Gde ti je ovde 145g proteina? Ne racunas proteine iz rize, krompira, kostunjavih - to nisu kompletni lanci amino kiselina, iako ima ljudi da i to racunaju. Dodaj jos jedan obrok ili u tu uzinu neke proteine i salatu. Hidrate rasporedi na pre i posle treninga, eventualno ujutru (ja bih ujutru samo ako mi je trening posle dorucka, ali nije problem). Bolje zameni kikiriki sa orasima.

I napisi kako se hranis u poslednje vreme i treniras konacno  :D

Van mreže theanimal

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 61
Odg: Gojenje
« Odgovor #14 poslato: Jun 25, 2015, 02:43:03 posle podne »
Ovo sto sam napisao jedem u zadnje vreme ali moram to da menjam malo p tu ima i nije izbalansirano danas sam tek izracunao koliko mi cega treba :) A treniram ovako:
pon Grudi/triceps
uto Ledja/biceps
sre Noge/ramena
cet pauza
pet grudi/stomak
sub ruke
ned pauza