Jul 05, 2024, 10:39:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Stronglift 5x5 ?  (Pročitano 5082 puta)

Van mreže DonPatron

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Stronglift 5x5 ?
« poslato: Jun 17, 2015, 01:19:28 posle podne »
Pozz svima. Nov sam na forumu, prelistah ga malo, i imam vrlo lepe prve utiske.
No da ne hvalimo previse, da predjem na stvar.
Pocetnik sam sto se treniranja tice (trenirao nekad, nisam trenirao godinu dana).
Imam 190cm i oko 95kg (malo variram 93-95kg).
ono sto me zeza je sto nisam skladno gradjen (kao i mnogi :) ), pa mi je obim grudi isti kao i obim struka.
Elem, krenuo sam da treniram kruzne treninge, vise zbog zagrevanja tela.
Sad bi zeleo da dobijem malo snage, i da sto vise skinem stomak, da bi eventualno mogao na jesen da krenem na masu, jer mi je gronji deo tela poprilicno "tanak".
E sad, nasao sam jedan zanimljiv program treninga, pa me zanima da li neko zna nesto o tome, tj neko iskustvo i misljnje.
u pitanju je :
http://stronglifts.com/5x5/

Ja generalno mogu da treniram 3-4x nedeljno zbog posla.
Dakle, da li uopste da se bakcem sa ovim, ili da radim klasicni trening jaceg inteziteta (msm na broj ponavljanja) ?

Hvala

Van mreže pokoliko

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Stronglift 5x5 ?
« Odgovor #1 poslato: Jun 17, 2015, 07:24:45 posle podne »
Apsolutno najbolji trening za natty ljude koji prvi put ulaze u teretanu. Kakvi splitovi sa visokom frenkvencijom ovo je najbolje. Samo prati program doslovce i povecavaj tezinu za 2.5kg svaki workout. Nauci perfektnu formu i jedi cisto. Ne pocinji sa splitovima jer dzabe ti kad na splitovima se tezina slabo povecava. Posle jedno 3-4 meseca mozes da nastavis sa splitom ali sada ovo je BOMBA za pocetnike

Van mreže boris davidovich

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Stronglift 5x5 ?
« Odgovor #2 poslato: Jun 17, 2015, 08:56:10 posle podne »
Verovatno će se javiti neko sa većim iskustvom i znanjem,ali moje neko mišljenje je da se držiš proverenih stvari i sistema treniranja,a da napredne programe ostaviš eventualno za kasnije.Nisam siguran da je 5x5 baš za početnike,jer kao što vidiš imaš 3 puta sedmično čučanj,a svake druge sedmice dva puta nedeljno mrtvo,što će,garantujem ti ozbiljno uticati na cns.Dakle,ukoliko ne želiš da batališ sve posle mesec dva treniranja ili još gore,povrediš se,zaboravi na ovo.
Ovo je napisano iz ugla čoveka koji je kao i ti pokušao sa ovim programom, da bi se kasnije vratio na stari dobri split sistem.Shvatio sam, a valjda to ima veze i sa godinama - što jednostavnije to bolje.Kako u teretani, tako i u životu.

Van mreže DonPatron

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Stronglift 5x5 ?
« Odgovor #3 poslato: Jun 17, 2015, 08:57:04 posle podne »
Da se razumemo nije da prvi put ulazim u teretanu, mozda nisam bio jasan.
Trenirao sam ja preko god dana u kontinuitetu (doduse sad vidim da je bilo totalno pogresno), pa sam radio posle P90X, pa posle toga 2014 (krajem) Insanity (zavrsio ceo), pa malo tererana do marta-aprila 2014te, a posle toga nista.
No, meni ovo deluje dosta korektno, samo sam zeleo saavet iskusnijih ljudi koji su sto se kaze u materiji :)

Van mreže pokoliko

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Stronglift 5x5 ?
« Odgovor #4 poslato: Jun 18, 2015, 04:23:06 posle podne »
Ako si pocetnik radi SL a ne split. Dzabe ti sto ces da radis split ako dizes papirne tegove. SL je glavni cilj snaga zato prvo pocnes SL dok ti mrtvo dizanje ne bude 180kg, cucanj 140, bench 100 i OHP 60. Kad budes udario ove tezine onda kreni na split. Meni je stvarno glupo sto ovolko ljudi radi splitove kad ne mogu da benchaju 50kg. Savetujem ti da procitas starting strength od mark rippetoe da bi shvatio koliko ustvari je bolji 5x5 trening od splita za pocetnike. Btw ne bih ti preporucio da slusas savete od mnogih visokorangiranih ljudi ovde jer su oni na vitaminu 's'. A za takve i natty je trening sasvim drugaciji ;). Poslusaj me i prati program doslovce.

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Stronglift 5x5 ?
« Odgovor #5 poslato: Jun 18, 2015, 06:55:21 posle podne »
to pricas iz iskustva ili samo razmisljas...nekako bih se plasio da totalnom pocetniku kazem radi 1RM mrtvog, 2 x nedeljno... cucanj pocetnik tesko radi pravilno i sa sipkom, a kamoli 5 ponavljanja max...

jel radio neko kombinaciju 5x5 i bb, i kakvi su mu utisci?... da ubaci recimo uz ova 3 treninga jos jedan trening ruke+listovi.. ili tako nesto
ili da doda na svakom od ova 3 treninga, svuda po jednu cetvrtu vezbu



« Poslednja izmena: Jun 18, 2015, 06:56:59 posle podne Black&Decker »

Van mreže pokoliko

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Stronglift 5x5 ?
« Odgovor #6 poslato: Jun 18, 2015, 07:41:53 posle podne »
Ispostuj me i procitaj sajt do kraja pre nego sto postavljas takva pitanja. Mrtvo nije 1RM nego je 1 set od 5 ponavljanja. Tezina je linearno progresirana 2.5kg svaki workout pa ti vidi. Od dodatnih vezbi se dodaju otezani zgibovi i propadanja. Takodje pricam iz iskustva.

Van mreže pokoliko

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Stronglift 5x5 ?
« Odgovor #7 poslato: Jun 18, 2015, 07:44:03 posle podne »
Isto nema potrebe da dodajes nista... Bench radi triceps sekundarno, OHP ruke radi. Veslanje ti radi biceps. Propadanja triceps i zgibovi biceps. Cucanj se pocinje sa praznom sipkom kao sto program nalaze da bi forma se poboljsala. Ne znam stvarno cemu vredi taj tvoj komentar kad si samo pogledao templete od programa...
« Poslednja izmena: Jun 18, 2015, 07:48:29 posle podne pokoliko »

Van mreže Black&Decker

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.219
  • why so sirius?
Odg: Stronglift 5x5 ?
« Odgovor #8 poslato: Jun 18, 2015, 07:49:23 posle podne »
aha...nisam citao tekst ceo, procitacu ga sada vidim da je poprilicno detaljan, da ne postavljam pitanja... nisam znao da se krece se od 50RM pa se dodaje postepeno

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Stronglift 5x5 ?
« Odgovor #9 poslato: Jun 19, 2015, 12:50:28 pre podne »
dobar je program neces se pokajati :)
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym