Jun 30, 2024, 04:55:59 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.246 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Markoni Training  (Pročitano 10068 puta)

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Markoni Training
« poslato: Januar 12, 2006, 09:45:32 posle podne »
e evo sada nesto iz Markonijeve produkcije .

Posto po novim istrazivanjima vece tezine , otprilike od 75% od maksimma pa na gore , su najbolje za postizanje misicne mase evo jednog treninga iz moje produkcije .
Malo da pojasnim ovaj princip koji sam pomenuo , taj princip se zasniva pre svega na cinjenici da se aktivacija IIb misicnih vlakana koja imaju najveci potencijal za rast ostvaruje sa eksplozivnim koncentricnim pokretom i tezinama koje sam pomenuo , oko 80% od maksimuma . Samim tim , vecim tezinama, i ekspozivnom koncentricnom fazom(vazno je da zelite da tezinu izbacite sto brze , uz pravilnu formu, jer naravno da necete moci svako ponavljanje uraditi za pola sekunde ili sekundu). Ja sam malo prilagodio ovaj princip svojim potrebama jer broj serija i ponavljanja koji je zastupljen ovim principom (10x3) mi je bio suvise lagan tako da sam sebi napravio trening nesto veceg intenziteta (koji meni odgovara, malo hardcore trening) i sa manjim brojrm serija , odnosno broj serija nije ni odredjen , ma videcete dole  :wink: .

Sada tezine i pobavljanja :
Da bi radili ovaj trening potrebno je da odredite koliki je vas kako kazu Ameri 6RM ili 7RM(po naski to je tezina sa kojom mozete uraditi 6 ili 7 ponavljanja u pravilnoj formi) . Prva serija se uvek izvodi sa ovom tezinom , 6 ili 7RM , i u prvoj seriji uradite 5 ponavljanja . Druga serija se radi 5min.i nakon prve sa tezinom koja je 90% od tezine prve serije i takodje radite 5 ponavljanja . Nakon trece serije sacekajte 60sekundi  i uradite seriju od 5 ponavljanja sa tezinom od 80% od tezine sa kojom ste radili prvu seriju . E sada radite sa parametrima trece serije cetvrtu i tako dalje sve dok mozete da uradite sa tom tezinom 5 ponavljanja u pravilnoj formi . Najverovatnije da ce te uraditi samo jos cetvrtu seriju i da vise necete moci . Ovo je nacin izvodjenja za one koji ne vole da rade u super seriji .
E sada za one koji vole da rade u superserijama (kao sto sam ja). Sve ostaje isto samo se menjaju pauze , ovako, u prve dve serije pauza je 2min. a izmedju ostalih serija(onih kod kojih se radi sa 80% od prve serije) pauza je 30sekundi izmedju vezbe A1 i A2 .

Vezbe:
za one koji rade bez superserija:
(redosled vezbi odredite sami zavisno od primarnih grupa koje zelite vezbati)

1 dan
A) Bench press
B) Veslanje u pretklonu
C) Cucanj(postoje razne varijacije , ja predlazem prednji )

2 dan
odmor

3 dan
A) Propadanja (ili ako je neko slab u propadanjima kosi benc)
B) Zgibovi
C) Mrtvo dizanje (takodje mozete raditi varijacije koje vama odgovaraju)

4 dan
odmor

5 dan
A) Bench press
B) Veslanje u pretklonu
C) Cucanj

6 i 7 dan
odmor

Menjajte ove dane neizmenicno , imamo dva treninga koja se menjaju neizmenicno , po ovome sledeci trning bi bio kao trening iz dana 3.

a evo i vezbi koje ja izvodim :

1 dan
A1) Bench press
A2) Veslanje u pretklonu
B) Prednji cucanj

2 dan
odmor

3 dan
A1) Propadanja
A2) Zgibovi
B) Mrtvo

4 dan
odmor

5 dan
A1) Bench press
A2) Veslanje u pretklonu
B) Prednji cucanj

6 i 7 dan
odmor

Da malo objasnim zasto sam stavi u superseriji koju ja radim ove vezbe .Pre svega rukovodio sam se principom koji nalaze da kada se rade superserie da se rade antagonisticke grupe misica i to u odredjenim polozajima, kada kazem u odredjenim polozajima mislim na horizontalni i vertikalni polozaj tela . U 1 danu superserije su sa polozajem tela u horizontalnom polozaju a u 3 danu u vertikalnom polozaju .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Markoni Training
« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2006, 02:36:11 posle podne »
uuuuuuufff..markoni..opet jedan od onih spartanskih ,gladijatroskih,cezarovskih teninga..ha???

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Markoni Training
« Odgovor #2 poslato: Januar 13, 2006, 03:03:01 posle podne »
Citat: pedjos
uuuuuuufff..markoni..opet jedan od onih spartanskih ,gladijatroskih,cezarovskih teninga..ha???


kod mene samo takvi deluju , ovo su ko oni sto radi Ivan Drago iz rokija hahahah :wink:

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Markoni Training
« Odgovor #3 poslato: Januar 13, 2006, 03:20:57 posle podne »
Mozda ipak oni koje radi Rocky u istom delu :D e to je pravi trening :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Markoni Training
« Odgovor #4 poslato: Januar 13, 2006, 03:22:29 posle podne »
Citat: sasacg
Mozda ipak oni koje radi Rocky u istom delu :D e to je pravi trening :D


pa ne znam meni je Drago nekako bolji , slovenska dusa

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Markoni Training
« Odgovor #5 poslato: Januar 13, 2006, 03:59:08 posle podne »
da ali roki vuce sanke u snegu

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Markoni Training
« Odgovor #6 poslato: Januar 13, 2006, 04:13:33 posle podne »
i brzi je od mercedesa,nosi balvan na ledjima kroz dubok sneg,dize kolica puna ljudi...da ne nabrajam.jedva cekam VI deo :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Markoni Training
« Odgovor #7 poslato: Januar 13, 2006, 04:30:51 posle podne »
Citat: sasacg
i brzi je od mercedesa,nosi balvan na ledjima kroz dubok sneg,dize kolica puna ljudi...da ne nabrajam.jedva cekam VI deo :D
...da i onda je mrmot zamotao cokoladu :twisted:

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Markoni Training
« Odgovor #8 poslato: Januar 13, 2006, 05:34:42 posle podne »
ali Drago radi power clean  :P

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: Markoni Training
« Odgovor #9 poslato: Januar 13, 2006, 06:03:26 posle podne »
Ma taj film je najjaci na svetu .Rus , veliki zao , na hemiji , trenira sa najboljom opremom , a Rocky mali , ali lepo gradjeni Amerikanac , dobar u dusi , trenira u prirodi i na kraju naravno ishod svi znamo . Uzas!
Marconi to je nesto modifikovano sa t-nationa , a? Cini mi se da sam nesto jako slicno vec video !

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Markoni Training
« Odgovor #10 poslato: Januar 13, 2006, 06:24:13 posle podne »
rocky je italian stallion :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Markoni Training
« Odgovor #11 poslato: Januar 13, 2006, 06:25:38 posle podne »
Citat: sasacg
rocky je italian stallion :D
.hehehhhehheh//..... :oops:

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Markoni Training
« Odgovor #12 poslato: Januar 13, 2006, 06:25:49 posle podne »
Citat: gaudi
Ma taj film je najjaci na svetu .Rus , veliki zao , na hemiji , trenira sa najboljom opremom , a Rocky mali , ali lepo gradjeni Amerikanac , dobar u dusi , trenira u prirodi i na kraju naravno ishod svi znamo . Uzas!
Marconi to je nesto modifikovano sa t-nationa , a? Cini mi se da sam nesto jako slicno vec video !


modifikovan trening od Pavela, i ja mislim da se pominje u nekom clanku na t-magu , ali ja sam ovaj princip uzeo iz njegove knjige i malo modifikovao svojim potrebama  :wink:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Markoni Training
« Odgovor #13 poslato: Januar 13, 2006, 06:57:32 posle podne »
Citat: Markoni
Citat: gaudi
Ma taj film je najjaci na svetu .Rus , veliki zao , na hemiji , trenira sa najboljom opremom , a Rocky mali , ali lepo gradjeni Amerikanac , dobar u dusi , trenira u prirodi i na kraju naravno ishod svi znamo . Uzas!
Marconi to je nesto modifikovano sa t-nationa , a? Cini mi se da sam nesto jako slicno vec video !


modifikovan trening od Pavela, i ja mislim da se pominje u nekom clanku na t-magu , ali ja sam ovaj princip uzeo iz njegove knjige i malo modifikovao svojim potrebama  :wink:
..hahhahah.markoni je kralj.. :wink:  :wink:  :roll:

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Markoni Training
« Odgovor #14 poslato: Januar 13, 2006, 07:05:45 posle podne »
Citat: pedjos
Citat: Markoni
Citat: gaudi
Ma taj film je najjaci na svetu .Rus , veliki zao , na hemiji , trenira sa najboljom opremom , a Rocky mali , ali lepo gradjeni Amerikanac , dobar u dusi , trenira u prirodi i na kraju naravno ishod svi znamo . Uzas!
Marconi to je nesto modifikovano sa t-nationa , a? Cini mi se da sam nesto jako slicno vec video !


modifikovan trening od Pavela, i ja mislim da se pominje u nekom clanku na t-magu , ali ja sam ovaj princip uzeo iz njegove knjige i malo modifikovao svojim potrebama  :wink:
..hahhahah.markoni je kralj.. :wink:  :wink:  :roll:


nego sta nego kralj  :lol:  :lol:

 8)  8)