Oktobar 07, 2024, 03:17:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.978 članova - Poslednji član: JessieTwent
X3MShop banner

Autor Tema: Potreban savet...  (Pročitano 2287 puta)

Van mreže ficagym

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Potreban savet...
« poslato: Novembar 01, 2015, 11:10:31 pre podne »
Pozdrav.
Ovako da krenem,Bio sam tinejdzer kad sam se ugojio tipa srednja skola,ceo zivot sam trenirao fudbal i onda mi se desio neki cik u glavi i naprosto sam prestao,poceo da jedem da se gojim opasno,dosavsi do 120kg sa svojih 18 godina i 183 visine,niko iz blizine nije mi govorio da sam se ugojio,jer sam uvek bio krupan. 2010 godine sam poceo da ucim o ishrani i treniranju sa ovog foruma,leto 2011 sam se bacio na dijetu rotacijama i smrsao sam 30kg za nekih 6 meseci i izgledao sam pristojno. Uz tu dijetu sam svako jutro na prazan stomak trcao,posle toga na posao,sa posla u teretanu i spavanje oko 22h. Posle tog perioda dijete sam trenirao i dalje,trcao kad sam mogao i teretana redovna,zadovoljan zivotom i svime sto se desavalo u to vreme dosao do 83kg. Da bih otisao u Ameriku da radim 6 meseca,vodeci racuna sve vreme tamo o ishrani i treninzima.
 I onda mi sledi kao da mi je mozak bio zablokiran 1.5 god sto zbog porodicnih problema sto zbog ljubavnih,majka se razbolela tesko,devojka mi popila mozak i nisam znao kako da se izborim sa svim tim,prestao sam u teretanu naglo,a i trcanje sam batalio. Jeo sam sta sam stigao i kilogrami se vratili brzom brzinom. Teska depresija me stigla i nisam izlazio nigde ni nista,samo sam jeo igrao igrice i naravno niko ne zna da mi kaze da se gojim i da se zatvaram u sebe.
Danas sa svojih 125kg krenuo sam opet sve ispocetka gde sam poceo te 2011.
Ne znam sta se to desava u glavi kako mogu da izgubim borbu sa necim sto sam teskim radom stekao i onda opet mi se desava isto to. A najgore mi je od svega sto sam pola prijatelja izgubio u toj blokadi. Ja inace sam slabo komunikativan i tesko mi je da pricam o svojim problemima i to me je valjda ubilo sto sve skupljam u sebi umesto da ispricam nekome. Obracam se vama na forumu jer ne znam nijedan drugi,samo sam ovaj pratio ovih 4 5 godina,nikad se nisam obratio ali sve sam prikupljao informacije o ishrani i treningu. Volim zivot kad ustanem i trcim ujutru i posle toga whey ovsene meso jaja i ostale potrebstine za ovaj lifestyle,to me zaista cini zivim.
Pa me zanima dal je imao neku slicnu situaciju i kako je resava,dal trebam kod psihijatra,znam da nesto nije u redu?
Hvala na paznji ako je neko procitao,i izvinjavam se unapred na utrosenom vremenu.

EDIT: Pogresio sam topic dok sam citao o dodacima nekim,ako mzoe da se premesti tema nek se premesti gde pripada.
« Poslednja izmena: Novembar 01, 2015, 11:14:07 pre podne ficagym »

Van mreže hazaxel

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #1 poslato: Novembar 01, 2015, 03:13:27 posle podne »
Moja situacija je donekle slicna. Ja sam imao srecom samo 15 kg viska i to sam skinuo u 4 meseca isto rotacijama (1 sam probao ketogenu dijetu i meni je to previse stresno pa sam prekinuo posle 5 dana izmucen).

Ono sto je kod tebe prisutno jeste da jedes kada si pod stresom i neumereno. I to je OK - hrana, posebno masna i secerom bogata hrana oslobadja hormone srece i ti probeme ublazavas hranom. To se i meni desavalo tako da znam osecaj. Zato sam pre nego sam krenuo dijetu stao i pogledao svoje prehrambene navike. Za pocetak ako nema dobrog vlaknima bogatog dorucka onda nema potrebe ni da drzis dijetu, jer tu sve pocinje. Drugo je da prepoznas kada si u stresnim situacijama i kada jedes. Mozda jedes i kada ti je dosadno, a sigurno se prejedas kada ti naglo padne secer i tako danima nisko stoji. U sustini tebi ne treba psihijatar (jer prejedanje nije klinicka bolest, ali opsesivno prejedanje jeste) vec eventualno da porazgovaras sa psihologom. Koliko sam mogao da zakljucim ti nemas siguran krug prijatelja u kome mozes da izgradis osecaj poverenja i prihvatanja sa ljudima gde ces podeliti probleme i dobiti savete. Isto tako, ta disfunkcionalna veza sa devojkom dodatno pogorsava stvar. Od disfukncionalnih porodica - uvek sto dalje, odrzavaj kontakt ali takav stres ti nije potreban stalno (pricam iz iskustva).

Dakle, utvrdi u kojim situacijama se prejedas. Potom nadji prave prijatelje ili prijatelja kome mozes da se poveris. Nauci kako sa stresom da se izboris (ja uvek kazem sebi "I ovo ce proci" , klasika  :D ), rascisti sa problemima koje imas u porodici i vezi i na kraju postavi cilj. Neka to bude broj na vagi ili neka velicina farmerki (u mom slucaju) i kreni da radis na tome. Znam da je tesko ali uspeo si jednom a sada ce biti lakse

Van mreže hazaxel

  • Član
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Potreban savet...
« Odgovor #2 poslato: Novembar 01, 2015, 03:16:45 posle podne »
Na PM sam ti poslao link jednog bloga koga vodi divan psiholog na temu ishrane. Ne bih da kacim da ne izgleda kao reklamiranje :)