Oktobar 06, 2024, 10:30:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.977 članova - Poslednji član: realnigga
X3MShop banner

Autor Tema: Definicija bez promene rezima ishrane?  (Pročitano 2336 puta)

Van mreže milosiv

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Definicija bez promene rezima ishrane?
« poslato: Mart 18, 2015, 02:34:15 posle podne »
Pozrav svima na foumu,
Imam pitanje vezano za definiciju. Krenuo sam u teretanu pre nekih godinu i po dana i do sada sam radio na masi.Bio sam jako mrsav, sada sam nabacio nekih 15-ak kila, dosta misicne mase, ali i masti. E sad, hteo bih da krenem na definiciju, ali se plasim da ne izgubim mnogo miscine mase.Mislio sam da radim rotaciju UH za pocetak. Ono sto me plasi jeste sto ja leti mnogo igram basket u kraju, gotovo svaki dan, pa se plasim da ako mnogo smanjim unos UH ne odem previse u katabolizam. Zato sam hteo da pitam da li je moguce da ja uz manje korekcije sadasnjeg nacina ishrane, uz kardio u vidu basketa 3-4 puta nedeljno skinem ovu mast koju sam navukao. Pritom, nisam se bas puno zamastio, sada sam negde na 17-18% BF.

Evo moje trenutne ishrane,

8:00 200 grama ovsenih sa wheyom i mlevenim lanom

9:30 Trening sa tegovima

PWM posle treninga (50gr whey, 40gr dex, 15 gr glutamin, 5 gr kreatin)

12:00 5 belanaca, 2 cela jaja, 200 gr pirinca, omega 3

izmedju ovog obroka i rucka grickam povremeno kikiriki, bademe ili orahe. Ili uzmem neku vocku

16:00 Ili 300-400 gr belog mesa, sa 200 gr pirinca ili napravim gulas sa makaronima, ista kolicina

20:00 Ela sir, ceo pojedem ili 2 konzerve tunjevine uz 2 parceta tonus hleba

Eto, to je otprilke to, uglavnom mi je takav ili slican jelovnik. Slatkise ne jedem, ne pijem sokove, nemam chet meal, drzim se samo ovoga.

Dakle, da li je moguce da uz neke manje izmene ovog nacina ishrane, uz cest kardio, dodjem do rezultata, odnosno do smanjenja BF%?



Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Definicija bez promene rezima ishrane?
« Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2015, 02:37:09 posle podne »
sa ovim rezimom ishrane si se umastio ili si jeo drugacije? koliko imas kg sad? godine? kako treniras?
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže milosiv

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Definicija bez promene rezima ishrane?
« Odgovor #2 poslato: Mart 18, 2015, 02:43:48 posle podne »
Da, sa ovim rezimom ishrane, samo sto nekad dodam jos malo UH, jednostavno mi nije dobro kad ne jedem dovoljno UH. Nije bas da sam se umastio, ali imam salo u predelu stomaka, tu mi se uvek skupljalo, cak i kad sam bio mrsav. 20 godina, 190 visina, 100 kg. Treniram 4 puta nedeljno. Ponedeljak: ledja/biceps Sreda:grudi/triceps Petak: ramena/noge Nedelja:Trbusnjaci.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Definicija bez promene rezima ishrane?
« Odgovor #3 poslato: Mart 18, 2015, 02:59:12 posle podne »
Da, sa ovim rezimom ishrane, samo sto nekad dodam jos malo UH, jednostavno mi nije dobro kad ne jedem dovoljno UH. Nije bas da sam se umastio, ali imam salo u predelu stomaka, tu mi se uvek skupljalo, cak i kad sam bio mrsav. 20 godina, 190 visina, 100 kg. Treniram 4 puta nedeljno. Ponedeljak: ledja/biceps Sreda:grudi/triceps Petak: ramena/noge Nedelja:Trbusnjaci.

Prilicno cudno da si mogao da se zamastis sa ovim reizmom ishrane
ali sigurno da ce kardio (basket) pomoci u resevanju problema
samo opet kazem
ovo je prilicno clean ishrana,da bi se bas toliko mastilo od toga...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Definicija bez promene rezima ishrane?
« Odgovor #4 poslato: Mart 18, 2015, 05:05:10 posle podne »
Poprilicna kolicina hrane, bez obzira sto je "cista"...

Nisi napisao svoju visinu, tezinu, itd itd...

Van mreže sekundesuvecnost

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 80
Odg: Definicija bez promene rezima ishrane?
« Odgovor #5 poslato: Mart 18, 2015, 09:09:12 posle podne »
Poprilicna kolicina hrane, bez obzira sto je "cista"...

Nisi napisao svoju visinu, tezinu, itd itd...
Da, sa ovim rezimom ishrane, samo sto nekad dodam jos malo UH, jednostavno mi nije dobro kad ne jedem dovoljno UH. Nije bas da sam se umastio, ali imam salo u predelu stomaka, tu mi se uvek skupljalo, cak i kad sam bio mrsav. 20 godina, 190 visina, 100 kg. Treniram 4 puta nedeljno. Ponedeljak: ledja/biceps Sreda:grudi/triceps Petak: ramena/noge Nedelja:Trbusnjaci.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Definicija bez promene rezima ishrane?
« Odgovor #6 poslato: Mart 18, 2015, 09:12:34 posle podne »
Pardon, gledam u prvom postu i ne vidim...

PA ok je ishrana, na tu kilazu i visinu ne bi trebalo da se mastis previse bas...sad ne znam koliko jos ovih grickalica pojedes, mislim na masti...

Van mreže milosiv

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Definicija bez promene rezima ishrane?
« Odgovor #7 poslato: Mart 21, 2015, 02:40:15 posle podne »
Hvala na komentarima. Znaci, mislite da je ok da nastavim sa ovom ishranom, samo malo da pojacam kardio?