Jul 08, 2024, 04:52:43 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.230 poruka u 18.756 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Bogdanb
X3MShop banner

Autor Tema: Masa  (Pročitano 5758 puta)

Van mreže UvekGlavuGore

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Masa
« poslato: Februar 28, 2015, 06:00:02 posle podne »
Pozdrav drugari, nov sam na forumu, postavio bih ishranu pa da vidim da li treba neka korekcija. Cilj mi je sada trenutno da doguram negde do 85-8 kg, trenutna kilaza 80kg, visina 180cm.. Ishrana: 2 dana vrtim u krug, jer ne mogu da jedem jaja svaki dan, smucila su mi se u svim oblicima.. Od supsa koristim whey + dex posle treninga, i u 22:00 popijem ga sa vodom, da mi ne bude prevelik razmak od poslednjeg obroka do dorucka(ne znam jel to valja).
Dan 1 :
 
08:00 Jaja 6kom (4 belanca + 2 cela)
11:00 Pileci file 200gr + pirinac 150-200gr + salata
14:00 Teletina 200gr +pirinac 150-200gr + salata
17:00 Pileci file 200gr + pirinac 100gr + salata
20:00 2x tunjevina(kroz vodu) + mladi sir president(ella) + salata ili kao obrok u 11.00h


Dan 2 :

08:00 200ml mleka(1%mm) + 150gr ovsenih pahulja
11:00 Junetina 200gr + pirinac 150-200gr + salata
14:00 Pileci file 200 gr + bareni krompir 200gr + salata
17:00 Junetina 200gr + pirinac  150-200gr + salata
20:00 2x tunjevina(kroz vodu) + mladi sir president(ella) + salata ili kao obrok u 11.00h

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa
« Odgovor #1 poslato: Februar 28, 2015, 06:21:55 posle podne »
ova prva dana su veoma korketna.

Van mreže UvekGlavuGore

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Masa
« Odgovor #2 poslato: Februar 28, 2015, 06:46:59 posle podne »
Hvala Pedja na odgovoru, a jel mozes samo da mi kazes ovo sa proteinom sto pijem u 22.00, jel to moze tako? Ili je to bespotrebno?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa
« Odgovor #3 poslato: Februar 28, 2015, 06:55:05 posle podne »
Hvala Pedja na odgovoru, a jel mozes samo da mi kazes ovo sa proteinom sto pijem u 22.00, jel to moze tako? Ili je to bespotrebno?

ja vidim dati jedes tunjeivnu u 22?

Van mreže dida

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 138
Odg: Masa
« Odgovor #4 poslato: Mart 01, 2015, 01:03:52 pre podne »
Poz. Pedja tuna mu je u 20 h, ja bih to podijelio , 2 tune u 20 h , a posni u 22h sa nekim mastima jer bolje da ovaj whey imas za posle treninga ili za dorucak uz ovsene u danima kad ne jedes jaja, a i cini mi se previse proteina onda, jer u 1 tunu ima oko 30g proteina. Ostalo stvarno sve korektno kao sto pedja kaze jedino bih od supsa dodao jos kreatin jer je stvarno prejeftin a super je ako je cilj masa. Pozz jos jednom . ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa
« Odgovor #5 poslato: Mart 01, 2015, 11:12:55 pre podne »
Poz. Pedja tuna mu je u 20 h, ja bih to podijelio , 2 tune u 20 h , a posni u 22h sa nekim mastima jer bolje da ovaj whey imas za posle treninga ili za dorucak uz ovsene u danima kad ne jedes jaja, a i cini mi se previse proteina onda, jer u 1 tunu ima oko 30g proteina. Ostalo stvarno sve korektno kao sto pedja kaze jedino bih od supsa dodao jos kreatin jer je stvarno prejeftin a super je ako je cilj masa. Pozz jos jednom . ;)

x 2

Van mreže UvekGlavuGore

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Masa
« Odgovor #6 poslato: Mart 02, 2015, 09:25:40 pre podne »
Zahvaljujem se na odgovorima, e sada mene nesto zanima pa bih zamolio iskusne da mi odgovore. Naime, ja studiram dif i bas su nam pricali o nazovimo tip-ovima ljudi, e sada kod mene se javlja nedoumica oko tipa skinny-fat? Znaci radi se o ljudima koji se neravnomerno goje, odnosno kod kojih su noge nazovimo "mrsave" a sva mast se nalazi u predelu donjeg stomaka.. Sada profesor koji inace predaje bb, kaze da se to jedino resava smanjenjem kalorija(za duplo) -> ako je tebi koji treniras, primer, 3x nedeljno unos kalorija 2000(za coveka od 80kg), tim metodom treba da smanjis na unos 1000 kalorija dnevno.. Naravno, ucio sam ja i o rotacija UH, i o low carbu i o ketu, itd. Ali on istice da takvi tipovi ljudi, samo na ovaj nacin mogu da ostvare zeljeni cilj. Moje pitanje je da li je to tacno -> da li takve osobe mogu da dodju do rezultata uz pomoc takvog smanjenja broja kalorija. Hvala

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Masa
« Odgovor #7 poslato: Mart 02, 2015, 09:35:20 pre podne »
Citat
Sada profesor koji inace predaje bb
Profesor koji predaje bodibilding?


Cuj idiotizma, da muskarac od 80 kg koji aktivno trenira unosi 1000 kcal, jebem ga de malo zdravorazumske logike, ne treba puno pameti da bi se doslo do zakljucka da bi nakon 2 sedmice zavrsio u bolnici sa unistenim zdravljem...

I ne, to nije tacno, taj lik lupa gluposti, ja sam isto taj "pauk" tip gradje, odnosno tanki udovi i salo na stomaku i bokovima i nisam nikada isao ispod 1800-1900 kcal na dijeti...

Van mreže UvekGlavuGore

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Masa
« Odgovor #8 poslato: Mart 02, 2015, 09:42:43 pre podne »
Da, profesor koji predaje bodi bilding. Pa i meni je to apsurdno, al ja reko daj da pitam, jer on kao "uceno lice" koje predaje na faxu, valjda bi trebalo da poseduje odredjeno znanje(mada..). Pa cekaj ti si onda isao ili na rot UH ili low ili sve redom. No nebitno. Hvala na odgovoru.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Masa
« Odgovor #9 poslato: Mart 02, 2015, 09:48:39 pre podne »
Isao sam ja hrpu dijeta i probao skoro sve glavne bb dijete...

Druga stvar, zanimanje "profesor bodibildinga" ne postoji. Mozda mislis na dif ili slicno, ali ti ljudi uglavnom pojma nemaju o svom poslu i znanje nisu ucili kroz praksu vec iz knjiga...puka teorija sto u sustini apsolutno nema nikakvu vrijednost...naravno i tu uvijek ima izuzetaka...

Van mreže UvekGlavuGore

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Masa
« Odgovor #10 poslato: Mart 02, 2015, 10:05:43 pre podne »
Tacno je to, naravno, mada ima i pametnih stvari koje je znao da kaze, a ima i gluposti. Koje bi ti dijete preporucio sa tom paukom gradjom a da imaju "zavidnih" rezultata. Naravno, mislim uz max pridrzavanje i pravila, cardio 2-3x ned, itd..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa
« Odgovor #11 poslato: Mart 02, 2015, 11:10:54 pre podne »
Tacno je to, naravno, mada ima i pametnih stvari koje je znao da kaze, a ima i gluposti. Koje bi ti dijete preporucio sa tom paukom gradjom a da imaju "zavidnih" rezultata. Naravno, mislim uz max pridrzavanje i pravila, cardio 2-3x ned, itd..

a koja je to pauk gradja i ako bi taj profesor mogao da izbaci neku strucnu literaturu i kojoj se spominje " pauk" gradja..

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Masa
« Odgovor #12 poslato: Mart 02, 2015, 12:37:59 posle podne »
Citat
Koje bi ti dijete preporucio sa tom paukom gradjom a da imaju "zavidnih" rezultata. Naravno, mislim uz max pridrzavanje i pravila, cardio 2-3x ned, itd..
Nisi me shvatio najbolje....

To sa pauk gradjom je samo izgovor, nema to skinny tipovi i slicno, kad skines masti sa sebe onda vidis na cemu si, a ako si mastan isti ti k da li je mast na stomaku, bokovima ili negdje drugdje...

Evo ti Mihe Zupana, za primjer...i onda neko kaze genetika i gradja...


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.317
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Masa
« Odgovor #13 poslato: Mart 02, 2015, 01:15:37 posle podne »
odlican odgovor!

Van mreže UvekGlavuGore

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Masa
« Odgovor #14 poslato: Mart 03, 2015, 09:20:52 pre podne »
Da da, hvala tenssa na odgovoru..
@ Pedja Koliko ja znam, ne moze on da izbaci nikakvu literaturu o tome, on to prica na predavanjima, u knjizi se to nigde ne pominje, ja sam samo hteo da mi razjasnite i hvala vam na tome.. Pozdrav