Oktobar 06, 2024, 01:14:02 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.335 poruka u 18.768 tema - 20.975 članova - Poslednji član: SlolskaNd
X3MShop banner

Autor Tema: Ins  (Pročitano 10291 puta)

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Ins
« Odgovor #15 poslato: Mart 01, 2015, 12:43:39 posle podne »
Veljo,ti si u principu u pravu,svaki covjek sam odlucuje koji ima moc rasudjivanja i ko je zreo kao licnost.A odje se ne radi o formiranoj licnosti vec o LABILNOM djetetu koji oce preko noci i na silu da promijeni svoju tjelesnu kompoziciju,pritom ne znajuci sta radi svom zdravlju.Tako da on ne mora cekati tridesetu da pocne da uzima ins,ali s ovim pristupom definitivno je zdrav nece docekati.Odlucio se za binu,nije problem,svaka mu cast.Ali da li je on iskoristio 20 posto svog potencijala pravilnom ishranom i suplementacijom.Ja ti garantujem da nije.A ja bi prosto bio ljut na sebe ako mu ne bih rekao da prekine sa ovim,jer kao sto kaze Pedja dijabetes mu ne gine u najmanju ruku,a to je smo jedna od eventualnih posledica... Visoke doza insa i cimet ne idu nikako zajedno jer cimet u organizmu bukvalno oponasa insulin,tako da je mogucnost hipoglikemije visestruko uvecana.Moj drugar koji je inace profesionalac powerlifter,koji je bukvalno enciklopedija znanja vezanog za aas,kad je uzimao ins u manjim dozama nego ovaj momak je imao komplikacija,a pritom je uvijek posle treninga unosio barem 100 gr prostog secera,zajedno sa proteinom,glutaminom i kreatinom,a pored toga je opet znao da se trese kao prut i da ga vracamo u zivot.Insulin je najjaci anabolicki hormon i mnogo zajebana stvar.Jedna pogresna doza,padanje u hipoglikemiju nerijetko moze da izazove i komu.

Van mreže ivan96

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: Ins
« Odgovor #16 poslato: Mart 01, 2015, 12:53:35 posle podne »
Da ja sam pisao za tren cough tamo, slazem se sa vama jbg ni mn nije svejedno kada ga koristim ovako i imam u vidu to da svasta od ovoga moze da podje po zlu. Ali sta je tu je..nista onda izguracu ga sada jedno 4, 5 nedelja i necu ga koristiti neko vreme posle i razmislicu za ins sledeci put.

@Bsbejs5 100gr prostih secera mi nikako u pwo ne treba ...
« Poslednja izmena: Mart 01, 2015, 12:57:33 posle podne ivan96 »

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Ins
« Odgovor #17 poslato: Mart 01, 2015, 01:10:23 posle podne »
Nijesam ja tebi pricao sta da koristis,nego ti govorim koliko je on uzimao.Ali on je taj sejk pio postepeno u narednih pola sata po zavrsetku treninga.E sad ne znam koliko treba ili ne treba,ali znam da je njih par koji ozbiljno treniraju,pilo po minimum 100 gr posle treninga.

Ali nije poenta price koliko ces koristiti prostoh secera posle treninga,nego da shvatis kakve posledice moze da ima insulin po tebe i da batalis da ga koristis.Ako ti nije problem mozes li nam ukratko reci tvoje ukupno iskustvo vezano za trening,ishranu i suplementaciju.
« Poslednja izmena: Mart 01, 2015, 02:30:49 posle podne mica86 »

Van mreže ivan96

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: Ins
« Odgovor #18 poslato: Mart 01, 2015, 02:22:49 posle podne »
Ok razumem druze da zelis da mi kazes da ima i drugih zivotnih radosti u 18god sem hemije  8) . Pa ukratko ja treniram god i po , sto se tice treniranja i ishrane drzim se osnova. A proste secere unosim samo nakon treninga, pojedem jednu bananu i uzmem kreatin dok ne stignem do kuce da pojedem meso i pirinac.
« Poslednja izmena: Mart 01, 2015, 02:28:08 posle podne ivan96 »

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Ins
« Odgovor #19 poslato: Mart 01, 2015, 03:10:38 posle podne »
Pa naravno da ima drugih radosti,kao zene na primjer.:)A je li moguce da uzimas insulin i jedes bananu posle treninga?Hahahaha,pa ovo je sve bolje od boljeg.Fruktoza,vocni secer u koji spada i banana se nikako ne uzima posle treninga,zato sto ima nizak glikemijski indeks i nema efekat brzog podizanja secera u krvi koji ti upravo koji si na insu zelis da izazoves.Naljuti se na mene,zamjeri mi,ne interesuje me.Ali ti ne znas osnovne stvari vezane za punjenje glikogenih stanica i ostalih nutrijenata u misice,al zato znas da uzmes insulin.Nevjerovatno.

Van mreže ivan96

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: Ins
« Odgovor #20 poslato: Mart 01, 2015, 03:25:48 posle podne »
Ahaha ima kuravi ne  brini ...a to posle treninga ionako nije bitno ja msm da mi je dosta jedna banana i 1,2 kocke secera da me isprati dok odem do kuce da ne padnem negde usput na ulici tih pola sata dok prosetam, kuci kada stignem jedem meso i pirinac lepo . Jbg uzeo bih ja dekstrozu gejner whey neki ali nemam kintu brate ja se skolujem jos uvek me moji izdrzavaju, a i zao mi da dam za to kad mogu lepo vial trena da uzmem za te pare. Secere izbegavam jer necu da se mastim tj. uzmem pojedem malo kada bas osetim da ne mogu da izdrzim tipa vrti mi se u glavi i drhtim znojim se kao da sam na drogama.
« Poslednja izmena: Mart 01, 2015, 03:36:31 posle podne ivan96 »

Van mreže @nTr@x4Fun

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 816
  • Only managed persistent !!!
Odg: Ins
« Odgovor #21 poslato: Mart 01, 2015, 03:34:07 posle podne »
Ahaha ima kuravi ne  brini ...a ionako nije bitno ja msm da mi je dosta jedna banana i kocka secera jer kuci kad odem posle pola sata jedem meso i pirinac lepo . A fruktoza je okej, jbg uzeo bih ja dekstrozu gejner neki nemam kintu brate a i zao mi da dam za to. Secere izbegavam jer necu da se mastim tj. uzmem pojedem malo kada bas osetim da ne mogu da izdrzim tipa vrti mi se u glavi i drhtim znojim se .
Bas zbog toga sto ne uzimas dex.u pwm nego je menjas bananom koja sporije od dex. dize glukozu u krvi ti se javljaju znaci hipoglikemije.Uredu je da izbegavas proste secere u toku dana ali posle treninga pogotovu kad si na ins.moras da uzmes proste,i ne brini nece te ugojiti 50gr u pwm.1kg dex.ti je oko 200din tako da i nije toliko skupo,vise te izadju banane na mesecnom nivou.E da,stvarno si rano krenuo na ins.jbte 1.5god.tek treniras.u buduce batali se insa.
Be patient,results will come !!!

Van mreže ivan96

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: Ins
« Odgovor #22 poslato: Mart 01, 2015, 03:49:09 posle podne »
E pa extra, nisam ni znao koliko je, uzecu za 200 kinti dex onda taman za posle treninga do kuce da me fura.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Ins
« Odgovor #23 poslato: Mart 01, 2015, 04:10:30 posle podne »
Drzao sam sa insom oko 5 - 10g cimeta i nisam imao prolbem. Imao sam odlicno tempiranje i  bukvalno me je hipo po malo hvatao kad sam krenuo da jedem, istog momenta. Mislio sam da je slucajnost, al to se desavalo svaki put, al bukvalno svaki. Samo dobro izracunajte koliko je aktivan, kad mu je peak, drzite hranu kod sebe (pirinac je odlican, dovoljno brz i neki prost secer za svaki slucaj) i nema problema. Takodje ovo sa cimetom sam radio mnogo pre ubacivanja insa, cimet mi je uvek bio tu i koristim ga i dan danas, znaci skoro 3 godine bez prekida. Tako da moguce da i to ima veze.

E sad za ovo da li je on dovoljno zreo ili ne, decko je po koji put pokazao da ga ne interesuje sta ce ko da kaze i da ce da uradi sta god da bude. Tako da ono... vise mlatiti praznu pricu jednom te isto decku, mislim, da ne smisla. Makar ga usmeriti pa neka radi kako treba. Ali nikako ne podrzavam ins sa 18 godina pa pitanje i posle...

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Ins
« Odgovor #24 poslato: Mart 01, 2015, 04:22:51 posle podne »
Brate,ti si toliko gluposti iznio u ovom postu da to nije normalno.Vidi se da nemas osnovno znanje,ali ga ne mozes ni imati,obzirom na tvoj staz u treningu i godine koje imas.Kao prvo,dekstroza je jedan od najjeftinijih suplemenata,tako da ti dekstrozu nije problem uzimati,nego ti to jednostavno ne znas.Kao drugo,onaj ko ti je predlozio da uzmes insulin,nije ti objasnio svrhu njegovog uzimanja i nacin na koji se on uzima,znaci nije ti najosnovnije stvari predocio.Naime,insulin se uzima sa "full" suplementacijom.Njegova ULOGA je da proste secere,protein,kreatin,bcaa,glutamin,to jest sve gradivne blokove misica brzo transportuje do misicnih stanica i izazove anabolicko okruzenje i misicni rast.Bez toga se insulin ne UZIMA,jer jednostavno sve sto se radi na pola,nema ni priblizno isti efekat kao onda kada se radi kako treba.Nazalost,ovo je strasno skup sport i to je surova realnost.Tako da ako ne ozes neke stvari da ispostujes bolje ih batali.Sredi proteinski,unos,uzimaj suplementaciju koliko si u mogucnosti imacesmnogo bolji ukupni efekat.Jer ti ces sa tvojim trenutnim nacinom uzimanja inuslina,nedeovoljnim znajem i suplemenatcijom samo zdravstveno upropastiti,a efekat ce biti ravan nuli.Zato ti jos jednom kazem poslusj i uzivaj u zivotu,ne komplikuj neke stvari bez potrebe.


Bukas,sve potpisujem sta si rekao.Cimet je fenomenalna stvar ija ga licno stalno koristim.Ali veci rizik od hipoglikemije je kad se uzima zajedno sa insom..A sto se ovoga decka tice,ja sam morao da mu predocim neke stvari,jer mi ga je zao s ljudske strane upropastice se.Zamisli dokle to ide kad on posle treninga uzima bananu,a nema finansija da ispostuje suplementaciju koja je "obavezna" uz ins.Ako oce da poslusa neke stvari savjete od nas neka poslusa,a ako nece sve najbolje mu zelim.Ali ja prosto zbog moje savjesti moram neke stvari da mu predocm,jer vidim da bukvalno ne zna sta radi i koliko rizikuje ni za kakav efekat.
« Poslednja izmena: Mart 01, 2015, 05:13:02 posle podne mica86 »

Van mreže ivan96

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: Ins
« Odgovor #25 poslato: Mart 01, 2015, 05:09:08 posle podne »
Bez uvrede, ali mislim da to sto pricas nema smisla, ali dbr to je tvoje misljenje. To sto pojedem bananu i kocku secera ponekad nakon treninga kada uzmem ins ( nemoj da racunas kao da sam ja rekao da mi je to neki obrok, to ponekad uzimam da mi ne bi pao secer do kuce samo za svaki slucaj, cak nekada ni to ne pojedem jer maksimalno izbegavam secer ) . Imam mesa dovoljno, keva me postuje sto se tice toga maksimalno mi ugadja i smatram da mi whey ne treba s obzirom na moju finansijsku situaciju, ja nemam para za to. Normalno da mislim da je dobro uzeti whey uz insulin, ali u mom slucaju nije bolje uzeti whey nego hemiju za te pare i tacka ( barem je tako sto se tice ovih mojih ciljeva ) dnevno jedem 5-7 puta meso i pirinac, jaja nekada i to bi trebalo da mi bude sasvim dovoljno uz ovo. Barem ja mislim da ce mi insulin svakako koristiti i bez suplementacije jer da ne mislim to ne bih ga ni uzimao logicno, msm kako mozes uopste da kazes da efekat uzimanja toga bez suplementacije je nikakav, daleko bilo, ajde da sam rekao koristim ga samo 5-10iu u pw pa i da mi kazes bez suplementacije nakon treninga nista ne postizes, ali opet da naglasim ja ga koristim uz obroke rasporedjen u toku dana ukupno oko 30iu... ne trebam da treniram 20godina da skontam da to sto si rekao nema smisla...
E sad sto se cele ove price tice, ja znam da to i nije toliko pametno sto ja radim i nikako ne podrzavam ovo iako ti tako zvucim mozda, nema potrebe da mi crtas i da mislis da nisam svestan toga okej je buraz skapirao sam te.
« Poslednja izmena: Mart 01, 2015, 05:21:27 posle podne ivan96 »

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Ins
« Odgovor #26 poslato: Mart 01, 2015, 05:32:38 posle podne »
Vidi radi sta oces,boli me briga.ja sam ludji sto bilo kome ista pricam,a pogotovo tebi.Uzimi,herion,ubodi se shogunom u oko znaci radi sta ti volja vise me ne intersuje niti cu ti bilo sta pricat.Malo se edukuj vezano za insulin,procitaj malo i domace i strane strucnjake pa ce ti bit jasno o cemu se radi.U svakom slucaju vise nemoj da nam tracis vrijeme s tvojim glupim postovima,jer ovamo se konsultujes i trazis savjet,a kad ti ljudi kazu onako kako je,onda ti ni to ne valja.Sto se mene tice ova tema je zavrsena.

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Ins
« Odgovor #27 poslato: Mart 01, 2015, 05:40:11 posle podne »
A o tovm znanju najbolje govori to,da ne znas kako da koristis i koliko kosta dekstroza,a posle treninga uzimas bananu.Ja sam htio da ti pomognem jer mi je bilo zao sta radis sebi,ali samo naprijed radi sta god oces.

Van mreže ivan96

  • Član
  • *
  • Poruke: 43
Odg: Ins
« Odgovor #28 poslato: Mart 01, 2015, 05:54:29 posle podne »
Dobro kul...eto saznao sam nesto novo sad znam da je dekstroza jeftina eto super. Samo sam otvorio post da pitam kad tacno da uzimam i odgovorio mi je lik da se uzima pre obroka i to je to, nisam hteo sigurno da se raspravljam sa nekim da li je dobro sto uzimam ovo ili nije... to mi najmanje treba u zivotu dovoljno mi je sto mi svi zivi koje znam seru za to. I uopste nemamo nikakve potrebe da pisemo nista vise ovde jer sam razjasnio nedoumicu .
« Poslednja izmena: Mart 01, 2015, 05:57:46 posle podne ivan96 »

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Ins
« Odgovor #29 poslato: Mart 01, 2015, 07:52:16 posle podne »
Sine, moj ti je prijateljski savet POD HITNO da odes kod dobrog PSIHIJATRA-HITAN SLUCAJ  MIslim vec si zakasnio ali probaj nada umire zadnja, vidi mozda nesto uspe kolko tolko da se popravi.Ja te smatram kao totalno neuracunljivu osobu,imas tezak psihicki problem i treba ti pomoc.