Septembar 19, 2024, 07:24:51 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Hipertenzja pomoc i saveti.  (Pročitano 4588 puta)

Van mreže Jogzy

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 162
Hipertenzja pomoc i saveti.
« poslato: Februar 23, 2015, 11:36:11 pre podne »
Imam 26 godina. Povisen krvni pritisak imam vec neko vreme. Da budem precizniji pre 5-6godina doktor na kontroli mi je skrenuo paznju na to. Iso sam kod kardiologa i u principu sve je uredu ostalo je na hrani da smanjim unos soli i slicno.
Da ne bi poceo lekove da pijem jer sam mlad Naravno preporucio mi je da se klonim teretane i bilo kakvog treninga sa kilazama. Sto naravno nije dolazilo u obzir. Ishranu sam malo sredio trenirao sam kao i do tad pritisak se normalizovao i to je tako ostalo. Neko vreme sam vodio racuna i sve je bilo u redu.....
Naravno posle nekog vremena sam ja sve manje i manje pazio i pre nekih mesec sam zavrsio u hitnoj jer me je na poslu strasno bolela glava. Pritisak su mi izmerili i bio je bas povisen 160+ sa 100+. Onda sam se uplasio i krenuo ponovo da pazim sta jedem. Ali sada nema toliko rezultata kao pre 5-6godina. Da napomenem ja treniram svo to vreme da kazem normalne treninge i sa velikim kilazama i sve. Sta bi mi vi preporucili sto se tice treninga i ishrane za nas sa povisenim pritiskom? Unapred hvala...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Hipertenzja pomoc i saveti.
« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2015, 11:51:32 pre podne »
Imam 26 godina. Povisen krvni pritisak imam vec neko vreme. Da budem precizniji pre 5-6godina doktor na kontroli mi je skrenuo paznju na to. Iso sam kod kardiologa i u principu sve je uredu ostalo je na hrani da smanjim unos soli i slicno.
Da ne bi poceo lekove da pijem jer sam mlad Naravno preporucio mi je da se klonim teretane i bilo kakvog treninga sa kilazama. Sto naravno nije dolazilo u obzir. Ishranu sam malo sredio trenirao sam kao i do tad pritisak se normalizovao i to je tako ostalo. Neko vreme sam vodio racuna i sve je bilo u redu.....
Naravno posle nekog vremena sam ja sve manje i manje pazio i pre nekih mesec sam zavrsio u hitnoj jer me je na poslu strasno bolela glava. Pritisak su mi izmerili i bio je bas povisen 160+ sa 100+. Onda sam se uplasio i krenuo ponovo da pazim sta jedem. Ali sada nema toliko rezultata kao pre 5-6godina. Da napomenem ja treniram svo to vreme da kazem normalne treninge i sa velikim kilazama i sve. Sta bi mi vi preporucili sto se tice treninga i ishrane za nas sa povisenim pritiskom? Unapred hvala...

pa da radis sve sto si radio i onda kada si doveo svoje stanje u "normalu" jer je ocigledno da si podlozan visokom krvnom pritsiku i da moras da vodis racuna o svemu o cemu si i vodio
dakle
nema tajne
-pazis na ishranu
-redvona fiz aktivnost
-pojcan unos ZDRAVIH MASTI

= poboljsanje sigurno

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Hipertenzja pomoc i saveti.
« Odgovor #2 poslato: Februar 23, 2015, 12:01:03 posle podne »
Imam 26 godina. Povisen krvni pritisak imam vec neko vreme. Da budem precizniji pre 5-6godina doktor na kontroli mi je skrenuo paznju na to. Iso sam kod kardiologa i u principu sve je uredu ostalo je na hrani da smanjim unos soli i slicno.
Da ne bi poceo lekove da pijem jer sam mlad Naravno preporucio mi je da se klonim teretane i bilo kakvog treninga sa kilazama. Sto naravno nije dolazilo u obzir. Ishranu sam malo sredio trenirao sam kao i do tad pritisak se normalizovao i to je tako ostalo. Neko vreme sam vodio racuna i sve je bilo u redu.....
Naravno posle nekog vremena sam ja sve manje i manje pazio i pre nekih mesec sam zavrsio u hitnoj jer me je na poslu strasno bolela glava. Pritisak su mi izmerili i bio je bas povisen 160+ sa 100+. Onda sam se uplasio i krenuo ponovo da pazim sta jedem. Ali sada nema toliko rezultata kao pre 5-6godina. Da napomenem ja treniram svo to vreme da kazem normalne treninge i sa velikim kilazama i sve. Sta bi mi vi preporucili sto se tice treninga i ishrane za nas sa povisenim pritiskom? Unapred hvala...

pa da radis sve sto si radio i onda kada si doveo svoje stanje u "normalu" jer je ocigledno da si podlozan visokom krvnom pritsiku i da moras da vodis racuna o svemu o cemu si i vodio
dakle
nema tajne
-pazis na ishranu
-redvona fiz aktivnost
-pojcan unos ZDRAVIH MASTI

= poboljsanje sigurno

x2

To su osnovne stvari i nema nekih tajnih recepata, vudu magije itd.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Hipertenzja pomoc i saveti.
« Odgovor #3 poslato: Februar 23, 2015, 12:17:06 posle podne »
od suplemenata ako do sada nisi u vrstio  , slobodn oprobaj arginin , snizava krvni pritisak i jako povoljno utice na krvne sudove!

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Hipertenzja pomoc i saveti.
« Odgovor #4 poslato: Februar 23, 2015, 05:08:43 posle podne »
Imao sam dosta iskustva sa hipertenzijom u svojoj najblizoj okolini tako da mogu da ti dam neke smjernice,bar da ti olaksam.Kao prvo moras nam reci koliko ti je visina i kilaza,kao i procenat masnoce.Takodje,kao sto si naveo unos soli je krucijalan i gledaj da to eliminisses koliko si god u mogucnosti.Takodje,uvedi vise obroka u toku dana i gledaj da se hranis sto kvalitetnije.Mislim da ti ne moram pricati da izbjegavas przenu hranu,suhomesnate proizvode,gazirane sokove,cokolade i i da skratim komplet junk food.Kao sto ti je Pedja naveo smanji "lose" i uvedi "dobre" masnoce u ishranu,jer su strasno bitne u lijecenju srca i krvih sudova.Pored arginina koji je odlican suplement kao sti ti je naveo Pirat mozes koristiti cimet,caj od gloga,bijeli,crni luk,crnu cokoladu,zeleni,crni caj,celer,persun,koprivu,takodje manezijum i kalcijum u kombinaciji su se pokazali efikasnim u snizavanju pritiska.Naravno,moras biti disciplinovan jer bez toga nema njegovog drzanja pod kontrolom,kao ni lijecenja.

Van mreže Jogzy

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 162
Odg: Hipertenzja pomoc i saveti.
« Odgovor #5 poslato: Februar 23, 2015, 09:49:41 posle podne »
Visok sam 177cm tezak 83kg. Procenat masti ne znam. Mogu sliku da izbacim pa da vidite. Nisam gojazan ali treba tu da se skine sala. Problem je sad kako skinuti salce a ne izgubiti i onako tesko stecenu misicnu masu :P.

Nego mene je najvise interesovalo da li ja mogu da nastavim sa treninzima sa tezinama kao i do sad? Posto mi je doktor preporucio samo kardio, tegove nikako. A meni to ne odgovara. Ja bi ubacio malo kardio pored tegova. Cisto zbog srca.

Arginin sam pio prosle godine mogo bi ponovo da uzmem. Mada su mi sad proteini bitniji jer sam ostao bez. Sano plata da bude :D. A i u whey proteinu ima dosta arginina a taj isti doktor mi je reko da proteine ne pijem vise pa mi je tio bilo cudno ali on je doktor :-\

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.612
Odg: Hipertenzja pomoc i saveti.
« Odgovor #6 poslato: Februar 23, 2015, 10:07:22 posle podne »
Pa ubaci kardio redovno, pritisak se najbolje relugise kombinacijom aerobnih i anaerbnih vezbi, dizi tegove ali svaki trenibg zavrsi kardiom, arginin i l carnitin povoljno uticu na srce, koenzim q , omega 3, calcium magnezium... Imas The arginin akg oblik, topla preporuka ja ga pijem ... Svaki kilogram masti koje skines je olaksanje za srce i stabilizacija pritiska...

Van mreže Bsbejs5

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 356
Odg: Hipertenzja pomoc i saveti.
« Odgovor #7 poslato: Februar 23, 2015, 10:12:38 posle podne »
Necu da izigravam strucnjaka,ali ako ti nije toliko ozbiljno stanje sa visokim pritiskom odnosno ukoliko mozes da imas uvrstenu fizicku aktivnost,onda opet kazem po mom misljenju mozes da dizes tegove.Ali opet ti ponavljavam jedino ako imas dozvolu da se uopste bavis fizickom aktivnoscu.Procenat masti se moze tacno utvrditi i to moras da uradis,a ako imas veci procenat masti onda ces ga svakako regulisati ishranom.Poslusaj me za ove sitnice sto sam ti naveo koji snizavaju pritisak.Caj od gloga ima slicno blagotvorno dejstvo na srce kao arginin i siri krve sudove.A sve ostalo sto sam ti pobrojao se pokazalo visestruko efikasnim u X slucajeva.A sto im je dobra stvar svakako nijesu skupi.

Van mreže Jogzy

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 162
Odg: Hipertenzja pomoc i saveti.
« Odgovor #8 poslato: Februar 23, 2015, 10:18:57 posle podne »
Pa ubaci kardio redovno, pritisak se najbolje relugise kombinacijom aerobnih i anaerbnih vezbi, dizi tegove ali svaki trenibg zavrsi kardiom, arginin i l carnitin povoljno uticu na srce, koenzim q , omega 3, calcium magnezium... Imas The arginin akg oblik, topla preporuka ja ga pijem ... Svaki kilogram masti koje skines je olaksanje za srce i stabilizacija pritiska...

Hvala na savetu.

Necu da izigravam strucnjaka,ali ako ti nije toliko ozbiljno stanje sa visokim pritiskom odnosno ukoliko mozes da imas uvrstenu fizicku aktivnost,onda opet kazem po mom misljenju mozes da dizes tegove.Ali opet ti ponavljavam jedino ako imas dozvolu da se uopste bavis fizickom aktivnoscu.Procenat masti se moze tacno utvrditi i to moras da uradis,a ako imas veci procenat masti onda ces ga svakako regulisati ishranom.Poslusaj me za ove sitnice sto sam ti naveo koji snizavaju pritisak.Caj od gloga ima slicno blagotvorno dejstvo na srce kao arginin i siri krve sudove.A sve ostalo sto sam ti pobrojao se pokazalo visestruko efikasnim u X slucajeva.A sto im je dobra stvar svakako nijesu skupi.

Naravno da cu da probam. To je svakako plus sto nisu skupi. Samo disciplina.