Septembar 19, 2024, 07:19:24 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Periodizacija i bodibilding....  (Pročitano 2355 puta)

Van mreže srkifitness

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
  • football is first love
Periodizacija i bodibilding....
« poslato: Februar 10, 2015, 02:59:06 pre podne »
Sta mislite o jednogodisnjoj isplaniranoj periodizaciji, tj. menjanje varijabli treninga (linearna, nelinearna periodizacija) u bodibildingu???  Tj. menjanje broja ponavljanja na mesecnom ili nedeljnom nivou(zavisi koja je periodizacija u pitanju) i koliko je takav trening bolji ili losiji od konstantnog trening 8-12 ponavljanja...?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Periodizacija i bodibilding....
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2015, 05:23:05 pre podne »
Sta mislite o jednogodisnjoj isplaniranoj periodizaciji, tj. menjanje varijabli treninga (linearna, nelinearna periodizacija) u bodibildingu???  Tj. menjanje broja ponavljanja na mesecnom ili nedeljnom nivou(zavisi koja je periodizacija u pitanju) i koliko je takav trening bolji ili losiji od konstantnog trening 8-12 ponavljanja...?

ne  mislimo NISTA vec sam i ja,a i mnogi moji drugari pisali o tome
super opcija,ko  je i malo pametn i ego mu dozvoljava da radi takve opcije,a da ga ne brine sto nece na "bendzu"nekih 3 ili 4 ned gurati velike tezine itd itd itd itd..

Telo je masinerija koja je na nasu nesrecu )po pitanju ovog) ili na naseu sredu po pitanju drugih stvari,veoma prilagodljivo novonastalloj i datoj siutaciji,a ovde mislicei i na mnogo gore stvari (rezivljavanje,bez vode,bez hrane itd itd) ali,kao i te najsurivije stvari tako i ovo,mora da ima posledice ili u nasem slucaju (trening) telo se jednostavno adapitra na zadatu situaciju-tj jednostran i pravolinjski trening,kroz duzi vremenski period bla bla bla bla
Istasituacica je i sa hranom (rotacije za skidanje kg ili rotacije za lean buk) ista stvar je i sa hemoijom i sa svim ostalom
« Poslednja izmena: Februar 10, 2015, 05:25:32 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Periodizacija i bodibilding....
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2015, 09:27:08 pre podne »
6 nedelja je neki period u kojem bi trebalo da se drzi neka opcija treninga. Sam volim te periodizacije, doduse na nivou godine, pl/bb - 3-6 meseci u zavisnosti da li idem na takmicenje ili jednostavno zelim da treniram na neki od nacina.

Sve sto je Pedja rekao, telu treba uvek neka nova stimulacija u vidu ponavljanja, tezine, vremean provedenog pod tenzijom itd itd