Septembar 21, 2024, 10:13:41 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?  (Pročitano 14331 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #30 poslato: Februar 23, 2015, 11:40:43 pre podne »
Kao sto sam i gore rekao, a i kao sto je Velimir rekao. Osnova, baza nece se graditi na smith masini zasigurno. Ja ne znam koji bb je napravio ogromne noge a da nikada nije radio cucanj.

Tesko da ce se na slobodnom uspeti ciljano ispogadjati odredjeni misici nogu, zato se i koristi smith koji daje tenziju bas na neke partije koje zaostaju, traze bolje kontrakcije, vecu tenziju itd itd. Pocetniku bih pre pokazivao cucanj slobodan sa ili bez sipke, nego ga stavio na nesto fiksirano.

evo
ja nisam radio cucanj u kavezu NIKADA
a nije bas da imam " nogice"
a znam jos bar 50 prof bodi bildera koji nisu radili klasican lifterski cucanj ,a imaju strahovite noge ;)

a sto se tice ovoga i pocetnicima-apsolutno i tacno

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #31 poslato: Februar 23, 2015, 11:44:27 pre podne »
Cucanj sa slobodnim tegom, lifterski ili ne,fsq, samo da je sa slobodnim tegom.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #32 poslato: Februar 23, 2015, 11:49:33 pre podne »
Cucanj sa slobodnim tegom, lifterski ili ne,fsq, samo da je sa slobodnim tegom.

Nikada nisam radio,iz razloga sto NISAM IMAO gde.a ne zbog toga sto sam se pravio pametan pa ga nisam hteo raditi,vec nije BILO pa sam bio prindjen od uvek da "izmisljam" vezbe za noge,a bez i jednog jedinog cucnja klasicnog-kazem na zalost..

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #33 poslato: Februar 23, 2015, 04:56:00 posle podne »
Pedja, samo si ljubomoran jer imam nogice kao balerina :D

Btw tesko je meriti u danasnjem BBu hipertrofiju u odnosu na ranije doba gde određeni 'arsenal' nije bio dostupan, tada je snaga bila mnogo bitniji faktor.
Modernije učenje ide ka većem broju ponavljanja i dobroj kontrakciji.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #34 poslato: Februar 23, 2015, 04:58:54 posle podne »
Pedja, samo si ljubomoran jer imam nogice kao balerina :D

Btw tesko je meriti u danasnjem BBu hipertrofiju u odnosu na ranije doba gde određeni 'arsenal' nije bio dostupan, tada je snaga bila mnogo bitniji faktor.
Modernije učenje ide ka većem broju ponavljanja i dobroj kontrakciji.

videti ce mo te balerina legs,uskoro hahahhahahaha
malo sale nije na izmet...
enivej..

slazem se..
ko je pre 15 god razmisljao o tome kako i sta
samo DAJJJJJ SVEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
ja kada malo bolje pogledam,bolje i da nam nije bilo dipstuno svasta..hahahhahahaha

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #35 poslato: Februar 23, 2015, 05:04:17 posle podne »
Sad ste me totalno razvukli na dve strane :D
Radim cucanj od skoro i to na smit masini jer kad sam poceo je bio slobodan i ostadoh tako.. za pocetnika forma mislim da mi nije losa tj nisam imao neke vece primedbe, ali moze i bolja, narocito disanje..

Zadnji put sam radio poslednje 2 serije sa cca 70kg (ne znam tacno zbog sipke) po osam ponavljanja, a neko rece da preko 50 nema svrhe na smitu.. da prelazim na slobodan ili ne, pitanje je sad?  :o

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #36 poslato: Februar 23, 2015, 05:05:50 posle podne »
Sad ste me totalno razvukli na dve strane :D
Radim cucanj od skoro i to na smit masini jer kad sam poceo je bio slobodan i ostadoh tako.. za pocetnika forma mislim da mi nije losa tj nisam imao neke vece primedbe, ali moze i bolja, narocito disanje..

Zadnji put sam radio poslednje 2 serije sa cca 70kg (ne znam tacno zbog sipke) po osam ponavljanja, a neko rece da preko 50 nema svrhe na smitu.. da prelazim na slobodan ili ne, pitanje je sad?  :o

ma sve je to ok
ali kakve veze kilaza ima sa tim dali da radis na smthu ili u kavezu?

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #37 poslato: Februar 23, 2015, 05:09:32 posle podne »
Nemam pojma, moguce da sam pogresno protumacio post.. Prva pomisao mi je bila da mozda zbog fiksiranog pokreta nemam ni osecaj kako treba  ???

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #38 poslato: Februar 23, 2015, 11:42:36 posle podne »
Citat
-Kao sto sam i gore rekao, a i kao sto je Velimir rekao. Osnova, baza nece se graditi na smith masini zasigurno.
-Pocetniku bih pre pokazivao cucanj slobodan sa ili bez sipke, nego ga stavio na nesto fiksirano.

Citat
-a sto se tice ovoga i pocetnicima-apsolutno i tacno
-Nikada nisam radio,iz razloga sto NISAM IMAO gde

evo ti odgovora na tvoje pitanje.
nemoj da ti opravdanje bude nisam nikada radio,bojim se povrijedit cu se.pa kako mislis da naucis ako ne probas?
par treninga odradi samo sa sipkom,radi veci br serija,ponavljanja,da bi skapirao pokret.pogledaj par klipova na jutub,cak imas i theard o cucnju koji je bukas napisao..i ne znam sta ti treba vise,osim volja da savladas tu vjezbu ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #39 poslato: Februar 24, 2015, 06:21:11 pre podne »
Citat
par treninga odradi samo sa sipkom,radi veci br serija,ponavljanja,da bi skapirao pokret.pogledaj par klipova na jutub,cak imas i theard o cucnju koji je bukas napisao..i ne znam sta ti treba vise,osim volja da savladas tu vjezbu

hvala :)

Van mreže Volk

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 164
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #40 poslato: Februar 24, 2015, 10:02:16 pre podne »
hahaha

Van mreže Metak

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 760
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #41 poslato: Februar 24, 2015, 10:23:05 pre podne »
Citat
par treninga odradi samo sa sipkom,radi veci br serija,ponavljanja,da bi skapirao pokret.pogledaj par klipova na jutub,cak imas i theard o cucnju koji je bukas napisao..i ne znam sta ti treba vise,osim volja da savladas tu vjezbu

hvala :)
eto pedja dobio si neke smernice, sad kreni da radis, volje imas...... :D ahhahahahahhaha

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #42 poslato: Februar 24, 2015, 11:12:21 pre podne »
Citat
par treninga odradi samo sa sipkom,radi veci br serija,ponavljanja,da bi skapirao pokret.pogledaj par klipova na jutub,cak imas i theard o cucnju koji je bukas napisao..i ne znam sta ti treba vise,osim volja da savladas tu vjezbu

hvala :)
vazda pedja! kad ti mozes svima nama ovdje da pomazes,valjda je red i mi malo tebi da pomognemo :)
ii obavezno snimi :D
mada nisam skapirao da si se ovo zahvalio jer sam te uputio kako da radis,jer nije tebi namijenjeno bilo,ali doobro :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #43 poslato: Februar 24, 2015, 11:54:08 pre podne »
Citat
vazda pedja! kad ti mozes svima nama ovdje da pomazes,valjda je red i mi malo tebi da pomognemo :)
ii obavezno snimi :D
mada nisam skapirao da si se ovo zahvalio jer sam te uputio kako da radis,jer nije tebi namijenjeno bilo,ali doobro

opusteno burazere

Van mreže JohnnyQuid

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
  • petrolhead
Odg: Teretana nema squat rack/power cage samo smith mach. Kako da radim cucnjeve?
« Odgovor #44 poslato: Februar 24, 2015, 01:30:14 posle podne »
LOL.
Ok, napustam smith  :) Iako u jednom od clanaka Pedjinih i Fil Hit kaze da koristimo sprave, pretpostavio sam da se smith za cucanj nikako ne ubraja i uklapa u objasnjeno  :)