Septembar 27, 2024, 12:50:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.290 poruka u 18.763 tema - 20.972 članova - Poslednji član: moviesgrankengibia
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko priminga pred prvu kuru  (Pročitano 4400 puta)

Van mreže emelianenko

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Pomoc oko priminga pred prvu kuru
« poslato: Februar 03, 2015, 08:42:55 posle podne »
Pozdrav svima, voleo bih da cujem misljenje iskusnijih vezbaca u vezi priminga pred prvu kuru.
Da li bi mogao da traje 4-6 nedelja, sa rotacijom UH 1.dan umeren unos, 2.3.4.nizak unos, 5.dan visok punjenje itd.
Treniram 6 godina vec sa nekim pauzama ugl zbog povreda, imam 24 godine, 184 cm/108 kg trenutno. U posl vreme, poslednja 3-4 meseca dosta slabije treniram 2 puta nedeljno, sto je uticalo, pored praznika naravno da se dosta zamastim (otisao sam sa 15% na 30%bf :() pa bih sad hteo da se vratim redovnom treningu, i da skinem bf barem na malo ispod 20% pred kuru. Ne bih iskreno drzao dijete i smanjvao mnogo uh jer sam vise privrzen PL pa ne bih da gubim snagu, hteo bih za vreme priminga da probam sa kombinacijom efedrin 50mg/kofein 250mg/aspirin(zavisno od proizvodjaca) 1x dnevno pre treninga i da ubacim kardio 2-3x nedeljno? Svaki savet je dobrodosao i misljenje naravno koliko je pametno ici na ovakav rezim pred kuru. Inace prvu kuru sam zamislio samo na test depo, 12 nedelja po 500mg tj 2x250mg nedeljno, ne bih isao ni manje ni vise mg, jednostavno zelim da vidim kako ce mi organizam reagovati na test u ovoj meri. Uzeo bih mozda nolvu da se nadje, tj da je imam pri ruci ako krene nesto neocekivano ali izbegavao bih da se kljukam nepotrebnim lekovima prov, clomid, itd.. Ocekujem da cu unositi oko 2,5gr proteina po kg ugl ziv porekla i oko 5 gr UH iz rize, ovs pahuljica, krompira, mahunarki, testenine, voce i povrce, 4x5gr kreatina monohydrat dnevno, omega 3.. PCT sam zamislio samo sa AA protiv razgradnje i tribulusom, kompleksom vitamina i minerala, ZMA mozda.. Ako nesto ne valja ili nije dobro ispravite me, hvala unapred :)

Van mreže 1234509876

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 259
Odg: Pomoc oko priminga pred prvu kuru
« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2015, 11:07:22 posle podne »
 :o bf 30%...bolje prvo dijeta bar 2 meseca....probaj ovo....http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html procitaj sve je objasnjeno...sljaka provereno....ako sve ispratis kako treba neces gubiti meso.....streoide ostavi za sto nizi %bf koji mozes da doguras..moj ti je savet ispod 15...e sad bodu se ljudi i sa 30 %bf al ako se secam tad je veca sansa da se stvari zakomplikuju pa ti vidi

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Pomoc oko priminga pred prvu kuru
« Odgovor #2 poslato: Februar 04, 2015, 12:36:19 pre podne »
-za dijetu ne bih odma isao rotacije nego bi samo spustio hidrate pa posle rotacije...
-ef isto ne odma nego zadnjih par nedelja dijete kad si vec dosta iscrpeo spustanje hidrata/masti i dodavanje kardia...
-da bi spustio na 20% sa 30% racunaj da je to 11kg masti a ako ti je focus snaga ne bi trebao brzo da ides dole sa tim minimum nekih 15 nedelja dijete po meni
-test neces naci
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Pomoc oko priminga pred prvu kuru
« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2015, 10:04:54 pre podne »
-za dijetu ne bih odma isao rotacije nego bi samo spustio hidrate pa posle rotacije...
-ef isto ne odma nego zadnjih par nedelja dijete kad si vec dosta iscrpeo spustanje hidrata/masti i dodavanje kardia...
-da bi spustio na 20% sa 30% racunaj da je to 11kg masti a ako ti je focus snaga ne bi trebao brzo da ides dole sa tim minimum nekih 15 nedelja dijete po meni
-test neces naci

x2

Van mreže emelianenko

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pomoc oko priminga pred prvu kuru
« Odgovor #4 poslato: Februar 04, 2015, 11:25:00 pre podne »
Da, u pravu si, hvala athletic_man, odlican link stvarno, nisam ovu temu ranije video, mora da me ne zanimaju trbusnjaci;-)  mada mi deluje malo profesionalno i kao predtakmicarski ciklus ali zasto da ne, pokusacu s tim rezimom, nmz da skodi ako cu izgubiti na bf%:-) znam za to, citao sam, sto veci % bf, vece sanse da nesto podje po zlu.
@Exelol sta mislis na koliko uh da spustim dnevni unos onda? I da li svaki dan onda da mi bude takav sa niskim unosom uh, i u koliko dugom periodu da idem sa takvom ishranom?
Da primetio sam za test, jel galenika vise ne radi depo? Cuo sam da su smanjili proizvodnju na minimum i da ga prodaju samo uz recept sad?

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Pomoc oko priminga pred prvu kuru
« Odgovor #5 poslato: Februar 04, 2015, 04:20:53 posle podne »
zavisi kolko si ranije jeo...
ja sam jeo oko 300p 400-500uh 100-150m
spustio sam na 300p 300uh 70m za pocetak dijete sad.

Ne treba da ti bude nizak unos nego samo nizi nego sad... drzis po meni dok nedeljno ne jedes ispod recimo 1000uh onda predjes na rotacije.

Galenika je u stecaju a kad ce i da li ce biti depoa ne znam.
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže emelianenko

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pomoc oko priminga pred prvu kuru
« Odgovor #6 poslato: Februar 04, 2015, 05:25:14 posle podne »
Ma jeo sam mnogo bre, 5 obroka dnevno i 2 sejka,negde oko 270-320gr prot, za masti nznm variralo je dosta a uh skoro uvek preko 500gr, nabacio sam 24 kg za 14-15 meseci, ali sam drzao to odlicno pod kontrolom dok sam trenirao redovno ali sad cim sam proredio treninge to mi predstavlja ogroman problem.. na 1000uh nedeljno cu flipnuti:-) hvala na savetima, probacu sve da vidim kako deluje. Kakve sam ja srece, 10 godina mi svi u okruzenju koriste test depo i hvale ga i rezultate koje on daje i sad kad ja hocu da krenem galenika ode u stecaj.. jel ima vesti mozda, dal ce biti nastavljena proizvodnja? Koji je jos test enantat dobar, tj od kog proizvodjaca?

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Pomoc oko priminga pred prvu kuru
« Odgovor #7 poslato: Februar 04, 2015, 05:40:42 posle podne »
Ima nesto i u mastima ne samo u hidratima, pogotovo kad se tezi skidanju masti ili deficitu.

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Pomoc oko priminga pred prvu kuru
« Odgovor #8 poslato: Februar 04, 2015, 06:38:33 posle podne »
za pocetak razmisljaj o defki trebace vremena da odradis to lepo mozes ti i sotaviti vise masti a ici nize hdirate ako ti vise odgovara uglavnom p drzi tako sto ko kazes najbitnije je da si konzistentnan i da pratis sta radis. DOk zavrsis cut mozda galenika i prorari :) ako i ne najmanji problem ti je posle naci drugi izvor
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže emelianenko

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pomoc oko priminga pred prvu kuru
« Odgovor #9 poslato: Februar 04, 2015, 10:12:33 posle podne »
Ima nesto i u mastima ne samo u hidratima, pogotovo kad se tezi skidanju masti ili deficitu.
naravno, ne kazem da masti nisu bitne, samo dosta izbegavam i pazim na masti u ishrani, ne unosim ih toliko da mislim da mi one stvaraju problem, kad sam rekao varirao je unos mislio sam na jako nizak do ponekad umeren, nista vise od toga.

Van mreže emelianenko

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Pomoc oko priminga pred prvu kuru
« Odgovor #10 poslato: Februar 04, 2015, 10:21:02 posle podne »
za pocetak razmisljaj o defki trebace vremena da odradis to lepo mozes ti i sotaviti vise masti a ici nize hdirate ako ti vise odgovara uglavnom p drzi tako sto ko kazes najbitnije je da si konzistentnan i da pratis sta radis. DOk zavrsis cut mozda galenika i prorari :) ako i ne najmanji problem ti je posle naci drugi izvor
nadajmo se da ce proraditi:-) a sta mislis, dal je dobro svaki trening pocinjati sa pola sata kardia, tipa bajs, traka, pa da predjem posle toga 45min jaceg intenziteta na tegove, recimo 4 treninga nedeljno tako?

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Pomoc oko priminga pred prvu kuru
« Odgovor #11 poslato: Februar 04, 2015, 11:11:40 posle podne »
ne za pocetak dovoljno samo malo da spustis hidrate/masti kardio bi ubacio jednu sesiju 2-3 nedelje nakon sto si poceo dijetu pa postepeno dodavao
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym