Oktobar 05, 2024, 08:15:26 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.330 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: mvzInnor
X3MShop banner

Autor Tema: Kupovina proteina  (Pročitano 14829 puta)

Van mreže FlAsH3^

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Kupovina proteina
« poslato: Januar 16, 2015, 10:12:46 posle podne »
Ljudi,tek sam poceo da treniram u teretani i jos uvek nemam iskustva sa koriscenjem suplemenata, preciznije proteina. Svestan sam ja toga da su skuplji suplementi naravno i kvalitetniji i da je najbolje koristiti proteine sa oznakom 100% whey i da za njih ne postoji prikladna zamena. Medjutim dok sam istrazivao naleteo sam na proteine pod nazivom f2 mixed protein matrix, koji su mnogo jeftiniji od ostalih, a pise da se u dozi od 23 grama dobije 20 grama proteina. Zanima me da li se oni bas toliko razlikuju od ostalih koji su skuplji i po cemu, i da li bi mogli biti bar delimicno dobra alternativa za one koji nisu bas u situaciji da na suplemente daju neke velike pare? Unapred hvala na odgovorima ;D

Van mreže vonMoger

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 135
  • train hard, feel good.
Odg: Kupovina proteina
« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2015, 10:34:54 posle podne »
nisu uvek skuplji najbolji. nacices dobar i jeftin protein na pedjinom sajtu. http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=153

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Kupovina proteina
« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2015, 11:37:05 posle podne »
Taj f2 mixed koji ti pominjes, to je blend protein tj mesavina vise vrsta proteina, i u toj mesavini je najvecim delom sojin protein, pa tek posle proteini zivotinjskog porekla...Pa je zbog toga niza cena.

Van mreže FlAsH3^

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Kupovina proteina
« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2015, 01:16:02 pre podne »
A da li je bacanje para ili moze da posluzi? O sojinom proteinu ne znam ni sta da mislim, negde pisu da je dobar a negde da je stetan...

Van mreže FlAsH3^

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Kupovina proteina
« Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2015, 01:17:22 pre podne »
I da, Dragane hvala ti na linku :-D

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Kupovina proteina
« Odgovor #5 poslato: Januar 17, 2015, 03:20:01 pre podne »
Бачање пара.

Пише и неђе да ако поједеш лимун прије оброка, све калорије се пониште. Лимун је нула, па кад се помножи са њом, све нестаје.
Па оно...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kupovina proteina
« Odgovor #6 poslato: Januar 17, 2015, 08:24:04 pre podne »
Ljudi,tek sam poceo da treniram u teretani i jos uvek nemam iskustva sa koriscenjem suplemenata, preciznije proteina. Svestan sam ja toga da su skuplji suplementi naravno i kvalitetniji i da je najbolje koristiti proteine sa oznakom 100% whey i da za njih ne postoji prikladna zamena. Medjutim dok sam istrazivao naleteo sam na proteine pod nazivom f2 mixed protein matrix, koji su mnogo jeftiniji od ostalih, a pise da se u dozi od 23 grama dobije 20 grama proteina. Zanima me da li se oni bas toliko razlikuju od ostalih koji su skuplji i po cemu, i da li bi mogli biti bar delimicno dobra alternativa za one koji nisu bas u situaciji da na suplemente daju neke velike pare? Unapred hvala na odgovorima ;D

paveoma lose mislis
jer oznaka 100% protein je MAREKTINSKA FORA jer nij mogoce da bude 100% filtracija bilo cega.
tako da,treba da gledas NUTRITION FACTS gde sve pise tj tipa 30 gr serving size and 24 gr proteins
sto ti govori,o kolikom % cistoce se radi itditd itd

Van mreže FlAsH3^

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Kupovina proteina
« Odgovor #7 poslato: Januar 17, 2015, 11:25:44 pre podne »
E pa o tome se radi,sto konkretno ovaj protein meni kao amateru deluje super kada mu procitam nalepnicu sa informacijama, ali me dosta niza cena i losi komentari zbunjuju...Dakle zakljucak je da se ne isplati kupiti ga?

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Kupovina proteina
« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2015, 11:34:59 pre podne »
Ma sta ce ti ovo, tebi kao pocetniku je najbitnija pravilna ishrana i dobar trening. Kad to sredis, evo moje preporuke koji protein da uzmes u tom cenovnom rangu od 2000-2500:
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30311

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kupovina proteina
« Odgovor #9 poslato: Januar 17, 2015, 11:53:19 pre podne »
E pa o tome se radi,sto konkretno ovaj protein meni kao amateru deluje super kada mu procitam nalepnicu sa informacijama, ali me dosta niza cena i losi komentari zbunjuju...Dakle zakljucak je da se ne isplati kupiti ga?

za koji protein mislis da ima nizu cenu i lose komentare?
Pre svega
samo u srbiji je jos uvek CENA jedinica mere za odredjivanja kvaliteta!
Pa tako ono sto u USA kosta 20ak dolara kod nas se prodaje po 65-80 eu?
Siguran sam,a da bez obzira koliko se ne rauzmes u temu,da shvatas da se ne pakuju posebna pakovanja za Srbiju,mada mi sebe nazivanom nebeskim narodom,i siguran sam da si svestan da ne stavljaju zlatne ovojnice oko cepova i slicno
Razumeno je naravno,da postoji carina,pdv,uvzni troskovi i na zalost analize od strane relevatnih ustanova i to sve kosta-TU NEMA DVOJBE.
A ti pokusaj da razmislis onda o cemu je rec.
E sada neznam na kakve komentare mislis ,ali je bitno da shvatis da nije bitno STA se rpica vec KO prica
Tako neko ko je dva puta usao u teretanu,i nekoiko puta prosao pored nje-sebi u Srbiji daje za pravo da komentarise,pise programe,savetuje itd itd.
Razlog svemu tome je sto nema aposlutno nikakve odgovornosti i moze da radi ko i sta hoce,tj cak sta vise
Uvidevsi da im je mnogo ispl;ativije da rade kao "treneri"ili kako god sebe vec da zovu,nego mladji referneti u nekoj firmi,uglavnom se svin hvataju ovog a sve popularnijeg posla kod nas.
I naravno,sebi daju za pravu da daju savete,komentarisu ili bilo sta drugo.
Ne kazem narvno za SVE-da se ne nadju prozvani mnogi.
A da ne pricam o "strucnjacima"sa razno raznih foruma,koji nocu provode na counter strike,ai izmedju divljanja od igraca,nadju shodno da "vezbaju"tako sto ce da pogledaju par snimaka Farhaa ili nekog od slicnih na YT i naravno-po defaultu su strucnjaci za samo jedan vikend i naravno da mogu da komentarisu,da koriste zastrasucuje avatare,koriste skracanice,upotrebljavaju eng terminilogiju jer sto vise pricas budalstine koje ni ti sam ne kapiras-to si veci strucnjak.
U tom kontekstu treba da gledas stvari

Van mreže FlAsH3^

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Kupovina proteina
« Odgovor #10 poslato: Januar 17, 2015, 12:06:22 posle podne »
Hahahahaha, potpuno si u pravu i slazem se...Pa rec je o f2 mixed matrix proteinu,ja shvatam da je to mesavina vise izvora proteina a ne samo protein surutke tako da to utice na cenu, ali 3 kilograma ovog proteina kosta oko 3000 dinara pa mi je to malo sumnjivo. Pise da se u merici od 23 grama dobije 20 grama proteina, a sa druge strane po forumima raznim sam procitao da je cisto bacanje para jer nije kvalitetan,neki. kazu da mu. je potrebno mnogo vremena da se apsorbuje itd...

Van mreže baki0707

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 291
Odg: Kupovina proteina
« Odgovor #11 poslato: Januar 17, 2015, 12:08:11 posle podne »
Taj f2 mixed koji ti pominjes, to je blend protein tj mesavina vise vrsta proteina, i u toj mesavini je najvecim delom sojin protein, pa tek posle proteini zivotinjskog porekla...Pa je zbog toga niza cena.

a gde pise da je sojin protein najvecim delom
ima 4 komponente
wey,milk,beef i glutamin peptide
na 100.gr ima 84 odsto proteina
sasvim ok protein

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kupovina proteina
« Odgovor #12 poslato: Januar 17, 2015, 12:19:16 posle podne »
Taj f2 mixed koji ti pominjes, to je blend protein tj mesavina vise vrsta proteina, i u toj mesavini je najvecim delom sojin protein, pa tek posle proteini zivotinjskog porekla...Pa je zbog toga niza cena.

a gde pise da je sojin protein najvecim delom
ima 4 komponente
wey,milk,beef i glutamin peptide
na 100.gr ima 84 odsto proteina
sasvim ok protein

da li znas koliko ima beef-a unutra?
za cega je inace beef dobar? Mislim,pitam iz razloga sto je bio cisti beef da se kupi,pa mislim cak da ga je i dymatize,kao predvnik price oko beef-a sada izbacio (nisam siguran) ali za ostale brendove znam.I ako znas mozda,na koji nacin se dobija "beef protein",posto ne verujem da cede tele kroz filtere da bi izolovali zivotnjski protein --salim se malo
da li znas tacno koliko ima milka?  8)

i u cemu je razlika izmedju toga kada molekul  Lglutamina razbijes na dva dela ?
U tome sto ces jedan da nastavis da zoves L glutamin a drugi peptid ili kako? Mislim, L glutamin je L glutamin i ako molekul jedne amino kiseline razbijes na dva dela ,dobijas opet L glutamin. Razbijanje kompletnog molekula celog lanca AK,mogu da e dobije najcstiji oblik amino kiselina tj peptidi.ali da se molkul glutamina moze precistiti cistje od L forme i da ga pocepas do peptida...ne kapiram..

Citat
na 100.gr ima 84 odsto proteina
? : :)
« Poslednja izmena: Januar 17, 2015, 12:37:13 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže S T E F A N

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 464
  • MMA and GYM
Odg: Kupovina proteina
« Odgovor #13 poslato: Januar 17, 2015, 01:23:48 posle podne »
Taj f2 mixed koji ti pominjes, to je blend protein tj mesavina vise vrsta proteina, i u toj mesavini je najvecim delom sojin protein, pa tek posle proteini zivotinjskog porekla...Pa je zbog toga niza cena.

a gde pise da je sojin protein najvecim delom
ima 4 komponente
wey,milk,beef i glutamin peptide
na 100.gr ima 84 odsto proteina
sasvim ok protein
Druze, pre nego li nesto napises, procitaj prvo o tome o cemu pise, jer evo ti dokaz da nista tinis procitao!

Van mreže jelenkoppp

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: Kupovina proteina
« Odgovor #14 poslato: Januar 17, 2015, 03:38:32 posle podne »
cinjenica je da 1 protein je cisto bacanje para generalno suplementi...BILDERI kazu pijem to to to i to jer mu je placeno Prodavci kazu pij pij jer zaradjuju a deca kupuju ...uglavnom pitanje za SVE : odkud vi za ime boga znate da to sto pise mora da bude istina ...jel ste vrsili analizu? U VECINI slucajeva dobijes dr etker puding...koliko god bila velika kompanija ...posto ovde samo iznosim svoje misljenje nadam se da necete obrisati